Likwidacja Toru Poznan

Dyskusja na temat driftingu.

Likwidacja Toru Poznan

Postprzez drift-rak » 5 gru 2014, o 21:44

Doszly sluchy ze tor poznan zostal sprzedany i w ciagu dwoch lat rozpocznie sie plac budowy w tym miejscu. Ma ktos jakies dokladniejsze informacje? Wychodzi na to ze jedyny profesjonalny tor samochodowy zniknie. Nasz kraj jest rownie rozwiniety motoryzacyjnie jak byly zaawansowane jego wyroby tej branzy czyli "skarpera"... w anglii jest 47torow w Niemczech cos kolo 20 w austri 16 itd i jakos kazdy moze istniec i byc dostepny dla amatorow...
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez Simons14a » 5 gru 2014, o 22:51

Już od dłuższego czasu słyszałem,że deweloperzy mają chętkę na ten teren,nie mam jednak żadnych pewnych informacji.
Fajnie mieszkać pod startującymi samolotami :banghead: ,na pewno już są sprzedane bo w Polsce ludzie mieszkają w ziemiankach
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez Bartdrift » 5 gru 2014, o 23:30

No niefortunnie ten tor "wyrósł" po prostu ;) Kiedyś zadupie i mało warte tereny, dzisiaj działka za dobrych kilkadziesiąt milionów (jak nie kilkaset - 90ha !!!) . Nawet się kilka lat temu zastanawiałem kiedy to się stanie. I niestety miałem racje jak widać. Fakt jest taki, że poziom naszego "motorsportu" jest tak żenujący porównując do tego co sie dzieje krajach typu niemcy czy benelux, ze sie troche nie dziwie. I oczywiscie nie mam tu na mysli braku checi zawodników czy ludzi generalnie, ale to sie wszytko po prostu u nas strasznie zazębia : brak sponsorow > brak kasy na pro sport > brak imprez na poziomie > brak publiki >brak sponsorow itd...
Ja ciągle mam w oczach jak kiedyś wrocilem do Polski z holandii gdzie przez pare lat dosc czynnie "brałem udzial" w tamtejszym motrosporcie zwiazanym z torami (jako widz i jako zawodnik) . Pierwsze co to zabrałem żone do auta i jedziemy na "Mistrzostwa Polski w wyscigach" na tor Poznan wlasnie. To był rok 2006. To co zobaczyłem po prostu mnie przeraziło. Totalnie buraczana impreza przy kilku kibicach na krzyz , doslownie kilka smutnych ekip porozstawianych w krzakach i wszechobecna...bieda. No tak to wygladalo dramatycznie niestety porównując do tego co miałem w oczach wczesniej :( Przepaść przeogromna w każydym razie. Już wtedy wiedzialem, ze jakiekolwiek sciganie w Polsce to strata kasy. Własnie wtedy postawiłem na drifting ;)
Nie wiem jak jest teraz, ale strzelam w ciemno, że nadal nie wiele sie zmieniło. Pewnie nieco lepsze auta, pewnie w koncu ktos z zagramanicy wpada okazjonalnie, ale zaloze sie ze oprawa nadal z dupy, widowna pusta :( No wiec pytanie : Po jaką cholere tak cenne grunty mają się marnowac ? Dla 10 imprez w roku ? Bo gielda zdaje sie nie potrzebuje toru tylko troche placu gdziekowiek ;)
NIestety ale taka jest prawda. Lezy to u nas wszytko i kwiczy. Dziadki kurczowo trzymajacy sie krzesel maja to w dupie bo i tak kasa im leci - z reszta nawet jak by chcieli cos zrobic to za co ? Zrobienie takich prawdziwie wygladajacych imprez to miliony pln, a na to nikt nie wyłoży przez dlugie lata. Prywatna kasa jaka potrzebna tez raczej sie łatwo nie pojawi bo kto zaryzykuje wydanie 5mln zl/ impreze - bo tyle spokojnie potrzeba minimu zeby to faktycznie wygladalo jak zagramanicą ( polowa to reklama ). Dla mnie to niestety naturalna konsekwencja zbiegu tego wszystkiego. Sprzedaz tego toru da tyle kasy tym wszytkim pzm'om, co trzymanie go przez najblizsze 500 lat czynnego - z gieldami wlacznie. Ja bym go już dawno opierniczył - jak pewnie wiekszosc z Was ;)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez drift-rak » 6 gru 2014, o 09:54

Jakos dziwnie w polsce tylko nic sie nie oplaca... i nie sadze ze to wina zawdnikow bo na przykladzie driftingu w usa ktos sie pokapowal ze mozna zarobic i sami widzimy ile sponsorow jest w formula drift i jak wygladaja zawody i pelne trybuny.
Gdyby tor poznan byl codziennie dostepny dla amatorow oczywiscie za pieniadze to tez by sie utrzymal. Ale nie bo lepiej raz na miesiac wpuscic gokarta a reszcie zakazac jezdzic... bo wtedy nie trzeba nic robic.
gdyby pokazac spoleczenstwu ze motorsport jest fajny tez by przyszli zaplacic za bilety. Drift Masters dziala w tej kwestii ale puki co nasz rzad promuje 22 kretynow goniacych kulke i to na dodatek wyjatkowo nieudolnie. W latach 80? np rajdy byly sporo popularniejsze co widzi sie na archiwalnych filmikach gdzie stoja tysiace kibicow na trasach

Gielda z tego co wiem zostaje. To duza kasa. Chlopaki za stanowiska placa od 1500 do 3500 i wiecej miesiecznie plus parkingi 7zl od auta w czwartki i niedziele kasowane od przyjezdnych.
Stanowisk jest cala masa do tego knajpki ktore zapewne za darmo tam nie stoja
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez Hikiel » 6 gru 2014, o 11:04

Hikiel
Touge Drifter
 
Posty: 228
Dołączył(a): 18 paź 2010, o 22:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez muszyÅ„ski » 6 gru 2014, o 12:03

Niestety z tego co wiem to prawda... wprowadzone w październiku limity hałasu powoduja ze toz bedzie pusty zadne wyczynowe auto nie jest w stanie osiągnąć tego limitu... wszystkie zawody na ta chwile które mialy sie odbyć w 2015 roku zostały odwołane. .. rozmawialem tezz Maciejem Polodym. Powiedzial ze na listopad i grudzień bylu juz terminy na treningi driftu i musial je odwolac z uwagi na nirmy halau które na ta chwile wynosza 93 decybele. .. ale nie chodzi tylko o dźwięk silnika ale rowniez o piski opon muzuke na torze itd. Ogolnie normy przy motor sporcie nie do osiągnięcie.
z uwagi na ten fakt juz jais czas temu dalem znac redakcji turbo kamery. Sa zaunteresowani tematem i niby maja zrobic jakis reportaż... moze jak sie zrobi glosno o sprawie ktos pojdzie po rozum do glowy...
Avatar użytkownika
muszyński
Touge Drifter
 
Posty: 629
Dołączył(a): 28 maja 2012, o 19:12
Lokalizacja: poznań

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez drift-rak » 6 gru 2014, o 12:07

No to skoro sa tacy konsekwentni to ku...a zamknac lotnisko trzeba !! startujacy samolot to 130dB chyba i slychac je z bardzo daleka. wznoszacy sie w poblizu toru pasazerski samolot zaglusza samochody
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez Bartdrift » 6 gru 2014, o 12:58

drift-rak napisał(a):No to skoro sa tacy konsekwentni to ku...a zamknac lotnisko trzeba !! startujacy samolot to 130dB chyba i slychac je z bardzo daleka. wznoszacy sie w poblizu toru pasazerski samolot zaglusza samochody


:thumbsup:

Tylko ze lotnisko daje miastu kase, a tor je zabiera, wiec tam nikt nie widzi problemu ;)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez drift-rak » 6 gru 2014, o 13:10

Bartdrift napisał(a):
drift-rak napisał(a):No to skoro sa tacy konsekwentni to ku...a zamknac lotnisko trzeba !! startujacy samolot to 130dB chyba i slychac je z bardzo daleka. wznoszacy sie w poblizu toru pasazerski samolot zaglusza samochody


:thumbsup:

Tylko ze lotnisko daje miastu kase, a tor je zabiera, wiec tam nikt nie widzi problemu ;)


Jakby zarzadzal torem ktos madry nie wybrany za zasadzie znajomosci i nie majacy profitu ze sprzedazy tego typu obiektu to by tor mogl przynosic dochody. Nie wiem czy takie stwierdzenie jest prawdziwe ale innego wyjasnienia nie widze. Mimo wszystko to czy jakikolwiek biznes przynosi dochody zalezy od zarzadu...
niestety u nas najlepiej cos sprzedac zamiast czerpac dlugoterminowe ale mniejsze zyski. Wladze tlumacza ze tor lezy na atrakcyjnej dzialce - noo fakt kolo lotniska to super atrakcja - ze blisko miasta? - wcale nie tak blisko a sa tory prawie przy centrum duzych miast np we wloszech i jakos da sie mieszkac w ich poblizu i sam tor prosperuje...

Narzekac sobie tutaj mozemy ale powstaje pytanie czy mamy szanse cos zmienic jako zawodnicy i amatorzy sportow motorowych i spora czesc kibicow? Czy pies pogrzebany i jako obywatele mamy gowno do gadania co robi prezydent miasta poznania i zarzad pzm?
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez puchi333 » 6 gru 2014, o 14:15

Widocznie jakaś grupa leśnych dziadków z PZM szykuje się do emerytury i trzeba zabezpieczyć tak bardzo wypracowany i zasłużony odpoczynek.
Według mnie problem leży także w samym polskim społeczeństwie. Na tle narodowości takich jak Niemcy,Brytyjczycy czy Włosi jesteśmy bardzo mało zainteresowani motosportem. Smutne ale prawdziwe. Fakt,że to się szybko zmienia ale nadal w skali kraju drift i inne rodzaje motosportu to margines. Trzeba stawać na głowie i robić cuda żeby zainteresować Polaków(sponsorów,media)zawodami. Przykładem może być Koszalin. Emil nie jest leśnym dziadkiem i według mnie stara się aby DPB rok w rok był coraz ciekawszy i atrakcyjniejszy dla kibiców. Jaki jest tego efekt?ano taki,że na jedyny taki obiekt i zawody w północno-zachodniej Polcse przychodzi garstka ludzi. Gdyby odliczyć znajomych i rodziny zawodników byłby dramat. Na innych imprezach typu KJS jest podobnie...
Przy okazji Koszalina tam też już drugi rok z rzędu wisi widmo likwidacj przez hałas. Szczęście,że władze miasta są przychylne torowi.
Avatar użytkownika
puchi333
Touge Drifter
 
Posty: 337
Dołączył(a): 24 kwi 2010, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez drift-rak » 6 gru 2014, o 14:47

To ze jestemy jako narod malo zainteresowani motorsportem to wina mediow i braku informacji. Ludzie nie wiedza ze wogole jakies zawody sie odbywaja chyba ze sie tym interesuja.. w wiadomosciach praktycznie zero informacji o wyscigach rajdach track dayach kjs i driftingu chyba ze na tvn turbo sporadycznie ale juz po fakcie. Skad przecietny kowalski ma wiedziec o imprezie motoryzacyjnej skoro nie z tv? Jak juz bedzie wiedzial to przyjdzie z ciekawosci nawet zobaczyc samochody... potrzebne by byly krotkie nawet spoty o nadchodzacych zawodach ze zapraszamy itd i napewno by sie oplacilo
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez Bartdrift » 6 gru 2014, o 15:06

Ale jak media maja podawac cokolwiek, skoro to jest NUDNE ? A jest, bo oprawa tego jaka jest u nas w Polsce jest do dupy i tyle.
Darek, to nie jest takie proste z tym "biznesem" na tym. Masz pojecie jak potezny jest podatek za tak ogromny teren ? To prawie 90 ha gruntów komercyjnych ! Utrzymalnie tego to masa kasy + utrzymanie lesnych dziadków i całej tej hołoty zeżre wszelkie zyski jakie by to moglo na obecnym poziomie wypracowac nawet jak byś tym nie wiem jak zaczal 'zarządzać'. Bez konkretnego kapitału nie stworzysz imprez, ktore przyciagną ludzi na tyle, zeby chcieli tez pojawic sie w koncu sponsorzy. I tego kapitału nie zdobedziesz robiac "pojeżdzawki dla chetnych" za 50 zl - Tak nie nazbierasz kasy typu z 10mln na jakis skromny sezon zeby chociaz minimalnie zaczeło to robic odpowiednia robote. Do tego wszytkiego dochodzi brak innych torow w Polsce czyli brak opcji zrobienia sezonu na przynajmniej kilku torach w sezonie zeby to tez nabrało jakiegoś sensu.
Na moje to jest patowa sytuacja czy nam sie to podoba czy nie.
Pewnie ze szkoda tego toru, ale chyba nie wiele da się zrobić :(
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez lipek7 » 6 gru 2014, o 15:17

Czyli co, zostaną tylko treningi przed zawodami DPB, DO, STW, DMGP? bo lista miejsc gdzie można pojechać sobie na LEGALNY trening, kurczy się od jakiegoś czasu. Jeśli Koszalin spotkałby podobny los (oby nie!) to zostanie DMGP dla wiadomo kogo, a cała reszta ludzi będzie stać w korku przed startem w DO i STW ? Jakoś kiedyś uważałem, że będzie zupełnie inaczej, a taki scenariusz jeśli by się spełnił to... :sorry:
lipek7
Touge Drifter
 
Posty: 125
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 14:10

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez Bartdrift » 6 gru 2014, o 15:23

lipek7 napisał(a):Czyli co, zostaną tylko treningi przed zawodami DPB, DO, STW, DMGP? bo lista miejsc gdzie można pojechać sobie na LEGALNY trening, kurczy się od jakiegoś czasu. Jeśli Koszalin spotkałby podobny los (oby nie!) to zostanie DMGP dla wiadomo kogo, a cała reszta ludzi będzie stać w korku przed startem w DO i STW ? Jakoś kiedyś uważałem, że będzie zupełnie inaczej, a taki scenariusz jeśli by się spełnił to... :sorry:


No i na to musisz być gotowy niestety.

Dla "poprawy humoru" (tak, wiem ze to nie wiele zmienia) powiem Wam, ze takie jaja z tymi normami halasu sa wszedzie obecnie. Boryka sie z tym tor Zandvoort w Holandii i Zolder i Assen w Belgii. NIe wiem jak pozostałe, bo o tych wiem bezposrednio od osoby ktora ogranizuje pewne zawody na tych torach, ale wiem ze to bardzo dyzy problem. Dla odmiany we Francji to juz w ogole masakra, bo tam nie dosc ze halas to jeszcze zaczynaja z jakimis idiotycznymi normami emisji spalin :banana:
No taka unia...
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez drift-rak » 6 gru 2014, o 15:26

No na poznan nigdy nie szlo wjechac za 50zl. Jakby wypierdolic polowe lesnych dziadkow to juz by sporo zostawalo!
zgadzam sie ze podatek ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ile kasy przynosi gielda? Byles tam kiedys wiesz ile to stoisk?
Bart nie zgodze sie ze to jest nudne. Nie jezdzimy z nudow i nie wydaje sie zeby z zewnatrz bylo nudno skoro na glupie kakolewo potrafi przypelznac 50osob dla jednego jezdzacego w niedziele auta czy dwoch...
wystarczy napisac na fb lokalnym znajomym ze bedzie trening ze fajne fury beda i juz..

A co z rajdami co iles tam lat wstecz szly tlumy ludzi by przez dwie sekundy zobaczyc jadace auto?
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Następna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron