Editing Competition, formy oceniania,

Editing Competition, formy oceniania,

Postprzez VigdriFT » 6 gru 2011, o 21:40

Witajcie, chciałbym się was poradzić w doborze systemu oceniania prac 'Editing Competition'.
Jak sami wiecie, nie chcę spocząć robiąc tylko parę rund, tylko zrobić całą serię, a do tego potrzebny będzie mi najwygodniejszy dla mnie jak i najprostszy dla was system by oceniać jakiekolwiek prace.

Słowa Bambam'a
bambam napisał(a):Osobiście uważam, że jeśli ktoś, kto posiada swoją pracę w konkursie, zdecyduje się w ogóle na głosowanie i jest na tyle sprytny, może w łatwy sposób nierzetelnie, a wygodnie z jego perspektywy ocenić. Zgodnie z wytycznymi co do oceny na tą rundę oceniam po kolei 0,0,1,1,2,2,3 i z głowy... Proponuję wprowadzenie jakiejś innej formy, może wyboru połowy prac, może mniejszej ilości, głosowanie poprzez "wybieram tą i tą" a nie "oceniam na tyle i tyle". Nie wiem, czy okazałoby się to bardziej sprawiedliwe w ocenie, ale zawsze jest to jakieś wyjście. Ewentualnie jakaś forma ustawiania w kolejności, ale tutaj mógłby być problem z zebraniem wyników.


I jeżeli macie sposób na pomoc, lub usprawnienie systemu oceniania, piszcie tutaj wasze pomysły, na pewno je rozpatrzę :]
Avatar użytkownika
VigdriFT
Touge Drifter
 
Posty: 305
Dołączył(a): 24 cze 2010, o 20:32
Lokalizacja: London 6967416

Re: Editing Competition, formy oceniania,

Postprzez Zenki » 6 gru 2011, o 21:44

Ja uważam, że każdy powinien wybierać najlepszą pracę, ew. Top3 i powiedzmy 5 pkt za 1, 3 za 2 i 2 za 3.
Zenki
Touge Drifter
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 16:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Editing Competition, formy oceniania,

Postprzez Frozen » 6 gru 2011, o 21:51

Ale takie rzeczy są nieuniknione jak "a weź zagłosuj na moją -> nr 2...." bo to jest i będzie tak jest zawsze.
Co do aktualnego systemu fakt kuleje.Myślę że najlepiej było by dać to do oceny innym niezależnym osobom, może szersze grono osób forum DF ? albo coś zagranicznego tak żeby więcej niezależnych głosów było i głosować dalej tak jak jest bez zamieszania.A jeśli zostanie wykryty głos kogoś kto namawia ludzi to nastąpi jego wykluczenie.

a co do wygody systemy głosowania to najprościej
pracka-pkt i pracki w kolejności 1,2,3,4,5,6,7,......

1-8p
2-5p
4-6p itd
Avatar użytkownika
Frozen
Król Ronda
 
Posty: 54
Dołączył(a): 8 lip 2011, o 21:26
Lokalizacja: Legnica

Re: Editing Competition, formy oceniania,

Postprzez CichyBe » 6 gru 2011, o 21:58

Z mojego doświadczenia w konkursach na "najlepszy ss" (akurat nie w tematyce motorsporu, ale to nie ważne... )System był taki, że każdy ma jeden głos na jedno zdjęcie za pomocą dołączonej ankiety w temacie...

Można to trochu zmodyfikować, a mianowicie dać możliwość zagłosować na trzy prace walczące o podium.
Głosujący ma zdecydować, które powinno być na 1miejscu, 2, 3.
Po zsumowaniu wszystkich głosów (1miejsce-3punkty, 2m.-2pkt, 3m. -1pkt.), wybierane jest pudło.
Avatar użytkownika
CichyBe
Touge Drifter
 
Posty: 110
Dołączył(a): 30 paź 2010, o 17:41
Lokalizacja: Mielec

Re: Editing Competition, formy oceniania,

Postprzez Keczup » 6 gru 2011, o 22:30

CichyBe napisał(a):Z mojego doświadczenia w konkursach na "najlepszy ss" (akurat nie w tematyce motorsporu, ale to nie ważne... )System był taki, że każdy ma jeden głos na jedno zdjęcie za pomocą dołączonej ankiety w temacie...

Można to trochu zmodyfikować, a mianowicie dać możliwość zagłosować na trzy prace walczące o podium.
Głosujący ma zdecydować, które powinno być na 1miejscu, 2, 3.
Po zsumowaniu wszystkich głosów (1miejsce-3punkty, 2m.-2pkt, 3m. -1pkt.), wybierane jest pudło.


Wg. mnie jest ok :thumbsup:
Avatar użytkownika
Keczup
Touge Drifter
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 20:19
Lokalizacja: Gliwice

Re: Editing Competition, formy oceniania,

Postprzez porez » 6 gru 2011, o 22:31

Ankieta z opcją wyboru 3 pozycji.
3 zdjęcia najczęściej wybierane tworzą automatycznie podium.
Najprościej jak się da :D
Im mniej komplikacji tym lepiej.
Avatar użytkownika
porez
Touge Drifter
 
Posty: 100
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 21:27
Lokalizacja: Łomża


Powrót do Drifting Wirtualny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 20 gości