Likwidacja Toru Poznan

Dyskusja na temat driftingu.

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez Jay » 18 gru 2014, o 10:37

muszyński napisał(a):Moze jestem naiwny ale tak licze ze cos sie uda zrobic... tak samo jak licze ze będzie lepiej i kiedyś znajda lek na raka.... czy to zle.... nie wiem moze tak ale dlatego chcialem zorganizować te listy z podpisami. .. zeby zobaczyć ile jest takich jak ja a ile tylko mocnych w gębie co tto by oni zrobili gdymi mogli ale sie nie da bo ten kraj taki a owaki... jak pokazali goscie z Wałbrzycha jak sie chce to sie da... jak zaczynalo dzialac DMGP tez byli tacy co mowili ze sie nie da ze nie wyjdzie...

a pozatym co nam szkodzi spróbować. Nie uda sie bedzie jak jest uda się bedzie lepiej niz jest wiec nic nie sie nie traci...


oj chyba jesteś naiwny... lek na raka już wynaleźli ale nie wprowadzą do sprzedaży bo firmy farmaceutyczne stracą miliardy dolarów...
spójrz co się dzieje w Polsce, firmy są sprzedawane, cała Polska jest rozsprzedawana a ludzie nic z tym nie robią, są tłamszeni coraz większymi podatkami z każdej strony i nic z tym nie robią, a Ty uważasz zę "wyjdą na ulicę" w sprawie toru? niestety rozczaruje CIę ale nikt się nie ruszy...
Jay
Touge Drifter
 
Posty: 216
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 20:10
Lokalizacja: Siedlce

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez arekPWL » 18 gru 2014, o 11:24

no i gdzie ja bede jezdzil jak mi go zamkna :cray:
Avatar użytkownika
arekPWL
Clutch Burner
 
Posty: 47
Dołączył(a): 17 lut 2014, o 20:28
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez nazi » 20 gru 2014, o 01:53

I jak z ta petycją coś już ktoś bardziej rozwinął ten temat?
Avatar użytkownika
nazi
Touge Drifter
 
Posty: 124
Dołączył(a): 5 mar 2010, o 12:21

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez muszyński » 20 gru 2014, o 10:59

Pisze się... ale samemu tak troche to dlugo trwa
Avatar użytkownika
muszyński
Touge Drifter
 
Posty: 629
Dołączył(a): 28 maja 2012, o 19:12
Lokalizacja: poznań

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez Simons14a » 21 gru 2014, o 11:33

Ciekawe że tor niby do sprzedania ale treningów niszczących tor nie wolno zrobić bo lepiej jak deweloper dopiero rozjedzie,niedawno tor dostal jakąś licencję na karting-równe pobocza itp a kilka miesięcy później do zamknięcia? :banghead:To ci Polska właśnie :lollol:
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez muszyński » 21 gru 2014, o 18:18

Tak dla sprecyzowania. Aktualnie nie ma decyzji o zamknięciu toru. Nie ma tesz przetargu na zakup gruntu... jest tylko nowe ostrzejsze prawo do norm głośności na torze które praktycznie eliminuje sport z toru... po za kjsami na seryjnych aitach bo jak juz ktoś pogrzebie przy aucie to nie przejdzie norm...z tego co mówił Maciej Polody. ..to już byly ustalone termini na treningi w listopadzie i grudniu ale nie było co ich organizować bo normy głośności rzędu 93db dla całości działań na torze łącznie z piskiem opon itp sa nie do osiągnięcia. .. podczas ostatniego kjsu ponad połowa aut pojechala do domu ze względu na to że nie przeszło badań głośności. . A wpisowe trzeba było zapłacić....
Avatar użytkownika
muszyński
Touge Drifter
 
Posty: 629
Dołączył(a): 28 maja 2012, o 19:12
Lokalizacja: poznań

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez justin19 » 21 gru 2014, o 20:34

A gdzie tą głośność sprawdzają? Rozumiem pomiar auta (chyba zgodnie ze sztuką w odległości 10 m od wydechu), ale pomiar hałasu na całym torze? Przecież na samym torze może być 93 dB, a dopiero poza ogrodzeniem ma być ciszej. To wszystko to jakaś bzdura.
justin19
Touge Drifter
 
Posty: 100
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 21:15
Lokalizacja: Rychwał

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez muszyński » 21 gru 2014, o 21:58

Auto badaja z odlegloscie jakiegoś merta na polowie skali obrotów a głośność badaja na obiekcie i po za... tak czy siak nawet poza obiektem auto np. Wlodara nie przejdzie. Moje tez nie :grin:
Avatar użytkownika
muszyński
Touge Drifter
 
Posty: 629
Dołączył(a): 28 maja 2012, o 19:12
Lokalizacja: poznań

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez justin19 » 21 gru 2014, o 22:13

Chyba wszystkie auta zrobione zgodnie z regulaminami powinny przejść. Duża moc chyba nie wymusza dużego hałasu bo to tylko pójście na łatwiznę.
justin19
Touge Drifter
 
Posty: 100
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 21:15
Lokalizacja: Rychwał

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez muszyński » 21 gru 2014, o 23:53

tu się mylisz kolego... nawet seryjne auta nie przechodzą takiego badania.
Avatar użytkownika
muszyński
Touge Drifter
 
Posty: 629
Dołączył(a): 28 maja 2012, o 19:12
Lokalizacja: poznań

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez muszyński » 21 gru 2014, o 23:57

tak w temacie postu bo widzę że nikt nic .. ja zrobiłem tyle... proszę o konstruktywna krytykę i pomoc hej terom podziękuje...

My miłośnicy szeroko rozumianego motor-sportu chcemy wyrazić nasz sprzeciw wobec władz Miasta Poznań, które wprowadzają ustawy i planują kolejne mające na celu doprowadzić do nierentowności obiektu oraz późniejszej jego likwidacji. Jedyny w Polsce profesjonalny obiektu do wyczynowej jazdy „Toru Poznań” powinien być inaczej zarządzany i wykorzystywany w większej mierze do promocji miasta Poznań. Uważamy, że przy odrobinie dobrej woli, trafionym pomysłom powiązanymi z inwestycjami Tor Poznań będzie mógł się rozwijać i zapewniać jeszcze więcej rozrywek zarówno dla miłośników motoryzacji jak i osób postronnych.
Uważamy, że osoby które świadomie zakupiły grunty mieszkalne w sąsiedztwie zarówno Toru Poznań (1977R) jak i Lotniska Ławica, musiały sobie zdawać sprawę z możliwych nieudogodnień z tego tytułu i nie mogą wymuszać na władzach miasta Poznań likwidacji Toru lub ograniczać jego użytkowania. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę iż Tor Poznań z racji swojego położenia jak i jego przeznaczania może przekraczać normy hałasu dla aglomeracji miejskich. Dlatego żądamy aby miasto Poznań, które wydało zgodę na taka zabudowę w obrębie całego obiektu zainstalowały ekrany dźwiękowe.
Żądamy;
1. Zmian w ustawie o normach głośności które w bieżącej formie praktycznie eliminują motor-sport z tego obiektu. Żaden wyczynowy bolid nie jest w stanie osiągnąć takich norm jakie są aktualnie na obiekcie. Na czas potrzeby na przygotowanie takich zmian w ustawie żądamy aby obiekt został objęty starymi rozporządzeniami.

2. Udostępnienia w większej mierze obiektu amatorom którzy w bezpieczny i zorganizowany sposób będą mogli doskonalić swoje umiejętności jako kierowcy. Co z pewnością będzie miało nie mały wpływ na bezpieczeństwo zarówno osób postronnych jak i samych kierowców i ich rodzin.
Avatar użytkownika
muszyński
Touge Drifter
 
Posty: 629
Dołączył(a): 28 maja 2012, o 19:12
Lokalizacja: poznań

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez KubaM » 22 gru 2014, o 14:02

KubaM
Touge Drifter
 
Posty: 134
Dołączył(a): 8 paź 2010, o 18:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez piotras155 » 22 gru 2014, o 16:15

powinieneś dopisać jak nie tor to ulica ;) , i jako punkt 3: powrót driftu
Avatar użytkownika
piotras155
Touge Drifter
 
Posty: 313
Dołączył(a): 6 sie 2009, o 16:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez Misior » 22 gru 2014, o 16:31

Muszyński nie gniewaj się ale z takim pismem niestety nic nie zdziałasz. Odrazu mówię, że sam nie napisałem nic lepszego (bo tego nie potrafię) ale Twoje jest słabe i do tego z błędami.
Według mnie w takich pismach przedewszystkim musi być użyty odpowiedni język. Jak ktoś przeczyta, że po torze jeżdżą wyczynowe bolidy i że będą "nieudogodnienia" to odrazu to zleje.
Dodatkowo wydaje mi się, że nie możesz nic żądać ani kazać im inwestować bo nikt tego nie potraktuje poważnie. Dla nich największy zysk przyniesie sprzedaż.
Jeszcze parę rzeczy kłuje w oczy.
Napracowałeś się, ale takie coś musi napisać chyba ktoś kto się zajmuje takimi rzeczami żeby to sformułować odpowiednio.

p.s. Nie jestem hejterem.
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Re: Likwidacja Toru Poznan

Postprzez muszyński » 22 gru 2014, o 17:57

Nie spoko. Nigdy nic takiego nie pisalem wiec nie wiem dokladnie jak to powinno wglądac... a ze nikt sie nie próbuje tym zająć to napisalem choć tyle by może ktoś to przeredagowal ubral w inne slowa i będzie spoko... z tego co widzilem na postalu z postami to wlasnie sa zadania wiec tez tak napisałem mozna tu ulac inaczej kwestja przeredagowania. ..
dzięki za podpowiedź. ...
Avatar użytkownika
muszyński
Touge Drifter
 
Posty: 629
Dołączył(a): 28 maja 2012, o 19:12
Lokalizacja: poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 3 gości

cron