SSSuper Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Moderatorzy: Nati sss, oz sss

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez zombiepox » 16 sty 2010, o 17:31

To jest tylko zalecane.
A więc jak masz to dobrze, a jak nie masz to też się nic niestanie
Przynajmniej tak mi siÄ™ wydaje :)
Avatar użytkownika
zombiepox
Touge Drifter
 
Posty: 495
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 11:57
Lokalizacja: ZÄ…bki

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez oz sss » 16 sty 2010, o 22:27

jeżeli uchwyty są zrobione solidnie to nie ma problemu
oz sss
Touge Drifter
 
Posty: 536
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 14:09
Lokalizacja: Varsovia

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez Piotrek_Vabik » 7 lut 2010, o 08:40

Witam nie wiem czy bylo juz to pytanie wiec pytam odnosnie tego ptk w regulaminie 9.6 KaŜdy pojazd biorący udział w zawodach moŜe być prowadzony tylko przez jednego kierowcę.
Tzn ze jednym autem nie bedzie moglo jechac 2kierowcow nawet jak zaplaca wpisowe kazdy z osobna i dostana osobne numery startowe?? wiadomo ze w czasie przejazdu jeden z numerow bedzie przekreslony tak aby nie bylo nieporozumien przy przyznawaniu oceny problem bedzie tylko wtedy jak spotkamy sie w jezdzie w parze (wtedy jeden rezygnuje drugi przechodzi dalej) taka jest moja propozycja co SSS na to?? A i w sumie to zaznaczam ze na chwile obecna napewno bedziemy jezdzic w klasie FUN. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotrek_Vabik
Touge Drifter
 
Posty: 338
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez oz sss » 7 lut 2010, o 11:17

w klasie FAN nie ma problemu bo w tej klasie jeszcze nie ma jazdy parami, dopuścimy zatem jazdę dwóch kierowców jednym autem pod warunkiem, że będą wolne miejsca na liście startowej (tak żeby nie zabierać przyjemności jazdy osobom z własnym autem)
w klasie PROFI nie jest to możliwe bo mógłbyś się spotkać w parze finałowej ze swoim kolegą ... tylko auto byłoby to jedno ;) :grin:
oz sss
Touge Drifter
 
Posty: 536
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 14:09
Lokalizacja: Varsovia

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez Piotrek_Vabik » 7 lut 2010, o 11:54

A co mnie obchodza inni chyba powinna liczyc sie kolejnosc zgloszen. Czyli ja sie zapisze na liste wszystko bedzie cacy a pozniej zbierze sie wiecej osob i ktos jeszcze bedzie sie chcial dopisac to wtedy mnie skreslicie ;/ ;/ daremne

Dlaczego w regulaminie DO dalo sie isc zawodnikowi na reke a wy niepotraficie??

9.6. Każdy pojazd biorący udział w zawodach może być prowadzony tylko przez jednego kierowcę. W przypadku awarii za zgodą Zespołu Sędziów dopuszcza się możliwość startowania autem zgłoszonym przez innego zawodnika. W przypadku, gdy dwaj zawodnicy startujący tym samym autem spotkają się w parze, automatycznie zawodnik, który "pożyczył" auto koledze wygrywa pojedynek i przechodzi do dalszej fazy rozgrywki.
Avatar użytkownika
Piotrek_Vabik
Touge Drifter
 
Posty: 338
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez oz sss » 7 lut 2010, o 23:30

Ciebie może obchodzą mniej ale nas obchodzą bardzo :) ogólnie średnio wprowadzamy 90-99% uwag zawodników do regulaminu (nie tylko w drifcie), staramy się by uczestnicy zawodów aktywnie wpływali na przepisy, które ich dotyczą :)

Chcesz powiedzieć, że jak np 30 osób pojedzie tym samym autem to będzie OK? a może 50 osób a może tylko dwie? ;)
Czy np. 5000-10000 widzów i media będą się tym pasjonować? Osobiście wątpię, żeby to dobrze przysłużyło się rozwojowi driftu jako profesjonalnej dyscyplinie sportu.

Póki co zostaniemy jednak przy zapisie, że jeden kierowca jedzie jednym autem, tak będzie fair dla wszystkich zawodników.
Jeżeli dwie lub więcej osób będą koniecznie chciały jechać jednym autem w klasie FAN to proszę o mail w tej sprawie na biuro@sss.org.pl , będziemy do tego podchodzić indywidualnie bo różne są sytuacje w życiu

ps. zacytowany przez Ciebie punkt regulaminu innej serii dotyczy wyłącznie awarii a nie początkowej listy zgłoszeń, nie jestem pewien na 100% czy to słuszne rozwiązanie ale każda seria ma jakieś drobne różnice regulaminowe, w tym przypadku masz dwie opcje:
a) traktujesz bezawaryjne przygotowanie auta jako niezbędny element do startu w zawodach
b) traktujesz auto oddzielnie i zawodnika oddzielnie
SSS wybrało opcję a) a inni opcję b), to zawsze jest tylko kwestia wyboru i priorytetów w ocenie :) i może się zdarzyć, że oba warianty będą działać równie dobrze
ps2. ogólnie w sportach motorowych panuje zasada "jeden kierowca - jeden pojazd" inaczej na każdym odcinku np. rajdu Dakar większość zawodników miałaby nówki sztuki auta do upalania ;)
oz sss
Touge Drifter
 
Posty: 536
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 14:09
Lokalizacja: Varsovia

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez Bartdrift » 8 lut 2010, o 09:27

oz sss napisał(a):ps2. ogólnie w sportach motorowych panuje zasada "jeden kierowca - jeden pojazd" inaczej na każdym odcinku np. rajdu Dakar większość zawodników miałaby nówki sztuki auta do upalania ;)


Nie w driftingu. Tutaj jest jak piszesz : Jeden kierowca= kilka, czesto identycznych samochodow. Jeden sie skopie, wsiada do drugiego i jest to zupelnie normalne. Oczywiscie w krajach gdzie zawodnicy maja wiecej $ niz my :)
To tylko tak mala poprawka, bo co do reszty to szczerze nie mam zdania.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez KenDorifto » 8 lut 2010, o 12:35

Każdy się pompuje żeby można było jechac jednym autem na 2 kierowców. a póżniej jak 2 kierowców dostanie się do top16 to co? :rotfl2:
KenDorifto
Touge Drifter
 
Posty: 934
Dołączył(a): 4 mar 2009, o 12:50
Lokalizacja: Wrzosowo, Kołobrzeg

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez Piotrek_Vabik » 8 lut 2010, o 14:48

Ludzie mowa jest o mozliwosci jazdy jednym autem przez 2 zawodnikow a nie 50!! I zaznaczylem ze w razie wypadku gdybysmy sie spotkali w jezdzie w parze (co nie jest mozliwe w naszym przypadku) jeden z nas odpada bez gadania i my sie z tym liczymy!! Na chwile obecna chcemy startowac w klasie FUN piszece ze niema problemu ale jezeli beda wolne miejsca na liscie czyli ja sie zapisze bede dymal 500km a na miejscu mi powiecie ze ktos sie jeszcze chcial dopisac do listy i musimy jednego z was skreslic;/ to troszke chore;/ ;/

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotrek_Vabik
Touge Drifter
 
Posty: 338
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 19:18
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez oz sss » 8 lut 2010, o 15:53

listy są zamknięte PRZED zawodami a zapisy są tylko przez internet, nie można się zapisać na miejscu w dniu imprezy
zatem jak jesteś na liście to nikt nikogo nie wykreśla,
dostaliśmy Twój wniosek na mail i w tym tygodniu damy odpowiedź,
oz sss
Touge Drifter
 
Posty: 536
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 14:09
Lokalizacja: Varsovia

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez oz sss » 8 lut 2010, o 20:26

coś wymyślimy, póki co takie indywidualne potrzeby proszę zgłaszać na biuro@sss.org.pl
będzie nam łatwiej ocenić skalę zjawiska i odpowiednio zareagować
taki "duperelek" nie przeszkodzi nikomu w starcie :)
dla dwóch zawodników w klasie FAN nie będzie problemu, w PROFI to już trochę większa rzeźba ze względu na pary (oraz dlatego, że np. drugi zawodnik w tym samy aucie zabiera miejsce innemu, który przez to nie zmieścił się do przejazdów finałowych) ale tak jak pisałem wyżej, potrzebujemy faktyczne zapotrzebowanie od konkretnych, startujących zawodników na w/w mail
oz sss
Touge Drifter
 
Posty: 536
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 14:09
Lokalizacja: Varsovia

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez jasza » 6 mar 2010, o 23:34

oz sss napisał(a):wszystko zmieścimy jednego dnia bez problemu i wszyscy wyjeżdżą się tyle ile chcą :)
każda runda będzie miała swój harmonogram i jest tu jeszcze pewna możliwość dodatkowa ale o tym w przyszłości

tak, to lotniska ale trasa będzie dobrze oznaczona i omówiona na spotkaniu z zawodnikami
być może macie kiepskie doświadczenia z trasami na lotniskach, naszych imprez to nie będzie dotyczyło


Poprawcie mnie bo bycmoze niedoczytalem regulaminu.
W jednym dniu chcecie zmiescic po 2 przejazdy klasy FUN, po 4 przejazdy klasy PROFI do tego TOP 16 (jesli czas na to pozwoli to TOP 32) a jescze wczesniej treningi, a pod publiczke moze DRIFTAXI?
liczac na szybko
40 zawodnikow FUN po 2 przejazdy (po 1 min) - 80 min
50 zawodnikow PROFI po 4 przejazdy (po 1 min) - 200 min
TOP 16 - 48 przejazdow parami (po 2 min) - 96 min (w przypadku TOP 32 - 192 min)

to daje przy okrojonej wersji 6 godzin i 16 minut samych zawodow - prosta matma
do tego dwa trzydziestominutowe brifingi dla zwodnikow i dzionek zlecial.
Wystarczy jedna dogrywka, albo ktos pojedzie zmienic kola - 10 min z harmonogramu
Jak dla mnie dobre 9 godzin, a jescze zjesc cos by trzeba.

a gdzie treningi? po kilkanascie przejazdow kazdy zawodnik?
pol biedy w czerwcu, ale w sierpniu to cala bieda i jakies sztuczne oswietlenie bedzie potrzebne, albo start treningu o 6 rano.
Jesli zawodnicy to wytrzymaja, to publicznosc na pewno nie i nie bedzie mialo znaczenia kto sedziowal, jak dobrze i jak sprawnie szla organizacja.

Kiedys widzialem probe bicia takiego rekordu na Torze POZNAN (2007 jesien - chyba). Zawody i eliminacje jednego dnia. Ostatnie pary rozgrywane byly juz po ciemaku. nie musze przypominac jak przychylne opinie zebral wtedy organizator (z reszta jak zawsze).

Zeby nie bylo, zycze SSS Crew jak najlepiej i trzymam kciuki z calego serca, ale jesli sie wam wydaje, ze to jest do zrobienia, to musicie miec "plecy" u Chronosa - ja chetnie to na wlasne oczy zobacze i przekonam sie w jak wielkim jestem bledzie. No chyba ze zakladacie frekwencje 30 aut, co biorac pod uwage rozproszenie zawodow, liczbe rund (globalnie), awarie aut i budzety startujacych moze sie okazac zupelnie realne i bogowie nie beda tu potrzebni.

Tak czy inaczej - do zobaczenia na Bemowie. Zrobie wszystko zeby wystartowac w tej imprezie, oczywiscie w klasie FUN.
W razie czego prosze nie rzucac zgnilymi jajami w krwistoczerwona s13 "seria" look ;)

Sorry, Aion. Business is business.
jasza
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 cze 2009, o 20:52

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez robacek » 7 mar 2010, o 00:58

Diegos69 napisał(a):Jak zwykle troche przesadzacie , mozna by bylo kombinowac bez mowienia prawdy ale jak to w naszym kraju powiesz prawde to cie wyleja .
Z takim podejsciem to daleko nie,, zajedziemy ,,
z szacunkiem pozdrawiam :twardziel:

Stary lol nie wiem czy ogarniasz wogole co piszesz. Zwracasz sie do Oz'a ktory rezprezentuje serie driftową z najbardziej przyjaznym nastawieniem do zawodnikow do tej pory. od momentu ogloszenia serii regulamin byl wiele razy zmieniamy wlasnie pod zawodnikow itd wiec mowienie ze jak zwykle przesadzają czy komentowanie ich podejscia.. błagam..
W PRO nie powinno byc wogole opcji jezdzenia 2 osob jednym autem bez wyjątków. W klasie Fun nie powinno za to byc z tym problemow - max 2osoby na auto ale tez napewno w kilku przypadkach bo jak wszyscy zaczna przyjezdzac z qmplami to z 20aut fun zrobi sie 40 przejazdow co dla publiki bedzie nudą. a co do awarii i uzyczenia auta osobiscie uwazam ze taki gest zawsze milo wplywa na zawodnikow i powinno byc to dopuszczane jesli zachodzi taka potrzeba i szczerze mowiac osobiscie mysle ze jakby cos takiego sie stalo organizatorzy pozwoliliby wystartowac w aucie kolegi a nie wywalili go walkowerem z top16 chyba ze mowa o aucie ktore nawet nie moze pojechac w eliminacjach.. generalnie jest duzo mozliwosci ja jestem zupelnie spokojny bo podejscie Oz'a jest jak dla mnie mega zdrowe. jedyne co mnie martwi to czasowe rozwiazanie ktore ladnie policzył jasza.. bez treningu dzien wczesniej bedzie dupa.. imo dzien wczesniej super by bylo zrobic eliminacje i w niedziele zrobic zamiast top16 to top32 dzieki temu zyskamy czas i zostana sami najlepsi dla widzów a wszyscy wyjezdzą sie w sobote czyli trening + eliminacje. klasa fun moze byc tylko w niedziele bo powinna szybko pojsc.
Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez szefer » 9 mar 2010, o 00:02

zobaczymy jak będzie na 1 zawodach i na spokojnie podyskutujemy, SSS robi 1 raz zawody driftowe wiec chlopaki starac sie pokazac od dobrej strony a nie od spozniania na brifing itd itp... :D
Avatar użytkownika
szefer
IDS PRO
 
Posty: 547
Dołączył(a): 3 sty 2008, o 14:58
Lokalizacja: Poznań

Re: SSS Drift Cup 2010 - regulamin, info o imprezach

Postprzez oz sss » 18 mar 2010, o 14:20

m@ciek napisał(a):Mi najbardziej w dotychczasowych imprezach brakowało:

1. Trybun. Oglądanie imprezy na lotnisku bez trybuny to wrażenie jak by się było na KJSie albo treningu. To by znacznie zmieniło całkowity odbiór dyscypliny. I dla kibiców i dla mediów. Koszt trybuny na 500osób to jak się kiedyś dowiadywałem 16.000zł bez żadnych negocjacji. (http://trybunymobilne.com/index.html). Można zrobić trybunę VIP, na którą jest na przykład płatne dodatkowo wejście.



500 miejsc - 20.000 netto po niełatwych negocjacjach
ogólnie wypożyczalnie trybun chyba nie czują kryzysu ;)
w ubiegłym roku płaciliśmy tyle za 800 miejsc, eh ten socjalistyczny kapitalizm ;)
oz sss
Touge Drifter
 
Posty: 536
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 14:09
Lokalizacja: Varsovia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SSSuper Drift Cup

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości