JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez jarek s13.5 » 5 kwi 2015, o 13:54

Dratwa napisał(a):Witam,
ile muszę wydać na zdrowe E46 M3 Coupe, które ma być daily z możliwością driftu? Samochodem jeżdżę do pracy, na zakupy i wieczorami... no wiecie, lubie sobie pośmigać po mieście z kumplami, a jazda po prostej zaczeła się robić nudna ;)
Dlatego padła decyzja by na przyszły rok kupić wyżej wymieniony egzemplarz. Ile muszę wydać na modyfikacje pod drift (i co będę musiał zrobić)? Na razie z mocą chyba nie ma co szaleć, 140 koni chyba starczy na początek, prawda?
Wiem, że to brzmi trochę jak napalony gimbus, co naoglądał się Muska, jednak trudno jest coś wywnioskować z tych wszystkich poważnych projektów.
Pozdrawiam

seryjne m3 e46 ma 343 konie a nie 140
Avatar użytkownika
jarek s13.5
Touge Drifter
 
Posty: 226
Dołączył(a): 3 wrz 2011, o 20:18
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Dratwa » 5 kwi 2015, o 14:07

tfu, chodziło mi o e46 z m pakiet body kitem. M3 E46 chyba by było trudnobdostać, prawda?
Dratwa
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 17:12
Lokalizacja: Łódź

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez jarek s13.5 » 5 kwi 2015, o 14:30

a nie myslales żeby kupić e46 325 328 330ci anglika? w miarę tanio chyba by było
Avatar użytkownika
jarek s13.5
Touge Drifter
 
Posty: 226
Dołączył(a): 3 wrz 2011, o 20:18
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Dratwa » 5 kwi 2015, o 14:49

A ile kosztuje swap na lewa strone? Z 1,5k?

Ewentualnie skieruje się ku E36, choć mniej mi się podoba z budy. Zawsze to 2-3k taniej.
Dratwa
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 17:12
Lokalizacja: Łódź

Samochód na codzień nadający się do driftu

Postprzez Control » 8 kwi 2015, o 22:21

Siemka
Szukam auta, którego będę używał na do zwykłej jazdy, jak i takiego co będzie mogło polecieć bokiem. Aktualnie jeżdżę Hondą CRX, a teraz chciałbym spróbować tylnego napędu. Nie chodzi mi tutaj o profesjonalny drift, tylko po prostu o samochód co da radę podczas zwykłej jazdy pozwolić trochę zaszaleć :D
Samochodu będę szukał dopiero za jakieś 2 miesiące, ale chciałbym się wcześniej upewnić czego szukać. Dodam, że szukam auta raczej starszego, ale propozycje dodam na dole. Z góry mówię, że te samochody co zaproponuje mają już swoje lata i dzięki rexowi wiem z czym się to wiąże :grin:
Będę szukał auta do jakiś 5k, gdyż będzie to prawdopodobnie drugie auto (takie, które będzie mogło stać sobie, żebym mógł przy nim grzebać). Z zawodu jestem technikiem pojazdów samochodowych także przy samochodzie z zakresu mechaniki wszystko będę robił sam.
Moje propozycje i krótki opis do nich:
- BMW E30 - pewnie najlepszą byłaby opcją, tylko czy da radę kupić tanio jeżdżący egzemplarz?
- Fiat 125p - jest słaby, mam sentyment do niego, ale byłby z drugiej strony dość tanio do kupienia i można by szybko zrobić swapa na 1.6/1.8 rovera
- BMW E36 - pewnie będzie też jedną z najlepszych opcji, ale osobiście ani mi się to auto nie podoba, ani mnie do niego nie pociąga
- Polonez - też byłby jedną z najtańszych opcji, ale jakbym miał kupować poloneza to wolałbym starsze wersje (borewicz, przejściówka)
- Ford Sierra - pewnie w małych pieniądzach też dobra opcja, ale nie ciągnie mnie wcale do tego auta
Dodam jeszcze, że z podanych aut chciałbym najbardziej E30 lub 125p, tylko czy da się kupić w tanich pieniądzach e30? Oczywiście nie potrzebuję auta pięknego, bo podczas nauki latania bokami nie wiadomo, czy by przeżyło to :lollol: Da radę kupić w małych pieniądzach jeżdżącą e30?
125p chciałbym również, tylko moc. Ale, czy do nauki na śnieg i polne drogi nie wystarczy 125p? Bo możliwe jeszcze, że kupno auta przesunie mi się na jesień, a czy na zimę, żeby trochę pojeździć i nie było szkoda w razie ewentualnej kraksy nie wystarczy 125p?
Który z powyższych samochodów będzie odpowiedni do nauki na śnieg i jeżdżenia czasem na codzień jako drugie auto?
Z góry dzięki za pomoc ;)
Control
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 mar 2015, o 12:57
Lokalizacja: Kraków

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Mariusz vel Tata ;) » 8 kwi 2015, o 23:25

@Control, zapraszamy do lektury ;) 183 strony w tym temacie do przeczytania, takie pytania byly w nim zadawane wielokrotnie, wiec znajdziesz tu odpowiedzi
Mariusz vel Tata ;)
moderator
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 11 maja 2008, o 15:25
Lokalizacja: Belgia

E36 1.8

Postprzez Vojteck » 14 kwi 2015, o 19:45

Witam. Sytuacja przedstawia się następująco ;D :
od pół roku jeżdzę e36 1.8 (113 KM). Niedawno kupiłem e46 do codziennej jazdy.
Myślę poważnie o zaczęciu przygody z driftem, jako iż mam już samochód na codzień chciałbym swoją starszą bunie przerobić na driftowóz, pytanie jest następujące czy po modyfikacjach tj. odlżenie auta (out: maska, kanapa, klapa, zderzak, ew. usunięcie instalacji gazowej) i zespawaniu tylnego dyfru takie 1.8 wystarczy na początek nauki driftu ? Mieszkam w ok Wawy więc raczej jest gdzie ćwiczyć, nie interesuje mnie zabawa na publicznych drogach i zrobienie sobie krzywdy a nie daj i komuś.
Pozdrawiam.
Vojteck
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 19:31
Lokalizacja: Piaseczno

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Domino » 15 kwi 2015, o 08:28

Na kręcenie ósemek starczy ale to troche męczarnia, zdemontuj ,gaz ,środek silnik opchnij co sie da a zbędne i kupisz tanio is-a tym już da sie sęsownie zacząć a koszta niewielkie, do tego dyfer 100%, kubeł, zawias .
Avatar użytkownika
Domino
Touge Drifter
 
Posty: 116
Dołączył(a): 30 gru 2009, o 12:18
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Izaak » 23 kwi 2015, o 19:45

mam dylemat, szukam BMW która głównie będzie służyła do latania bokiem i wyjazdów na zloty ;)

Mam do kupienia w fajnym stanie blacharskim i technicznym e36 z silnikiem 2.0i lub do pogrzebania 2.5 bez vanosa lub 2.8 vanos (nie planuję uturbiać silnika bo nie mam takich funduszy)

Oczywiście 2.5 oraz 2.8 są raz tyle droższe w związku z czym braknie mi gotówki na wsadzenie klatki którą jednak wolałbym mieć... Czy jest sens kupować 2.0 na początek, wkładać klatkę itd i ewentualnie za rok dwa myśleć o zmianie silnika czy lepiej od razu kupić mocniejszy motor i wstrzymać się z klatką? Kolejna sprawa czy 2.0 150km poradzi sobie na suchej nawierzchni? Bo na mokrej myślę, że nie powinien mieć problemów.

Pozdrawiam serdecznie
Izaak
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1 lut 2015, o 22:51
Lokalizacja: Wisła

Pytanie

Postprzez MrNieWieszKto » 2 maja 2015, o 15:22

Siemka, mam takie pytania, a mianowicie jakie auto było by dobre do driftu e30 lub e36 (oba coupe) planuje również po wyborze wsadzić na początek silnik jakiś z JZ-etów na którymi też się zastanawiam mowa o 2jz ge w którym można zrobić takie coś jak dać grubszą uszczelkę pod głowicę i turbosprężarkę z intercoolerem co dało by mi jakieś 350-400KM (wyczytałem to na jakiejś stronie) albo kupić 1jz gte dać dół od 2jz ? Bo chciałbym uzyskać moc minimum jakieś 450-500km.
MrNieWieszKto
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 maja 2015, o 15:07
Lokalizacja: Polska

Re: Pytanie

Postprzez e30 owner » 2 maja 2015, o 16:15

Po pierwsze, tytułuj tematy normalnie - zaoszczędzisz wielu ludziom trochę czasu.
Po drugie, na forum masz temat kilkuset stronicowy o BMW, nissanach i innych RWD - więc czas który zmarnujesz na czekanie na odpowiedź te trywialne pytania, poświęć na przeczytanie tego tematu, chociaż pobieżnie.
Po trzecie, jeśli chodzi o jz także masz kilka projektów tutaj opisanych z tym silnikiem, więc również popatrz jak to mają zrobione inni.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Pytanie

Postprzez MrNieWieszKto » 2 maja 2015, o 16:24

To co napisałeś nie jest odpowiedzią na moje pytanie więc jest to zbędne, a swój czas zmarnowałeś sobie sam pisząc to. A na forum nie ma tego pytania, które zadałem :lollol: Proszę o odpowiedź i nie pisać, że niby jest to na forum. Jeżeli ktoś ma czas i może odpowiedzieć to ok a jeżeli ktoś ma mi pisać teksty nie na temat to niech się nie udziela :amen:
MrNieWieszKto
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 maja 2015, o 15:07
Lokalizacja: Polska

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez e30 owner » 3 maja 2015, o 18:47

Chcesz merytorycznie?? To masz powyżej, a za lenistwo i kłamstwo proszę: strona 170 tego tematu (odnośnie bazy). viewtopic.php?f=10&t=1116&start=2535

Zajęło mi to UWAGA!!! 7 (słownie SIEDEM) minut. Ty czekasz już drugi dzień. A ile więcej jest wcześniej o tym ... ja znalazłem najświeższy przykład.

Masz rację forum jest od tego by sobie pomagać, ale nie w tak podstawowych rzeczach, które wałkuje się od praktycznie dekady.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Pytanie

Postprzez driftman » 3 maja 2015, o 22:22

MrNieWieszKto napisał(a):Siemka, mam takie pytania, a mianowicie jakie auto było by dobre do driftu e30 lub e36 (oba coupe) planuje również po wyborze wsadzić na początek silnik jakiś z JZ-etów na którymi też się zastanawiam mowa o 2jz ge w którym można zrobić takie coś jak dać grubszą uszczelkę pod głowicę i turbosprężarkę z intercoolerem co dało by mi jakieś 350-400KM (wyczytałem to na jakiejś stronie) albo kupić 1jz gte dać dół od 2jz ? Bo chciałbym uzyskać moc minimum jakieś 450-500km.


MrNieWieszKto napisał(a):To co napisałeś nie jest odpowiedzią na moje pytanie więc jest to zbędne, a swój czas zmarnowałeś sobie sam pisząc to. A na forum nie ma tego pytania, które zadałem :lollol: Proszę o odpowiedź i nie pisać, że niby jest to na forum. Jeżeli ktoś ma czas i może odpowiedzieć to ok a jeżeli ktoś ma mi pisać teksty nie na temat to niech się nie udziela :amen:

Gimbusy ci odjądą dzieciaku i spóźnisz się do gimbazy. Nie masz pojęcia o podstawach, a chcesz swapy i tuningi ?
Skoro słyszałeś, że się wkłada intercooler i się tak robi to pewnie Ci wyjdzie :D i sobie będziesz jeździł dzieciaku, ale dupą po nieheblowanej desce.

Szukałeś i nie znalazłeś.. Do tego pyskowanie do moderatora. Powinieneś zgarnąć nagrodę za lenistwo, pysk i pisanie farmazonów, oraz bujanie daleko poza obłokami gimbazy.
driftman
Touge Drifter
 
Posty: 116
Dołączył(a): 1 cze 2008, o 21:23
Lokalizacja: ulica

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez cybermysza » 5 maja 2015, o 00:46

Witam
Czy e30 z silnikiem 2.8 po wymianie dyferencjału tak na 25%, auto normalne cywilne do jazdy na zakupy i do pracy ale jak i chęć poniesie to trochę pobawić się i polatać bokiem :) ??? wystarczy ???
cybermysza
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 maja 2015, o 14:31
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Początkujący

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości