Budujemy tor? [wydzielony]

Wydarzenia driftingowe.

Re: Budujemy tor ?

Postprzez Ray » 5 sie 2013, o 09:16

Co to za tor za 2 bańki :)?
Avatar użytkownika
Ray
Touge Drifter
 
Posty: 1526
Dołączył(a): 24 lip 2009, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Budujemy tor ?

Postprzez Simons14a » 5 sie 2013, o 09:21

Plus ziemia za miastem z zapisem w miejscowym planie zagospodarowania,że jest tor i nikt nigdy nie będzie mógł oprotestowywać że hałas,kurz itp.
Sam tor może wyszedłby nawet trochę taniej ale zrobiony tylko pod osobówki ,kartingi i motory.
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Budujemy tor ?

Postprzez drift-rak » 5 sie 2013, o 09:35

BTW jak tak sobie ogladam Automaniaka to widze ze szanowny pan Stig moze ryc pobocza praktycznie bez przerwy (nie kwestionuje jego umiejetnosci jako kierowcy wyscigowego ale w poslizgach duzo mu brakuje do polskich drifterow)

co do toru:
Coel na premiera;))

koszt mozna obliczyc przeliczajac ilosc metrow kwadratowych razy cena 1m2 nawierzchni ktora bedzie odpowiednia (dwie warstwy asfaltu plus podklad). tak czy tak mysle ze taki karting poznanski to bardziej 4mln zl;) plus grunt, geodeta i inne
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Budujemy tor ?

Postprzez Bartdrift » 5 sie 2013, o 12:58

hehe, w tą cena metra ziemi to nie wierze, ale jak by co to masz kolejnego do spółki. Tez z xx moge położyc jak by co.

EDIT : Kwote wedytowalem skoro to juz ktos wydzielil i taki temat otwarty sie z tego zrobił. Nie lubie skarbówki zbytnio ;)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Budujemy tor ?

Postprzez Hikiel » 5 sie 2013, o 13:10

Wystarczy odwołać trening i już się bańka znalazła na nowy tor :banana:
Hikiel
Touge Drifter
 
Posty: 228
Dołączył(a): 18 paź 2010, o 22:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budujemy tor? [wydzielony]

Postprzez w4ski » 5 sie 2013, o 14:28

Temat jak najbardziej trafny, Bo wszyscy wiemy w naszym Kraju nie inwestują w tego typu rzeczy. A inwestycja zwróciła by sie bardzo szybko :)
w4ski
Clutch Burner
 
Posty: 36
Dołączył(a): 25 mar 2013, o 10:21
Lokalizacja: Września

Re: Budujemy tor? [wydzielony]

Postprzez Ryba » 5 sie 2013, o 14:56

Na tym forum bardzo łatwo pobudzić wielką zrzutkę na driftingowy cel (patrz odbudowa auta, czy spalonego warsztatu), więc myślę że jakby tak każdy zrzucił się po 100zł wyszłaby niezła sumka + inwestorzy jako spółka, o których już wyżej była mowa.
Czemu nie, pomysł napewno godny i myślę, że przy współpracy z innymi moto dyscyplinami udałoby się to zorganizować. Karting? Supermoto?
Kto jest w temacie ekip i ich sponsorów z danych dyscyplin, żeby popytać tu i tam?
/edit: Na forum jest zarejestrowanych 9959 użytkowników. Aktywnych jest może połowa, a może 1/4 (do sprawdzenia przez admina)- mnożąc przez symboliczne 100zł wychodzi naprawdę dobry start;)
Avatar użytkownika
Ryba
Touge Drifter
 
Posty: 397
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 20:47
Lokalizacja: Piła

Re: Budujemy tor? [wydzielony]

Postprzez bebikom » 5 sie 2013, o 15:09

Myśle, że takich małych inwestorów od 1000-5000,- by się sporo zebrało i tor powstanie, a projekt można dać do zrobienia na Politechnice Poznańskiej w ramach jakiegoś zaliczenia. Ja jestem jak najbardziej zainteresowany!
bebikom
Clutch Burner
 
Posty: 40
Dołączył(a): 20 lip 2010, o 21:18
Lokalizacja: Gniezno

Re: Budujemy tor? [wydzielony]

Postprzez dani88 » 5 sie 2013, o 15:22

po 1000 pln jak najbardziej:) woj łódzkie wchodzi w gre pewnie?? ;)
Avatar użytkownika
dani88
Touge Drifter
 
Posty: 177
Dołączył(a): 10 maja 2010, o 21:00
Lokalizacja: Sieradz

Re: Budujemy tor? [wydzielony]

Postprzez sajrus » 5 sie 2013, o 15:41

choć wydaje mi się że plany są tylko planami to może warto zamiast na poznań postawić na centrum Polski? (geograficzne) Łódzkie ma zbieg autostrad i na dodatek mniej więcej podobną odległość od skrajnych miast Polski. Ziemia jest raczej dość tania, No i może udało by się miejscowych budowlańców (dróg) namówić do współpracy, w drifcie osób związanych z budowlanką jest kilka więc chyba z robocizną nie było by problemu. Temat budowy toru był już kilkukrotnie wałkowany i widze schemat się powtarza, Plany; Podnieta; Chęci; Klapa. Coel jako, że zapoczątkowałeś temat i jak czytam wyraziłeś chęć zainwestowania to wydaje mi się że powinieneś w jakiś sposób przewodniczyć "planą/projektowni" brak lidera zawsze skutkował klapą, może jak ktoś się zaangażuje w to bardziej jak zwykle to coś z tego będzie. Fajnie by było jak by to WYPALIŁO!
Avatar użytkownika
sajrus
Touge Drifter
 
Posty: 545
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 23:24
Lokalizacja: łódź

Re: Budujemy tor? [wydzielony]

Postprzez STEVEN » 5 sie 2013, o 15:59

warto by najpierw nakreślić jakiś kosztorys:
1. cena gruntu w wybranej (przez inwestorów) lokalizacji
2. cena robót budowlanych (skoro są wśród drifterów ludzie prowadzący firmy budowlane, niech wypowiedzą się o tych kosztach)
3. cena utrzymania toru przez cały rok
4. i szereg innych kosztów które na pewno występują a o których nie wspomniałem

W wielkim uproszczeniu "forumowa zrzuta" skutkowałaby zniżkami dla w/w inwestorów w użytkowaniu toru (w zależności od ich wysokości), cała reszta korzystających z toru opłacałaby treningi, z których tor byłby serwisowany. Poza tym, wiele prac mających na celu utrzymanie poboczy, pasów zieleni itd mogłaby być wykonywana przez samych użytkowników toru w zaplanowanych terminach w zamian za darmowy trening na przykład...

taka moja fantazja

przy współpracy kilku czołowych zespołów polskich + całej reszcie "małych" inwestorów jest wizja zgromadzenia budżetu na taką inwestycję
STEVEN
Clutch Burner
 
Posty: 46
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 20:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Budujemy tor? [wydzielony]

Postprzez Bartdrift » 5 sie 2013, o 16:09

sajrus napisał(a): widze schemat się powtarza, Plany; Podnieta; Chęci; Klapa.


I tego samego sie obawiam, wiec nawet nie staram sie czegos wiecej pisac ;)

tez mysle ze centrum Polski. Ale w cuda zrzuty forumowej nie bardzo wierze osobiscie. Panowie, to juz nie kasa 5 tys zl, ale spokojnie grubych pare mln. Tutaj nie wiele pomoze zebrane 5 tyś zl, chyba ze na brame wjazdowa i to raczej nie wielkiego rozmiaru ;)
Ale popisac sobie mozemy, czemu nie. To w koncu tylko forum ;)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Budujemy tor? [wydzielony]

Postprzez Bartdrift » 5 sie 2013, o 16:22

Nie no, za stary jestem na plan bez zakończenia ;) Ale z tego co piszesz masz cos tam wstepnie poustalane. Jak jak napisalem jestem wstepnie gotowy na rozpoczecie jakichs konkretnych rozmow. W naszym driftingowym swiatku jest jeszcze ktos kto pewnie moze duzo pomoc a i pewnie z checia wejdzie w taki biznes, ale to juz nie bede tego pisal na forum. Poczekam jeszcze czy temat sie jakos rozwinie (moze jakis cud ;) ) i jesli tak, to podzwonie, porozmawiam.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Budujemy tor? [wydzielony]

Postprzez seba.k » 5 sie 2013, o 16:49

Zawsze jeszcze można wykupić lotnisko w kąkolewie bo słyszałem że na sprzedaż :grin:
Avatar użytkownika
seba.k
Touge Drifter
 
Posty: 116
Dołączył(a): 20 gru 2012, o 17:33
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Budujemy tor? [wydzielony]

Postprzez Micki » 5 sie 2013, o 16:51

Może kickstarter? Ciekawy opis, plany i może udałoby się coś wskórać? Nie takie kwoty już tam zbierali ;)
Avatar użytkownika
Micki
Touge Drifter
 
Posty: 115
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 10:15
Lokalizacja: Koszalin

Następna strona

Powrót do Zawody, Treningi, Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron