Przebudowa E30, pytania.

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Przebudowa E30, pytania.

Postprzez olafns » 16 sie 2011, o 13:50

Witam. Jestem początkujący, więc jeśli umieściłem temat w złym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie. Mianowicie, planuje budowę swojego autka do driftu i muszę się troszkę zapoznać z tematem. Nie chce na początek nie wiadomo jakiej maszyny więc projekt nie jest jakiś wypasiony ale... Wybór auta padł na BMW E30, najlepiej w wersji coupe, auta jeszcze nie mam upatrzonego dlatego nie podaje tu wersji silnika(najlepiej 2,5l. lub więcej). Z autem(sam samochód bez modyfikacji) planuje zmieścić się w kwocie 3000zł, prawdopodobnie będzie sprowadzane z Niemiec, stan taki żeby nie było tragedii czyli silnik, skrzynia sprawne, blacha nie zjedzona, elektryka działająca, ogólnie jeżdżące, strona wizualna mało ważna. I teraz pytanie od czego zacząć modyfikacje? Hamulce, wnętrze i wygląd zewnętrzny zostawiam na sam koniec bo w to planuje wsadzić jak najmniejszą kwotę, ale co pierwsze? Zawieszenie, czy silnik? Drugie pytanie, dotyczy silnika. Nie chce jakiegoś wielkiego smoka ale jeśli nie uda się kupić 2,5 lub czegoś większego to prawdopodobnie silnik zostanie zmieniony, ale na jaki? Wiem że to już zależy odemnie co chce pod maską mieć ale chodzi mi o jakąś poradę, jaki silnik wsadzić żeby go nie zajechać szybko, miał coś ponad 200km(ogólnie żeby auto miało moc), jaką pojemność, oznaczenie? Dodam że silnik będzie pewnie z jakiegoś rozbitego dawcy też z Niemiec :) Następnie, co zrobić z zawieszeniem? Chce wsadzić wahacze od E36, co się da to poliuretany, powiększyć skręt, regulatory kątów i wiadomo twardo i nisko. Więc, co byście doradzili jeszcze w tej kwestii, jakie amorki i sprężyny kupić(dobre ale w miarę tanie), jakie regulatory?(prosiłbym też o jakiś link do strony gdzie pisze jak powiększyć skręt). Co jeszcze można zrobić? Dodam że razem z wnętrzem(klatka, fotele kubełkowe, kierownica, dodatkowe wskazniki) i hamulcami chciałbym się zmieścić w kwocie max. 10 tyś. zł, większość modyfikacji będę wykonywał sam(może z czyjąś pomocą), a auto musi zostać z homologacją, tak bym mógł nim jezdzić na codzień po ulicach(komfort jazdy, spalanie itd. już mało ważne).
olafns
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 13:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Przebudowa E30, pytania.

Postprzez pusty » 16 sie 2011, o 17:13

Najlepiej poczytaj sobie przed zakupem auta, dział projektów i opisane tam E30... Ja też tak zrobiłem przed zakupem, także po zakupie już miałem jakąś tam wizję na zrobienie auta, i teraz powoli sobie rzeźbie....
To jest najlepsze rozwiązanie, będziesz miał podane rozwiązania, koszta i nikt już Ci nie będzie pisał, żebyś zaczął od czytania, a później zadawał pytania.......
Avatar użytkownika
pusty
Touge Drifter
 
Posty: 667
Dołączył(a): 29 sie 2010, o 20:31
Lokalizacja: Ostrów WLKP

Re: Przebudowa E30, pytania.

Postprzez LogicOperation » 16 sie 2011, o 22:04

m30b35 pewna mocna tania jednostka prosta jak pierdolenie. Co do reszty pytań to wszystko dosłownie wszystko masz opisane w działach wystarczy troszkę poświecić czasu i poczytać.
Avatar użytkownika
LogicOperation
Król Ronda
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14 lis 2010, o 20:01
Lokalizacja: Poznań

Re: Przebudowa E30, pytania.

Postprzez zabek » 16 sie 2011, o 22:41

no jezeli chcesz zrobic negatywy i zalozysz hebel to juz po miescie na legalu nie pojezdzisz z klatka tez moze byc problem bo jak trafisz na jakiegos sluzbiste to ci powie ze auto powino miec zrobiona przebodowe i zarejestrowane na dwie osoby tak wiec ciezko jest to wszystko pogodzic razem ze soba ale powodzonka :wave: :wave:
Avatar użytkownika
zabek
Touge Drifter
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 kwi 2010, o 17:06
Lokalizacja: radom

Re: Przebudowa E30, pytania.

Postprzez duchu22 » 17 sie 2011, o 17:47

Kup auto i napisz to bedziemy gadac.
Avatar użytkownika
duchu22
Touge Drifter
 
Posty: 284
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 08:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przebudowa E30, pytania.

Postprzez SŁOMA » 17 sie 2011, o 17:50

duchu22 napisał(a):Kup auto i napisz to bedziemy gadac.


dokladnie dopiero pogadamy ;)
Avatar użytkownika
SŁOMA
Drift Team Gliwice
 
Posty: 1184
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 20:27
Lokalizacja: GLiwice

Re: Przebudowa E30, pytania.

Postprzez Radzia » 21 sie 2011, o 16:52

tu masz dobry materiał viewtopic.php?f=22&t=8143 godny uwagi mysle ze jesli jest tak jak kolega go opisuje to w niiimcach bedziesz miał ciezko znalezc takiego ....a silnik tak jak koledzy pisza m30b35 przelatałem nim cały sezon nie ma zadnych problemów i duzo sie nauczyłem na poczatek myśle ze m30b35 to najrozsądniejsza decyzja jak bedziesz potrzebował zrobic klatke to moge załatwic ci mały rabat mam tu ziomka takze jak cos pisz!
Avatar użytkownika
Radzia
Touge Drifter
 
Posty: 251
Dołączył(a): 22 maja 2010, o 19:25
Lokalizacja: Żory

Re: Przebudowa E30, pytania.

Postprzez kortez » 7 wrz 2011, o 20:19

viewtopic.php?f=22&t=8143 furka już poszła , była naprawdę zdrowa .
Avatar użytkownika
kortez
Touge Drifter
 
Posty: 218
Dołączył(a): 26 lis 2010, o 17:52
Lokalizacja: Ciechanów


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron