Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Dyskusja na temat driftingu.

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez Mates JBB » 2 lis 2013, o 22:28

Relację ze sportów elitarnych czyli WRC puszczają w TV4, a wy się łudzicie o relacje w TVN. Musimy pamiętać, że TV to interes i liczy się kasa. Więc dopóki nie będzie mega kraksy lub driftu ulicznego przedstawionego jako przestępstwo to zapomnijcie o TVN. Musimy dziękować Karolowi, że jakimś cudem wciska drift do TVN Turbo, a sądze że nie jest to łatwe
Avatar użytkownika
Mates JBB
Touge Drifter
 
Posty: 330
Dołączył(a): 24 lut 2011, o 12:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez sajrus » 2 lis 2013, o 22:31

Squad prosze cie.. nie daj sie ponosić fantazji, jakie ppv, jaka transmisja. Niech na razie będą dobrze ogarnięte sprawy organizacyjne poszczególnych rund a nie od razu z motyką na słońce.
Avatar użytkownika
sajrus
Touge Drifter
 
Posty: 545
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 23:24
Lokalizacja: łódź

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez Fixel093 » 2 lis 2013, o 23:14

Pay Per View nie ma racji bytu z powodu "piracenia" sygnału. Ktoś puści stream w necie a tak się w 80% zdarza i kto ci to wykupi? Osobiście nie dałbym ani złotówki bo po co mam płacić jak mogę mieć za darmo. PFD nie ufam w żaden sposób więc im nie dam zarobić, chyba że zmienią podejście do zawodników i własny wizerunek. Co do wcześniej wspomnianych lig zależnych od mocy itp, fajna sprawa ale moim zdaniem totalna utopia, zamiast 2 dni zawodów to byłby 3, jeden dzień na badania kontrolne, reszta po staremu ale nie do końca bo zaczęła by się chora atmosfera, donoszenie że ten coś ma niezgodnego z regulaminem itd. Moim marzeniem byłoby powstanie ligi w której zawodnik jest zatrudniany, wsiada do auta i ma robić swoją robotę niczym prawie się nie martwiąc, coś jak F1, WRC, DTM itp... eh może za 30lat :rotfl2:
Avatar użytkownika
Fixel093
Touge Drifter
 
Posty: 383
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 17:32
Lokalizacja: Zamość

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez Binio » 3 lis 2013, o 02:35

Fixel093 napisał(a): i kto ci to wykupi? Osobiście nie dałbym ani złotówki bo po co mam płacić jak mogę mieć za darmo.



:rotfl2: :rotfl:
Wspierasz jak możesz widać...
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez Squad » 3 lis 2013, o 07:48

sajrus napisał(a):Squad prosze cie.. nie daj sie ponosić fantazji, jakie ppv, jaka transmisja. Niech na razie będą dobrze ogarnięte sprawy organizacyjne poszczególnych rund a nie od razu z motyką na słońce.


To ja ciebie prosze :rotfl2: to była odpowiedz na fantazjowanie innych odnośnie relacji w TV. Trochę dystansu :scratch: :thumbsup:
Avatar użytkownika
Squad
DRIFTER
 
Posty: 1448
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 14:59

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez bombaway » 3 lis 2013, o 10:36

Nie wiem co wy macie z tym TVNem ale oni to raczej jak mieli jakąś swoją imprezę to puścili kilka minut relacji i tyle. Ja bym raczej "uderzał w stronę Polsatu albo TV4 bo tam masz puszczane wyścigi F1, Porsche Supercup czy relacje z rajdów WRC.
Avatar użytkownika
bombaway
Touge Drifter
 
Posty: 118
Dołączył(a): 25 cze 2012, o 11:16
Lokalizacja: Konin

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez Bartuś » 4 lis 2013, o 18:00

Fixel093 napisał(a):Pay Per View nie ma racji bytu z powodu "piracenia" sygnału. Ktoś puści stream w necie a tak się w 80% zdarza i kto ci to wykupi?

Znajomy pracuje nad relacja kazdego ksw i mowil szczerze... 50tys ludzi jak wykupi to juz sie wszystko zwraca polsatowi... Zazwyczaj sprzedaja dobrych kilka razy tyle relacji i na tym maja duzo wieksza kase niz na normalnej relacji (free)
Co do relacji driftingowych zawodów w polsce musimy poczekac jeszcze pare lat gdzie mlodzi fanatycy troche dorosna (gdzie nie trzeba bedzie 40+ latkowi tlumaczyc co to drift) Wtedy zapotrzebowanie bedzie na tyle duze ze Tv sie zorientuja ze to sie oplaca. A wtedy to juz z gorki ;p Jest tv to i sa sponsorzy sa sponsorzy to jest kasa i tak w kółko bedzie sie to nakrecac ;p Bedzie ok, zobaczycie...
Avatar użytkownika
Bartuś
Touge Drifter
 
Posty: 109
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 13:31
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez drift-rak » 4 lis 2013, o 19:00

Bartuś napisał(a):
Fixel093 napisał(a):Pay Per View nie ma racji bytu z powodu "piracenia" sygnału. Ktoś puści stream w necie a tak się w 80% zdarza i kto ci to wykupi?

Znajomy pracuje nad relacja kazdego ksw i mowil szczerze... 50tys ludzi jak wykupi to juz sie wszystko zwraca polsatowi... Zazwyczaj sprzedaja dobrych kilka razy tyle relacji i na tym maja duzo wieksza kase niz na normalnej relacji (free)
Co do relacji driftingowych zawodów w polsce musimy poczekac jeszcze pare lat gdzie mlodzi fanatycy troche dorosna (gdzie nie trzeba bedzie 40+ latkowi tlumaczyc co to drift) Wtedy zapotrzebowanie bedzie na tyle duze ze Tv sie zorientuja ze to sie oplaca. A wtedy to juz z gorki ;p Jest tv to i sa sponsorzy sa sponsorzy to jest kasa i tak w kółko bedzie sie to nakrecac ;p Bedzie ok, zobaczycie...


w koncu do niedawna MMA tez nikt nie znal i nie wiedzial o co chodzi :thumbsup: mowie oczywiscie o statystycznym "oglądaczu" tv
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez cinek80 » 5 lis 2013, o 20:49

Witam.
Niestety, ale rację mają wszyscy ci, którzy twierdzą, że drift jest niewymierny. Tylko nie w formie samych zawodów, tylko braku odniesienia do zagranicy. I nie jest to tylko domena Polski. Nie można wysmażyc niusa, że taki i taki kierowca rodem z Polski prowadzi w jakimś międzynarodowym czempionacie i idzie na miszcza europy lub świata. Zainteresowanie na pewno było by większe jak się stało np z Robertem w F1 gdzie nagle F1 stało się mainstreamem a było traktowane wcześniej jak rozrywka egzotycznych bogaczy lub za sprawą żużlowców (Golloba, Hampla itd) po zdobyciu tytułów międzynarodowych.
Porównanie z MMA też jest słuszne, bo wzorem KSW któraś federacja musiała by zatrudnić znanego celebrytę (Pudzian w MMA) żeby ściągnąć uwagę dużych mediów.
Takie rajdy terenowe nie miały racji bytu w mediach a od czasu kiedy jeździ tam Małysz są na bieżąco relacjonowane.
Trzecią sprawą jest kompletny brak kultury motoryzacyjnej w Polsce. Dla przeciętnego Polaka wymienienie jakiegokolwiek nazwiska związanego z motorsportem kończy się na Hołowczycu, Kubicy i tyle.
To moje zdanie.
Pozdrawiam Marcin Cinal
PS1: PZM zabija wszystko czego się dotknie np kalendarz GSMP na 2014 bez rund na Słowacji!!!
cinek80
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 maja 2009, o 18:37
Lokalizacja: Andrychów/Gliwice

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez Banan » 6 lis 2013, o 09:40

cinek80 napisał(a):PS1: PZM zabija wszystko czego się dotknie np kalendarz GSMP na 2014 bez rund na Słowacji!!!


Jeszcze nic nie jest potwierdzone, istnieje możliwość rozegrania czterech dodatkowych rund poza granicami Polski. Choć w tym wypadku akurat podoba mi się decyzja PZM - w rajdach również obędzie się bez zagranicznych rund po raz pierwszy od czterech lat.
Avatar użytkownika
Banan
Media Drifter
 
Posty: 888
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 19:20
Lokalizacja: Bielawa

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez Karol_e28 » 11 lis 2013, o 14:58

wcześniej ktoś mądrze wspomniał, że driftingowi szybciej do FMX niż do rajdów i wyścigów. Drifting to show , dla ludzi, idealne narzędzie marketingowe. Zawodnicy idą do przodu, wymyślając to coraz nowsze działania promocyjne , więc nie dziwię się, że kierowcy z innych dyscyplin mogą widzieć w naszych sporcie zagrożenie. Niestety tego tempa nie mogą utrzymać organizatorzy. Poza Bud-Matem który wie jak zorganizować show.
Zamiast wielu imprez wolałbym kilka a na prawdę konkretnych i nie na torach tylko na w miastach. Każda impreza miała by w sobie coś "nowego" a co za tym idzie można by ja łatwiej nagłośnić medialnie....
Avatar użytkownika
Karol_e28
Touge Drifter
 
Posty: 722
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 14:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez maximusBMW » 11 lis 2013, o 18:03

Według mnie powinniśmy się skupić, jak najbardziej na promocji, jeżeli będzie dobra promocja to i wizerunek oraz ranga driftingu w polsce się poprawi :) Zgadzam się z Karolem co do tego, że organizatorzy są w tyle. Ale myślę, że organizatorów narazie nie stać na takie imprezy jak Płock, chyba, że pojawią się naprawdę grubi sponsorzy, którzy wyłożą sianko. Do czego zmierzam. Myślę, że nie powinniśmy się skupiać nad relacjami w telewizji, ponieważ widać, że jest ciężko i chwała za to Karolowi, że wgle jest jakis program, w którym można usłyszeć coś o drifcie. Jak wiemy społeczeństwo, które interesuję się driftingiem tworzą głównie osoby młode, a starszyzna raz przyjdzie na zawody i powie, że za głośno, że smród z opon i trochę ryku... I to właśnie do tych młodych osób trzeba zacząć trafiać medialnie, aby oni wiedzieli jak najwięcej i "jarali" się driftem. Według mnie trzeba jeszcze mocniej uderzyć w internet. Oczywiście, fajnie jakby coś się działo także i w telewizji, ale to już ciężka sprawa i dopóki nie będzie rozwinięty marketing driftingowy, to telewizja też nie będzie chciała w tym uczestniczyć. Mam pomysł jak uderzyć w internet. Założyć driftingową TV online, pod jakąkolwiek nazwą, miałoby to polegać na tym, że przyjeżdża ekipa na zawody, kręci top32,top16,top8,i finały. Do tego dorzuca jakieś wywiady z zawodnikami. Póżniej montuje materiał wraz z komentarzami co do przejazdów i tłumaczeniem na czym to polega. Między zawodami tworzy krótkie epizody o nowościach w driftingu itp. Najważniejsze jest to, żeby to ciekawie zrobić, żeby nie zanudzić potencjalnego widza puszczając przejazd po przejeździe tylko naprawdę go zaciekawić. Myślę, że jakby zrobić jeszcze do tych filmików tłumaczenie, to była by to promocja międzynarodowa. Jak już nie ma transmisji live to chociaż zrobić tramsmisję później w takiej formie jak napisałem wyżej, w formie epizodu. Spójrzmy na USA mają zaje...tą transmisję live, a poza tym ludzie tacy jak Ryan Tuerck, robią także krótkie filmiki 4fun, aby promować się w internecie i to naprawdę przynosi korzyści. Wyobraźcie sobie Królów Driftu Online, bez ograniczenia czasowego. Później tylko to dobrze wypromować i już jesteśmy o szczebel wyżej w promocji driftingu w polsce :) Tyle ode mnie, pozdrawiam
maximusBMW
Amator
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 11:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez maxautogarage » 14 lis 2013, o 12:34

W sobotę 16.11 o godzinie 14.00 na antenie polskiego radia CZWÓRKA odbędzie audycja na temat driftu :)
Avatar użytkownika
maxautogarage
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 07:25
Lokalizacja: Nisko

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez Mariusz vel Tata ;) » 14 lis 2013, o 13:10

STW na Barborce :thumbsup:
http://www.barborka.pl/news17.html


zapewne w Tv wiele nie zobaczymy ale publicznosc na zywo bedzie miala na co popatrzec
Mariusz vel Tata ;)
moderator
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 11 maja 2008, o 15:25
Lokalizacja: Belgia

Re: Wizerunek driftingu w Polsce… Jak poprawić?

Postprzez e30 owner » 15 lis 2013, o 00:52

Yyyyy, widzę utopię na naszym forum :)

Więc w skrócie łańcuszek wygląda tak :
Tv dostaje kasę od organizatora rajdu/wyścigu bo organizator chce przyciągnąć jak najwięcej zawodników (bo chce zarobić), i organizator dobrze wie, że jeden człowiek (w tym wypadku kierowca) nie napłaci mu odpowiedniej kasy, więc musi przyciągnąć organizację (czyli w tym wypadku producenta samochodów), a przyciągnie ją promocją - telewizja jest idealna. Organizacja widzi w tym biznes, bo dzięki takiej promocji obroty skoczą (pod warunkiem że wygra wyścig/rajd), ale też chce na tym zarobić lub jak najmniej stracić, więc na tej samej zasadzie sprzedaje miejsce na samochodzie pod reklamy dla firm z branży, które widzą też szansę na promocję i dzięki temu zwiększenie sprzedaży. I teraz jest miejsce dla zawodu "kierowca rajdowy/wyścigowy", bo organizacja jaką jest producent samochodu chce zmniejszyć ryzyko przegranej i jest w stanie płacić ludziom aby wygrywali - im więcej wygrają tym więcej warte są miejsca na reklamy :) To jest temat rzeka. No i rajdy/wyścigi mają proste i klarowne zasady - przejazd z punktu A do punku B w jak najkrótszym czasie.

EDIT: Tv też po części zależy na rajdach/wyścigach, bo celują w pewną grupę odbiorcy, i telewizji nie chodzi by tej grupie zrobić dobrze i dać im upragnione relacje, tylko chodzi o to żeby do tej grupy dotarły reklamy, z których Tv ma hajs. Po prostu wszystko na kasie się kręci. A teraz pomyślćie dlaczego tylko tv4 daje relacje z f1, motobików itp. Otóż taki mają target, a żadna inna telewizja (oprócz tvn bo ma tematyczny kanał turbo) nie wyznaczyła sobie targetu "fan motoryzacji", tylko "jak najgłupszy obywatel". Jak walnie relacje to głupi obywatel ucieknie na inny kanał gdzie dostanie kolejną porcję głupot ...

A w polsce dzięki driftingowi kto zarobi ?? Jak ludzie nie rozumieją o co w tym wszystkim chodzi, jest tyle zmiennych, i ocen subiektywnych, zwłaszcza jak widzą 15 letnie samochody, poskładane z 5 (mam na myśli swapy silników zawieszeń od różnych producentów itp) Nawet w japonii CHYBA nie ma relacji w TV. A sport ten jest traktowany bardziej jako promocja firm tuningowych (vortex, blitz, trust/greddy) i jest robiony dla młodych, żeby kupowali części, dzięki temu ich stary nissan/toyota będzie szybka.... To jest za skomplikowane dla "przeciętnego kowalskiego", poza tym zapytajcie się czy STW lub BUD MAT zaobserwowały jakiś wzrost obrotów firmy po wejściu w drift. Żeby były relacje musi wejść na prawdę duży kapitał, inaczej drift będzie jak jest - atrakcją towarzyszącą, lub zawodami dla zapaleńców.

Trochę nie jasno opisałem, ale tak to wszystko widzę. Inaczej nie umiem tego opisać.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości