Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Wydarzenia driftingowe.

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez Kamil29 » 4 lip 2014, o 21:57

moze zawody odwołali z powodu tego błedu ortograficznego który sie wkradł na tym dokumencie :D .Dla mnie lipa totalna.a tak chciałem tam byc.Panowie a nie wiecie czy bedzie runda w karpaczu we wrzesniu?
Kamil29
Amator
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 maja 2013, o 12:49
Lokalizacja: Jedlina Zdrój

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez Banan » 4 lip 2014, o 22:06

Kamil29 napisał(a):moze zawody odwołali z powodu tego błedu ortograficznego który sie wkradł na tym dokumencie :D .Dla mnie lipa totalna.a tak chciałem tam byc.Panowie a nie wiecie czy bedzie runda w karpaczu we wrzesniu?


A dlaczego ma nie być? Nie panikujcie, że jak odwołali jedne zawody to i kolejne odwołają. Pozostałe rundy organizuje ktoś inny.
Avatar użytkownika
Banan
Media Drifter
 
Posty: 888
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 19:20
Lokalizacja: Bielawa

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez Wojtas » 5 lip 2014, o 00:02

TOP 16 by się na pewno uzbierało, zawodników miało być około 20. Część zawodników zawróciła przed Karpaczem, gdy dowiedzieli się o odwołaniu rundy.

Widzę, że większość komentarzy i opinii jest pisanych przez osoby pod wpływem emocji ( temu się akurat nie dziwie), które w Karpaczu nie były i nie wiedzą dokładnie o co chodzi z całym zamieszaniem. W skrócie, proszę nie piszcie i nie oskarżajcie ludzi na podstawie jednego wywiadu czy oświadczenia, policji, PFD, czy kogokolwiek innego. Nie wierzcie odrazu we wszystko.

Byłem jednym z nielicznych zawodników, którego dzisiaj zatrzymała policja na trasie zawodów (za powolny przejazd z parku maszyn do miejsca w którym miały być badania techniczne). Dosyć długo rozmawiałem przy okazji wypisywania mi mandatu z policjantem o dosyć wysokim stopniu.

Swoją opinię na temat całej sytuacji zaraz napiszę na swoim facebooku:
https://www.facebook.com/wojciechgozdziewicz

Pozdrawiam,
Wojtas
Avatar użytkownika
Wojtas
Touge Drifter
 
Posty: 197
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 17:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez TOMASZ CH » 5 lip 2014, o 01:33

S4jm0n napisał(a):Coś ta rzecznik w wała robi :glare:
Z FB PFD.
Obrazek
Obrazek

Oficjalnie chciałem poinformować wszystkich zainteresowanych, że powodem odwołania rundy nie była ani zła wola, ani nieprzychylność Policji. Chciałem podziękować Panu Komendantowi Policji z Jeleniej Góry oraz Panom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu. Wykazali Państwo ogromną przychylność dla nas i w zaistniałej sytuacji, której winni jesteśmy tylko my i ja osobiście, naprawdę wiem, że chcieli Panowie zrobić wszystko aby zawody się odbyły. W pełni rozumiem sytuację i wiem, że nie było możliwości przeprowadzenia zawodów.
Dziękuję Panom za chęć pomocy.
Andrzej Witkowski
P.S. Naszym życzliwym "przyjaciołom" z DriftForum podsyłamy "materiał dowodowy", sprawa naprawdę była o wiele bardziej skomplikowana niż myślicie. Pozdrawiam i Keep Drifting Fun, bo wiele osób już chyba o tym zapomniało.


Plan Ochrony wykonuje osoba ze stosownymi uprawnieniami czy możemy poznać kto wykonywał dokumentację ? :amen:
Avatar użytkownika
TOMASZ CH
IDS PRO
 
Posty: 198
Dołączył(a): 18 sty 2008, o 11:55
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez AndrzejMT » 5 lip 2014, o 06:24

..Ale nie bardzo rozumiem o co cała ta dyskusja?!.. Czy impreza PFD to pierwsza gdzie coś poszło nie tak?

..Gdzie w Was ludzie jedność? Gdzie pasja? Gdzie zrozumienie? Gdzie się pytam?..
..Nie faworyzuje żadnej z lig, bo każda ma swoje + i -, każda na start zawsze była WOW, bez jaj Panowie.. Nie zapominajmy co poniektórzy kim jesteśmy..
Avatar użytkownika
AndrzejMT
Król Ronda
 
Posty: 93
Dołączył(a): 10 maja 2009, o 09:49

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez zwirek_wrc » 5 lip 2014, o 08:30

Dla mnie największą głupotą w tym roku to jest utworzenie się dwóch "firm" driftingowych. Popatrzcie, że na samym początku PFD organizowało zawody i nie było ich nie wiadomo ile. PFD też jako pierwsze w Polsce zrobiło rundę górską. Dążę do tego, że nie może być żeby w jednym kraju działały dwie federacje i jedna z drugą konkurowały. Fakt Drift Masters weszło z hukiem w tym sezonie jeżeli chodzi o zawody, nagrody dla zawodników i tez co ostatnio mile zaskoczyło z relacją w telewizji. Moje pytanie jest takie czy naprawdę w tym pięknym sporcie nie można się dogadać i wspólnymi siłami robić coś co cieszy oko i powoduje ciarki na całym ciele oraz taka mine :grin:. według mnie obecna sytuacja do :twardziel: i oby nie było gorzej.
Avatar użytkownika
zwirek_wrc
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 mar 2011, o 11:16
Lokalizacja: Bielawa

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez Bartdrift » 5 lip 2014, o 10:50

zwirek_wrc napisał(a):Dążę do tego, że nie może być żeby w jednym kraju działały dwie federacje i jedna z drugą konkurowały.




Bzdury piszesz. Nic tak nie napedza rozwoju jak zdrowa konkurencja. Im wiecej "firm" (jak to nazwales) tym lepiej dla tego sportu.

A juz najgorsze co sie moze stac to wlasnie taki "monopol" jaki mialo pfd. Wtedy wlasnie ma sie w dupie kibicow, w dupie zawodnikow bo przeciez "i tak przyjda, no bo gdzie maja isc" .
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez michalek206 » 5 lip 2014, o 11:06

Mi szkoda trochę PFD bo mieli tych rund trochę , mówię o poprzednich latach i fajnie się jeździło na to widowisko , trochę bolało to że nie zapeniali np trybun dla kibiców czy coś takiego a można było na tym zarobić przecież , dużo by wymieniać + i - , ciekaw jestem rozwoju sytuacji jaka teraz będzie i czy nie stracą zaufania startujących , no bo kibiców po komentarzach na FB to już chyba stracili , tak czy siak dla mnie może być nawet 10 lig i mogą zarabiać miliony <lol> , ja za to chciałbym dobre widowisko i tyle.
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez e30 owner » 5 lip 2014, o 11:24

Bartdrift napisał(a):
zwirek_wrc napisał(a):Dążę do tego, że nie może być żeby w jednym kraju działały dwie federacje i jedna z drugą konkurowały.




Bzdury piszesz. Nic tak nie napedza rozwoju jak zdrowa konkurencja. Im wiecej "firm" (jak to nazwales) tym lepiej dla tego sportu.

A juz najgorsze co sie moze stac to wlasnie taki "monopol" jaki mialo pfd. Wtedy wlasnie ma sie w dupie kibicow, w dupie zawodnikow bo przeciez "i tak przyjda, no bo gdzie maja isc" .


Każdy kij ma dwa końce, i trochę idealistycznie brzmi "zdrowa konkurencja". W przypadku gdy jest kilka "firm" a rynek jest mały (w tym przypadku 30- 40 zawodników z całej PL) to zaczyna się nie konkurowanie a "rwanie" klientów (zawodników) co sprowadzi raczej w stronę nadużyć i czarowania niż do konkurowania. I później są rozczarowania wielu osób rozsiewane po internetach ... :)

Ja tam widzę dla PFD przyszłość :) Jeśli dobrze się zakręci na driftingowym rynku :)
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez S4jm0n » 5 lip 2014, o 11:28

Bartdrift napisał(a):
zwirek_wrc napisał(a):Dążę do tego, że nie może być żeby w jednym kraju działały dwie federacje i jedna z drugą konkurowały.




Bzdury piszesz. Nic tak nie napedza rozwoju jak zdrowa konkurencja. Im wiecej "firm" (jak to nazwales) tym lepiej dla tego sportu.

A juz najgorsze co sie moze stac to wlasnie taki "monopol" jaki mialo pfd. Wtedy wlasnie ma sie w dupie kibicow, w dupie zawodnikow bo przeciez "i tak przyjda, no bo gdzie maja isc" .


A to zdrowa konkurencja polega na deptaniu, obrzucaniu błotem i podkopywaniu wizerunku konkurencji przy każdej okazji?
Avatar użytkownika
S4jm0n
Król Ronda
 
Posty: 57
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 21:48
Lokalizacja: W-wa/O-ka

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez michalek206 » 5 lip 2014, o 11:29

Nie tylko Ty (e30 Owner) widzisz dla nich przyszłość , tylko pytanie czy im się jeszcze chce coś robić ;)
Avatar użytkownika
michalek206
Touge Drifter
 
Posty: 286
Dołączył(a): 15 maja 2010, o 09:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez e30 owner » 5 lip 2014, o 11:50

Chcieć pewnie się chce, tylko pytanie co się chce, i na jakie zachcianki stać danego organizatora :)
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez drift-rak » 5 lip 2014, o 12:40

e30 owner napisał(a): W przypadku gdy jest kilka "firm" a rynek jest mały (w tym przypadku 30- 40 zawodników z całej PL) to zaczyna się nie konkurowanie a "rwanie" klientów (zawodników) co sprowadzi raczej w stronę nadużyć i czarowania niż do konkurowania. I później są rozczarowania wielu osób rozsiewane po internetach ... :)

Ja tam widzę dla PFD przyszłość :) Jeśli dobrze się zakręci na driftingowym rynku :)


no sam widzisz ze jezeli dana firma rozczaruje rzesze osob (zawodnikow i kibicow) to traci tych klientow wiec powinno wlasnie takie PFD dążyc do nazwijmy to stworzenia produktu wysokiej jakosci by byl konkurencyjny. w tym przypadku sa to zawody wysokiej rangi z organizacja na najwyzszym poziomie. z zamyslu takie Mistrzostwa Polski powinny byc wzorcowa liga driftingowa chocby dlatego ze dzierza w tytule nazwe nawiazujaca do najwazniejszych zawodow w kraju.

co do samej konkurencji to moim skromnym zdaniem gdyby jedna liga druga nie obrzucala blotem tylko "zdrowo" konkurowala moze spowodowac znaczny wzrost popularyzacji driftingu dlatego ze jezeli bedzie gdzie startowac (fajnie zeby bylo tez wiecej miejsc do treningu) to moze sie okazac ze coraz wiecej ludzi powazniej zainteresuje sie driftingiem czy np przejdzie z innej dyscypliny do naszej.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez e30 owner » 5 lip 2014, o 13:00

drift-rak napisał(a):
no sam widzisz ze jezeli dana firma rozczaruje rzesze osob (zawodnikow i kibicow) to traci tych klientow wiec powinno wlasnie takie PFD dążyc do nazwijmy to stworzenia produktu wysokiej jakosci by byl konkurencyjny. w tym przypadku sa to zawody wysokiej rangi z organizacja na najwyzszym poziomie. z zamyslu takie Mistrzostwa Polski powinny byc wzorcowa liga driftingowa chocby dlatego ze dzierza w tytule nazwe nawiazujaca do najwazniejszych zawodow w kraju.

co do samej konkurencji to moim skromnym zdaniem gdyby jedna liga druga nie obrzucala blotem tylko "zdrowo" konkurowala moze spowodowac znaczny wzrost popularyzacji driftingu dlatego ze jezeli bedzie gdzie startowac (fajnie zeby bylo tez wiecej miejsc do treningu) to moze sie okazac ze coraz wiecej ludzi powazniej zainteresuje sie driftingiem czy np przejdzie z innej dyscypliny do naszej.


Tak wszystko się zgadza - tylko wchodzi taki czynnik jak realia (zapewne fundusz). Bo raczej tylko to mogło zawieść kiedy wiadomo co trzeba spełnić i kiedy by wszystko było na najwyższym poziomie. I kiedy tego funduszu nie ma, żeby było na najwyższym poziomie, to trzeba "pudrować" na różne sposoby by przyciągnąć zawodników jakich się chce. A "puder" kiedyś odpadnie i maszkara wyjdzie na jaw w końcu :) I ja nie zauważyłem żeby jakoś jawnie którakolwiek organizacja obrzucała błotem drugą, może poza kulisami na pewno jedni jadą drugich - ale to też jest element walki o klienta. Każdy kto siedzi w handlu wie co mam na myśli. I idealistyczne podejście to jedno, a realistyczne to drugie. Dopóki kasa się zgadza i nie ma lenistwa to jest ok, jeśli ktoś chce na skróty i nie przemęczając się zrobić najlepsze zawody na świecie to nie wypali. Tutaj "coś" nie zagrało, a co, to już tylko PFD wie. Według mnie kasa, według nich Policja ... prawdy się nie dowiemy.

Ja jestem zdania nadal, że ile zawodów, tyle mistrzostw polski,i tyle wysokiego poziomu, to nie jest dobre i tyle. Zobaczycie jak drift się stanie cyrkiem kilkunastu kierowców z kilku teamów, jak to się opatrzy już ludziom, sponsorzy zaczną odchodzić co się stanie. Bo ciekaw jestem czy z samych wpisowych i biletów jakakolwiek impreza wyszła choćby na zero.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Kalendarz PFD & Drift Allstars 2014

Postprzez AndrzejMT » 5 lip 2014, o 13:28

Bartdrift napisał(a):
zwirek_wrc napisał(a):Dążę do tego, że nie może być żeby w jednym kraju działały dwie federacje i jedna z drugą konkurowały.




Bzdury piszesz. Nic tak nie napedza rozwoju jak zdrowa konkurencja. Im wiecej "firm" (jak to nazwales) tym lepiej dla tego sportu.

A juz najgorsze co sie moze stac to wlasnie taki "monopol" jaki mialo pfd. Wtedy wlasnie ma sie w dupie kibicow, w dupie zawodnikow bo przeciez "i tak przyjda, no bo gdzie maja isc" .



..Czy oby na pewno? Z tego co sobie przypominam to Obsługa na I RD DMGP to ludzie DO ;)


..Moim zdaniem powinna być konkurencja owszem, ale jako że Drifting w PL dopiero się rozwija, i zaczyna być fajnie, to już - a dopiero połowa roku - robi się kibel..
.. Tu i tam - piszą ludzie że kibice, ze publika - a dlaczego ta publika została olana przez DMGP robiac II RD w tym samym terminie co DO?!.. Nie chce wywoływać wojny, ale nie srajmy we własne podwórko, bo za chwile się okaże iż takie kraje jak SK, CZ czy LT rozwina sie szybciej niż nam się może wydawać..

..Za tydzień KOE, prawdziwy poziom, kierowca z Japoni, Polaków mało ale jednak.. Żyjmy Pasją!! Apeluję!!
Avatar użytkownika
AndrzejMT
Król Ronda
 
Posty: 93
Dołączył(a): 10 maja 2009, o 09:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawody, Treningi, Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości