Lekkie elementy nadwozia

Dyskusja na temat driftingu.

Lekkie elementy nadwozia

Postprzez M-Technic » 21 gru 2009, o 14:09

Napisze krotko i na temat szukam chetnych do zakupu elementow z wlokna szklanego, weglowego i kevlaru.
Wiadomo ze produkcja jednego elementu jest nieoplacalna tak samo dla mnie jak i kupujacego dlatego zakladam temat aby poznac potrzebe rynku ;)
Jako ze moge dac dobre ceny jednostkowe proponuje wpisywac co by bylo potrzebne do waszych autek
W tej chwili dostepny jedynie pakiet do e36 sedan ale codziennie powstaja nowe formy :rockon:
Dlatego prosze jesli czegosnie moze znalesc albo poprostu potrzebujec jakiegos elementu napiszcie w temacie :thumbsup:
Prosze wpisywac co potrzeba w tym temacie na jego podstawie beda powstawac kolejne formy
Ostatnio edytowano 21 gru 2009, o 19:47 przez M-Technic, łącznie edytowano 1 raz
M-Technic
Clutch Burner
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12 gru 2009, o 15:42

Re: Lekkie elementy nadwozia

Postprzez sputnik » 21 gru 2009, o 14:44

Maska do e30 za jaką monetę?
Avatar użytkownika
sputnik
Touge Drifter
 
Posty: 438
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lekkie elementy nadwozia

Postprzez M-Technic » 21 gru 2009, o 14:48

docelowa cena na poziomie 350zl za wlokno szklane ale wiadomo chodzi oto ze jak mam robic forme na jedna maske to koszta rosna :banghead:
M-Technic
Clutch Burner
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12 gru 2009, o 15:42

Re: Lekkie elementy nadwozia

Postprzez BOBBY PL » 21 gru 2009, o 18:31

M-Technic napisał(a):W tej chwili dostepny jedynie pakiet do e36 sedan ale codziennie powstaja nowe formy

Ceny ,ceny, ceny no i fotki oczywiscie mile widziane
Avatar użytkownika
BOBBY PL
Touge Drifter
 
Posty: 179
Dołączył(a): 4 paź 2008, o 18:13
Lokalizacja: Krakow-Dundee

Re: Lekkie elementy nadwozia

Postprzez M-Technic » 21 gru 2009, o 19:10

[quote="BOBBY PLCeny ,ceny, ceny no i fotki oczywiscie mile widziane[/quote]
Ceny zalezne sa od zainteresowania
Mysle ze osoby pytajace na priv nie sa zawiedzione :wave:
M-Technic
Clutch Burner
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12 gru 2009, o 15:42

Re: Lekkie elementy nadwozia

Postprzez MACmark » 22 gru 2009, o 08:30

Widzę, że kolega działa w tej samej branży co ja.
Ale zadziwia mnie kilka rzeczy, jakim cudem codziennie powstają nowe formy skoro proces ich wytwarzania to monotonna i długa praca, no chyba, że robi się byle co no ale nie ma w takim razie liczyć na dobrą jakość wykonanego elementu.
Co do ceny... 350 zł za maskę do E30? To jakiej to będzie grubości? Jak papier? A może samo poszycie, bez wzmocnień?
no chyba, że maska ma wyglądać tak:
Obrazek
http://allegro.pl/item840579139_maska_invader_hit_w_usa_nissan_200sx_s13_nowa.html

Nie wiem.
Ja zajmuję się produkcją elementów od kilku lat i wiem jak to wygląda od strony technicznej oraz od strony finansowej.
Jeśli używa się najtańszych komponentów to i cena finalna jest niska podobnie jak jakość wykonanych elementów.

Co do samych wyrobów to kończymy pakiet do nissana 200SX s13-o jakość możecie zapytać usera robacek, dostał już progi a na magazynie czekają już zderzaki, błotniki i maska jest w fazie wykańczania, do tego dojdą wywiewy i poszerzenia -co najlepsze, Kuba dostarczył mi wszystkie elementy od siebie, mogę zawsze jechać i sprawdzić jak pasują, a on w zamian dostaje pełen pakiet zupełnie za darmo!!
To samo odnośnie lekkich elementów do BMW E30, na początku stycznia jadą do Piotrek_Vabik -mało tego, ponieważ elementy od Piotrka były nieco sfatygowane zakupiliśmy całe BMW E30, aby móc dobrze wykonać elementy i sprawdzić czy pasują tak jak powinny.
Do BMW E30 będzie maska, klapa, błotniki przednie, poszerzenia błotników,drzwi do coupe oraz do sedana, dostępny będzie również lekko zmodyfikowany pakiet M-Technic II
Piotrek zapłaci jedynie za przesyłkę :)

Nie widziałem twoich elementów więc nie wiem jakiej będą jakości ale sądząc po kosztach...
Taka cena maski to byłaby opłacalna jakby ktoś zamówił minimum 200 szt...wtedy zwraca się koszt wykonania formy i da się na tym zarobić
Ostatnio edytowano 22 gru 2009, o 09:33 przez MACmark, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MACmark
Król Ronda
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 lis 2009, o 11:49
Lokalizacja: Wołomin

Re: Lekkie elementy nadwozia

Postprzez robacek » 22 gru 2009, o 09:32

Ja powiem tylko od siebie ze wyroby Mariusza to najlepsze jakie trzymałem w ręku do tej pory. idealna grubosc i elastycznosc elementu do tego naprawde super przygotowana forma dzieki czemu wszystko jest idealnie gładkie i nie trzeba spedzać dwoch dni na przygotowaniu elementów a potem spasowywaniu. Podejscie do tematu chłopaków jest bardzo profi wszystko sprawdzają po kilka razy zeby pasowało idealnie wiec jesli jest jak mowi to w to wierze napewno bo co by nie mowic laminaty chlopaki robia na wypasie :good:
Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekkie elementy nadwozia

Postprzez M-Technic » 22 gru 2009, o 11:19

MACmark napisał(a):Nie wiem.
Ja zajmuję się produkcją elementów od kilku lat i wiem jak to wygląda od strony technicznej oraz od strony finansowej.
Jeśli używa się najtańszych komponentów to i cena finalna jest niska podobnie jak jakość wykonanych elementów.


Nie widziałem twoich elementów więc nie wiem jakiej będą jakości ale sądząc po kosztach...
Taka cena maski to byłaby opłacalna jakby ktoś zamówił minimum 200 szt...wtedy zwraca się koszt wykonania formy i da się na tym zarobić


Kolego narazie gotowe formy sa do e36 jako ze sam jezdze takim samochodem, obecnie robie formy do e30 M-technic II planuje ruszyc ze sprzedaza w polowie stycznia co do materialu jako ze na codzien produkuje lodzie to na material mam takie znizki ze biore je prawie jak darmo Temat powstal na badnie rynku. Czy ogolnie oplaca sie wchodzic w elemnty auta czy robic tylko pod zamowienie gdzie ceny beda wrecz kosmiczne :lollol:
M-Technic
Clutch Burner
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12 gru 2009, o 15:42

Re: Lekkie elementy nadwozia

Postprzez MACmark » 22 gru 2009, o 11:49

Kolego spierał się nie będę, wiadomo monopolu nie mam a jeśli pojawia się na rynku konkurencja to dobrze, przynajmniej dla posiadaczy aut ponieważ mają w czym wybierać.

Jeśli jesteś w stanie wyprodukować formę do maski BMW E30 + wykonać dwa elementy na białym żelkocie + skleić to, oraz uzyskać sztywność i za razem lekkość nie wspominając już o gładkiej powierzchni za 350 zł/szt. oraz jeszcze na tym zarobić.... to muszę pogratulować.

Tak jak wspomniałem już wyżej KONKURENCJA JEST ZDROWA BO JEST W CZYM WYBIERAĆ.
Avatar użytkownika
MACmark
Król Ronda
 
Posty: 57
Dołączył(a): 9 lis 2009, o 11:49
Lokalizacja: Wołomin

Re: Lekkie elementy nadwozia

Postprzez DŁUGI_PIŁA » 28 paź 2011, o 09:18

poszukuję maski e30 drzwi e30 coupe i drzwi e36 coupe
Avatar użytkownika
DŁUGI_PIŁA
Touge Drifter
 
Posty: 203
Dołączył(a): 6 paź 2011, o 17:04
Lokalizacja: Piła

Re: Lekkie elementy nadwozia

Postprzez dieseld » 28 paź 2011, o 11:14

Ja potrzebuje do E30 maski i 4 drzwi. prosze o kontakt na priv jeżeli ktoś z Was tym dysponuje.
Avatar użytkownika
dieseld
Touge Drifter
 
Posty: 101
Dołączył(a): 16 kwi 2010, o 10:57
Lokalizacja: Dęblin/Wwa

Re: Lekkie elementy nadwozia

Postprzez zółty fuxbmw » 28 paź 2011, o 18:36

jest koles ze slawna robi wszystko ceny dobre nr tel 608414296
zółty fuxbmw
Król Ronda
 
Posty: 60
Dołączył(a): 10 mar 2009, o 00:08

Re: Lekkie elementy nadwozia

Postprzez Pablo 92 » 29 paź 2011, o 14:47

W słupsku również robią carbony, laminaty, kevlary i hydrografikę. www.lwperformance.pl
Avatar użytkownika
Pablo 92
Touge Drifter
 
Posty: 496
Dołączył(a): 9 lut 2008, o 09:23
Lokalizacja: Słupsk

Re: Lekkie elementy nadwozia

Postprzez csmiron » 24 cze 2016, o 09:37

Witajcie mam e36 cywilne wiadomo poszły mi błotniki przód, zainteresowałem się tematem laminatu. Kupiłem nawet jeden błotnik z allegro za 145 zł ale to jest totalna porażka nie pasuje do sedana za niski być może do coupe i przy kierunkowskazach niedopracowany. U kogoś laminat ładnie siedzi w e36? polecicie mi od kogo kupić ?
csmiron
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 sty 2013, o 11:24
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość