Wypadek śmiertelny w Rosji!

Re: Wypadek śmiertelny w Rosji!

Postprzez woytek13 » 10 mar 2009, o 20:29

Problem często polega włąśnie na wybranym numerze. Nie wiem czy nie pomieszam ale 112 (mimo, że unijny, nowoczesny i ogólnie super) jest numerem przez który kontaktujemy się z centralą ogólnopolską (lub wojewódzką, już nie pamiętam) a numery z dziewiątkami są tak jakby bardziej lokalne. Pewnie coś tu pomieszałem, ale była raz sprawa pożaru gdy dzwoniąc pod 112 chcieli czekać, oddzwaniać i robić inne cyrki, a 998 od razu zareagowało i wysłało pojazd z najbliższej jednostki SP
Avatar użytkownika
woytek13
Touge Drifter
 
Posty: 996
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 13:04
Lokalizacja: Fajsławice/Lublin

Re: Wypadek śmiertelny w Rosji!

Postprzez Javie » 10 mar 2009, o 20:36

woytek13 napisał(a):Problem często polega włąśnie na wybranym numerze. Nie wiem czy nie pomieszam ale 112 (mimo, że unijny, nowoczesny i ogólnie super) jest numerem przez który kontaktujemy się z centralą ogólnopolską (lub wojewódzką, już nie pamiętam)

I ma to działać tak, że zanim ja skończe wymawiać miejsce zdarzenia to dyspozytor już ma wiedzieć, czyj to rejon i posłać stamtąd odpowiednie służby. No ale my jesteśmy 100 lat za murzynami.

Ale jakby mi dyspozytor powiedział, że to nie ich rejon, to autentycznie poszedłbym do sądu...
Avatar użytkownika
Javie
Touge Drifter
 
Posty: 431
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 16:12
Lokalizacja: Osw

Re: Wypadek śmiertelny w Rosji!

Postprzez michu872 » 10 mar 2009, o 22:18

co do czasu dojazdu karetki to u nas róznie... jakiś czas temu rozmawiałem z ratownikiem z Poznania i jak dobrze pamiętam to na CAŁY rejon poznania i okolic jest TYLKO trzydzieści kilka karetek... a w sumie cały rejon ich "zasięgu" to (jak dobrze pamętam) jakieś 800 tys ludzi :shock:
a co do zachowania w takich sytuacjach to tak naprawde nie wiadomo do puki się sami w takiej sytuacji nie znajdziemy...
ale na pewno nie przeszedł bym obojętnie...
prawdą jest też to że w razie wypadku/kolizji mało kto się zatrzyma żeby nawet zapytać czy wszystko ok i czy czegoś nie potrzeba...
michu872
Król Ronda
 
Posty: 95
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 07:47
Lokalizacja: Gniezno

Re: Wypadek śmiertelny w Rosji!

Postprzez szefer » 10 mar 2009, o 22:37

ja mialem wypadek pod poznaniem, zadzonilem na karetke bo glowa wybilem szybe i za dobrze sie nie czulem, nie minelo 5min juz byli, ostatnio mialem stluczke w wronkach i jak zadzwonilem pod 112 to babka podawala mi numer telefonu stacjonarny na policje w wornkach bo ona nie miala jak ich zawiadomic....... Wiec chyba zalezy kto akurat siedzi pod "112".
Pozdro i oby nikt nie musial dzownic pod ten numer ;)
Avatar użytkownika
szefer
IDS PRO
 
Posty: 547
Dołączył(a): 3 sty 2008, o 14:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Wypadek śmiertelny w Rosji!

Postprzez Veber » 11 mar 2009, o 03:06

Avatar użytkownika
Veber
Touge Drifter
 
Posty: 742
Dołączył(a): 16 wrz 2008, o 11:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypadek śmiertelny w Rosji!

Postprzez Javie » 11 mar 2009, o 19:38

Veber napisał(a):http://www.ratownictwo.win.pl/pliki/download/odpkarna.pdf
Więc o czym my tu mówimy?

§ 2. Nie popełnia przestępstwa, kto nie udziela pomocy, do której jest konieczne poddanie się zabiegowi lekarskiemu

O tym.
Avatar użytkownika
Javie
Touge Drifter
 
Posty: 431
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 16:12
Lokalizacja: Osw

Re: Wypadek śmiertelny w Rosji!

Postprzez Pablo 92 » 11 mar 2009, o 22:42

ale jeśli nei sprawdzisz oddechu czy złamań i czy ten zabieg jest konieczny to dostajesz wysoką karę grzywny lub kratki. Wiem, bo mam teraz to na PO
Avatar użytkownika
Pablo 92
Touge Drifter
 
Posty: 496
Dołączył(a): 9 lut 2008, o 09:23
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wypadek śmiertelny w Rosji!

Postprzez lance87 » 12 mar 2009, o 00:17

Ciągnąc dalej ten lekki OT: http://moto.onet.pl/1546905,2217,artykul.html
Ostatnio edytowano 12 mar 2009, o 15:48 przez lance87, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
lance87
Touge Drifter
 
Posty: 293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wypadek śmiertelny w Rosji!

Postprzez Junior Drift » 12 mar 2009, o 11:28

Straszne...
Avatar użytkownika
Junior Drift
DRIFTER
 
Posty: 558
Dołączył(a): 3 lut 2009, o 13:42
Lokalizacja: Wlkp

Re: Wypadek śmiertelny w Rosji!

Postprzez Żołnierz » 21 mar 2009, o 00:18

Ja byłem świadkiem wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Rybniku - lancer vs panda. Przyjechała policja i szczerze mówiąc nie było widac z ich strony szczególnego zainteresowania. Następni byli strażacy - od razu wysypali się z wozu i zabrali za robotę tak jakby wcześniej wiedzieli co zastaną na miejscu zdarzenia. Byłem pod wrażeniem ich szybkiej reakcji i działania. Pogotowie przyjechało na końcu ale nie wiem po jakim czasie bo nie w głowie mi było sprawdzanie ich. Jak później byłem na policji zeznania składac to powiedzieli, że kobieta z pandy nie żyje, a mężczyzna ma połamane obie nogi, rękę i uszkodzone kręgi szyjne i póki tego nie wyleczy to nie mogą nic robic z nogami i ręką (czyli będą mu je w przyszości łamac na nowo i nastawiac).
Avatar użytkownika
Żołnierz
Touge Drifter
 
Posty: 1022
Dołączył(a): 7 lut 2009, o 12:47
Lokalizacja: Żory

Re: Wypadek śmiertelny w Rosji!

Postprzez silence010 » 21 mar 2009, o 14:02

też to widziałem
Avatar użytkownika
silence010
Touge Drifter
 
Posty: 473
Dołączył(a): 27 gru 2008, o 12:52
Lokalizacja: Rybnik

Poprzednia strona

Powrót do Offtopic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości