Drifting w Pomorskim

Wydarzenia driftingowe.

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Tommy » 1 cze 2008, o 20:20

Jestem w trakcie zmiany pracy, z czym sie wiąże co najmniej tydzień wolnego :banana:
Dziś pojeździłem po trójmieście i dokładnie pozwiedzałem rożne miejsca, które nadawałaby sie na placyk do treningów (rowerem, bo można sie było dokładniej przyjrzeć)...

Odpada:
1) Gdańsk, parking przy stadionie GKS Wybrzeże - ul. Zawodników/Reduta Żbik
Za mały niestety + dziury + mieszkania blisko

2) Gdynia, Plac nauki jazdy samochodów ciężarowych PZMot w Gdyni - siedziba - ul. Pomorska 50 w Gdyni, plac jest przy głównej bramie do Stoczni Gdynia
Również za mały + nierówności.

3) Teren portu Gdynia, wjazd od ul. Polskiej 1 lub od ul. Węglowej
Główny cel mojej wyprawy, niestety jeden zawalony złomem, a wokół suwnic masa jakiś innych śmieci - niestety odpada.

4) Gdańsk, Parking policyjny na końcu słowackiego, na razie 0 odpowiedzi :(

Do sprawdzenia:
1) plac na pasie startowym w Rumi, droga na Kazimierz.
Pamiętam go tylko mgliście, muszę sprawdzić jak z jego wielkością.

2) Były plac egzaminowy PORD ul. Węglowa w Gdyni
Zapomniałem z wrażenia o tym miejscu, ale przejeżdżałem koło niego 2 razy i widziałem tylko, ze był tam jakiś piasek/żwir oraz biegał tam jakiś pracownik z cięższa maszynerią - muszę to jeszcze raz sprawdzić

3) W miejscowości Mrzezino jest firma OLTRANS, zajmują się produkcją kostki brukowej, betonu itp. Mają w swojej bazie ciekawy plac
Do sprawdzenia/potwierdzenia

Ok:
1) Zkm Gdańsk, Brzezno (teren "na sprzedaż") - nie jest w najlepszym stanie, ale nadal by sie na mniejszy trening.

2) Zkm Gdańsk, zajezdnia autobusowa na Hallera/Chrobrego - duuuży fajny plac asfaltowy, niestety często zawalony autobusami, aczkolwiek są dni kiedy jest całkowicie pusty. Co więcej, zawsze jeden róg, gdzie jest plac manewrowy, jest wolny.

3) Znalazłem za to przypadkiem coś innego:
http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=gd ... =2&scale=1
Na mapie jest tam jeszcze trochę ciężarówek, za to teraz plac świeci pustkami. Niestety polowa terenu jest dziurawa z wyrwami, ale druga powiedziałbym sie nadaje. Porobiłem parę zdjęć dla oceny, ale mogę je dopiero w pracy z komórki zgrać (w poniedziałek).

Jakbyście znali jeszcze miejsca warte zwiadów, to napiszcie.
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez lukasz007 » 1 cze 2008, o 22:49

dzis jak płynąłem promem przylukalem taki placyk http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=gd ... =2&scale=1
Wyglądał na równy i dość duży. Ale trzeba sprawdzić.
Avatar użytkownika
lukasz007
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 sty 2008, o 19:11

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez maciek_z » 2 cze 2008, o 11:46

z wklejaniem linków z map typu zumi trzeba uważać, bo zdjęcia są bardzo nieaktualne, robione 2 - 3 lata temu
Avatar użytkownika
maciek_z
Clutch Burner
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 18:06
Lokalizacja: Gdynia / Edinburgh Scotland

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Drift-go » 17 cze 2008, o 16:55

Mam pytanie czy jeśli ja nie mam prawka a chcę się nauczyć driftingu do czy moge potrenować i policja mi niec nie zrobi??
Bo czytałem że na torach w innych w wielkopolskim można na torze trenować bez prawka. Bo samochodem może przyjechać osoba która ma prawko.
Drift-go
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 cze 2008, o 16:52

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez maciek_z » 18 cze 2008, o 09:31

Jeśli chodzi o przepisy to są one bezwzględne. Zawody, treningi czy szkoły driftu wymagają ważnego prawa jazdy kat. B.
Jeśli chodzi o moje zdanie to powinieneś zacząć trenować jak najwcześniej.
Jak znasz dobre miejsce w Trójmieście i najbliższych okolicach to daj znać w tym temacie, jak zauważyłeś usilnie szukamy dobrego placu na treningi.
Avatar użytkownika
maciek_z
Clutch Burner
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 18:06
Lokalizacja: Gdynia / Edinburgh Scotland

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Bartdrift » 18 cze 2008, o 13:09

maciek_z napisał(a):Zawody, treningi czy szkoły driftu wymagają ważnego prawa jazdy kat. B.


Alez wcale nie wszystkie szkoly czy treningi. Mysle wrecz ze wiekszosc po konsultacji zgodzi sie na jezde bez prawka pod pewnymi warunkami
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Drift-go » 18 cze 2008, o 21:27

maciek_z napisał(a):Jak znasz dobre miejsce w Trójmieście i najbliższych okolicach to daj znać w tym temacie, jak zauważyłeś usilnie szukamy dobrego placu na treningi.
Stare lotnisko w Lęborku chyba jest wolne. A jakie jest najlepsze auto do driftingu. :confused:
Drift-go
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 cze 2008, o 16:52

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez kamkor » 18 cze 2008, o 21:30

Drift-go napisał(a): A jakie jest najlepsze auto do driftingu. :confused:


Przejrzyj dzial Poczatkujacy. ;) viewforum.php?f=10&st=0&sk=t&sd=d
kamkor
DRIFTINGO
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 23:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Smal » 24 cze 2008, o 11:36

Mam nadzieje ze we wrzesniu uda mi sie znalesc autko i wtedy jakis trening w Gdansku sie tez znajdzie? bo jak narazie Swift 1.6 4X4 to troche za malo do driftu :D no chyba ze na sniegu :D Od razu mowie ze chetnie pomoge i udziele sie w kazdej sprawie dotyczacej Driftingu na pomorzu.Pozdrawiam Kuba
Avatar użytkownika
Smal
SaikoD Member
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 13:45
Lokalizacja: Świdwin/Gdańsk

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez maciek_z » 24 cze 2008, o 13:36

Smal napisał(a):Swift 1.6 4X4 to troche za malo do driftu :D no chyba ze na sniegu :D

Do driftu potrzebny jest samochód RWD, czyli tylny napęd, silnik z przodu (odpadają tjuningowane maluchy, garbusy, porsche :D)

Smal napisał(a):Od razu mowie ze chetnie pomoge i udziele sie w kazdej sprawie dotyczacej Driftingu na pomorzu.Pozdrawiam Kuba

szukaj odpowiedniego miejsca, plac, parking, gdzie nie ma ruchu, innych pojazdów, słupów, dziur itp.
Miejsce musi być też w miarę bezpieczne, tak aby policjanty nas nie przegonili :D
Jak coś znajdziesz to daj znać w tym temacie, podając dokładne namiary na miejsce.
Avatar użytkownika
maciek_z
Clutch Burner
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 18:06
Lokalizacja: Gdynia / Edinburgh Scotland

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez mADEY » 1 lip 2008, o 13:16

Ostatnio upalam moje padło na parkingu pod Realem przy obwodnicy, tam gdzie był kiedyś Geant. Póki co ani policja, ani ochrona mnie nie wyrzuciła, ale na oficjalny trening to to sie nie nadaje :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Pozdro :drift:
Avatar użytkownika
mADEY
DRIFTER
 
Posty: 143
Dołączył(a): 24 maja 2008, o 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Kyle » 8 kwi 2013, o 21:42

Odświeżam temat, 5 lat minęło i na pewno wpadły jakieś ciekawe i BEZprzyPAŁOWE miejscówki - dajcie znać co i gdzie.
Kyle
Amator
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 paź 2011, o 19:19
Lokalizacja: Mrągowo Gdynia

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Pawel » 20 cze 2013, o 14:56

Wyglada na to, ze trzeba temat odswiezyc jeszcze raz :) Jest w okolicach Gdanska jakakolwek miejscowka na ktorej mozna posmigac? Ktos o czyms wie? Tommy? Ogolnie SaikoD, gdzie trenujecie? Moze moznaby zebrac kilka osob i cos wynajac lub gdzies razem pojechac pojezdzic?
Pawel
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8 mar 2010, o 15:46

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez SEBA200SXS13 » 28 cze 2013, o 21:13

ja upalam co tydzień w niedziele na parkingu przy nowej obwodnicy w koszwałach ( na zumi i google maps nie ma aktualizacji więc go nie znajdziecie) jedziecie obwodnicą w strone cedrów małych aż skończy sie obwodnica i zacznie normalna dwupasmówka wtedy zawracacie i jedziecie z powrotem w strone gdańska i po ok 2 km po prawej macie zjazd na bezprzypałowy nowiutki i całkiem spory parking dla tirów na którym w weekendy nie ma nikogo i można sie bawić :grin:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

zdjęcia placu
Avatar użytkownika
SEBA200SXS13
Clutch Burner
 
Posty: 41
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 19:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Pawel » 28 cze 2013, o 21:40

Ja wlasnie dowiedzialem sie o tym parkingu od Tommy'iego, w poniedzialek planuje tam polatac, baaardzo fajne miejsce :D
Pawel
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8 mar 2010, o 15:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawody, Treningi, Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości