Zmiany w DRIFT OPEN 2014

Moderatorzy: butch, casus maximus, DRIFT OPEN

Zmiany w DRIFT OPEN 2014

Postprzez fasola-DO » 30 paź 2013, o 07:43

do sezonu jeszcze sporo czasu ale my już wiemy o niektórych zmianach które będą w sezonie 2014
Dlatego powstał ten temat aby każdy na bieżąco mógł śledzić co może się spodziewać

1.Pierwsza zmiana to wymagana mata pod auto która będzie obowiązywać na każdych zawodach DO i jest nieuniknione jej wprowadzenie - jest to jeden z wymogów środowiskowych którego juz nie możemy przeskoczyć.

2. zmieni się system przyznawania akredytacji dla foto/press ( już niebawem pojawią się informacje )

3. Będzie nowa stała wulkanizacja rolę wulkanizatora przejmuje Łokieć

4. Planujemy od nowa zrobić rejestracje dla zawodników tak aby każdy zawodnik mógł zmieniać swoje dane
Avatar użytkownika
fasola-DO
Touge Drifter
 
Posty: 454
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 13:54
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zmiany w DRIFT OPEN 2014

Postprzez max325 » 30 paź 2013, o 11:54

Ta mata to jakis specialny bio-eko-magiczny wytwor czy moze byc zwykla plandeka??? Oraz pod calym namiotem czy tylko pod bryczka???
Avatar użytkownika
max325
Touge Drifter
 
Posty: 385
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 14:31
Lokalizacja: częstochowa

Re: Zmiany w DRIFT OPEN 2014

Postprzez fasola-DO » 30 paź 2013, o 13:04

mata powinna być z atestami specjalna do przechwytywania olejów ale to jest mega koszt

zobaczymy jak z tego wybrnąć na pewno na razie skupiamy się nad plandekami dla tir wielkość pod auto oczywiście z naddatkiem tak aby nie kończyła się na kołach a reszta przelewa się do ziemi

Jak zrobimy plandeki tir to wtedy musicie zgłaszać nam ze macie wyciek plame i staż będzie atakować sorbentem


A jak mówi przepis
Mata musi składać się z części chłonnej i części nie przepuszczalnej

Wymiary maty dla samochodu : wymiary maty środowiskowej muszą być nie mniejsze niż długość i szerokość samochodu

Grubość : od 5 do 7 mm
Avatar użytkownika
fasola-DO
Touge Drifter
 
Posty: 454
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 13:54
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zmiany w DRIFT OPEN 2014

Postprzez Binio » 30 paź 2013, o 15:27

Czyli w skrócie dywan podklejony nieprzepuszczalnym brezentem lub folią od spodu ;)
Nie hejtuje, jedynie podsówam jako sugestie - jest chłonne, ma grubość 5-7mm i nie przepuszcza od spodu ;)

Bo tak na serio to nawet nigdzie nie widziałem takich profi ani pół profi mat specjalnych wg opisu :shock:
Gdzie widziałeś te profi i jakie to koszty ?

Czy będą konkretne wymagania i obostrzenia co do wyposażenia samego kierowcy? Kombinezon z lub bez fia lub fia cik ? tak samo kaski i reszta ?
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Re: Zmiany w DRIFT OPEN 2014

Postprzez koalaMT » 30 paź 2013, o 22:26

jak dla mnie to jest bezsens wymyślanie jakis mat z jednej chłonnej a z drugiej nie przepuszczalnej

Zróbcie jak wszędzie plandeki.. albo np. jak ja zawsze wożę. normalnie baner :) nie przepuszcza nic :) a co bedzie na nim biore papier i zmywam

a jak zrobisz taka mate 2 warstwową .. uwierzcie mi.. nikt takiej nie włoży spowrotem na pake.. bo zapierdzieli pół auta.. bez sens...

poza tym.. nigdy, nie widzialem takiego czegoś.. nawet na zagranicznych.. aby u nas
Avatar użytkownika
koalaMT
Touge Drifter
 
Posty: 732
Dołączył(a): 7 lut 2008, o 09:04
Lokalizacja: Radom

Re: Zmiany w DRIFT OPEN 2014

Postprzez fasola-DO » 31 paź 2013, o 07:19

dałem jak wygląda mata z teori

na DO będziemy preferować plandeki

oczywiście jak komuś się coś wyleje to na koniec można uśmiechnąć się do nas jak będzie jeszcze straż i dostać sorbent żeby nie było sytuacji że jest mata wszystko ładnie a na koniec zawodów i tak wszystko z maty ląduje na podłożu


Co do kasków będzie zmiana ale nie drastyczna będzie tylko dopisane co jak tak aby nie było powtórki z wyrazowa że zawodnik ma kask do snowboard lub na rolki :D

Zastanawiamy się jeszcze nad mocowaniem pasów bezpieczeństwa

Część zmian będzie zwykłą kosmetyką a cześć będzie miało swój czas dostosowawczy który będzie trwał przez cały sezon
Avatar użytkownika
fasola-DO
Touge Drifter
 
Posty: 454
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 13:54
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zmiany w DRIFT OPEN 2014

Postprzez tomek.kdf » 17 sty 2014, o 15:34

A mam pytanie odnośnie szyb - lub ich braku.
Czy w przypadku braku lub otwartych szyb można w zamian zastosować siatkę???
* mówię tu o szybach drzwi :D
Avatar użytkownika
tomek.kdf
Touge Drifter
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 14:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany w DRIFT OPEN 2014

Postprzez SŁOMA » 18 sty 2014, o 00:46

tomek.kdf napisał(a):A mam pytanie odnośnie szyb - lub ich braku.
Czy w przypadku braku lub otwartych szyb można w zamian zastosować siatkę???
* mówię tu o szybach drzwi :D


zadam ci pytanie kolego jezdziles kiedys w parach ? mowa o dosyc bliskich parach gdzie siedzisz komus na dupie
lecac bokiem i jadac jako goniacy caly syf z pod kol pojazdu uciekajacego leci na twoj bok samochodu
a w przypadku gdzie masz uchylona lub otwarta szybe a nawet jej brak zgadnij gdzie to leci i uniemozliwia ci
bezpieczna jazde i stwarza zagrozenie urazów oka itp itd ;)
Avatar użytkownika
SŁOMA
Drift Team Gliwice
 
Posty: 1184
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 20:27
Lokalizacja: GLiwice

Re: Zmiany w DRIFT OPEN 2014

Postprzez drift-rak » 18 sty 2014, o 10:09

Kask zamkniety i juz. W usa lataja w parach bez szyb jednak u nas chyba regulamin nakazuje miec zamkniete szyby podczas jazdy - moge sie mylic
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Zmiany w DRIFT OPEN 2014

Postprzez Ariel » 18 sty 2014, o 16:43

SŁOMA napisał(a):
tomek.kdf napisał(a):A mam pytanie odnośnie szyb - lub ich braku.
Czy w przypadku braku lub otwartych szyb można w zamian zastosować siatkę???
* mówię tu o szybach drzwi :D


zadam ci pytanie kolego jezdziles kiedys w parach ? mowa o dosyc bliskich parach gdzie siedzisz komus na dupie
lecac bokiem i jadac jako goniacy caly syf z pod kol pojazdu uciekajacego leci na twoj bok samochodu
a w przypadku gdzie masz uchylona lub otwarta szybe a nawet jej brak zgadnij gdzie to leci i uniemozliwia ci
bezpieczna jazde i stwarza zagrozenie urazów oka itp itd ;)


pewnie w Formula Drift ten syf nie leci, bo tam przeciez wszyscy szyb nie posiadaja :)
Avatar użytkownika
Ariel
Touge Drifter
 
Posty: 1085
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 18:23
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Zmiany w DRIFT OPEN 2014

Postprzez tomek.kdf » 18 sty 2014, o 18:14

No sam tego nie wymyśliłem.
Chłopaki w Formula Drift nie mają ani szyb ani nawet siatki ochronnej i jakoś latają...
Dlatego zadałem to pytanie czy u nas też tak można?
Czekam na jakąś sensowną i konkretną odpowiedź...
Avatar użytkownika
tomek.kdf
Touge Drifter
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 14:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany w DRIFT OPEN 2014

Postprzez Grzechu » 19 sty 2014, o 14:20

W formula d maja chłopaki takie opaski na ramionach które umozliwiaja w trakcie dachowania wyciagniecie reki i jej zmiażdzenie, dlatego nie maja nawet siatek.
Nie chce mi sie szukac ale w pfd mozna zastosowac siatke zamiast szyby. W takim przypadku kask tylko z szybką bo oczy do wymiany jak ktos agro drift zaliczy ;)
No i pamietac trzeba ze w usa nie pada deszcz tak czesto jak w pl. Mycie driftowozu wewnatrz nie nalezy do ciekawych zajec,ale co kto lubi :D
Avatar użytkownika
Grzechu
DRIFTER
 
Posty: 946
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 17:38
Lokalizacja: Środa Wielkopolska


Powrót do News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości