Trening Tor Wyrazów

Wydarzenia driftingowe.

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez wieprzowina.pl » 2 lis 2014, o 19:00

niby tak, ale popatrzcie na to że gdzie zrobili fajny tor ( poznan, jastrząb) to nie ma wjazdu dla drifterów więc może cieszmy się że mamy gdzie jeździć
gdyby tor to był taki fajny biznes to już dawno by ich było kilkadziesiąt, ale inwestycja w tor nijak się nie spina (działka 30 000m2x30zł= 1000 000, asfalt 10 000m2 x 100zł = 1 000 000) 50 treningów x 800zł = 40 000zł 2 000 000 / 40 000 = 50 lat + odsetki, remonty, podatki, pozwolenia = ja w to nie wchodzę
sami nie robiąc nic możemy narzekać że są dziury i że nie ma poboczy a nikt nie chce z tym nic zrobić tylko kasę bierze
nie zmieniając działania nie ma co oczekiwać innego rezultatu, czasami trzeba najpierw coś dać , zawsze zaryzykować, czasem coś stracić żeby na końcu zyskać
wiem, wiem filozof się znalazł.......
a może by te betony rozebrać, i poukładać niżej (10cm poniżej asfaltu) wtedy byłyby zasypane piaskiem który wystarczyłoby wrzucić przed lub po treningu na swoje miejsce
tam gdzie piasek jest na równo z asfaltem wypad z toru jest mniej bolesny niż tam gdzie jest 20cm poniżej asfaltu ( na najostrzejszym zakręcie) trzeba by ładowarką nawieźć nowego piachu w to miejsce
ubijanie piasku nic nie da, trzeba by tłucznia nawieźć a to już inwestycja a kamienie walające się po asfalcie też słabo widzę
wieprzowina.pl
Touge Drifter
 
Posty: 136
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 16:39
Lokalizacja: krapkowice

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez max325 » 2 lis 2014, o 20:08

Kiedys organizowalem treningi i bralem od auta 50zl, za ta kase kupowalem mase asfaltowa na zimno i latalem dziury. Reszte co zostalo oddawalem dawnemu administratorowi i czasem byla koparko-ladowarka i poprawiali pobocza, efekty byly takie ze bylo duzo mniej dziur i wyrw przez co wszyscy uzytkownicy byli zadowoleni[mam taka nadzieje]. Obecnie jak wszyscy wiemy tor jest zamnkniety[co moim zdaniem jest dobre] dzieki czemu nie ma smieci itp. Moim zdaniem dziadek ktory daje klucze powienien przed otwarciem i przed zamknieciem zrobic obchód po calym torze zeby sprawdzic jak sie zostawilo i mowic adminowi ze ten zostawil po sobie syf a tamten pieknie. Ale to jest moje zdanie.
Pozdro
Avatar użytkownika
max325
Touge Drifter
 
Posty: 385
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 14:31
Lokalizacja: częstochowa

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez wieprzowina.pl » 2 lis 2014, o 21:56

ok, piszesz jak było, nie wiem bo świeżak jestem, kontrola ok, ale nie widzę propozycji rozwiązania problemu jakim są pobocza, temat dziur w asfalcie proponuję zostawić na wiosnę bo mróz i tak zrobi swoje
wieprzowina.pl
Touge Drifter
 
Posty: 136
Dołączył(a): 18 kwi 2014, o 16:39
Lokalizacja: krapkowice

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez aymer » 3 lis 2014, o 07:13

Hej tam chłopki a trening wam sie udał? bo strasznie dużo narzekania widzę :drift:
Avatar użytkownika
aymer
Król Ronda
 
Posty: 74
Dołączył(a): 20 sie 2014, o 10:55
Lokalizacja: wadowice

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez aymer » 3 lis 2014, o 09:17

Szkoda że furkę miałem u lakiernika w tamtym tygodniu bo taki weekend odpadł :banghead: a powiedzcie bo ktoś rzucił datę 9.11 będzie ktoś jeszcze organizował trening? pogodę nadal zapowiadają pozytywnie :grin:
Avatar użytkownika
aymer
Król Ronda
 
Posty: 74
Dołączył(a): 20 sie 2014, o 10:55
Lokalizacja: wadowice

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez dr0ps » 3 lis 2014, o 09:36

Maxiu ja siÄ™ z tobÄ… zgadzam w 100% bo mamy podobne zdanie co do toru.
Zbyszek od bramy na bieżąco zdaje sprawozdanie kto i w jakim stanie zostawił tor ... dlatego co niektórzy już z niego nie korzystają i o dziwo nie jest to nikt z drifterów bo największy syf robią małe bączki które tną zakręty i wyrzucają tony piasku. Jeśli chodzi o grupy drifterów aktualnie i cyklicznie korzystających z toru jak wieprzowiniki od Jacka, Tani Drift czy Oriwole itp. to ludzie po których jak wjeżdżasz na tor to jest wszystko wygłaskane na cacy. To ludzie którzy dają przykład jak powinien wyglądać obiekt po użyczeniu nawet gdy go zastali rozdupconego.
Co do betonów na zakrętach zostało to zrobione przez Mr Fasolę tylko i wyłącznie dla i na potrzeby drifterów !!! dla jasności w porozumieniu i z udziałem finansowym AMK.
Nie znam się na drifcie i jeśli świadek driftowy stwierdził, że betony miały pomóc to zostały wylane.
Co do samego toru .... utwardzania itp. Panowie ten tor jest położony na wyrobisku po piasku. On tak naprawdę wisi w powietrzu. (opinia gościa zajmującego się budowa dróg). Zasypywanie dziur piaskiem nic nie da.
Co niektórzy wiedza lub nie ale AMK nie jest przeciwne inwestycja na torze tyle, że w chwili obecnej mija się to z celem ponieważ obwodnica będzie szła przez tor i topienie pieniędzy w coś co może zniknąć jest bezcelowe.
Poczekajmy aż wszystko się wyjaśni i można coś grzebać.
Według mnie tez powinno to inaczej wyglądać bo nie wyobrażam sobie, żeby na torze nie było zadaszonego miejsca gdzie można usiąść wypić kawę, wykapać się czy odlać. Kanał najazdowy na torze to podstawa. To nie są milionowe inwestycje i można to ogarnąć dość szybko ale dopiero po wyjaśnieniu sytuacji z torem.
Na chwile obecną trzeba cieszyć się z tego co jest bo już takich miejsc jest coraz mniej.
Ostatnio edytowano 6 lis 2014, o 13:06 przez dr0ps, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
dr0ps
Clutch Burner
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26 kwi 2013, o 08:36
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez mathew » 3 lis 2014, o 10:19

dr0ps napisał(a):Co niektórzy wiedza lub nie ale AMK nie jest przeciwne inwestycja na torze tyle, że w chwili obecnej mija się to z celem ponieważ obwodnica będzie szła przez tor i topienie pieniędzy w coś co może zniknąć jest bezcelowe.
Poczekajmy aż wszystko się wyjaśni i można coś grzebać.


Z ciekawości - wiadomo kiedy mniej więcej ta obwodnica ma powstać? Bo podobno wtedy tor może być zamknięty a taka budowa to i 2-3 lata może potrwać :cray:
mathew
Clutch Burner
 
Posty: 29
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 01:22
Lokalizacja: Radom

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez dr0ps » 3 lis 2014, o 11:41

Jak to w Polsce. Może być za rok może i za 10 lat.
Ale bliżej jak dalej. Podobno plany już są.
dr0ps
Clutch Burner
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26 kwi 2013, o 08:36
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez aymer » 3 lis 2014, o 12:37

a ja tam myślę że nie będzie tak aż źle! biorąc pod uwagę że drift w Polsce jest bardzo młodziutki ,nie mówiąc że w powijakach! prędzej czy później będą musiały powstać jakieś inwestycje dla nas! tylko musi być nas więcej i głośniej o takich sytuacjach że nie ma gdzie pojeździć a dostępne obiekty są jakie są! myślę że ktoś odpowiedni pochyli się w końcu nad tym problemem! nie tak dawno temu ekipa przeleciała bokiem przez miasto z takim apelem i odgłos był spory! tak wiec temat już jest znany! :)
Avatar użytkownika
aymer
Król Ronda
 
Posty: 74
Dołączył(a): 20 sie 2014, o 10:55
Lokalizacja: wadowice

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez dr0ps » 3 lis 2014, o 15:17

Pewnie, że powstaną.
Tylko jak godzina na takim torze będzie kosztowała 350zł to kto będzie na nim jeździł?
dr0ps
Clutch Burner
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26 kwi 2013, o 08:36
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez justin19 » 3 lis 2014, o 17:39

350 zł to jest dużo?
justin19
Touge Drifter
 
Posty: 100
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 21:15
Lokalizacja: Rychwał

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez mathew » 3 lis 2014, o 19:41

Nie, 350zł za godzinę to jest ch*j ;) :lol:
mathew
Clutch Burner
 
Posty: 29
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 01:22
Lokalizacja: Radom

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez justin19 » 3 lis 2014, o 20:22

Jak za godzinę to inna sprawa. Nie doczytałem. A są w Polsce takie tory gdzie wołają 350?
justin19
Touge Drifter
 
Posty: 100
Dołączył(a): 16 cze 2014, o 21:15
Lokalizacja: Rychwał

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez dr0ps » 4 lis 2014, o 07:45

Większość tyle bierze.
dr0ps
Clutch Burner
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26 kwi 2013, o 08:36
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Trening Tor Wyrazów

Postprzez aymer » 4 lis 2014, o 09:42

Przecież skoro będzie wiecej torów to po co windować cenę? nie będzie tak żle! A wracając do wyrazowa to ja osobiście uważam że dla początkujących tor jest wystarczający, a dacha wywalić albo koło urwać da się zawsze i wszędzie! żaden argument do narzekania! Ja zawsze bardzo chętnie wpadam na wyrazów i zawsze jest super,no chyba że pada deszcz :good:
Avatar użytkownika
aymer
Król Ronda
 
Posty: 74
Dołączył(a): 20 sie 2014, o 10:55
Lokalizacja: wadowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawody, Treningi, Imprezy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 9 gości