Drifting w Pomorskim

Wydarzenia driftingowe.

Drifting w Pomorskim

Postprzez Tommy » 1 sty 2008, o 16:31

Witajcie!

Czas przejść od słów do czynów - http://www.akorski.pl wyraził zgodę na pomoc w organizacji oraz ogólnej opieki nad treningiem driftu - teraz potrzeba tylko jak najwięcej zainteresowanych. Potrzebne jest spotkanie organizacyjne na którym pojawią się wszyscy zainteresowani na którym obgada sie termin treningu, wstępnie miejsce, możliwości dojazdowe/sprzętowe, kontakty itd.

Tak, więc ogłaszam :)
Wszyscy zainteresowani "oficjalnym" treningiem driftu w woj. Pomorskim sÄ… proszeni o pojawienie siÄ™, najlepiej z autami , w terminie (do wyboru) :
12:00 13.01.2008 Parking tuż pod Operą leśną w Sopocie http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Sopot&Submit=Szukaj&cId=&sId=&x=42&y=1&long=18.5494466&lat=54.4430436&type=3&scale=1
20:00 13.01.2008 Pas startowy na zaspie w Gdańsku (gdzieś na środku) http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Gda%F1sk%2C+Jana+Paw%B3a+II+&Submit=Szukaj&cId=&sId=&x=0&y=0&long=18.6051326&lat=54.3964584&type=2&scale=2

Będę osobiście w tych terminach na miejscu - autko to dość charakterystyczna bordowa łada 2107 - więc proszę się nie bać i podchodzić :)
Gdyby dane miejsce było z jakiegoś powodu zajęte, to na pewno będę gdzieś w pobliżu kręcił.

Jest to spotkanie organizacyjne - Bardzo proszę aby nikt na miejscu się nie popisywał swoimi umiejętnościami, bo nasz szybko przegonią.

Przekażcie wiadomość swoim znajomym.
Ostatnio edytowano 21 sty 2008, o 21:08 przez Tommy, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Trening w Pomorskim - spotkanie org. 13.01.2008

Postprzez mlynarz » 6 sty 2008, o 11:59

Chyba lepiej sopot o 12...bedzie widno i cieplej napewno;) a na zaspie to zaraz paly sie zjada.
mlynarz
Team Prodrift
 
Posty: 171
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 17:12
Lokalizacja: wwa

Re: Trening w Pomorskim - spotkanie org. 13.01.2008

Postprzez Pepez » 10 sty 2008, o 18:41

FWD także można się pojawić ? :)
Avatar użytkownika
Pepez
Clutch Burner
 
Posty: 35
Dołączył(a): 10 sty 2008, o 18:11
Lokalizacja: Gdańśk

Re: Trening w Pomorskim - spotkanie org. 13.01.2008

Postprzez Tommy » 11 sty 2008, o 11:01

Generalnie założenie jest takie, aby podejść do tego profesjonalnie - więc na treningach fwd odpada na starcie, nawet 4wd nie chętnie bym widział... ale na spotkanie organizacyjne to można nawet rowerem przyjechać :) grunt by mieć dostępne auto rwd na treningi (najlepiej właśnie jakby nim się pojawić w najbliższą niedziele).
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Trening w Pomorskim - spotkanie org. 13.01.2008

Postprzez Pepez » 11 sty 2008, o 17:55

Hehe :D Oczywiście, że na treningach FWD odpada :D
Niestety mam FWD, a jestem miłośnikiem RWD. Niestety narazie muszę zostać przy FWD...
Chyba, że pogadam z qmplem co ma 200SXa , może będzie zainteresowany :) (raczej będzie :D)
Avatar użytkownika
Pepez
Clutch Burner
 
Posty: 35
Dołączył(a): 10 sty 2008, o 18:11
Lokalizacja: Gdańśk

Re: Trening w Pomorskim - spotkanie org. 13.01.2008

Postprzez Tommy » 13 sty 2008, o 21:13

Czas na podsumowanie dzisiejszego dnia :) Wszyscy zainteresowani pojawili się w południe, pod Operą leśną w liczbie 7 osób.
Po paru telefonach okazało się, że chętnych jest więcej, bo aż 17!
Minimum jakie ustaliłem z A.K. Orski to 10 osób, więc mogę teraz napisać, że całość zakończyła się sukcesem! 8-)

Co do ustaleń, to na razie najlepszym miejscem na trening zapowiada sie Renk, gdzie jest dużo miejsca i nie będzie problemu z opanowaniem całości, ale to się okaże w praniu.
Plan treningu przedstawię wkrótce, ale sądząc po poziomie chętnych (naprawdę wysoki) to szybko podstawy skończymy i się przejdzie do driftingu precyzyjnego albo nawet jazdy w parach po jakimś torze z pachołków.

Niestety teraz zaczyna mi się sesja na uniwerku, ale postaram się w tym tygodniu zajechać do siedziby A.K.Orskiego i pogadać na temat treningu. Jeśli nie będą mieli nic na głowie to sądzę że najdalej na początku lutego coś się uda zorganizować.

Będę informował na bieżąco jak postęp wygląda.
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Trening w Pomorskim - spotkanie org. 13.01.2008

Postprzez Tommy » 15 sty 2008, o 17:39

Byłem dzisiaj w siedzibie A.K.Orski i trochę porozmawiałem:
Jeśli chodzi o miejsce to do Marca można sie spokojnie rozbijać na starej zajezdni autobusowej w Gdańsku-Brzeźnie (http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Gda%F1sk%2C+Boles%B3awa+Chrobrego+1&Submit=Szukaj&cId=d8f2632d985a0a0100e0610000b500cfbc002489458765c3&sId=&x=71&y=12&long=18.6343613&lat=54.4010044&type=2&scale=1)
Teren ten ma tą zaletę, że wynajęcie kosztuje grosze (dosłownie), a miejsca jest w sam raz. Niestety wada to nawierzchnia - temat poruszony na spotkaniu. Byłem tam dziś by sie przyjrzeć mając na uwadze nisko profilowe opony, to sądze, że na 3/4 placu można spokojnie jeździć. Dlatego tutaj prośba do was: obejrzyjcie teren przy jakiejś okazji i dajcie znać czy sie nadaje - jak będzie pare głosów, że sie nie nadaje to miejsce odpada. W najbliższą sobotę będzie tam kjs (około 11 powinny tam się auta zjawić) to będzie można wejść i popatrzeć dokładnie jak i zobaczyć jak tam auta sie zachowują.
Druga opcja to Renk poprzez p. Starnawskiego - Tutaj niestety nic więcej nie wiem bo p. Orski dopiero będzie dzwonić itd. Tyle, że jest tam dość dużo miejsca i świetna nawierzchnia.
Borsk niestety jest strasznie drogi - na niego trzeba minimum 20 chętnych (wynajęcie to 2 tyś minus pewne upusty)

Dalej, (bo pewnie ktoś już nad tym się zastanawiał) jak będzie więcej chętnych i będziemy mieli ogólnie nadpłatę, to te pieniądze nie "przepadają" - będą służyły jako bufor przy kolejnych wynajęciach terenu lub np. zostaną przeznaczone na puchary gdyby udało się zorganizować jakieś zawody (daleki plan).

Teraz co do dalszych planów - Jak będzie się wszystko ładnie rozwijać nie będzie problemu by zrobić sekcję driftingu (aktualnie jest rajdowa i 1/4 mili). Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to podczas zawodów na 1/4 mili w pruszczu będzie przynajmniej pokaz driftingu (jak np w przerwie jeździły kartingi), a kto wie czy właśnie wtedy nie zrobi się jakiś mini-zawodów.
Zaproponowałem jeszcze aby śladem M. Polodego, jak będzie GSMP w Sopocie, zrobić przejazd pokazowy dla najlepszych w trakcie przerwy, ale zobaczymy jak będą nam wychodzić treningi i czy poprostu damy radę.

Generalnie jest co robić i po co się szkolić :)

Po ustaleniu czy zajednia w Brzeźnie się nadaje, dam znać jak co robimy dalej. Do poniedziałku proszę o tą opinie.
W poniedziałki są spotkania w Sabacie (http://www.lysa-gora.pl/) o godz 18:30 sekcji sportu, gdzie można porozmawiać chociażby z p. Orskim. Wtedy też przekaże mu informacje czy ciągniemy temat Brzeźna.
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Trening w Pomorskim - spotkanie org. 13.01.2008

Postprzez Tommy » 17 sty 2008, o 19:04

Niestety ZKM odwaliło focha :( dziś na forum apropo kjs m.in. na tym placu w Brzeźnie pojawiła się taka odpowiedź:

"Dopiero dziś otrzymałem pismo faxem, w którym ZKM Gdańsk nie wyraża zgody na wykorzystanie przez automobilklub placu przy ul. Gdańskiej. Informacja czy rajd się odbędzie, pojawi się jeszcze dzisiaj na stronie."

Kjs będzie, ale w sobotę nie będzie odcinka na tym placu - co wnioskuje, pociąga za sobą także niemożliwość trenowania tam driftu. Żadnej takiej informacji nie dostałem, dlatego narazie ciągle czekam na opinie co do nawierzchni, a w poniedziałek się okaże co dalej z tym terenem.
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Tommy » 21 sty 2008, o 21:09

Male podsumowanie tego, co ustalilem dzis z p. Orskim (na spotkaniu klubu):
- Brzezno odpada calkowicie, teren juz jest nie do "zdobycia" - ZKM przygotowuje sie do sprzedazy.
- Renk: Narazie jedyne rozsadne miejce, telefon w tej sprawie bedzie wykonany jutro, wiec w srode bede wiedzial jak calosc wyglada. Generalnie problem jest tego typu ze wpuszczÄ… nas tam raz, dwa razy a potem najprawdopodobniej nam podziekujÄ…, ale na poczÄ…tek starczy.
Ustalilem wstepnie, ze nie w ten, ale w nastepny weekend (2-3 luty) bedzie odpowiednia pora na zorganizowanie treningu wlasnie na Renku. Biorac pod uwage Waszą dostepnosc zdecydowałem na konkretnie 2 lutego (EDIT: Sobota) - wiec mozecie powoli rezerwowac termin :)
W srode napisze juz (mam nadzieje) konkrety.

Druga sprawa: Jest propozycja, aby od czasu do czasu pojezdzic sobie na torze w Rusocinie - dość wąski tor kartingowy, ale wyglądem przypomina drift-landy z zachodu. Jazda bokiem nie jest obowiązkowa, poprostu kazdy chetny przyjezdza i na miejscu bedzie sie ustalalo co dalej - mowa tutaj o 3,5 autach i dosc czestych "pojezdzawkach" (np. 2 razy w tygodniu).
Ten temat jest narazie na etapie zbierania chetnych, ale sadze ze jest to swietna okazja na dodatkowy trening. Jak bedzie juz jakis termin ustalony to oczywiscie napisze.
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Kubski » 22 sty 2008, o 18:30

Może zrobimy "zrzutę" i kupimy teren od ZKM? :
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/new ... news=26546

A tak poważnie, to nie rozumiem, dlaczego nie chcą nas wpuścić. Nawierzchnię zepsujemy? I tak ją zaraz rozbiorą...
Czekamy na informcje o RENK'u.
Pozdr

Kuba
Kubski
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 18:25

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Tommy » 29 sty 2008, o 17:44

Rozmawiałem dziś z P. Starnawskim, dzierżawi on teren na Renku i udostępnia często na kjs A.K.Orski.
Z rozmowy wynika, że chętnie nam udostępni teren, problem jest taki, że po 2 wypożyczeniach przez ludzi "od sierr" (jak to zostało określone) niestety administracja terenu nie chętnie się zgodzi na następny taki wyczyn.
Ale do rzeczy, teren może być nam udostępniony tylko kiedy szkoła jazdy ma skrócone zajęcia itp. Niestety następny weekend (2-3 luty)jest zajęty. Następna okazja nie ma pewności kiedy się konkretnie nadarzy, aczkolwiek mój telefon P. Starnawski ma i jak tylko będzie okazja, to da mi znać (możliwe, że następny weekend).
Najczęściej udostępnienie terenu jest od godziny 13, więc parę godzin na jazdę będzie.

Generalnie ciągle jest problem z terenem, nawet "oficjalnie" niema na razie gdzie prowadzić treningu. Nadzieja to: lotnisko w Pruszczu oraz w Babich dołach (Prezes Orski jest w trakcie załatwiania).

Mam za to jeszcze jedno podejrzenie, że jeśli wyjdzie nam chociaż jeden trening, to pojawi się tyle chętnych, że bez problemu będzie można Borsk wynająć - potrzebny jest aczkolwiek ten pierwszy oficjalny by coś ruszyć.

Jak tylko będę wiedział więcej, to napisze.
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Bartdrift » 29 sty 2008, o 18:43

Przypomina mi to Twoje szukanie to samo co bylo tu na Ślasku. Tez zjezdzilem tutaj wszelkie mozliwe miejsca, jezdzilem po lotniskach (niestety ty u nas plyty z roznicami poziomow po 10cm nawet! :twisted: ),rozmwaialem ,namawialem . Ciagle cos bylo nie tak. Az wkoncu sie udalo . Ktos zaangarzowany w temat podal adres , i trafilo na MOSIR. Pol roku sie prawie zastanwiali . Przekonywalem ze sie da,ale ciagle byly jakies ale. Az wkoncu pozwolili zrobic trening na probe . Okazlo sie ze jednak obylo sie bez strat w ludziach czy sprzecie a i asfalt jednak zostal na swoim miejscu (no moze oproczlini szkolej jazdy,ale rozwiazalem to juz z nimi) zainteresownaie bylo ogromne i wszystkim sie podobalo. Duzo pomogla tutejsza kablowka, ktora przyjechala z pretensjami ... ze ich nie zawiadomilismy o treningu :) . Mimo narzekania kilku mieszkancow (w tym jednago piszacego skargi , pozwlono nam na dlasze proby . I tak mamy swoje "drift zone" w srodku miasta i wlasciwie Ślaska :D . Czego i Wam życze. Napewno predzej czy pozniej sie uda. Tylko sie nie poddawajcie . Probujcie namawiac na probny trening ,taki zeby zobaczyli ze nic sie nie dzieje. Jak sie przekonaja ,to bedzie juz latwiej.
Powodzenia i trzymam kciuki! :)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Tommy » 29 sty 2008, o 19:30

Dzięki za słowa otuchy ;) Nie zamierzam sie poddawać, bo mi na tym bardzo zależy, chętnych też jest dużo więc musi się udać, szkoda tylko że zajmuje to tyle czasu...

A co do kablówki to nie głupi pomysł, poinformować nie zaszkodzi :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Tommy » 25 lut 2008, o 21:30

W sobotę (23.02.08) odbył się pierwszy prawie oficjalny trening driftu w Pomorskim. Prawie, ponieważ zostałem poinformowany o możliwości wynajęcia terenu (Renk) w Czwartek wieczorem, na 48 godzin przed planowanym treningiem :) Dlatego też chciałem was przeprosić, że nie pojawiła się żadna oficjalna notka na forum o tym - musiałem na szybko wszystko organizować i bałem się, że przy natloku chetnych nie dam rady z organizacją.
Nauczyłem się troche jako organizator, wiem co moge, czego nie moge, oraz ile chetnych sie spodziewac. Więc o następnym terminie na pewno poinformuje.

art na moto.wp.pl: http://www.moto.wp.pl/gid,9692480,kat,1627,katn,Galerie,galeria_zdjecie.html?ticaid=156c8
zdjęcia: http://kurczak91.fotosik.pl/albumy/378021.html, http://grzechu.virtual-tuning.pl/galeria/drift2302/

Ciekawostką była nawierzchnia... idealnia równa, bez wyrypu, przez co byli uczestnicy, którzy przez 3 godziny (!) jezdzili na jednym komplecie opon :) (pod koniec była mała kałuża w której większość sobie opony chłodziła ;) ) To tylko dobrze wróży temu terenowi. 3 godziny, na tyle go dostaliśmy, starczyły aż nadto, wszyscy sie wyjeździli na maksa.

Co do poziomu: Trasa była ustawiona dość trudna i większość uczestników miała problem z przerzutami auta z jednej strony w drugą podczas driftu - następnym razem ustawi się porządną 8-ke to będzie można to poćwiczyć. Poza tym, zostałem mile zaskoczony poziomem - nie było żadnej niebezpiecznej sytuacji, pomimo, że troche lamp stało na placu :) Większość uczestników miała poraz pierwszy możliwość wrzucenia 2ki podczas driftu, a pomimo tego świetnie sobie radzili - tak trzymać!

"Kiedy następny trening?" - to pytanie otrzymuje co najmniej raz dziennie :) Odpowiem tak: wszystko zależy od p. Starnawskiego, od którego to wynająłem teren za pierwszym razem. Przyjechał zobaczyć co się dzieje w połowie i jakoś specjalnie zdegustowanej miny nie było, więc jest duża szansa, że za jakiś czas pojawimy się tam ponownie, o ile samo kierownictwo Renku się na to zgodzi :)
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Bartdrift » 25 lut 2008, o 22:40

GRATULACJE! Nareszcie sie Wam udało! :thumbsup:
Teraz juz tylko nie odpuszczac, nie robić głupot i bedzie dobrze. Super że sie udało .
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Następna strona

Powrót do Zawody, Treningi, Imprezy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości