Drifting w Pomorskim

Wydarzenia driftingowe.

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Kubski » 29 lut 2008, o 21:46

Czy ma ktoÅ› filmiki z RENKa?
Kubski
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 18:25

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Tommy » 1 mar 2008, o 15:48

Kumpel nagrał conieco aparatem, niestety nie jest to nic specjalnego. Chetnym moge to na plytke nagrac :)
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez mlynarz » 2 mar 2008, o 18:12

Moj kumpel nagrywal kamerka troche. niestety na kasety i chwile potrwa zanim to zgra...
mlynarz
Team Prodrift
 
Posty: 171
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 17:12
Lokalizacja: wwa

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez lukasz007 » 2 mar 2008, o 23:23

ja będę miał w tym tyg. Kolega montuje:)
Avatar użytkownika
lukasz007
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 sty 2008, o 19:11

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Kermel » 3 mar 2008, o 12:38

No to czekamy czekamy :)
Avatar użytkownika
Kermel
Touge Drifter
 
Posty: 319
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 10:54
Lokalizacja: Gleiwitz

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez mlynarz » 14 mar 2008, o 09:08

Tutaj http://pl.youtube.com/watch?v=Ad1QQkWA5F0

filmik na szybkosci sklejony z treningu na RENKU
mlynarz
Team Prodrift
 
Posty: 171
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 17:12
Lokalizacja: wwa

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Bartdrift » 14 mar 2008, o 09:24

Jestem pod wrazeniem! Myslalem ze skoro to byl pierwszy trening to byle ze 2 ,3 samochody a tu japonia normalnie! :yahoo:
No i miejscowa ! Pozazdroscic :D
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Tommy » 14 mar 2008, o 16:59

Fajnie to wyglądało z innej perspektywy :)
Dzieki za filmik :good:

Chwilo jest mały przestój związany z niedostępnością terenu... ale po świętach znowu ruszamy z kopyta :)
dalsze info wkrótce.
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez maciek_z » 6 kwi 2008, o 18:13

Czy coś wiadomo na temat kolejnych treningów w Trójmieście ?
Czekam na jakieÅ› informacje

pozdro
Avatar użytkownika
maciek_z
Clutch Burner
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 18:06
Lokalizacja: Gdynia / Edinburgh Scotland

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Tommy » 6 kwi 2008, o 21:16

Podsumuje może troche to, co wysłałem mailem (chodzi głównie o osoby, które nie powinny przeczytać tego czy owego, dlatego krótkie informacje szły tą drogą).

Generalnie jest problem z miejscem. Chętni są, sprzęt jest, ale po drogach publicznych nie będziemy trenować...

Renk, niestety kierownik obiektu nie wyraża takiej aprobaty co do tego, co robimy, jak osoba która nam ten teren udostępnia - szkoła jazdy Pana Starnawskiego. Żeby nie narażać szkoły na stratę terenu, na razie trzeba to miejsce sobie odpuścić. Aczkolwiek, p.Starnawski obiecał mi, że da znać jak tylko będzie okazja ponownego pojeżdżenia tam (po paru rozmowach mam do niego pełne zaufanie, niema o co się obawiać). Problem jest tylko taki, że na terenie już były wykonane wstępne odwierty na kolejną halę i już nie jest tak gładko i przyjemnie... hala ma stanąć latem, więc do tego czasu może się uda jeszcze trochę pojeździć.

Magazyn na ulicy uczniowskiej w Gdańsku, jest dość mały ale nadał by się, tym bardziej, że kierownictwo jest skore do rozmów, a w pobliżu niema kto się denerwować, że głośno... niestety teren ten wynajęła jakaś firma budowlana i prawie cały "wolny" parking jest ogrodzony i stoją tam nie małe dźwigi itd... więc teren też na razie spalony.

Tor kartingowy Rusocin... na małe grupki pewnie by się nadał, ale niestety jest tam wąsko i o stratę felgi, lub gorzej zawieszenia, jest bardzo łatwo - nie jest to teren jeszcze na trening na naszym poziomie (gdyby nawet jednak był, to nie będzie on przyjemny).

Pojawiła się nowa możliwość - pod koniec ulicy słowackiego jest parking policyjny - w 3/4 pusty. Nie byłem go jeszcze oglądać, ale podobno jest gładko... jednak ekhm :lol: , to jest policja :) a w pobliżu domki jednorodzinne, więc ciężko widzę treningi driftu tam. Aczkolwiek, nie poddaje się i jestem w trakcie dowiadywania się, czy rzeczywiście jest to tak nie możliwe na jakie wygląda.

Niestety 99% dużych parkingów przed hipermarketami też odpada - w święta jest to teren wolny, ponieważ markety muszą być zamknięte, ale są tam namalowane pasy które podobno łatwo się ścierają... jest to główny argument przeciw, jaki zostaje mi postawiony na dzień dobry, podczas negocjacji :cray:

-------------------------------------------

Jak tylko znajdzie się teren i chętny do współpracy właściciel, to treningi ruszą pełną parą.
Tutaj mam prośbę do każdego z okolic trójmiasta - jak znacie jakiś teren na którym można by legalnie zrobić trening driftu to dajcie znać - pojadę i pogadam.
Jestem z Gdańska i znam zakamarki Gdańska oraz Sopotu - do Gdyni rzadko jeżdżę, a sądzę, że i tam coś ciekawego się znajdzie.

Jak na razie, jedyna realna rzecz, to następny kjs, który ma być imprezą wyjazdową - w Borsku. Jako przyszła sekcja driftingu w ak. Orski, będziemy też tam mogli sobie potrenować. Tak miało być w ostatni weekend, jednak był to rajd Sopotu i musiał być zorganizowany w okolicy tegoż miasta.
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez maciek_z » 7 kwi 2008, o 17:04

W Gdyni jest kilka placów w okolicach portu i stoczni, jest też lotnisko w Babich Dołach.
Postaram się podać jakieś szczegóły

PS. Tommy - mógłbyś informować również mnie droga e-mailową mój e-mail: m.zynda@prasa.gda.pl

EDIT: kilka placów i placyków na terenie trójmiasta:
Parking przy stadionie GKS Wybrzeże - ul. Zawodników/Reduta Żbik
Obrazek
zaznaczone na czerwono, w oryginale wygląda troche lepiej, nic tam nie ma, parkują tam samochody jak jeżdżą żużlowcy, łatwo ogrodzić (potrzebne barierki, opony itp, pachoły)
nawierzchnia płytowo-asfaltowa niewielkie nierówności, nadaje sie do kręcenia bączków
może wpuszczą nas na minitor?

Plac nauki jazdy samochodów ciężarowych PZMot w Gdyni - siedziba - ul. Pomorska 50 w Gdyni, plac jest przy głównej bramie do Stoczni Gdynia
Obrazek
plac jest asfaltowy, lecz poustawianych jest tam pełno krawężników, pachołów, sa i pasy namalowane
pewnie trzeba by odpalić kase za malowanie lub pomalowac samemu po treningu i poustawiac pachoły, krawężniki

Były plac egzaminowy PORD ul. Węglowa w Gdyni
Obrazek
plac asfaltowy, nie wiem co tam teraz się mieści, PORD przeniosło się pod Estakadę Kwiatkowskiego, trzeba by podjechać i zobaczyć czy przypadkiem nie rozkopali

Teren portu Gdynia, wjazd od ul. Polskiej 1 lub od ul. Węglowej
Obrazek
podłoże dobre, równe, miejscami asfaltowe lub betonowe, płyty, ale równo położone, teren jest podnajmowany różnym firmom, stoja tam suwnice
różne konstrukcje, remontowane jednostki pływające, jakaś stal, rusztowania, sprzęt budowlany, czasem wywalą pół placu soją albo jakimś żwirem
węglem lub czymś podobnym. Ogólnie Port sie rozbudowuje, zdjęcia mogą być nieaktualne. Ale może w dyrekcji dysponują jakimś placem, w miarę równym, gdzie raz w tygodniu można polatać bokiem, za jakąś symboliczną opłatą
Avatar użytkownika
maciek_z
Clutch Burner
 
Posty: 34
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 18:06
Lokalizacja: Gdynia / Edinburgh Scotland

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Tommy » 13 kwi 2008, o 23:24

Wczoraj byłem popatrzeć na koniec słowackiego, teren wygląda super :) maaasaaa miejsca
Obrazek
nie bylo napisane ze zdjec nie mozna robic :P

Dzieki za informacje co do miejsca w Gdyni - wyglÄ…dajÄ… obiecujÄ…co. Przy najblizszej okazji podjade popytac.
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Tommy » 20 kwi 2008, o 23:09

Rozmawiałem dziś z organizatorem spotu Capri.pl na lotnisku w Konarzynach - od 1 do 4 maja jest spot połączony z próbami sprawnościowymi.

Lotnisko niestety jest dość daleko - 130km podobno od Trójmiasta, ale jest jeden plus wzg Borska - brak ceny wynajęcia :) Będzie pewnie zrzutka dla organizatorów, ale nieporównywalnie niższa niż wynajęcie Borska. Będzie tam można zrobić trening driftu - zostało mi to zapewnione :) Miejsca jest dużo, nawierzchnia jest też zdatna.

Tak więc mogę już oficjalnie zaprosić wszystkich chętnych na taki trening. Odbędzie się on najprawdopodobniej w sobotę, 3 maja. Dalsze ustalenia, informacje, w tym mapka itd. wkrótce.

Proszę tylko, aby każdy zainteresowany wysłał mi maila (soolek1@wp.pl z dopiskiem "drifting konarzyny") wcześniej, abym wiedział +/- jakie jest zainteresowanie i adekwatnie do tego mógł się przygotować :grin:
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Tommy » 27 kwi 2008, o 22:00

03.05.2008 - Trening driftu(sobota) w Konarzynach (zumi: http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=konarzyny&Submit=Szukaj&cId=&sId=&x=0&y=0)

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na trening. W porozumieniu z Capri.pl (jak napisałem wcześniej), dostałem pozwolenie na zorganizowanie treningu driftu na części lotniska, która nie będzie używana do prób sprawnościowych (dobra połowa). Tutaj: http://www.capri.pl/page/154 możecie zobaczyć jak wyglądała nawierzchnia nie tak dawno temu i ogólnie, poczuć klimat miejsca.

Trening będzie dość luźny, postaram się ustawić tak trasę, by nie była potrzebna żadna osoba do pilnowania startów, a gdzieś w pobliżu dodatkowo ósemka by poćwiczyć przejścia. Jako, że moje auto się ciągle robi, będę pilnował całości i w miarę możliwości podpowiadał/pomagał w nauce driftu.
Dopiero na miejscu się okaże jak dokładnie wygląda nawierzchnia, dlatego trasę ustale na miejscu. W każdym razie możemy korzystać z tej części lotniska: http://manta.univ.gda.pl/~tsulkows/temp/mapka.jpg.

Co do dojazdu do Konarzyn, to za pomocą zumi, każdy może sobie wyznaczyć dokładny plan dojazdu. W samych Konarzynach, wjazd na lotnisko jest ładnie opisany tutaj: http://files.capri.pl/u/0/b/4062b02f0ac0b.l.jpg - wjedzie się bezpośrednio na część lotniska, z której możemy korzystać.

Zachęcam przyjechać już w piątek, gdyż w ten dzień oraz w sobotę będą rozgrywane próby sprawnościowe które pomogą wyczuć porządnie auto przed treningiem driftu.

Co do kosztów, to wiem tyle, że dla zainteresowanych wzięciem udziału w próbach sportowych (nie drifting) są przewidziane dyplomy + coś jeszcze. Koszt tej zabawy to 40zł. Zrozumiałem z tego tyle, że osoby zainteresowane tylko driftingiem mają wjazd za darmo. Aczkolwiek proszę być przygotowanym na ewentualności (na pewno nie większe niż wspomniane 40zł). W sobotę zacznę rozkładać trasę od godziny +/- 10 :grin:

Gdybyście się zgubili na miejscu to dzwońcie 697 333 275, lub pytajcie o Tommy-ego.

ps. Zdaję sobie sprawę, że data koliduje z TDC w Lublinie, za co mogę niestety tylko przeprosić :sorry:

Dopisek od organizatora:
Ja ze swojej strony prosze tylko o nie wjezdzanie na proby gdzie beda latac stare fordy , o nie upalanie w poblizu strefy zlotu capri, kulturalne zachowanie. Zapraszam do ogladania naszych prób . nastepnie w zaleznosci od ilosci zainteresowanych beda przeprowadzone jakies sprawnosciowki dla niefordow. Trzeba to bedzie zgrac tak zeby impreza nie zamienila sie w zlot czegokolwiek... Glowna impreza to zlot starych fordow i tego sie trzymamy . Polowa lotniska jest wolna. Oprocz mnie jest jeszcze "prezes" calego zamieszania z ktorym bedziemy negocjowac do konca co i jak..

Tak więc kulturka przede wszystkim, osoby nie stosujące się do moich/organizatora próśb/poleceń będą wypraszane.
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Drifting w Pomorskim

Postprzez Tommy » 8 maja 2008, o 12:06

Fotki:
http://kurczak91.fotosik.pl/albumy/426975.html (zaczynają się od +/- 365-ego zdjęcia, i niestety jest ich nie wiele)

Frekwencja nie dopisała... ale ci co byli, to chyba nie mają co narzekać :)
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawody, Treningi, Imprezy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości