SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Moderatorzy: Nati sss, oz sss

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez Nati sss » 26 paź 2012, o 16:32

Ja podeszłam bardzie LUDZKO do sprawy i dałam ostrzeżenie. Powiedz mi czy po nim CI zawodnicy zrobili znowu "palenie gumy"?
Gdyby zrobili dostali by OUT. Każdy ma prawo popełnić błąd i mieć szanse go naprawić.

Czyli kara została zrozumiana.

Bo w karze najważniejsze są 3 rzeczy:
1. Ma być zrozumiała,
2. Na czas,
3. Adekwatna do przewinienia.
Avatar użytkownika
Nati sss
Touge Drifter
 
Posty: 288
Dołączył(a): 7 sty 2011, o 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez karol_yfer » 26 paź 2012, o 16:43

jesli jest powiedziane nie wolno to nie wolno. Moze i glupi przyklad ale jesli na F1 gosciu zacznie krecic baczki na Pit Lane to poglaszcza go po glowie i powiedza nie rob tak wiecej ?? nie, wywala go z zawodow. Jesli chcemy zeby Drift stal sie pelnoprawnym sportem to trzeba jednak byc stanowczym. Co do samego przewinienia, tam chodzili ludzie wiec tamci kierowcy stwarzali niebezpieczenstwo wiec powinni byc z miejsca zdyskwalfikowani, takie moje zdanie. Zreszta takie przewinienia jak upalanie w miejscach niedozwolonych sa poplniane calkowicie swiadomie tym bardziej ze jest podkreslane na briefingach ze niewolno a nie znaczy nie. Zrobicie jak bedziecie chcieli ja tylko sugeruje zaostrzenie kar za tego typu przewinienia kropka
Avatar użytkownika
karol_yfer
Touge Drifter
 
Posty: 343
Dołączył(a): 19 lip 2009, o 09:27
Lokalizacja: Tuszyn/Łódź

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez max325 » 26 paź 2012, o 17:23

Osobiscie Popieram URKO. Dodam jeszcze tylko ze proponuje sedziom aby egzekwowali to co mowia na pierwszym briefingu. Mam na mysli to, ze mowicie ze mamy wchodzic z ryby, a reczny bedzie gorzej oceniany to tak prosze robic. W Rudnikach Jordi mowil ze sedziowie chca widziec rybe nie reczy, a podczas kwali juz na to nikt nie zwracal uwagi...
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
max325
Touge Drifter
 
Posty: 385
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 14:31
Lokalizacja: częstochowa

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez Serfer » 26 paź 2012, o 18:41

Tak jak już Natalia pisała, ocenianie całego sezonu na podstawie jednej imprezy nieorganizowanej przez SSS, a przez firmę zewnętrzną która nie ogarniała jest kompletnie nie na miejscu. :)
Faktem jest, że są przestoje na TOP32 i tak było odkąd pamiętam, ale nie jest to nasza wina, bo zawsze jesteśmy na czas, a tylko i wyłącznie WASZA, czyli zawodników! Na briefingu mówi się, że zawody zaczynają się o danej godzinie i prosi się, żeby przyjechać o czasie, a na starcie jest pusto.. To jest jedna sprawa, druga sprawa, to to że jak już auto stoi, to nie ma przy nim zawodnika, tylko stoi sobie z innymi zawodnikami 100 metrów dalej i rozmawia sobie i ma w dupie, czy aktualnie ktoś go szuka, bo zaraz będzie jechał, czy nie.. Mimo wcześniejszych PRÓŚB, o stawienie się na start i czekanie przy aucie. To, że niektórych zawodników znamy, nie znaczy że go rozpoznamy i znajdziemy na drugim końcu kolejki i będziemy go wołać, żeby akurat z łaski swojej podszedł do auta, bo teraz jego kolej. Kolejną sprawą jest, to że jak brakuje Wam paliwa, lub chcecie zmienić opony, to nie jedziecie najpierw to zrobić, tylko MUSICIE powiadomić najpierw, albo mnie lub Natalię, a najlepiej startowego. Co mamy zrobić, kiedy po przejeździe nagle auto nie przyjeżdża i nie ma go 5-10 minut? Robi się przestój.. Czemu? Bo zawodnik, nie doinformował organizatora. Na nowy sezon planujemy być dla was bardziej surowi i konsekwentni, bo ciągłe głaskanie i przytakiwanie nie działa. Nie da się prosić, żebyście podjechali asap, albo żebyście byli na czas, lub żebyście czegoś nie robili, bo to jest niebezpieczne, bo kończy się to tym, że macie nas potem w dupie i robicie sobie co chcecie i wychodzą kwiatki.. Robimy zawsze co w naszej mocy i idziemy Wam z większości przypadków na rękę, ale jak widać źle to skutkuje.

karol_yfer napisał(a):Moze i glupi przyklad ale jesli na F1 gosciu zacznie krecic baczki na Pit Lane to poglaszcza go po glowie i powiedza nie rob tak wiecej ?? nie, wywala go z zawodow.


Porównywanie zawodów F1 na skalę światową z driftem w Polsce jest faktycznie kiepskim przykładem. :)

URKO napisał(a):Park maszyn to park maszyn gdzie przebywają zawodnicy, kibice, goście i dzieci a miejscem do wsciekania jest trasa przejazdu.


Dokładnie tak, ale jak widać męskie EGO u niektórych upalaczy jest zdecydowanie silniejsze od zdrowego rozsądku.. Zawsze mamy na to wielką uwagę, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze,ale sam dobrze wiesz (lub nie), że nie da się wszystkiego wyłapać. Jest to impreza masowa, a w kilka osób ciężko być w 10 miejscach na raz i przez to takie przypadki się czasem zdarzają, nie przewidzisz wszystkiego.

karol_yfer napisał(a):, trzymanie sie harmonogramu, karcenie zachowan niestosonych, duzy nacisk na SPRAWNOSC przeprowadzania zawodow.


Trzymanie się harmonogramu akurat wychodzi nam najlepiej, a ewentualne obsówki nie są, jak już wyżej napisałem bezpośrednio naszą winą. :)

karol_yfer napisał(a):Druga sprawa to to co zdazylo sie na obu rundach SSS, lecz jest to apel do zawodnikow, jesli w harmonogramie jest napisane Kwalfikacje godzina 15 albo TOP32 godzina 12 30 to badzcie na starcie 5 minut wczesniej a nie 20 minut po... robi sie balagan z drzewkiem korki na starcie branie tego kto jest a kierowcy ktorzy powinni jechac wczesniej sie denerwuja...
Plynnosc zawodow nie zalezy wylacznie od organizatorow ale rowniez od was !!!!!!!
kwestia oddania walkowera w momencie nie pojawienia sie jednego kierowcy z pary nie jest moja decyzja ale chcialbym zeby kierowcy wypowiedzieli sie rowniez na ten temat...


Dokładnie tak!
Serfer
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 sty 2012, o 19:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez Radzia » 27 paź 2012, o 01:01

Nati sss napisał(a):Pozwolicie że będę jedynie czytać a nie się wypowiadać:)

Jedna tylko uwaga - Bart nie wróci:) a ocena sezonu na podstawie jednej rundy w Rudnikach, która była de facto rundą zewnętrzną i była najbardziej rozwaloną rundą w historii wszech czasów mija się z prawda i celem. Może porównajmy Bemowo? Nie było palenia gumy, nie było przestojów, wszystko zgodnie z harmonogramem, a za wybryki w parku maszyn były kary porządkowe.


ocena na podstawie jednej rundy nie ma sesnu jak były tylko dwie ? wiec? na Bemowie nie startowałem ale byłem jako mechanik no i czy tam gum nie palili nie był bym tego taki pewien .... dla mnie co powinno sie zmienić to wasze podejście bo przesuwać runde a pózniej jeszcze ja odwołać ? dla mnie najwarzniejsze jest to aby był kalendarz którego bedziecie sie trzymali i Tyle a mi sie na Rudnikach podobało !! no i oczywiscie Karol musi zostać ;) bez gadania :]
Avatar użytkownika
Radzia
Touge Drifter
 
Posty: 251
Dołączył(a): 22 maja 2010, o 19:25
Lokalizacja: Żory

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez max325 » 27 paź 2012, o 12:00

Kolego serfer, piszesz ze zawodnicy zostawiaja auto przy starcie i sobie ida pogadac. Wiecie od czego jest drabinka[uklad par]??? Jezeli przegladamy drabinke i okazuje sie ze jedziemy w 7 parze, a wy wczesniej mowicie ze kazdy zawodnik ma ustawic auto na starcie, wiec je tam zaprowadzamy. Chyba normalne ze kazdy wie o tym ze zanim przejedzie 6 par przed nim to minie min 20 min prawda??? Nagle wy przybiegacie z awantura ze jedziemy nie jako siodma para a druga bo ktos tam musi dokonczyc kielbache i nalac paliwka. Tak wiec sorry ale czasami sie zastanowcie o co macie pretensje.
Mamy zglaszac startowemu ze zjezdzamy nalac paliwa, jak sobie to wyobrazacie do zrobienia np na Rudnikach gdzie dojazd do startu byl mega ciasny??? Przejezdzamy caly parka maszyn a pozniej sie wracamy, to normalne tylko ktoredy??? trasa??? po trawie??? czy jak inaczej???
Pozdro
Avatar użytkownika
max325
Touge Drifter
 
Posty: 385
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 14:31
Lokalizacja: częstochowa

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez Karol_e28 » 27 paź 2012, o 18:12

lepiej zacznijcie już rezerwować lotniska :)))
Avatar użytkownika
Karol_e28
Touge Drifter
 
Posty: 722
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 14:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez Serfer » 27 paź 2012, o 23:23

max325 napisał(a):Wiecie od czego jest drabinka[uklad par]??? Jezeli przegladamy drabinke i okazuje sie ze jedziemy w 7 parze, a wy wczesniej mowicie ze kazdy zawodnik ma ustawic auto na starcie, wiec je tam zaprowadzamy. Chyba normalne ze kazdy wie o tym ze zanim przejedzie 6 par przed nim to minie min 20 min prawda??? Nagle wy przybiegacie z awantura ze jedziemy nie jako siodma para a druga bo ktos tam musi dokonczyc kielbache i nalac paliwka.


Tutaj masz rację, ale skoro pary 1, 2, 3, 4, 5 i 6 się nie stawiły, to postanawiamy puszczać kolejno tych którzy już są i dlatego od samego początku prosimy o czekanie przy autach i nie oddalanie się od nich. Nie przybiegamy z awanturą, tylko przybiegamy i mówimy że właśnie jedziesz i żebyś szybko wsiadał do auta, bo ktoś jak napisałeś jest nieogarnięty i podczas kiedy ma jeździć w parach akurat je kiełbachę lub nie przygotował auta do zawodów.. Tutaj musisz mieć pretensję nie do nas, a do kolegów którzy nie ogarnęli sytuacji.

max325 napisał(a):Mamy zglaszac startowemu ze zjezdzamy nalac paliwa, jak sobie to wyobrazacie do zrobienia np na Rudnikach gdzie dojazd do startu byl mega ciasny??? Przejezdzamy caly parka maszyn a pozniej sie wracamy, to normalne tylko ktoredy??? trasa??? po trawie??? czy jak inaczej???


Nie wyobrażam sobie tego. W tym celu będziemy ustawiać tzw. łącznika który będzie stał na wyjeździe z toru/wjeździe do parku maszyn, któremu będziecie zgłaszać że jedziecie coś zrobić i zajmie Wam to x czasu.
Serfer
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 sty 2012, o 19:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez fasola-DO » 28 paź 2012, o 11:28

nie wiem czy powinienem się wypowiadać w tym temacie żeby ktoś żle tego nie odebrał :)
byłem na zawodach sss 2 razy .

raz w sosnowcu i raz na rudnikach

zawody całkiem przyjemne szczególnie kiedy nie trzeba wszystkiego ogarniać :)

życzę wam jak najlepiej w sezonie 2013 i proszę was abyśmy w końcu ustalili wspólny terminarz żeby nie było znowu problemów z terminami , ze zawodnicy mają dylemat gdzie jechać .

My sezon 2013 mamy już niemal cały ustalony więc trzymamy kciuki za was i czekamy na wasze terminy
Avatar użytkownika
fasola-DO
Touge Drifter
 
Posty: 454
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 13:54
Lokalizacja: Częstochowa

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez TOFIK » 28 paź 2012, o 22:54

ja powiem tak,ustalcie terminarz bo niektorzy a w sumie wiekszosc planuje cały sezon i bierze wolne dni w pracy itp.....co do nalewania paliwa....od czego są mechanicy?? moga podskoczyc innym autem i dolac bądz nawet z lewarkiem i kolami i zmienic przy torze w bezpiecznym miejscu....w koncu sa telefony i mozna zadzwonic...najfajniejsze tory to lublin,rudniki,biała podlaska,bemowo...moze kielce...moze poznan...:D
Avatar użytkownika
TOFIK
Touge Drifter
 
Posty: 122
Dołączył(a): 6 paź 2011, o 22:00
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez KixonSc » 31 paź 2012, o 06:53

Witam. Bierzecie pod uwagę Sosnowiec ? Moim zdaniem bardzo udane zawody ( dla widza i myślę ,że kierowcy też się wyszaleli ) , fajna trasa i ogrom publiczności , która pierwszy raz miała z driftem styczność i podobało jej się to. Sama ilość chętnych na drift taxi mówi za siebie , zawody się skończyły a dużo osób stało jeszcze z biletem w ręku by móc sie przejechać . Pozdrawiam i pomyślcie bo fajnie było i chcę jeszcze raz w Sc-u
KixonSc
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez koalaMT » 31 paź 2012, o 10:32

tez jestem za sosnowcem.. ahhhh te bandy :)
Avatar użytkownika
koalaMT
Touge Drifter
 
Posty: 732
Dołączył(a): 7 lut 2008, o 09:04
Lokalizacja: Radom

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez S1 GALI » 31 paź 2012, o 18:01

Też by mi pasował Sosnowiec...
Mogło by zdecydowanie więcej osób przyjść niż ostatnio!!!
Avatar użytkownika
S1 GALI
Król Ronda
 
Posty: 61
Dołączył(a): 30 lis 2009, o 22:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez karol_yfer » 31 paź 2012, o 20:13

sosnowiec i oba lubliny byly zdecydowanie najlepszymi sss-ami, pewnie juz macie ustalone miejscowki ale ja bym rozpatrzyl jednak jeszcze te dwie
Avatar użytkownika
karol_yfer
Touge Drifter
 
Posty: 343
Dołączył(a): 19 lip 2009, o 09:27
Lokalizacja: Tuszyn/Łódź

Re: SEZON 2013 - propozycje, uwagi, sugestie, współpraca

Postprzez KALI » 31 paź 2012, o 22:49

karol_yfer napisał(a):sosnowiec i oba lubliny byly zdecydowanie najlepszymi sss-ami, pewnie juz macie ustalone miejscowki ale ja bym rozpatrzyl jednak jeszcze te dwie


Zdecydowanie Sosnowiec na tak - paradoks polega na tym że w sumie z "du.." tor bo wolny a okazał się mega hitem ,zawody odbyły się w niepowtarzalnym klimacie.Co do Lublina jw.
Avatar użytkownika
KALI
rotary team
 
Posty: 410
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 20:44
Lokalizacja: Złotokłos/Piaseczno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SSSuper Drift Cup

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości