Uwaga na nowy sposób oszustwa!!!!

Dyskusja na temat driftingu.

Uwaga na nowy sposób oszustwa!!!!

Postprzez e30 owner » 17 mar 2014, o 20:02

W linku wszystko opisane - przeczytajcie koniecznie

http://www.wykop.pl/ramka/1812826/kurie ... opowe-csi/
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Uwaga na nowy sposób oszustwa!!!!

Postprzez drift-rak » 17 mar 2014, o 20:06

to sa firmy posredniczace w wysylkach rejestrowane na tzw slupa. zbieraja paczki i ani siana ani towaru. w mojej okolicy dzialala taka nawet z biurem przez dwa trzy tygodnie, pozniej znikneli i pojawili sie na pomorzu. z drugiej strony trzeba byc niezlym oslem zeby uwierzyc w wysylke np zderzaka za pobraniem za 25zl czy nawet mniej bo na tym polega sciaganie klienta przez taka grupe.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Uwaga na nowy sposób oszustwa!!!!

Postprzez e30 owner » 17 mar 2014, o 20:40

Tutaj to chyba inaczej zadziałało, wynajdowali towar, wartościowy, jeden dzwonił że kupuje za pobraniem i wysyła "swojego" kuriera. "Kurier" podjeżdża daje fałszywe papiery i odjeżdża. Wygląda wszystko niby normalne, bo samochód i uniform się zgadza, kwity również, tylko "baza" kurierska nic nie wie. Ale sprawa wychodzi kilka dni później dopiero jak sprzedający nie widzi przelewu.

Nie musisz mieć nawet w tym wypadku zarejestrowanej firmy, jedynie "sprintera" w barwach kurierskich i mundurek i heja z wałkami :)

A przypadek o którym piszesz to już "łapanie wszystkiego co klient nada" - tak mi się widzi.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Uwaga na nowy sposób oszustwa!!!!

Postprzez lojej » 17 mar 2014, o 20:58

haha ani mnie nie straszcie do mnie właśnie paczka dpd idzie.... ale chyba Orange nie dał się oszukać :scratch:
Avatar użytkownika
lojej
Touge Drifter
 
Posty: 687
Dołączył(a): 14 sty 2011, o 19:44
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Åšl.

Re: Uwaga na nowy sposób oszustwa!!!!

Postprzez PenkaL » 18 mar 2014, o 13:57

jestem akurat kurierem dpd i ta sprawa toczy sie juz z pol roku.. oszukali juz duzo osob w calej polsce.. dpd nawet placi nagrode 5000zl za pomoc w zlapaniu tego/tych ludzi..
PenkaL
Clutch Burner
 
Posty: 33
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 22:34
Lokalizacja: Radom

Re: Uwaga na nowy sposób oszustwa!!!!

Postprzez drift-rak » 18 mar 2014, o 17:34

e30 owner napisał(a):
A przypadek o którym piszesz to już "łapanie wszystkiego co klient nada" - tak mi się widzi.


raczej czesci lapali np kilka silnikow z drozszych tematow bo oferty kierowane byly do czesciarzy z mojej okolicy
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Uwaga na nowy sposób oszustwa!!!!

Postprzez Binio » 22 mar 2014, o 11:09

drift-rak napisał(a):z drugiej strony trzeba byc niezlym oslem zeby uwierzyc w wysylke np zderzaka za pobraniem za 25zl czy nawet mniej bo na tym polega sciaganie klienta przez taka grupe.


To jest możliwe jak najbardziej o ile na terminalu nie zmierzą faktycznego gabarytu :P

Nie wiedziałem że można zlecić na własną umowę odbiór od kogoś z wysyłką za pobraniem do siebie samego - to jest pierwsze co by mi zaśmierdziało :scratch:
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Re: Uwaga na nowy sposób oszustwa!!!!

Postprzez Banan » 22 mar 2014, o 15:10

Binio napisał(a):Nie wiedziałem że można zlecić na własną umowę odbiór od kogoś z wysyłką za pobraniem do siebie samego - to jest pierwsze co by mi zaśmierdziało :scratch:


Nie wydaje mi się, aby dane adresata były takie same jak kuriera, który przyjeżdżał po paczki.

A zderzak za pobraniem za 25zł to żaden problem, jeżeli ktoś ma umowę z firmą kurierską.
Avatar użytkownika
Banan
Media Drifter
 
Posty: 888
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 19:20
Lokalizacja: Bielawa

Re: Uwaga na nowy sposób oszustwa!!!!

Postprzez drift-rak » 22 mar 2014, o 17:53

Banan napisał(a):
Binio napisał(a):Nie wiedziałem że można zlecić na własną umowę odbiór od kogoś z wysyłką za pobraniem do siebie samego - to jest pierwsze co by mi zaśmierdziało :scratch:


Nie wydaje mi się, aby dane adresata były takie same jak kuriera, który przyjeżdżał po paczki.

A zderzak za pobraniem za 25zł to żaden problem, jeżeli ktoś ma umowę z firmą kurierską.


mialem umowy z roznymi kurierami i nigdy nie kosztowal zaden zderzak 25zl
chyba ze wysylasz tylko niestandarty w ilosci powyzej 1000sztuk miesiecznie, takie umowy moze miec inter cars a nie gosc jak ja ktory sobie handluje czesciami;)
zreszta kazdy byl madry co wtedy nadawal paczki w tym punkcie tylko jak po tygodniu nie przyszla kasa to sie zaczal zastanawiac co sie dzieje
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Uwaga na nowy sposób oszustwa!!!!

Postprzez Banan » 22 mar 2014, o 18:57

drift-rak napisał(a):
Banan napisał(a):
Binio napisał(a):Nie wiedziałem że można zlecić na własną umowę odbiór od kogoś z wysyłką za pobraniem do siebie samego - to jest pierwsze co by mi zaśmierdziało :scratch:


Nie wydaje mi się, aby dane adresata były takie same jak kuriera, który przyjeżdżał po paczki.

A zderzak za pobraniem za 25zł to żaden problem, jeżeli ktoś ma umowę z firmą kurierską.


mialem umowy z roznymi kurierami i nigdy nie kosztowal zaden zderzak 25zl


K-EX. Tylko trzeba by zderzak opakować w karton, aby właśnie nie było dopłaty za wymiary niestandardowe. Na allegro też można znaleźć trochę zderzaków z ceną wysyłki 25zł. :)
Avatar użytkownika
Banan
Media Drifter
 
Posty: 888
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 19:20
Lokalizacja: Bielawa

Re: Uwaga na nowy sposób oszustwa!!!!

Postprzez lojej » 22 mar 2014, o 19:07

drift-rak napisał(a):
Banan napisał(a):
Binio napisał(a):Nie wiedziałem że można zlecić na własną umowę odbiór od kogoś z wysyłką za pobraniem do siebie samego - to jest pierwsze co by mi zaśmierdziało :scratch:


Nie wydaje mi się, aby dane adresata były takie same jak kuriera, który przyjeżdżał po paczki.

A zderzak za pobraniem za 25zł to żaden problem, jeżeli ktoś ma umowę z firmą kurierską.


mialem umowy z roznymi kurierami i nigdy nie kosztowal zaden zderzak 25zl
chyba ze wysylasz tylko niestandarty w ilosci powyzej 1000sztuk miesiecznie, takie umowy moze miec inter cars a nie gosc jak ja ktory sobie handluje czesciami;)
zreszta kazdy byl madry co wtedy nadawal paczki w tym punkcie tylko jak po tygodniu nie przyszla kasa to sie zaczal zastanawiac co sie dzieje


Nie wiem jak zderzaki ale ja za możliwością firmy w której pracuję płacę za paczkę do 30kg 15 zł :D aczkolwiek zderzaka jeszcze nie wysyłałem ale 4 felgi stalowe poszerzane w 2 paczkach i owszem
Avatar użytkownika
lojej
Touge Drifter
 
Posty: 687
Dołączył(a): 14 sty 2011, o 19:44
Lokalizacja: Katowice/Siemianowice Åšl.

Re: Uwaga na nowy sposób oszustwa!!!!

Postprzez e30 owner » 26 paź 2014, o 13:54

Uwaga na nowy sposób oszustwa, dotyczy firm. Dzwoni człowiek, mówi że wiąże was (firmę i jego) rzekomo umowa, której nie wypowiedzieliście, i która sama się przedłużyła z tego tytułu, i każe wpłacić jakąś kwotę na konto.

Do firmy w której pracuję przedwczoraj taki agent zadzwonił. Usłyszał jedynie że sprawdzimy sprawę i że oddzwonimy. Sprawę sprawdziliśmy ale już się nie dodzwoniliśmy - telefon delikwenta wyłączony.

Więc uważajcie forumowicze.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze


Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości