Odwrotnie zakładane stalówki?

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Milo » 10 cze 2011, o 20:23

Witam!

Doszły mnie słuchy, że da się odwrotnie założyć stalówkę. Podobno uzyskuje się fajny rancik :) Zastanawia mnie czy:

- trzeba coś przerabiać?

- czy to bezpieczne?
Avatar użytkownika
Milo
Touge Drifter
 
Posty: 227
Dołączył(a): 15 gru 2009, o 21:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Misior » 10 cze 2011, o 20:43

Zapytaj sie tego od kogo tak uslyszales czy jest zdrowy i czy go nic nie boli.

p.s. Pewnie pokaze Ci zdjecie gdzie to widzial a Ty mu wtedy powiedz ze to stalówki z przespawanymi środkami a nie obrócone.
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Squad » 10 cze 2011, o 22:11

tak sie nazywa właśnie to co kolega powyżej opisał, odwrócone to z przespawanymi rotorami.
Avatar użytkownika
Squad
DRIFTER
 
Posty: 1448
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 14:59

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Malmo » 10 cze 2011, o 23:35

Milo napisał(a):Witam!

Doszły mnie słuchy, że da się odwrotnie założyć stalówkę. Podobno uzyskuje się fajny rancik :) Zastanawia mnie czy:

- trzeba coś przerabiać?

- czy to bezpieczne?


no mozna tak zrobic nic nie przerabiajac, nawet kiedys przy zmienianiu felg tak zalozylismy na potrzeby zdjecia bo to do tego tylko sie nadaje :rotfl:
bedzie koozak rancik i kooozak dzwon!! :D to sa stodolowe zabiegi tuningowe! i to jeszcze paragrafem grozi :yeah:
dzien jazdy i patrzec jak pier**nie.
nie rob takiego dzialania bo to jawna mina!
i wyjasnij to ziomkowi

chlopaki wyzej maja lepsza opcje ;)
Avatar użytkownika
Malmo
Touge Drifter
 
Posty: 108
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 15:57
Lokalizacja: stolica

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Milo » 12 cze 2011, o 15:06

Ok, o poszerzanych to wiem. A o odwróconych usłyszałem :lol:

Niestety poszerzane stalówki też nie mają zbyt dobrych opinii, ale to zależy gdzie się robi pewnie :)

dzięki, można zamknąć :)
Avatar użytkownika
Milo
Touge Drifter
 
Posty: 227
Dołączył(a): 15 gru 2009, o 21:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Malmo » 12 cze 2011, o 15:55

Milo napisał(a):
Niestety poszerzane stalówki też nie mają zbyt dobrych opinii, ale to zależy gdzie się robi pewnie :)




z taka opinia tez sie spotkalem, moim zdaniem to takie poszerzone fele to tylko do lansu sie nadaja i do fot hmm cult style? robione sa przewaznie 13 calowe, zabieg jak zabieg gusta gusciki mnie tam sie nawet to podoba ale
osobiscie balbym sie na nich swirowac zreszta na takim felunku to duze opory na zakrecenie w drifcie, szkoda kasy roboty nie polepszy to osiagow auta, jak drapna to dowod zabiora poswirowac tez strach i chyba ciezko bo chyba wiecej pizzzzz***dy tez trzeba dac zeby zakrecic taki felunek, i opona na nim jest tez jakos hardcorowo naciagnieta. Lepiej pozyczyc cyknac fotki i wydac na flaszke dla znajomego :) i jeszcze z nim wypic hehehe :D

5!
Avatar użytkownika
Malmo
Touge Drifter
 
Posty: 108
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 15:57
Lokalizacja: stolica

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Veber » 12 cze 2011, o 22:29

Malmo bardzo koledze pomogłeś. Rozumiem, że rozleciała Ci się już poszerzana lub obrócona stalówka i masz w związku z tym wyrobioną opinię.

Można wyciąć rotor i go obrócić. To najprostszy zabieg na feldze stalowej, który nie zmienia jej szerokości jedynie ET. Poszerzyć można każdą felgę stalową do dowolnego rozmiaru. Przy użyciu automatu spawalniczego spawy wychodzą perfekt. Dodatkowo jak zrobi to ktoś z pojęciem to wszystko jest trwałe i idealnie proste. Wiem, bo mam.
Avatar użytkownika
Veber
Touge Drifter
 
Posty: 742
Dołączył(a): 16 wrz 2008, o 11:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Malmo » 12 cze 2011, o 23:28

Veber napisał(a):Malmo bardzo koledze pomogłeś. Rozumiem, że rozleciała Ci się już poszerzana lub obrócona stalówka i masz w związku z tym wyrobioną opinię.


nic mi sie nie rozlecialo bo trzeba byc idiota zeby odwracac felge i tak latac... :grin:
odpowiedz na temat Odwrotnie zakładane stalówki? jest to niebezpieczne i jest to blad
Avatar użytkownika
Malmo
Touge Drifter
 
Posty: 108
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 15:57
Lokalizacja: stolica

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Reth » 13 cze 2011, o 01:07

Malmo, nie znasz sie a mowisz... Jeden z naszych czolowych drifterow "siwy" jezdzi na odwroconych felgach juz kilka lat i jakos nie narzeka... :scratch:
Avatar użytkownika
Reth
Touge Drifter
 
Posty: 956
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 01:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Malmo » 13 cze 2011, o 01:28

Reth napisał(a):Malmo, nie znasz sie a mowisz... Jeden z naszych czolowych drifterow "siwy" jezdzi na odwroconych felgach juz kilka lat i jakos nie narzeka... :scratch:


ziomek ogarnij na poczatku Ty swoje znastwo, na odwroconych czy przerobionych aka poszerzonych...?!
Watpie ze czolowy zawodnik zdja zwykla stalowke obkrecil ja na druga strone i zamontowal...
ps. nie pamietam na jakiej imprezie w lublinie ale chyba jechalem na prawym jak ogarniamy ta sama fure...
Avatar użytkownika
Malmo
Touge Drifter
 
Posty: 108
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 15:57
Lokalizacja: stolica

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez karol_yfer » 13 cze 2011, o 06:06

siwy naprawde ma obrocone rotory w stalowkach ;) wiec reth ma racje a Ty malmo skoncz swoje "znastwo"
Avatar użytkownika
karol_yfer
Touge Drifter
 
Posty: 343
Dołączył(a): 19 lip 2009, o 09:27
Lokalizacja: Tuszyn/Łódź

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Malmo » 13 cze 2011, o 10:14

karol_yfer napisał(a):siwy naprawde ma obrocone rotory w stalowkach ;) wiec reth ma racje a Ty malmo skoncz swoje "znastwo"



wjezdzasz w temat ze zdaniem 'siwy naprawde ma obrocone rotory w stalowkach' koledzy wyzej tlumaczyli ze to JUZ felga po robocie ,tuningu, aka OBROCONA,
a ja trabie zeby ZWYKLEJ STALOWEJ FELGI NIE PRZYKRECIC ODWROTNIE! zobacz jakie jest pytanie w temacie..
Wiec skok ci sie udal lecz nie w miejsce zrzutu ;)

extra ziomek! zdejmij sobie felgi przykrec odwrotnie i promuj to... :D
powodzenia ;)
Ostatnio edytowano 13 cze 2011, o 12:18 przez Malmo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Malmo
Touge Drifter
 
Posty: 108
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 15:57
Lokalizacja: stolica

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Misior » 13 cze 2011, o 12:17

Malmo nie bulwersuj sie bo zaczales temat ze balbys sie jezdzic na poszerzkach a teraz mowisz ze chodzi Ci o obracane. Napisales ze nigdy na takich nie jezdziles a mowisz ze sa złe, wiec jEsli masz zła opinie na temat poszerzanych stalówek to napisz dlaczego.
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Malmo » 13 cze 2011, o 12:54

Misior napisał(a):Malmo nie bulwersuj sie bo zaczales temat ze balbys sie jezdzic na poszerzkach a teraz mowisz ze chodzi Ci o obracane. Napisales ze nigdy na takich nie jezdziles a mowisz ze sa złe, wiec jEsli masz zła opinie na temat poszerzanych stalówek to napisz dlaczego.


uuuurwa chodzi caly czas o obracanie felgi na druga strone tak jak w temacie!
jak ktos mi mowi ze zwykla stalowa felge przykreci odwrotnie i bedzie tak smigal to ma wate nie mozg!
Felga stalowa poszerzona czyli spawana, dlubana innym slowy przerobiona a nazwa tej przerobki to chyba w slangu brzmi ODWROCONA FELGA - to felga specjalnie poszerzona a nie normalna stalowka zalozona odwrotnie.

Co do takiego zabiegu POSZERZENIA FELGI ok, sa majstry co ci to zrobia, jak ma certyfikat i podpisze ci ze to on wykonal to super bo nawet jak narobi druciarstwa to bicza na swojej dupie ma.

A poszerzenia(zrobiona spawana felga stalowa) nie mowie ze sa zle, nawet napisalem ze fajnie to wyglada.a To czy ktos bd tak chcial latac jego sprawa, popatrzy na spawy na wykonanie itd uzna ze fela wytrzyma dawanie w piec i leci.

A pije do tego zeby malolat ktory to bd czytl nie polecial do garazu i nie obkrecil felg na druga manke bo sie na mine wsadzi!
Wyjasnij dzieciakowi bo mowisz odwrocona felga myslac o poszerzeniu a dzieciak zrozumie ze stalowke na druga strone i jest git. Bedziesz odpowiedzialny za niego..?
Avatar użytkownika
Malmo
Touge Drifter
 
Posty: 108
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 15:57
Lokalizacja: stolica

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Żołnierz » 13 cze 2011, o 15:30

Malmo napisał(a):
Milo napisał(a): moim zdaniem to takie poszerzone fele to tylko do lansu sie nadaja i do fot hmm cult style?
[...]
osobiscie balbym sie na nich swirowac zreszta na takim felunku to duze opory na zakrecenie w drifcie, szkoda kasy roboty nie polepszy to osiagow auta, jak drapna to dowod zabiora poswirowac tez strach i chyba ciezko bo chyba wiecej pizzzzz***dy tez trzeba dac zeby zakrecic taki felunek, i opona na nim jest tez jakos hardcorowo naciagnieta. Lepiej pozyczyc cyknac fotki i wydac na flaszke dla znajomego :) i jeszcze z nim wypic hehehe :D

5!

Ja nie widze, żebyś tutaj pisał o odwróconej feldze, czy tam odwróconym rotorze. Widzę jednak, że jesteś bardzo na NIE jeśli chodzi o przerabianie felg, a doświadczenia zebrałeś ogrom po jednej wycieczce DT :)
Tak jak napisał Veber. Nic dodać, nic ująć.
Avatar użytkownika
Żołnierz
Touge Drifter
 
Posty: 1022
Dołączył(a): 7 lut 2009, o 12:47
Lokalizacja: Żory

Następna strona

Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron