Live For Speed Drifting pytanie

Live For Speed Drifting pytanie

Postprzez Korszi » 15 paź 2014, o 21:54

Witam, mam pytanie do forumowiczów. Interesuję się driftingiem już od dłuższego czasu. Już niedługo bo za 1,5 roku będę zdawał prawo jazdy jak i czeka mnie kupno pierwszego samochodu. Planuje kupić samochód tył napędowy do myślę, że jasnych celów. I tutaj rodzi się moje pytanie. Posiadam kierownice Logitech Driving Force GT z force feedbackiem, który bardzo odwzorowuje zachowywanie się układu kierowania podczas driftu. Czy trenując sekwencje zakrętów w tej grze na tej kierownicy w jakiś sposób ułatwi mi to później początki? Słyszałem, że drifterzy zaczynali właśnie od tej gry. Czy to cokolwiek pomoże? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Korszi
Amator
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 paź 2014, o 22:29
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Live For Speed Drifting pytanie

Postprzez Teczka » 15 paź 2014, o 22:53

Tak, pomoże. Sam jeżdąc w zimę po śniegu bokiem zauważam pewne wyrobione nawyki. Oczywiście nie jest to to samo co na żywo, ale od razu ,,wiadomo co robić" gdy wsiądziesz do auta ;)
Avatar użytkownika
Teczka
Touge Drifter
 
Posty: 107
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 18:24
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Live For Speed Drifting pytanie

Postprzez Dratwa » 19 lis 2014, o 23:45

Witam,
nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego podepnę się pod ten z nadzieją, że ktoś mi pomoże.
Jestem nowy na forum. Interesuję się driftem od krótkiego czasu, a ponieważ na co dzień jeżdżę Golfem to drift w realu odpada (+ mała ilość gotówki na kupno nowych opon i linek hamulcowych).
Mam zainstalowaną wersję demo LFS. Mam również kierownicę, której kąt obrotu wynosi 90 stopni. Jest to bardzo mało. Moje pytanie brzmi: czy jest sens trenować drift na takiej kierownicy czy lepiej dozbierać na DFGT i dopiero wtedy zacząć zabawę z tym? Przyznam szczerze, że na razie jest bardzo ciężko wejść mi w zakręt, a jak już wejdę to robię "bączka" i koniec driftu. Wiadomo, to nie musi być przez kierownicę, a przez brak umiejętności - jednak jeśli codziennie korzystam z realnej kierownicy w samochodzie to w takim LFS raczej mam nawyki właśnie z tej kierownicy, a nie z tej do komputera, więc wydaje mi się, że źle dobieram kąt skrętu kierownicą do zakrętu.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Dratwa
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 17:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Live For Speed Drifting pytanie

Postprzez MadMatrix » 20 lis 2014, o 17:56

Zdecydowanie lepiej będzie dozbierać do DFGT i wtedy zacząć coś kombinować.
Przede wszystkim DFGT ma silniczek Force Feedback (czyli tzw. FF) dzięki, któremu kierownica "współpracuje" z Tobą jak w realu, przez to podczas inicjacji kierownica automatycznie będzie się odkręcała do kontry, co powinno Ci znacznie ułatwić pierwsze kroki w wirtualnym drifcie.
Nawyki z jazdy na co dzień akurat niewiele mają wspólnego z lataniem bokiem i napęd nie ma tutaj większego znaczenia :)
Avatar użytkownika
MadMatrix
Touge Drifter
 
Posty: 548
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 19:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Live For Speed Drifting pytanie

Postprzez Dratwa » 21 lis 2014, o 15:57

Dzięki za odpowiedź. Na razie mam wersję demo i jeżdżę jakimś 104 konnym samochodem. Starczy do nauki czy lepiej od razu zaopatrzyć się w wersję s1 lub s2?
Dratwa
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 17:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Live For Speed Drifting pytanie

Postprzez EclipseFan » 21 lis 2014, o 16:14

Na początek poszukaj unlockera do swojej wersji, będziesz miał wtedy odblokowane auta i trasy z S2, potem trenuj :)
Avatar użytkownika
EclipseFan
Touge Drifter
 
Posty: 139
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 11:17
Lokalizacja: Grójec

Re: Live For Speed Drifting pytanie

Postprzez Dratwa » 21 lis 2014, o 17:15

Mam jakiegoś Tweaka, za pomocą, którego mogę modyfikować silnik. Chciałem kupić pełną licencję, ale niestety nie mam jak zakupić tego, bo nie mam konta bankowego ani konta Skrill.
Dratwa
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 17:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Live For Speed Drifting pytanie

Postprzez Korszi » 25 lis 2014, o 17:06

Jeżeli sam mogę Ci w jakiś sposób pomóc bo od napisania tego tematu do tej pory dużo jeździłem (dzień w dzień minimum +- 3 godzinki) To racja, opłaca się kupić DFGT na początku ciężko było mi się przerzucić, ale teraz mogę przyznać że opłacało się niemiłosiernie :) Jeżeli chodzi o lfs to ściągnij wersję 0.6b i tweak do tego NewTweakOrder v0.6b - bardzo przyjemnie można w nim ingerować w zmianę silnika na większy, doładowanie, turbo lag itd. Jeżeli jesteś zainteresowany jak to wszystko wychodzi na DFGT zapraszam Ciebie jak i zainteresowanych driftingiem wirtualnym na mój kanał na youtube'ie. Drift nie jest jeszcze idealny ale ciągle nad nim pracuję i regularnie wpuszczam na kanał filmiki. https://www.youtube.com/channel/UCtU5a7 ... B9qR0CfWcg
:drift:
Korszi
Amator
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 paź 2014, o 22:29
Lokalizacja: Biłgoraj


Powrót do Drifting Wirtualny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości