Troche przepisow w sprawie rejstracji RHD w PL

Dyskusja na temat driftingu.

Re: Troche przepisow w sprawie rejstracji RHD w PL

Postprzez SŁOMA » 22 sty 2015, o 11:42

a mozecie chlopaki w temacie napisac konkretnie co jest potrzebne do rejestracji takowego anglika ja mam np tylko V5C umowy nie mam miedzy np ostatnim wlascicielem w dowodzie. Co dalej ? i napiszcie wszystkie koszta przyda sie mysle dla kazdego :)
Avatar użytkownika
SŁOMA
Drift Team Gliwice
 
Posty: 1184
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 20:27
Lokalizacja: GLiwice

Re: Troche przepisow w sprawie rejstracji RHD w PL

Postprzez jankes » 24 sty 2015, o 22:57

SŁOMA napisał(a):a mozecie chlopaki w temacie napisac konkretnie co jest potrzebne do rejestracji takowego anglika ja mam np tylko V5C umowy nie mam miedzy np ostatnim wlascicielem w dowodzie. Co dalej ? i napiszcie wszystkie koszta przyda sie mysle dla kazdego :)


umowy niemasz i wiekszosc niema bo poprostu tutaj sie umow nie pisze, jest to zbyteczne
jankes
Touge Drifter
 
Posty: 241
Dołączył(a): 8 cze 2010, o 10:17
Lokalizacja: UK

Re: Troche przepisow w sprawie rejstracji RHD w PL

Postprzez Michael7s » 25 sty 2015, o 11:29

..ale w urzędzie tego nie zrozumieją i lepiej nie próbować ich przekonywać. Napisz w Wordzie, podpisz i będzie.
Michael7s
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 25 maja 2014, o 21:40
Lokalizacja: london

Re: Troche przepisow w sprawie rejstracji RHD w PL

Postprzez drift-rak » 25 sty 2015, o 21:42

Ogolnie umowy kupna sprzedazy nie praktykuje sie w wielu krajach a nie tylko w UK wiec wypadaloby zeby urzednicy takie rzeczy wiedzieli. No ale tu jest Polska ;)
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Troche przepisow w sprawie rejstracji RHD w PL

Postprzez Bartdrift » 25 sty 2015, o 23:39

No np. w Holandii auto przerejestrowuje sie na poczcie. Cała akcja trwa jakieś 5 minut i kosztuje 8 euro :D
A co dopiero jakas umowa :rotfl2:

Ale faktem jest, ze czasem to jest mało fajne, bo poczta zamknieta i dupa -auta nie kupisz. I nie raz przez to sie wkroiwałem nawet
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Troche przepisow w sprawie rejstracji RHD w PL

Postprzez Bigosik » 27 sty 2015, o 21:27

Ciekaw jestem jak na to całe rejestrowanie zapatrują się ubezpieczenia. Plotki chodzą że kwota wzrośnie nawet o 100%. W UK można fajne autko kupić w bardzo dobrych pieniążkach ( praktykowane) , z chęcią bym coś dla siebie przyprowadził.
Bigosik
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 20:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Troche przepisow w sprawie rejstracji RHD w PL

Postprzez toki » 27 sty 2015, o 23:59

Bigosik napisał(a):Ciekaw jestem jak na to całe rejestrowanie zapatrują się ubezpieczenia. Plotki chodzą że kwota wzrośnie nawet o 100%. W UK można fajne autko kupić w bardzo dobrych pieniążkach ( praktykowane) , z chęcią bym coś dla siebie przyprowadził.

Rok temu jeździłem Jeep Grand Cherokee, 2001 rok, anglik. Ubezpieczone w PZU na cały rok, nie pytali co i jak, ubezpieczyli na VIN, znajomy agent. Miesiac pozniej kolizja nie z mojej winy. Mialem tylko V5C + polisa, w V5C bylem wpisany bodajze w ostatnia rubryke. Zero problemow z odszkodowaniem, rzeczoznawca z PZU wartos JEEPA anglika zrownal z wartoscia JEEPA z kierownica po lewej, w ubezpieczalni t.j. PZU nie chcieli odemnie zadnej umowy kupna. Składka roczna 450pln.
toki
Clutch Burner
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 20:29
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości