Viatoll

Re: Viatoll

Postprzez Squad » 10 lip 2011, o 14:38

K@milo napisał(a):Zieloni mają czujniki w swoich autach i każde auto powyżej 3,5 T musi to mieć, nawet jeśli nie jeździsz po płatnych to jest wymagane. Trochę to głupie ale bulić 3000 zł to już lepiej to zakupić za 240 zł żeby mieć spokój ;)



Niby po co to mieć jak jadę po drogach nie objętych e-płatnościami? Gdzie jest napisane, że muszę to mieć gdy jeżdże po drogach nie płatnych????
Avatar użytkownika
Squad
DRIFTER
 
Posty: 1448
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 14:59

Re: Viatoll

Postprzez Kamyk » 10 lip 2011, o 16:28

Z http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezki ... mitstart=1
Czy ja także muszę płacić?

System viaTOLL jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. Zgodnie z Ustawą z dnia 7 Listopada 2008 roku o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw, elektroniczny pobór opłat obowiązuje w Polsce na autostradach płatnych, drogach szybkiego ruchu oraz wybranych drogach krajowych. Wszystkie przychody z Systemu viaTOLL trafiają do Krajowego Funduszu Drogowego. Zostaną one przeznaczone na dalsze inwestycje w rozbudowę sieci drogowej w Polsce oraz na modernizację istniejącej infrastruktury drogowej.
Kamyk
Touge Drifter
 
Posty: 186
Dołączył(a): 9 sty 2008, o 21:16
Lokalizacja: Jemappes (Belgia)

Re: Viatoll

Postprzez Jajnik » 10 lip 2011, o 16:45

Squad, a ile ta Kijana waży? Może jakimś cudem mieścisz się w 3,5T?

Chociaż w sumie E34 to klocek i Twoja laweta (sosnowiec) też zbyt lekka nie jest.
Avatar użytkownika
Jajnik
DRIFTER
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 19 lis 2009, o 20:46
Lokalizacja: Warszawa/ZÄ…bki

Re: Viatoll

Postprzez woytek13 » 10 lip 2011, o 17:18

Kamyk napisał(a):Z http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezki ... mitstart=1
Czy ja także muszę płacić?

System viaTOLL jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. Zgodnie z Ustawą z dnia 7 Listopada 2008 roku o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw, elektroniczny pobór opłat obowiązuje w Polsce na autostradach płatnych, drogach szybkiego ruchu oraz wybranych drogach krajowych. Wszystkie przychody z Systemu viaTOLL trafiają do Krajowego Funduszu Drogowego. Zostaną one przeznaczone na dalsze inwestycje w rozbudowę sieci drogowej w Polsce oraz na modernizację istniejącej infrastruktury drogowej.



A może to powinieneś powiększyć?
Avatar użytkownika
woytek13
Touge Drifter
 
Posty: 996
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 13:04
Lokalizacja: Fajsławice/Lublin

Re: Viatoll

Postprzez Squad » 10 lip 2011, o 18:03

woytek13 napisał(a):
Kamyk napisał(a):Z http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezki ... mitstart=1
Czy ja także muszę płacić?

System viaTOLL jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. Zgodnie z Ustawą z dnia 7 Listopada 2008 roku o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw, elektroniczny pobór opłat obowiązuje w Polsce na autostradach płatnych, drogach szybkiego ruchu oraz wybranych drogach krajowych. Wszystkie przychody z Systemu viaTOLL trafiają do Krajowego Funduszu Drogowego. Zostaną one przeznaczone na dalsze inwestycje w rozbudowę sieci drogowej w Polsce oraz na modernizację istniejącej infrastruktury drogowej.



A może to powinieneś powiększyć?



dokładnie, a poniżej jest mapa, które drogi są objętem tym badziewiem.

http://www.viatoll.pl/images/stories/te ... ia/map.png
powiem dodatkowo, że dziś specjalnie zatrzymałem radiowóz i się wypytałem i potwierdzili moje słowa, tych dróg jest tak mało, że na razie da radę jeździć bez tego. Zobaczcie jakie pustki są na tych płatnych odcinkach, wszyscy śmiagają bocznymi.
Avatar użytkownika
Squad
DRIFTER
 
Posty: 1448
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 14:59

Re: Viatoll

Postprzez Squad » 10 lip 2011, o 18:05

Jajnik napisał(a):Squad, a ile ta Kijana waży? Może jakimś cudem mieścisz się w 3,5T?

Chociaż w sumie E34 to klocek i Twoja laweta (sosnowiec) też zbyt lekka nie jest.


w papierach 1550 moje bydle waży, na wadze 1380 więc jeśli nie wezmę papierów liczy się to co wyjdzie na wadze jak zawołają. Ale i tak się nie mieści bo sama laweta 800 waży. :D
Avatar użytkownika
Squad
DRIFTER
 
Posty: 1448
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 14:59

Re: Viatoll

Postprzez Kamyk » 10 lip 2011, o 18:48

Bije sie w piers, z tego co jest napisane na stronie viatoll jasno wynika ze jest on obowiazkowy dla kazdego pojazdu powyzej dmc 3.5t, dopiero na innych serwisach jest to doprecyzowane ze chodzi tylko o drogi platne. Tak jak tu http://www.dobralogistyka.pl/Bank_wiedz ... 26/viaTOLL.
System viaTOLL obowiązkowy jest dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 3500 kg, oraz autobusów posiadających powyżej 9 miejsc siedzących (niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej) w celu poruszania się po drogach płatnych. Pojazdy będą musiały być wyposażone w małe urządzenia służące do uiszczania opłaty drogowej o nazwie viaBOX.


Sorry za zamet :uklon:
Kamyk
Touge Drifter
 
Posty: 186
Dołączył(a): 9 sty 2008, o 21:16
Lokalizacja: Jemappes (Belgia)

Re: Viatoll

Postprzez goralv8 » 14 lip 2011, o 19:03

Kolego Squad to jest twoja prywatna sprawa czy bedziesz miał viatoll-a czy nie jak Cię złapią to się dowiesz! My chcemy dobrze ale Ty wiesz lepiej. Siedzę w transporcie już kilka ładnych lat i nie wypowiadam się w sprawach o których nie mam zielonego pojecia. Ja wiem ,że urządzenie muszisz mieć czy da się go wypożczyć a później oddać nie wiem ale viatoll-a w aucie muszisz mieć i już. Jak bedziesz omijał drogi płatne to nie zdejmie Ci z konta kasy ale urządzenie w aucie muszisz mieć. Ja też mam busa do 3,5 a zapinając lawetę muszę przypiąć na szybe czytnik. Chore ale tak jest.
Avatar użytkownika
goralv8
DRIFTER
 
Posty: 399
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 20:26
Lokalizacja: Tarczyn

Re: Viatoll

Postprzez Squad » 14 lip 2011, o 19:52

Temat już został wyczerpany cztery posty powyżej ale skoro Twoje zdanie musi być ostatnie niech tak będzie. Nie było moim zamiarem przerzucanie się kto ma rację. Grunt, że każdy wie swoje, a odnośnie mnie, nie dostanę mandatu bo i tak auto którym miałem ciągnąć lawetę wyzionęło ducha i auta będą jechać na lorze, a my osobówką, więc looz, lecę po "płatnych" :grin: , btw jesteście na miejscu, jak z pogodą?
Avatar użytkownika
Squad
DRIFTER
 
Posty: 1448
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 14:59

Re: Viatoll

Postprzez Junior Drift » 14 lip 2011, o 22:45

Panowie bo nie ogarniam tego viatoll-a a fajnie wyszlo i udaje sie na kolobrzeg. Czy wyjezdzajac jutro wieczorkiem jestem wstanie ogarnac to urzadzenie i jakos to oplacic ? :help:
Avatar użytkownika
Junior Drift
DRIFTER
 
Posty: 558
Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:42
Lokalizacja: Wlkp

Re: Viatoll

Postprzez Squad » 15 lip 2011, o 05:58

Wejdź na stronę viatoll.pl i albo zadzwoń na info by podali Tobie gdzie masz punkty dystrybucyjne w okolicach albo zobacz na mapkę, trzeba się zarejestrować itd. itp. Nie wiem czy od ręki tak wydadzą. Tutaj bardziej niech ktoś kto już sobie ogarnął da znać.
Avatar użytkownika
Squad
DRIFTER
 
Posty: 1448
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 14:59

Re: Viatoll

Postprzez david » 15 lip 2011, o 08:06

Junior Drift napisał(a):Czy wyjezdzajac jutro wieczorkiem jestem wstanie ogarnac to urzadzenie i jakos to oplacic


ja ogarniałem temat w Komornikach - serwis DAF (tam mają siedzibę)

okolo 20 czerwca zajęło mi to raptem 5,5 h :banghead:

jednak z tego co wiem mozna tez aktualnie ogarnac to na wybranych stacjach benzynowych - praktycznie 'od ręki' :)
Avatar użytkownika
david
Touge Drifter
 
Posty: 131
Dołączył(a): 18 paź 2009, o 18:30

Re: Viatoll

Postprzez koalaMT » 24 kwi 2013, o 21:24

trasa radom - wawa.. dalej działa :) niestety...

nic sie nie zmienilo... dalej trzeba miec. ja mam 2 rozne informacje.. jedni mowia ze trzeba miec jak masz pow. 3.5t a inni mowia ze jak nie jezdzisz po płatnych to nie musisz go miec...

Ja mam.. i nie chce miec problemow.. bo wole pojechac autostrada i nie pierdzielic sie dziurami .. a spokojnie dojechac do celu... nie jest to takie drogie.. wiec po co kombinowac..
Avatar użytkownika
koalaMT
Touge Drifter
 
Posty: 732
Dołączył(a): 7 lut 2008, o 09:04
Lokalizacja: Radom

Poprzednia strona

Powrót do Offtopic

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości