sprzedaz auta za granice anglia

sprzedaz auta za granice anglia

Postprzez waski » 25 lip 2011, o 16:56

panowie wystawiłem samochód na sprzedaż po czasie dostałem wiadomość od anglika ze chce go kupic
spytał tylko jak długo go użytkuje i ile ma mi pieniążków przelac

mam obawy czy to nie jest jakiś wałek
nie zadaje żadnych pytań dodatkowych zdjęć nie chce
jest bardzo chętny na przelanie pieniędzy
umowy żadnej nie chce
auto nie będzie odbierał osobiście tylko jakiś przewoźnik ma odebrać i daje dobrą cenę


obawiam się żeby nie zostać z autem w angli i pustym portfelem


osoba tłumacząca mi rozmowę mówiła mi ze bardzo łatwo może odzyskać pieniądze jak mu sie auto nie spodoba banki faworyzują kupujących:/ i ponoć łatwo może ściągnąć pieniądze spowrotem
Avatar użytkownika
waski
Touge Drifter
 
Posty: 239
Dołączył(a): 31 mar 2010, o 18:17
Lokalizacja: bedzin

Re: sprzedaz auta za granice anglia

Postprzez Nowaczyk » 25 lip 2011, o 18:01

Ja też ostatnio chciałem sprzedać auto i się odezwał do mnie anglik (wystawione miałem na Polskim allegro ) i wszystko ok spytał tylko jaki przebieg, potem mi wysłał jakiegoś e-maila że pieniądze są już na moim koncie (za auto chciałem 5000 ) tylko dosyła jeszcze 2000 zł żebym mu zadzwonił pod jakiś nr i załatwił transport, okazało się że pieniędzy nie było na moim koncie tylko były zawieszone (jak dałby sygnał że załatwiłem mu transport i auto juz płynie to by odblokował...niby...) czyli wyszło na to ze miałem przelać z własnej kasy 2000zł na czyjeś tam konto i dopiero wtedy on by mi odblokował tą kasę którą przelał na moim koncie.
Jak napisałem że nic nie będę mu przesyłał, niech sam sobie załatwia transport to już więcej się nie odezwał.
Radzę uważać...bo nie wiadomo jak jeszcze moga nas oszukać, to piszę w celu ostrzeżenia Cię jak próbują oszukiwać
Pozdr
Nowaczyk
Touge Drifter
 
Posty: 214
Dołączył(a): 6 sty 2009, o 19:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: sprzedaz auta za granice anglia

Postprzez waski » 25 lip 2011, o 18:05

dzięki dlatego założyłem ten temat bo nie chce być bez auta i bez kasy
tez mam auto tylko na alegro wystawione
Avatar użytkownika
waski
Touge Drifter
 
Posty: 239
Dołączył(a): 31 mar 2010, o 18:17
Lokalizacja: bedzin

Re: sprzedaz auta za granice anglia

Postprzez 2fast4u » 25 lip 2011, o 18:55

http://motoallegro.pl/phorum/read.php?f=426&i=10343&t=10343&view=h
http://polishbanditcrew.pl/topic/5289-allegro-zagraniczne-oferty-kupna/

a od siebie tylko dodam że zatrzęsienie teraz tego na Polskę działa, kumple podostawali już od paru "różnych" osób oferty ;)
2fast4u
Amator
 
Posty: 16
Dołączył(a): 14 sie 2010, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Re: sprzedaz auta za granice anglia

Postprzez rtuber » 25 lip 2011, o 18:56

Również miałem takie propozycje, jak wystawiałem swoje e30 na allegro.

Kupujący chciał koniecznie przelewać PayPal`em i miał załatwić jakiś transport który odbierze ode mnie auto.

Ps. Mój był bardziej ogarnięty. Przynajmniej chciał fotki itp. :D

Ogólnie odpuścił bym.
Avatar użytkownika
rtuber
BadBoy
 
Posty: 1087
Dołączył(a): 30 sie 2008, o 13:19
Lokalizacja: Legnica

Re: sprzedaz auta za granice anglia

Postprzez Bartdrift » 25 lip 2011, o 19:09

Jak sprzedawalem s14 to mialem to samo. Dwie osoby : Jedna z uk druga z hiszpanii niby. I tez takie jazdy, ze wysle mi kase przez paypall i jak dostanie auto to mi odblokuje czy jakos. Zero pytan o auto. Tylko sciemy ze niby go teraz nie ma, a auto dla dzieczyny itp.
Olalem od razu, ale ciekawy jestem jak duzo ludzi daje sie napic, skoro tak mocno dzialaja.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: sprzedaz auta za granice anglia

Postprzez david » 25 lip 2011, o 20:35

jest tego zatrzesienie :banghead:

jawystawiłem ostatnio motocykl (chopper), kumpel ścigacza - i ten sam koleś do nas napisał z tymże sms-a zpodanym mailem,
mail engr(kropka)bruce(małpa)blumail(kropka)org

scenariusz ten sam: paypal - niby marynarz, niby dodatkowe zdjecia :lol:
Avatar użytkownika
david
Touge Drifter
 
Posty: 131
Dołączył(a): 18 paź 2009, o 18:30

Re: sprzedaz auta za granice anglia

Postprzez waski » 25 lip 2011, o 21:21

oka czyli przekonaliście mnie pisze mu wiadomość :)
umowę piszemy rączka kasa driftowóz jego:D
pewnie nie odpisze :D
Avatar użytkownika
waski
Touge Drifter
 
Posty: 239
Dołączył(a): 31 mar 2010, o 18:17
Lokalizacja: bedzin

Re: sprzedaz auta za granice anglia

Postprzez Alex » 26 lip 2011, o 00:09

Poczytaj trochę w necie o "transakcjach" przez paypal, szczególnie z UK. Niezłe wałki odchodzą.
Avatar użytkownika
Alex
Touge Drifter
 
Posty: 318
Dołączył(a): 8 maja 2008, o 13:18
Lokalizacja: IÅ‚awa

Re: sprzedaz auta za granice anglia

Postprzez Å»oÅ‚nierz » 26 lip 2011, o 00:45

Ja miałem podobną sytuację jak sprzedawałem lustrzankę Canon'a. Mało tego, gość straszył mnie nawet sądem, że niby pieniądze przelał już, które czekały tylko na odblokowanie. Całe szczęście znajomy z kryminalnej znał temat i powiedział mi co i jak :grin: Ogólnie to póki nie będzie pieniędzy na koncie to nie wysyłajcie nic od siebie :)
Avatar użytkownika
Żołnierz
Touge Drifter
 
Posty: 1022
Dołączył(a): 7 lut 2009, o 12:47
Lokalizacja: Żory

Re: sprzedaz auta za granice anglia

Postprzez Nowaczyk » 27 lip 2011, o 21:10

Dla wszystkich,
koleś który chciał oszukać pisał z tego e-maila : gilsilvano1@gmail.com
pozdr
Nowaczyk
Touge Drifter
 
Posty: 214
Dołączył(a): 6 sty 2009, o 19:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: sprzedaz auta za granice anglia

Postprzez graba » 3 paź 2012, o 20:00

Witam,

super że są osoby które podzieliły się to inforamcją.

Ja również dostałem taką ofertę od kolesia z Angli.

Samochód mialem wystawiony na allegro pisał że jest zainteresowany samochodem, płaci przez paypall, jest marynażem , że sam nie odbierze samochodu, i prosi jeszcze o jedno dwa zdjęcia :D


pozdrawiam i przestrzegam przed takimi oszustami
graba
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 19:52
Lokalizacja: piaseczno

wysyłka/sprzedaż auta do wielkie brytanii ?

Postprzez czaqqR » 1 lis 2012, o 22:31

Witam.
Sprzedaje swoje bmw , gość teoretycznie z WB jest zainteresowany kupnem auta . Jako że nigdy takich rzeczy nie robiłem jak wysyłka auta itp... chciał bym rozwiać swoje wątpliwości czy to czasem nie jest jakiś wałek .
po kilku mailach dostałem taką wiadomość która wyglada dość wiarygodnie:
Hi, i'm interested in purchasing your item,When last was it serviced, how long have you owned it?? and what's your lowest price for it. I would be able to make payment through PayPal, i find it the easiest way to use my credit card safely and is a safe and reliable method of payment... Let me know your price for it.I hope to hear from you soon, and i will make all transportation preparations for it to be transported to my home in London, United Kingdom.If possible can you send me some more recent picture or video of the item ?. However,What I will do is transfer you the amount through PayPal and also any additional transfer charges.I will cover everything so you don't have to worry. I will send a private courier company which will come to pick up from the address you will provide to me once you receive & Confirm the payment funds into your account,My shipping agent will handle everything perfectly whenever they come for the pick up after you received and confirmed the total funds into your PayPal account,All the papers and changes of the documents will be arrange by my shipping agent whenever they come for the pick up at your location.I have provided you with my information below:

Name : Mr. Keon Kelly
Address: 240 Woolwich Road
City: Abbey Wood
County: London
Postal Code: DA18 4DD
Country: United Kingdom.

In order for me to make the payment I need the following information from you:

Name :
Your PayPal e-Mail Address :?
Amount :
Phone Number :

Look forward to your prompt reply,

Mr. Keon Kelly,
+447031973717

i tak : czy to nie jest jakiś wałek ? i naciagacz o których teraz głośno ?
jak waszym zdaniem to wyglÄ…da ?
konto paypal posiadam ale zawsze wpłacałem a nie byłem odbiorcą , i teraz jak wygląda taka transakcja poprzez konto pay pal ? np. wysyła mi kaske na konto w paypal ona tam wirtulanie jest , ja wysyłam auto jego kurierem do GB i jak on dostanie wóz wtedy uruchamia dostep do tych pieniedzy ? ... jezeli jest jak myśle to moze byc tak że auto wyśle a on powie ze nie dostał itp... i pieniedzy nie bedzie lub auto w transporcie sie uszkodzi i bede miał tyle kosztów co wartość samochodu itp.. ??? i kasa sie moze cofnąć do niego ???
za wszystkie odp. bardzo dziekuje :)
Avatar użytkownika
czaqqR
Touge Drifter
 
Posty: 196
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 19:28
Lokalizacja: okolice ldz

Re: wysyłka/sprzedaż auta do wielkie brytanii ?

Postprzez Banan » 1 lis 2012, o 23:17

Ja ostatnio mialem podobna sytuacje z pierscionkiem wartym kilka tysiecy zlotych. Napisal gosc z Wloch (i to po polsku), ze chetnie go kupi, jaki jest koszt przesylki itp. To byla wymiana kilku maili, wiec wydawal sie byc wiarygodny, a wszystko pisane z konta allegro. Poprosil o dane do przelewu, po czym po kilku dniach dostalem maila z "banku", ze pieniadze sa wplacone, ale aby dotarly do mnie musze podac numer paczki. Napisalem 123456789 i kontakt sie urwal. :D Ja bym sobie odpuscil na Twoim miejscu - no chyba, ze dostaniesz kase prosto na konto. Pachnie mi tu walkiem, podobnym do mojego sprzed jakis dwoch tygodni.
Avatar użytkownika
Banan
Media Drifter
 
Posty: 888
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 19:20
Lokalizacja: Bielawa

Re: wysyłka/sprzedaż auta do wielkie brytanii ?

Postprzez czaqqR » 1 lis 2012, o 23:31

to ciekawe :P chociaz ten wielki bank mogl napisac ze nr paczki nieprawidlowy, ale paypal jest w miare wiarygodnym posrednikiem :confused:
Avatar użytkownika
czaqqR
Touge Drifter
 
Posty: 196
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 19:28
Lokalizacja: okolice ldz

Następna strona

Powrót do Offtopic

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości