Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Dyskusja na temat driftingu.

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez e30 owner » 21 lip 2014, o 09:11

Misior napisał(a):Ja Wiem o co chodzi i Wy wiecie, że ja wiem :grin:
Pytanie było:
michalek206 napisał(a):Ostatnio myślałem sobie co by się stało gdy zatrzymuje nas policja i np chce odebrać dowód za stan autka...

i według mojego toku myślenia jeśli masz samochód i wiesz, że kontrola może zakończyć się zabraniem dowodu, to moim zdaniem kombinowanie z brakiem dowodu może w szczególnym przypadku pogorszyć sprawę niż polepszyć. Ale to tylko moje zdanie.
Inną sprawą jest fakt robienia samochodu w taki sposób żeby się potem bać kontroli - dla mnie bezsens.


Poza tym trzeba pamiętać, że samochód podłubany łatwo zapamiętać. I policjant jeśli za pierwszym razem puści, bo łyknie tekst "oooo kurcze zapomniałem dowodu!!" to za drugim razem będzie już wiedział że celowo się zapomniało dowód i będzie holowanko, lub zakaz jazdy.

Dlatego cieszmy się jak Misior pisze, że policjantom nie chce się jeszcze odbierać dowód za byle co, i że nie wpadli na pomysł żeby zmienić zasady działania OSKP - bo to by im ułatwiło mega robotę jeśli chodzi o przypadki jak opisywane tutaj :)
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez toki » 22 lip 2014, o 00:21

Jako funkjconariusz tej formacji powiem Wam wporst- jestescie Naszym najmniejszym problemem. Naprawde. A przynajmniej w Warszawie.
toki
Clutch Burner
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 20:29
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez michalek206 » 22 lip 2014, o 20:55

toki napisał(a):Jako funkjconariusz tej formacji powiem Wam wporst- jestescie Naszym najmniejszym problemem. Naprawde. A przynajmniej w Warszawie.

Heh dobrze że jest tutaj ktoś z "drugiej strony" ;P a tak serio Toki , to jako mundurowy co robisz jak spotykasz biednego dryftera z przerobioną połową auta??:D chodzi mi o to , że u nas raczej jak już ktoś Cię zatrzymuje , to dla świętego spokoju dowodzik się traci .... np. za kierownicę .
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez drift-rak » 23 lip 2014, o 10:58

Dodajmy ze zatrzymany nie spowodowal zagrozenia i siedzi sobie zapiety w szelki bez homo drogowej lekko wystaja kola z nadkoli maska na zapinki przelot ale oczywiscie jechal sobie nie robiac halasu
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez toki » 23 lip 2014, o 11:23

drift-rak napisał(a):Dodajmy ze zatrzymany nie spowodowal zagrozenia i siedzi sobie zapiety w szelki bez homo drogowej lekko wystaja kola z nadkoli maska na zapinki przelot ale oczywiscie jechal sobie nie robiac halasu

W warszawie nie praktykuje sie takiego zatrzymywania jezeli nic nie narozrabiał. No, moze 2 załogi są które tylko tym sie zajmują ale raczej kontrolują ciężarówki pod kątem sprawności technicznej.
jezeli są spoty itp a tego w Warszawie jest naprawde sporo no to raczej sie nie podejmuje jakichs radykalnych działań- chyba że ktoś naprawde jest aż tak nierozsądny i na oczach radiowozu próbuje pokazac ze potrafi jezdzic.
toki
Clutch Burner
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 20:29
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez drift-rak » 23 lip 2014, o 11:37

Pytam bo zdaza mi sie jechac powoli na kolach z domu na lotnisko jak nie pozycze lawety. Nie rozrabiam od juz dawna na miescie i nie mam problemu z nasza drogowka tj w moim miescie. Auto znane ale nie z tej zlej strony jednak wiadomo ze wiekszosc przerobek mimo ze zwieksza bezpieczenstwo ma sie nijak do przepisow. Druga sprawa to same mody ukladu napedowego takze kwalifikuja sie do odebrania dowodu ale dobrze ze sa policjanci-ludzie ktorzy skoro widza ze kierownik normalny i w bezpieczny sposob stara sie trenowac na zamknietym obiekcie to nie utrudniaja mu zycia.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez Mates JBB » 23 lip 2014, o 12:10

Ja powiem z doświadczenia, że w raczej nie zabierają dowodu za profesjonalnie przygotowane auto, ale czasem znajdzie się taki co się przyczepi nawet klatki itp. Więc rada jest na to prosta skoro spodziewasz się, że mogą zabrać dowód nie woź go ze sobą. Nie zabiorą czegoś czego nie masz, a zgodnie z naszymi przepisami kosztować Cię to będzie 50zł. Wydaje mi się, że jest to kwota do zaakceptowania :)
Avatar użytkownika
Mates JBB
Touge Drifter
 
Posty: 330
Dołączył(a): 24 lut 2011, o 12:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez ttomek » 23 lip 2014, o 14:27

ha ha ha
czyli cały wątek zatoczył koło i wrócił do punktu wyjścia :)
Avatar użytkownika
ttomek
DRIFTER
 
Posty: 770
Dołączył(a): 19 sty 2010, o 13:19
Lokalizacja: Kobyłka Warszawa

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez e30 owner » 23 lip 2014, o 16:35

Mates JBB napisał(a):Ja powiem z doświadczenia, że w raczej nie zabierają dowodu za profesjonalnie przygotowane auto, ale czasem znajdzie się taki co się przyczepi nawet klatki itp. Więc rada jest na to prosta skoro spodziewasz się, że mogą zabrać dowód nie woź go ze sobą. Nie zabiorą czegoś czego nie masz, a zgodnie z naszymi przepisami kosztować Cię to będzie 50zł. Wydaje mi się, że jest to kwota do zaakceptowania :)


Zabrać nie zabiorą, ale mimo to mogą zakazać dalszej jazdy i pojazd odprowadzić na parking :) Gdyby było tak prosto to 90% kierowców nie robiłaby przeglądów tylko jeździła bez dowodów ... bo skoro nie zabiorą tego czego się nie ma, i skoro nie ściągną lawetą, to hulaj dusza :) Po prostu dla wielu policjantów, albo łatwiej jest wlepić 50pln mandatu, niż dochodzić gdzie jest dowód, czy jest BT (no teraz niby jest cepik od BT), niż robić dym z lawetami itd. Lub nie wiedzą że tak mogą zrobić i sami się w swoich kruczkach gubią (choć wątpię).

Jakby nie było, każdy ma swój sposób, każdemu 100 razy się uda, ale każdy za 101 razem wpieprzy się na minę. Mi się udawało legalnie ze wszystkimi dokumentami jeździć cywilnym samochodem, tylko bez OC i bez BT, i zawsze się kończyło pouczeniem, ale przyszedł taki dzień że żarówka od kierunku mi się przepaliła, i zawinęli mnie jak podjechałem pod bramę swojego domu i dowód za zbity klosz poleciał!!! Pomimo że reflektor świecił. Co ciekawe 15 minut wcześniej inny patrol zatrzymał mnie za brak światła w tym zbitym reflektorze ale zmieniłem żarówkę przy nich i puścili .... Wszystko zależy jak się rozmawia z policjantami, ale czasem jest tak że tej rozmowy nie ma i dowód leci ... Jestem pewny że gdybym nie dał mu dowodu, i gdybym został zatrzymany poza miastem = laweta murowana, sam mi to powiedział "ma pan szczęście że zatrzymaliśmy pod domem". Stary wyga dostał w parze młodego i musiał działać według standardów pracy po prostu. Wziąłby nawet na dobrą flachę, nie protestował, nie straszył sądem za przekupstwo, ale jedynie powiedział " wie pan różne rzeczy się u nas dzieją" i powłóczył wzrokiem na młodego stojącego przy moim samochodzie "inaczej nie mogę" i koniec ... po dowodzie.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez emilirossa » 22 sie 2014, o 17:16

Dowodu nie zabierają za niewinność...
Avatar użytkownika
emilirossa
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zrobić gdy Pan policjant chce odebrać dowodzik

Postprzez toki » 24 sie 2014, o 21:54

emilirossa napisał(a):Dowodu nie zabierają za niewinność...

Święta prawda...
toki
Clutch Burner
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 20:29
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości