V runda TDC + EDC + All star Poznan 2008

Wydarzenia driftingowe.

Re: V runda TDC + EDC + All star Poznan 2008

Postprzez jordi » 29 wrz 2008, o 21:04

Po pierwsze z mojej strony chcial bym ogromnie pogratulowac Bartdriftowi za zdobycie tytulu mistrza Polski, naprawde ciezko na to pracowales chlopie i pomimo paru naszych potyczek slownych w tym sezonie, naprawde wielki szacunek dla Ciebie i twojego osiagniecia.

Zawody uwazam ze naprawde udane, w koncu udalo sie sciagnac EDC do Polski i jak juz wiecie finaly EDC sezonu 2009 odbeda sie rowniez w Poznaniu.

Dla mnie i Macieja byl to strasznie ciezki okres, 2 tygodnie przygotowanie 3 aut (jak to bywa z niespodziewanymi usterkami) oczywiscie pomoglo nam wiele osob i odrazu chcial bym podziekowac ekipie z HOT'a za niesamowite tempo, ogromne podziekowania dla Mateusza za wystrojenie naszych 3 maszyn. Ktorych silniki wytrzymaly cale dni zawodow i do dnia dzisiejszego chodza idealnie.

jeszcze raz wielkie gratki dla wszystkich zawodnikow PFD i organizatorow, wiem ze nie wszystko bylo idealne, ale to byl naprawde fajny sezon i jest coraz lepiej, i na pewno PFD nie bedzie drugim SSS nie martwcie sie o to i do zobaczenia w sezonie 2009, juz moge zapowiedziec ze bedzie GRUBO :)

pozdrowka

jordi
Avatar użytkownika
jordi
Polody Performance
 
Posty: 457
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 10:28
Lokalizacja: Poznań

Re: V runda TDC + EDC + All star Poznan 2008

Postprzez ja6ol » 29 wrz 2008, o 21:33

Standardowo :) - gratulacje dla wygranych. IMO zawody bardzo udane, organizacja, poziom zawodników, możliwość obejrzenia EDC - super. Aha - i komentowanie bardzo OK , może z nielicznymi teskatami na granicy, ale nie robi błędów tylko ten, kto nic nie robi ( a błędów praktycznie nie było, może potknięcia:) )
Ma jednak coś innego do powiedzenia - oglądając TDC i EDC moje spostrzeżenia są takie ( jestem tylko kibicem i wyrażam swoją opinię) - w EDC robili chyba więcej pomyłek i drobnych błędów. Myślę że wynikało to z większych prędkości i agresywnej jazdy. Oglądając TDC ( oczywiście z całym szacunkiem do zawodników ) miałem wrażenie że pojedynki w parach są trochę wolniejsze, "bezpieczniejsze", taktyczne ( nie zrozumcie mnie źle - i tak uważam że jeździcie niesamowicie, bardzo mi się to podoba itd. ale w porównaniu z EDC...)
Wspominając sobie zawody z ostatnich dwóch lat przypominaja mi się takie przejazdy: druga połowa sezonu 2007 - agresywna jazda Zwierzaka ( finałowe biegi w Toruniu i dzwon z BRT i nie tylko :)), 2006/7 poznań chyba Kozioł wyprzedza przeciwnika prawie na "żyletki" na dość szybkim łuku, M. Dominak w Bydgoszczy podobne wyprzedzanie, Ogień " na pełnej k...." rozjeżdżający cliping zone z gąbek I runda poznań2007 i jeszcze kilka innych przejazdów/zawodników które " się pamięta długo".
Dziś zawodnicy są juz na takim poziomie że przejechanie całej trasy w poślizgu już dla bardzo wielu nie jest problemem, więc się po prostu ślizgają.
I tutaj meritum:) - IMO tak się po prostu ślizgają bo sędziowanie jest tak rygorystyczne w stosunku do drobnych pomyłek, a pobłażliwe gdy ktoś przyzwoicie driftuje, ale nie ma szału. jako przykład - bydgoszcz 2008 pary biało-zielonej e-30 i nissana w podobnych barwach( nie pamietam nazwisk) - sędziowie po chyab 2 dogrywkach musieli ostzregac zawodników że jak będą tak dalej jeździć to będą im zabierać punkty za mało agresywną jazdę. W EDC nie było o tym mowy , większość zawodników w większości jazd po prostu ..... szli na pełnej k....:) - i to jest SUPER widowisko
Powtarzam jeszcze raz - wyrażam tylko opinię kibica i nie chcę nikogo atakować - takie tylko moje spostrzeżenia.
ja6ol
Clutch Burner
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12 kwi 2008, o 14:19

Re: V runda TDC + EDC + All star Poznan 2008

Postprzez ping » 29 wrz 2008, o 22:28

ja6ol obserwowałem sędziowanie Mas'a i Sleepy'iego podczas EDC. Padło na forum kilka komentarzy co do zasadności decyzji ale ja za kazdym razem słyszałem jak uzasadniali czemu tak a nie inaczej. Nie zawsze udało się przekazać ( i nie zawsze miało to sens) publiczności co zdeterminowało taka decyzję ale dla mnie reguła jest prosta: 1. Agresja 2. Precyzja w tej i w żadnej innej kolejności. Specjalnie nie używam wyświechtanych w definicji driftu haseł: 1. Prędkość, 2. Wychylenie, 3. Linia bo to ma zastosowanie tylko w eliminacjach. W parach, jeśli miałeś słabsze auto to miałeś pełne prawo (a nawet obowiązek) walić mniejszym kątem aby tylko przykleić się do zderzaka uciekającego. Drugim bardzo ważnym kryterium było dla sędziów agresja, szybkość i kąt złamania w pierwszym łuku. Aż podskakiwali jak ktoś wyraźnie odważniej rozpędzał się i aby powstrzymać auto przed wyleceniem z toru gwałtownie i ostro łamał auto dzięki temu zwalniając do prędkości, przy której można dalej kontrolować i kontynuować drift.
Dużo dało mi to do myślenia. Choć przyznam, że raz (nie pamiętam, w którym przejeździe, bodajże żółte BMW z Holandii z którymś z naszych) miałem wyraźne zastrzeżenia co do decyzji.
Generalna zasada: Ocenianie ogólne z uwzględnieniem pomyłek (ewentualnie porównanie, która pomyłka była większa).
Ale mam wrażenie, że nasi sędziowe podobnie podejmują decyzje przy top16. Mimo to mam nadzieję, że dla nich obserwowanie decyzji Japończyków tak czy inaczej będzie inspirujące.
Avatar użytkownika
ping
DRIFTER
 
Posty: 234
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 22:00

Re: V runda TDC + EDC + All star Poznan 2008

Postprzez Grzechu » 29 wrz 2008, o 23:49

Chciałbym podziekować PFD z możliwość wystartowania w V rundzie ;)
Gratulacje dla Barta i Kuby oraz Macieja Polody za Top 4 :thumbsup:
Zawody dla mnie MEGA udane :D
Pierwszy raz w Top 16 i od razu 5 miejsce.Europen Drift Battle nie spodziewałem sie takiego przebiegu wydarzeń.Dziekuje wszystkim za doping.Jestem bardzo zadowolony,że udało mi sie stanąć na pudle.
Ogień dzięki za opony na EDB no i za Masacratora :)
Avatar użytkownika
Grzechu
DRIFTER
 
Posty: 946
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 17:38
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: V runda TDC + EDC + All star Poznan 2008

Postprzez kasia72 » 30 wrz 2008, o 07:33

:uklon: Wielkie gratulacje dla naszego Drift Kinga Barta- trzymaliśmy dzielnie kciuki cały sezon ! :banana: Wielkie podziękowania dla wszystkich drifterów-za cały sezon. Pewnie, można się czepiać organizacji tu i ówdzie, niekoniecznie trafionych pomysłów , potknięć, itp... ale cóż to wszystko znaczy, kiedy się siedzi na trybunie i przezywa taaaakie emocje :grin: ?! Najważniejsze, żeby z tego wszystkiego wyciagnąć wnioski i w przyszłorocznym sezonie ich nie popełnić.
kasia72
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 8 cze 2008, o 20:48

Re: V runda TDC + EDC + All star Poznan 2008

Postprzez Bartdrift » 30 wrz 2008, o 07:39

Jordi, dziekuje za uznanie. :uklon:

Dziekuje bardzo Pani Kasiu. Naprawdę fajnie bylo jezdzic wiedzac, ze sa ludzie, ktorzy trzymaja za mnie kciuki :) :good: :uklon:

Szaga, a Ty to tak jak napisalem - Dla mnie jestes prze kozak ! Pierwszy sezon, nowe auto i taki sukces !
Juz Ci w Wyrazowie mowilem, ze jest dobrze i sie nie mylilem :D :good: :drift:
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: V runda TDC + EDC + All star Poznan 2008

Postprzez Filip K. » 30 wrz 2008, o 14:55

Mi się ta runda wybitnie podobała. Po pierwsze sam Tor jest świetny i warunki tam panujące. Po drugie pogoda która dopisała idealnie.
KOMENTOWANIE
z racji słabego nagłośnienia, co dla mnie było jednym z większych minusów tej rundy, słyszalność komentarzy miałem zerową, więc się nie wypowiadam
PROTEST
dobrze że został wyjaśniony wynik pojedynku Czecha z Łysym, bo ja, jak i wiele innych osób nie widziała, że to BMW pierwsze znalazło się poza trasą, no a spina to już ciężko było nie zauważyć, dlatego przejście Łysego dalej było dla mnie zaskoczeniem. Co do samego protestu - :scratch: ...no nie bardzo.
ZAWODY
jeśli chodzi o TDC to od pierwszego dnia duże wrażenie robiła na mnie jazda Jacka, a najbardziej zaskoczyły mnie przejazdy Terego :thumbsup: Oczywiście poziom reszty zawodników również robił wrażenie i miło było popatrzeć. Biało-niebieskie BMW zupełnie niedoceniane przeze mnie w Łodzi, tutaj zaprezentowało bardzo wysoki poziom :uklon:
EDC
Nigdy wcześniej nie miałem okazji zobaczyć na żywo zawodników EDC w akcji i jestem pod wrażeniem. Przejazdy zagramanicznych gości były nieco inne niż to do czego przyzwyczaiłem się u nas, nie wiem czy to sprawa doświadczenia, sprzętu, czy stylu, ale podobały mi się duże wychyły z szybkimi przerzutami, a także minimalny dystans trzymany przez niektórych zawodników :grin: .
ORGANIZACJA
Pierwszego dnia miło zaskoczył mnie wspomniany wcześniej w tym temacie Pan Andrzej, który wyznaczał miejsca do parkowania i zawiadował ruchem.
Wskazówka dla PFD: Przydałaby się taka osoba na każdych zawodach.
Obsówki czasowe były i chyba nie da się ich uniknąć, ale cieszyło mnie że wszystko zamykało się w miarę planowo.
Dla tych którzy mocno wjeżdżają na organizacje proponuje dwa rozwiązania: 1. zrobić to lepiej - 2. nie uczestniczyć w tym.

Podsumowywując, najlepsza impreza tego sezonu, świetny klimat, dużo znajomych, wiele atrakcji godnych zobaczenia i dobra zabawa wieczorem :banana:
Avatar użytkownika
Filip K.
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 cze 2008, o 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: V runda TDC + EDC + All star Poznan 2008

Postprzez Jeffrey » 30 wrz 2008, o 20:02

Filip K. napisał(a):
Podsumowywując, najlepsza impreza tego sezonu, świetny klimat, dużo znajomych, wiele atrakcji godnych zobaczenia i dobra zabawa wieczorem :banana:


Zabawa wieczorem była przednia. Ale to co domek Obebo i BRT wyprawiał w nocy to lekka przesada. Ludzie chcieli wyspać i się nie dało :P
Avatar użytkownika
Jeffrey
Clutch Burner
 
Posty: 27
Dołączył(a): 3 wrz 2008, o 19:19

Re: V runda TDC + EDC + All star Poznan 2008

Postprzez PiotrekJ » 30 wrz 2008, o 20:25

Jeffrey napisał(a):
Filip K. napisał(a):
Podsumowywując, najlepsza impreza tego sezonu, świetny klimat, dużo znajomych, wiele atrakcji godnych zobaczenia i dobra zabawa wieczorem :banana:


Zabawa wieczorem była przednia. Ale to co domek Obebo i BRT wyprawiał w nocy to lekka przesada. Ludzie chcieli wyspać i się nie dało :P


Haha. Nie spaliśmy 2 noce z rzędu przed zawodami przygotowując moje auto. Dajcie spokój. :rotfl2: :rotfl2:
Avatar użytkownika
PiotrekJ
DRIFTER
 
Posty: 204
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: V runda TDC + EDC + All star Poznan 2008

Postprzez TCS » 30 wrz 2008, o 20:34

Pojawił się artykuł w dzisiejszej gazecie „POLSKA Głos Wielkopolski” w związku z wygraną Kuby Gracza.
Skan na stronie klubowej STREET RACER POZNAŃ DRIFT TEAM --> http://www.drift-team.eu
TCS
DRIFTCLUB.pl
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 16:35
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: V runda TDC + EDC + All star Poznan 2008

Postprzez Zell » 2 paź 2008, o 11:30

Jeffrey napisał(a):
Filip K. napisał(a):
Podsumowywując, najlepsza impreza tego sezonu, świetny klimat, dużo znajomych, wiele atrakcji godnych zobaczenia i dobra zabawa wieczorem :banana:


Zabawa wieczorem była przednia. Ale to co domek Obebo i BRT wyprawiał w nocy to lekka przesada. Ludzie chcieli wyspać i się nie dało :P


W czwartek czy piątek ?

:D :D :D


A tak przy okazji to poprawie booncola bo ostatnio słabo słyszy :P
Skyline R33 Apex Performance ma silnik LT1 !
Avatar użytkownika
Zell
Touge Drifter
 
Posty: 152
Dołączył(a): 23 cze 2008, o 12:20

Poprzednia strona

Powrót do Zawody, Treningi, Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 3 gości