Silnik z tyłu ma szansę?

Dyskusja na temat driftingu.

Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez PiotrMSC » 29 lip 2016, o 23:22

Witam, jako że jest dużo i coraz więcej samochodów tylnonapędowych z silnikiem z tyłu, wiec pytanie czy taki samochód ma szansę w Driftingu czy raczej sobie takie samochody wybić z głowy, zapomnieć o tym??
PiotrMSC
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 14:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez Pietrek.L » 31 lip 2016, o 00:25

PiotrMSC napisał(a):... raczej sobie takie samochody wybić z głowy, zapomnieć o tym...

Lepiej nie można było odpowiedzieć, chyba że jesteś Keiichi Tsuchiya to wtedy ogarniesz takie auto.
Szukaj czegoÅ› normalnego z silnikiem z przodu.
Avatar użytkownika
Pietrek.L
Touge Drifter
 
Posty: 393
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 15:54
Lokalizacja: Mordor (W-ch) / Opole

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez PiotrMSC » 8 sie 2016, o 14:31

Czyli co będzie największą zmorą takiego samochodu? Duża przyczepność tylnej osi? Zdzierające się szybko opony? Ślizganie przedniej osi? Czy co? Chodzi mi po głowie taki Smarcik, z mocnym silnikem, może od motocykla.
PiotrMSC
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 14:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez emikyton » 8 sie 2016, o 19:14

Smart? Nie dość, że krótki, to jeszcze rozkład masy będzie Ci dokuczać.

Silnik z tyłu? Tak, da się, ale z własnego doświadczenia powiem, że to jest bardziej walka, niż przyjemność z jazdy bokiem
Avatar użytkownika
emikyton
Touge Drifter
 
Posty: 546
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 21:10
Lokalizacja: Janów Lubelski

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez Bio » 27 sie 2016, o 17:52

realnie, żeby się bawić w drifting "RR'em" musiałbyś najpierw mieć coś o normalnym rozstawie osi. Smartopodobne wynalazki nadają się do kręcenia bączków pod marketem. Jak już masz taki samochód (jeśli ew. znajdziesz też cos innego niż 911)

1) Wyrównać balans masy, aby nie było jej większej ilości na tyle, aby zmniejszyć występowanie sytuacji, że przód łapie podstera, bo będzie odciążony przy walnięciu w gaz. Wtedy zakończysz z dość ciężkim wozem.
2) Siąść dość mocno nad zawieszeniem. Wielkość stabilizatorów, twardość sprężyn, kąty, dobór kół i opon - to będzie drogie, czasochłonne i będzie wymagało olbrzymiej ilości testów.

Ogólnie jest to do osiągnięcia ale trzeba by mieć zaplecze testowo-serwisowo-częściowe.
Avatar użytkownika
Bio
Touge Drifter
 
Posty: 171
Dołączył(a): 27 paź 2011, o 15:48
Lokalizacja: Bratislava

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez MEFisto087 » 13 wrz 2016, o 10:10

mr2, większość porsche, smart
MEFisto087
Clutch Burner
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 mar 2011, o 13:37
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez MÅ‚ody_71 » 13 wrz 2016, o 16:02

Skoda Rapid :)
Avatar użytkownika
MÅ‚ody_71
Touge Drifter
 
Posty: 235
Dołączył(a): 6 wrz 2009, o 09:25

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez Bio » 24 wrz 2016, o 20:46

MEFisto087 napisał(a):mr2, większość porsche, smart

mr2 jest midshipem...
Avatar użytkownika
Bio
Touge Drifter
 
Posty: 171
Dołączył(a): 27 paź 2011, o 15:48
Lokalizacja: Bratislava

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez PiotrMSC » 16 paź 2016, o 21:23

Tak macie racje że to będzie nie za ciekawy pomysł. Ja jestem tego zdania że ogólnie modeli samochodów gdzie silnik z przodu a napęd z tyłu jest malutko na rynku do wyboru. Zawsze ja byłem za samochodami mało spotykanymi, dziwi mnie w ogóle że w Drifcie mało można spotkać jakieś samochody wyjątkowe, tylko królują najczęściej 2 marki, niemiecka marka i japońska.
PiotrMSC
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 14:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez Bio » 17 paź 2016, o 07:17

W danym kraju "króluje" to co będzie miało dobrą cenę i bazę wiedzy.
To nie stany, gdzie praktycznie można jeździć wszystkim, bo chyba każdy model wozu ma swoje fora i kluby ;)
Avatar użytkownika
Bio
Touge Drifter
 
Posty: 171
Dołączył(a): 27 paź 2011, o 15:48
Lokalizacja: Bratislava

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez PiotrMSC » 17 paź 2016, o 19:48

Dziwi mnie że np. Mercedes jest tak mało spotykany w Driftcie, a to jest bardzo podobny samochód do BMW. Dlatego bym rozmyślał przyszłościowo nad Mercedesem, bo na pewno taki samochód by był dużo tańszy w użytkowaniu od BMW. Nie mówiąc od BMW E30 które są już na wyginięciu, wyczyszczone z rynku, jak i z części przez Drifterów i psełdo Drifterów.
PiotrMSC
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 14:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez Chycu » 17 paź 2016, o 21:34

PiotrMSC napisał(a):Dziwi mnie że np. Mercedes jest tak mało spotykany w Driftcie, a to jest bardzo podobny samochód do BMW. Dlatego bym rozmyślał przyszłościowo nad Mercedesem, bo na pewno taki samochód by był dużo tańszy w użytkowaniu od BMW. Nie mówiąc od BMW E30 które są już na wyginięciu, wyczyszczone z rynku, jak i z części przez Drifterów i psełdo Drifterów.

zastanów się co piszesz, bo za przeproszeniem pier$%^#sz głupoty :)
Chycu
Król Ronda
 
Posty: 98
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 17:38
Lokalizacja: Zakopane

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez PiotrMSC » 17 paź 2016, o 23:30

Dorba spoko może się nie znam. Napisz swoją rację.
PiotrMSC
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 14:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez Bio » 18 paź 2016, o 07:50

PiotrMSC napisał(a):Dziwi mnie że np. Mercedes jest tak mało spotykany w Driftcie, a to jest bardzo podobny samochód do BMW. Dlatego bym rozmyślał przyszłościowo nad Mercedesem, bo na pewno taki samochód by był dużo tańszy w użytkowaniu od BMW. Nie mówiąc od BMW E30 które są już na wyginięciu, wyczyszczone z rynku, jak i z części przez Drifterów i psełdo Drifterów.

prosty test - przeleć się po sklepach tuningowych i zobacz ile oferuje coś do mercedesa i przede wszystkim co oferuje. To Ci rozjaśni, dlaczego Merców jest mało w drifcie.
Avatar użytkownika
Bio
Touge Drifter
 
Posty: 171
Dołączył(a): 27 paź 2011, o 15:48
Lokalizacja: Bratislava

Re: Silnik z tyłu ma szansę?

Postprzez MEFisto087 » 18 paź 2016, o 10:54

Finansowo i dostępność części w naszym kraju jest nie do przebicia i jednogłośnie przemawia za BMW, wszystkie inne driftowozy to fanaberie tych co świadomie podejmują większe koszta z tym związane, wime co mówię mam nissana :grin:
MEFisto087
Clutch Burner
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 mar 2011, o 13:37
Lokalizacja: Mazowsze


Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron