Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Wydarzenia driftingowe.

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez Daniele30touringv8 » 4 sie 2014, o 15:18

Martwi mnie poprostu dostępność fajnych miejsc do jazdy :( Mam nadzieje, że jakoś ta sytuacja sie w końcu w Polsce zmieni... a włodarze Jastrzębia pójdą po rozum do głowy. Lepiej chyba żeby na torze cośsie dizało i przynosiło dochód niż tor ma tylko być ładny i stać pusty...
Daniele30touringv8
Król Ronda
 
Posty: 95
Dołączył(a): 19 mar 2010, o 13:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez mikoangelo » 4 sie 2014, o 17:22

Mnie zastanawia taka sprawa, wyasfaltowano Motoarenę Toruń na jedne zawody po których go "zwinięto". O ile uważam, że zawody na Motoarenie to strzał w 10. przez organizatorów DM.GP bo seria ta zyskuje na rozgłosie na którym wszystkim zależy bo to imo jedyna liga, która ma środki na zmianę wizerunku driftingu, o tyle zastanawia mnie czy istnieje możliwość, żeby jakiś darczyńca (znalazłby się taki na 100%) oddałby kawałek swojego pola, żeby wyasfaltowano tam jakiś pseudo-tor. Wiadomo asfalt, przygotowanie podłoża itd. to koszta ale serio nie mamy w Polsce osób, które mogłyby na to wyłożyć albo chociaż samemu zorganizować dużą zbiórkę środków na taki cel? Zrobić drugi Wyrazów albo coś na jego kształt. Nie chodzi o pro elo miejscówkę pod wyścigi z tarkami itd. tylko o zwykłe miejsce do upalania z ciekawym układem zakrętów.

Jeszcze raz podkreślę, uważam że zawody DM.GP na Motoarenie były potrzebne i że był to świetny pomysł.
Avatar użytkownika
mikoangelo
Clutch Burner
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 kwi 2010, o 16:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez e30 owner » 4 sie 2014, o 17:43

To nie jest takie proste, jak wylanie asfaltu na obiekcie sportowym na dwa dni ... Zanim wbijesz szpadel w ziemię to pewnie z rok potrwają ekspertyzy, pozwolenia itd, czy przypadkiem nie będziesz przeszkadzał kopulowac jaszczurkom. Później kwestia tego czy może być sam asfalt, czy muszą być zabudowania jakieś do tego, kwestie bezpieczeństwa itd, bo nie budujesz drogi tylko tor, więc już inne są kryteria i jakaś infrastruktura musi być pewnie. I w ten sposób dochodzisz do wniosku że nie wystarczy tylko wysypać kilku kołysek tłucznia i asfaltu, a musisz zrobić kilka rzeczy więcej inaczej nie będziesz mógł zrobić nic.

Jakby coś pod warszawą - 30km mam hektar lasu, z możliwością powiększenia do 4 hektarów.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez mathew » 4 sie 2014, o 18:41

Pytanie po cholerę budować tor w sensie prawnym? Słowo-klucz: droga wewnętrzna.
:thumbsup:
mathew
Clutch Burner
 
Posty: 29
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 01:22
Lokalizacja: Radom

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez dr0ps » 5 sie 2014, o 08:03

justin19 napisał(a):
Daniele30touringv8 napisał(a):Grubo zaniedlugo nigdzie nie będzie można jeździć.
Brawo rozwijamy sporty w których jesteśmy ciency jak sik pająka, a sport, motorsport w którym naprawdę jesteśmy dobrzy dyskryminujemy genialna polityka naszego społeczeństwa!!!!! Ręce opadają.


Motorsport jest w Drift Masters GP. W całej reszcie jest wesołe kręcenie wała i trzeba to stanowczo rozdzielać. Wystarczy pojechać na Wyrazów, popatrzeć na samochody i na to co się dzieje. Nie dziwcie się, że takiej hordy nikt nie chce wpuszczać na tory.


W chwili obecnej te grupy "drifterów", które korzystają z Tory Wyrazów (np. Drift Open, grupa Jacka i wieprzowinki) ich treningi są prowadzone wzorowo.
Przyjeżdżając po nich jesteś pewien że tor jest posprzątany i w stanie nienaruszonym.
Jak by wszyscy tak podchodzili do tematu to nie było by tego wątku.

A syf na torze zazwyczaj robiÄ… pojedyncze jednostki.
Wpadają na tor na 2h za 100zł robią rozpierduchę i twierdzą, że jak zapłacili to nie muszą sprzątać.
Później wielkie zdziwienie, że nie są wpuszczani na tor.
dr0ps
Clutch Burner
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26 kwi 2013, o 08:36
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez TOFIK » 5 sie 2014, o 10:57

sorki że się wtrące, ale do niektórych nie dociera sformułowanie "PISAĆ NA TEMAT'' ?? załózcie temat o Wyrazowie i tam na ten temat dyskutujcie. wchodze w ten temat nie po to zeby czytać o wyrazowie tylko o jastrzębiu. wypadało by przy przyjmowaniu na forum najpierw weryfikowac wiek, a potem poziom IQ... i wydaje mi się że nie tylko moje jest takie zdanie :beg: Kiedyś drift był pasją, teraz przeradza sie w wojny o niemal wszystko, od tego kto ma lepsze i ładniejsze auto, kto ma więcej kasy, sponsora, po gdzie jezdzi, a niedługo bedzie wojna o to kto z kim jest i jakie ma dzieci.... gówno się robi jednym słowem....oczywiście krytyka jest potrzebna, ale sensowna i konstruktywna, a nie napierdzielanie na kogos z jakichs chorych powodów.
Avatar użytkownika
TOFIK
Touge Drifter
 
Posty: 122
Dołączył(a): 6 paź 2011, o 22:00
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez nfs » 19 wrz 2014, o 08:35

Na ulicy nie bo bezpieczeństwo i mandaty.

Na torze nie bo regulamin toru.

Na placach nie bo okoliczni mieszkańcy dzwonią że za głośno (np. Warszawa zakłady ursus)

Ja się pytam jak żyć? :confused:


PS:może brać przykład z motocylistów i dziki kraj traktować na dziko używając ulic nocą jako toru?
Avatar użytkownika
nfs
Touge Drifter
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2 maja 2010, o 19:33
Lokalizacja: Pruszków

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez drift-rak » 19 wrz 2014, o 08:39

nfs napisał(a):Na placach nie bo okoliczni mieszkańcy dzwonią że za głośno (np. Warszawa zakłady ursus)


w dzien tez przeszkadza halas?
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez nfs » 19 wrz 2014, o 08:56

tak.

osiadacz napisał(a):
Domin napisał(a):URSUS. Czy miejscówka nadal aktualna. Wczoraj byłem na terenie fabryk (za galerią) i wszystko ogrodzone plus nawierzchnia dosyć dziurawa. Czy miejscówka się wyeksploatowała czy jest gdzieś tam lepsze miejsce którego nie znalazłem?

Witam. Miejscówka "spalona" jest od jesieni zeszłego roku dzięki temu "miszczowi":
http://www.youtube.com/watch?v=SBhBmAtgnUU
Kilkanaście osób dostało wyroki sądowe za zakłócanie spokoju i łamanie przepisów ruchu drogowego. Jednym z dowodów w sprawie były filmiki z youtuba. Myślałem, że sprawa jakoś przyschnie i w czerwcu próbowałem trochę pojeździć tam na motorze. Po chwili miałem na karku dwóch ochroniarzy, którzy powiedzieli mi, że teren należy do firmy Bumar i absolutnie nie ma takiej możliwości aby tam upalać gdyż mieli nieprzyjemności ze strony policji. Panowie z ochrony grzecznie aczkolwiek stanowczo nakazali mi opuszczenie terenu pod groźbą wezwania policji. Sprawa była głośna pod koniec zeszłego roku bo na hałas skarżyli się mieszkańcy Ursusa:
http://www.ursus.warszawa.pl/forum/view ... 3&start=15
Avatar użytkownika
nfs
Touge Drifter
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2 maja 2010, o 19:33
Lokalizacja: Pruszków

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez przem » 19 wrz 2014, o 22:39

nfs to moze na trening do wyrazowa?
Avatar użytkownika
przem
Touge Drifter
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2 wrz 2008, o 14:07
Lokalizacja: Pruszków/Żyrardów

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez falco » 22 wrz 2014, o 18:04

Też dostałem maila z odpowiedzią na pytanie czy mogę na trening zabrać driftowóz

"Zaprzestaliśmy jakichkolwiek aktywności driftingowych i w najbliższym czasie nie zamierzamy ich wznawiać." :banghead:
falco
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 19:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez drift-rak » 22 wrz 2014, o 18:47

falco napisał(a):Też dostałem maila z odpowiedzią na pytanie czy mogę na trening zabrać driftowóz

"Zaprzestaliśmy jakichkolwiek aktywności driftingowych i w najbliższym czasie nie zamierzamy ich wznawiać." :banghead:


A jakie aktywnosci prowadza po za autobusami na plytach poslizgowych?
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez Kenny » 22 wrz 2014, o 20:31

jakieÅ› treningi motocyklowe i chyba tyle
Avatar użytkownika
Kenny
Clutch Burner
 
Posty: 36
Dołączył(a): 7 wrz 2013, o 15:35
Lokalizacja: Rapdom

Re: Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez falco » 23 wrz 2014, o 22:00

Fajnie, nabyłem sprzęt od Zatonia i nie mam gdzie potrenować, chyba od razu zawody
falco
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 19:42
Lokalizacja: Warszawa

Tor JastrzÄ…b - kolejny tor "nie do driftu"

Postprzez Ciast3k » 17 gru 2014, o 15:06

Jastrząb zakazuje upalania to już się kłębiło w powietrzu od jakiegoś czasu, ale czemu jest wspomniane o wyrazowie również?
http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktu ... l-upalania

Wrocław faktycznie jest na NIE dla driftu (tylko niskie łąki zostały, ale szału tu nie ma) :glare:

Powtórka z Dżapanów :D ?
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawody, Treningi, Imprezy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron