Mój hsp flying fish 1 rwd drift

Informacje o RC, tematy o modelach, zawodach itd.

Mój hsp flying fish 1 rwd drift

Postprzez Dr1ft3r » 6 sty 2016, o 15:22

Witam posiadam model hsp flying fish 1 rwd drift i chciałbym byście mi doradzili co kupić i co poprawić :)
Oto zdjęcia:
http://naforum.zapodaj.net/00a447294044.jpg.html
http://naforum.zapodaj.net/43033dd1aa19.jpg.html
:lollol:
Dr1ft3r
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 sty 2016, o 15:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój hsp flying fish 1 rwd drift

Postprzez CGBrowar » 3 kwi 2016, o 23:47

Witaj, mam ten sam problem co Ty tylko, że ja mam MotoStradę DC Evo.
Z mojej strony postanowiłem, że pozostanę przy napędzie na obie osie lecz całkowicie przeprojektowałem układ kierowniczy bo tak jak Ty na początku kombinowałem z przedłużkami ramion skrętu lecz to nie dawało zamierzonego efektu, a i druga jak zmieniłem drążki przedniej osi na kardany to bardzo szybko się rozwalały (tani chiński badziew) dla tego podjąłem decyzję o całkowitym przeprojektowaniu przedniego zawieszenia.
Zmiany objęły:
1. przycięcie i dodanie do przednich wahaczy drążków zakończonych kulką
2. wywalenie C-huba
3. dodanie górnego wahacza
4. przeniesienie układu skrętnego na górną podpórkę, która leci przez cały model( usztywnienie)
5. przeniesienie i postawienie serwa
6. dodanie żyroskopu
7. zmiana zębatek w tylnym dyfrze
8. one-way w przednim dyfrze
9. zmiana kardanów na takie które pozwolą na wychylenie koła pod kątem 50-60 stopni

na co liczę po tych zmianach? mam nadzieję, że uda się osiągnąć efekt jazdy jak w pojazdach RWD z tym, że stosunek mocy będzie 40% przód, 60% tył.
Jak to będzie jeździć? jeszcze nie wiem, czekam na części do dyferencjałów i muszę skończyć projekty układu skrętnego oraz zawieszenia bo póki co mam zaprojektowane ramiona skrętne i górne wahacze. myślę, że za miesiąc będę miał już poskładany model i będę mógł zacząć testy.
CGBrowar
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 23:31
Lokalizacja: Grudziądz / Wrocław

Re: Mój hsp flying fish 1 rwd drift

Postprzez krokusek44 » 22 kwi 2016, o 11:48

bardzo fajnie ;) wszystko się zgadza jako doświadczony mechanik mogę potwierdzić
Avatar użytkownika
krokusek44
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 kwi 2016, o 10:00
Lokalizacja: Kraków


Powrót do RC Drifting

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron