Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Dyskusja na temat driftingu.

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez krzysiek1992 » 11 gru 2015, o 23:57

PiotrMSC napisał(a):A jeśli w dowodzie mojego samochodu jest wbity hak, a nie jest napisane ile jest na haku, wiec chyba żadnej przyczepki nie mogę ciągnąć.


haka wogóle nie musisz mieć wbitego w dowód - jeżeli masz tabliczke znamionową na nim, i na niej jest wszystko napisane
Avatar użytkownika
krzysiek1992
Touge Drifter
 
Posty: 152
Dołączył(a): 5 lis 2011, o 12:27
Lokalizacja: Legionowo k. Warszawy

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez PiotrMSC » 21 gru 2015, o 16:00

Słyszałem że z tym przeważeniem jest tam ileś procent dopuszczalne przeważenie, tylko nie mam pojecia ile.
PiotrMSC
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 14:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez drift-rak » 21 gru 2015, o 18:10

PiotrMSC napisał(a):Słyszałem że z tym przeważeniem jest tam ileś procent dopuszczalne przeważenie, tylko nie mam pojecia ile.


10% ale nie wiem czy to jeszcze obowiazuje
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez Misior » 13 sty 2016, o 13:46

drift-rak napisał(a):
Druga sprawa przyczepa moze miec dmc nawet 10t ale ciagnac mozesz tyle ile masz na haku tj waga przyczepy plus ladunek.

To akurat nie jest prawdą. Liczy się DMC a nie masa. Nawet pustej przyczepy z przekroczonym DMC nie możesz ciągnąć.
Skąd policmajster ma wiedzieć ile waży to co wieziesz na przyczepie (nie mówię o samochodzie z wpisaną masą własną)? Patrzy tylko czy DMC przyczepy <= DMC w dowodzie holownika i tyle.
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez drift-rak » 15 sty 2016, o 11:37

Misior napisał(a):
drift-rak napisał(a):
Druga sprawa przyczepa moze miec dmc nawet 10t ale ciagnac mozesz tyle ile masz na haku tj waga przyczepy plus ladunek.

To akurat nie jest prawdą. Liczy się DMC a nie masa. Nawet pustej przyczepy z przekroczonym DMC nie możesz ciągnąć.
Skąd policmajster ma wiedzieć ile waży to co wieziesz na przyczepie (nie mówię o samochodzie z wpisaną masą własną)? Patrzy tylko czy DMC przyczepy <= DMC w dowodzie holownika i tyle.


To jest info potwierdzone u komendanta drogowki bo regularnie ciagne lawete o dmc wiekszym niz mam na haku. Patrzec moze sobie na co chce. Jezeli ma uwagi prosisz o wazenie zestawu i juz.
Ciagniesz tyle ile na haku. Laweta/przyczepa moze miec wieksze dmc.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez Binio » 31 sty 2016, o 11:31

Jest na to jakis zapis?
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez selvador » 1 lut 2016, o 10:12

Polecam Jeep Cherokee XJ 2,5LPG manual :P Owszem jest muł bo raptem 122kuce ale 5 skrzynia plus uuuwaga 3300kg na haku :P I jaka by była góra zawsze zostaje reduktor który iveco daily 6,5dmc (pełny) nawet nie czuje :P
selvador
Król Ronda
 
Posty: 55
Dołączył(a): 5 kwi 2015, o 11:33
Lokalizacja: Limanowa

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez drift-rak » 22 lut 2016, o 20:46

DareckaM napisał(a):hej, w moim zestawie, DMC auta, plus DMC lawety suma przekracza 3,5 tony o 145 kg, ma ktoś jakieś przeżycia w tej kwestii ? :grin:


3tysie za przejechanie bez viatolla jednej bramki ;) oczywiscie jak trafisz na kontrole ktora zwazy zestaw. Mozliwe ze twoj zestaw nie budzi podejrzen ale czy warto?
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez Tommy » 22 lut 2016, o 20:53

Ja dostałem w takim wypadku 2 listy - E34 touring 2100dmc + laweta 1600dmc, na podstawie samych nr rejestracyjnych sprawdzili na kamerach na bramkach(!). Nie ryzykuj, naprawde nie warto...

polecam teraz spojrzec na allegro - jest duzo autolawet w smiesznych cenach, a komfort jazdy bez przyczepy ktora "miota nim jak szatan" jest nieporownywalny.
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez lipass » 22 lut 2016, o 22:15

Tommy napisał(a):Ja dostałem w takim wypadku 2 listy - E34 touring 2100dmc + laweta 1600dmc, na podstawie samych nr rejestracyjnych sprawdzili na kamerach na bramkach(!). Nie ryzykuj, naprawde nie warto...

polecam teraz spojrzec na allegro - jest duzo autolawet w smiesznych cenach, a komfort jazdy bez przyczepy ktora "miota nim jak szatan" jest nieporownywalny.

czyli e34 touring średnio nadaje się na holownik? :cray:
Avatar użytkownika
lipass
Touge Drifter
 
Posty: 232
Dołączył(a): 30 cze 2009, o 09:14
Lokalizacja: WK

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez Simons14a » 23 lut 2016, o 09:27

Lawetą miata jak jest samochód za bardzo do tyłu zamontowany lub jak jest kiepska laweta(nawet nowa polskiej produkcji-bo taką przerobiłem),VW Caddy który nie jest ciężki z lawetą Brenderup w ogóle nie reagował negatywnie przy 160 km/h :D
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez Tommy » 23 lut 2016, o 20:03

Ponoc jest to kwestia aerodynamiki - Moje E34 było wyświechtane strasznie (luzy na przekladni slimakowej, dobite zawieszenie), ale nawet kumpel w Superbie 4x4 odczuwa mocny dyskomfort jak ciagnie E36 na dwuosiowce. Fakt, że wszystkie lawety są wynajmowane wiec pewnie moze byc z nimi cos nie tak.
Ja mierzylem wysokosc tylniego zawieszenia bardzo dokladnie, staralem sie by laweta lekko (te dozwolone 80kg na haku) dociskala tyl, ale niewiele to pomagalo. Przy zjezdzie z gorki, zestaw sam sie rozpedzal do 110, wystarczy lekki zakret i nagle trzeba walczyc o zycie auta na lawecie :uklon:

A co do lipass, nadaje sie - na krotkie odcinki, musisz sprawdzic dokladnie gdzie sa bramki i nasluchiwac na CB/yanosiku o ITD. Jak jezdzilem z Gdanska do Koszalina na zawody to po 2 godzinach bylem tak zmeczony ze nie chcialo mi sie juz jezdzic. Jak raz sprobowalem wynajem nowej autolawety z kumplem mechanikiem za kierownica to zawsze staralem sie na takie rozwiazanie odlozyc bo moglem sie na zawodach skupic :good:

Obrazek
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez lipass » 23 lut 2016, o 20:12

i tak b+e jest w planach tak wiec itd raczej nie musiałbym się bać (przy 1600 na haku jakaś laweta się znajdzie co odelżone e30 legalnie pociągnie), kwestia właśnie czy po spokojnej trasie 200km z lawetą nie będzie człowiek bardziej zestresowany i zmeczony niż po 400km z autolaweta
Avatar użytkownika
lipass
Touge Drifter
 
Posty: 232
Dołączył(a): 30 cze 2009, o 09:14
Lokalizacja: WK

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez Simons14a » 24 lut 2016, o 07:40

Najłatwiej będzie jak wypożyczysz raz nie zmęczoną Brenderupa,jak nie będzie różnicy to musisz szukać dalej innych rozwiązań.
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakim autem ciÄ…gniesz lawetÄ™

Postprzez drift-rak » 24 lut 2016, o 09:32

Laduj fure tak zeby docisnac troche tyl halownika. Nie mowie ze auto ma byc na dyszlu ale tak zebys widzial ze holownik zaczyna siadac. Wtedy jest stabilnie.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość