Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Wydarzenia driftingowe.

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez nad100 » 19 lut 2008, o 16:41

według mnie nie widzę większych problemów co do samego regulaminu bo nie mam np lekkich drzwi ale widzę jeden podstawowy (z mojego punktu widzenia) problem. Nie ma podziału na klasy :cray:
W sezonie 2007 startowało i klasyfikowało się w generalce 30 kierowców którzy do tej pory zdążyli podnieść swoje umiejętności i osiągi auta a co z amatorami?
Myślę że to w znaczny stopniu ograniczy starty nowicjuszy bo nie każdy od zawsze lata bokami i nie każdy ma auto z turbo wielkości wiadra żeby równać się z zawodnikami siedzącymi w tym dłużej.
Tak czy tak mam zamiar spróbować się w tym sporcie, ale szkoda że olano ten temat na pewno wpłynełoby to pozytywnie na przyszłość

pozdro
nad100 - driftamator
Avatar użytkownika
nad100
DRIFTER
 
Posty: 26
Dołączył(a): 26 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez maÅ‚pa777 » 19 lut 2008, o 21:10

5.2.2 Licencję PFD zdobyć można przed każdą rundą zawodów podczas treningów kwalifikacyjnych. O przyznaniu licencji decyduje Zespół Sędziów.
Czy ktoś może mi "powiedzieć" kiedy będą odbywały się treningi kwalifikacyjne? Tego samego dnia co runda zawodów?
Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam! :help:
Avatar użytkownika
małpa777
DRIFTER
 
Posty: 398
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 22:49
Lokalizacja: Siedlce

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez EBER » 19 lut 2008, o 22:23

Mi sie wydaje ze licencja bedzie tego samego dnia co kwalifikacje.Licencja bedzie pewnie wygladac tak ze trzeba bedzie jakas osemke machnac do tego jakas inna figure i tyle(bedzie to trwac pare chwil) a potem kwalifikacje.Nastepnego dnia zawody.
Avatar użytkownika
EBER
DRIFTER
 
Posty: 182
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 00:13
Lokalizacja: Stolica

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez Bartdrift » 19 lut 2008, o 23:01

Dla mnie to wynika z tego ze beda treningi przed zawodami ,i sedziowie beda sobie siadac i obserowac zawodnikow. Potem to juz tylko :temu damy ,temu nie. Tez tak troche cichociemnie. Myslalem ze to beda jakies oficjalne "sprawdziany" umiejetnosci ,ale z obecnego regulaminu nie wynika wlasciwie nic. Nie zebym mial z tym jakis problem :grin: ,ale tak sobie pomysle o nowoprzybylych drifterach ,no i dochodze do wniosku ze nie jest to przyjazny rozwojowi regulamin. Po prierwsze wymagania licenci bez dokladnego okreslenia co trzeba spelnic zeby taka dostac ,sprawa druga to tak jak juz nad100 napisal: Brak podzilau na klasy.

Mam jeszcze pytania dotyczace slicków. Wiem ze w poprzednich sezonach nie moglo byc typowych slickow ,a jedynie polslicki i to tylko te z dopuszczeniem do ruchu. Czy to sie zmienilo ? Czy w takiej sytuacji moge wywalic pelny slick na przod i tyl ?
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez maÅ‚pa777 » 20 lut 2008, o 14:39

Widzę ze nie tylko ja mam problem z interpretacją regulaminu. Mam wrażenie że sam PDF jeszcze nie wie jak to wszystko bedzie wyglądało. Nie ukrywa, że jestem trochę rozczarowany regulaminem. W tym roku bardzo chciał bym spróbować swoich sił w tym sporcie(chociaż wiem że gówno osiągnę) ale widzę ze nie bedzie to takie proste. Mam nadzieję że PDF w krótkim czasie sprecyzuje swoje wymagania.
Avatar użytkownika
małpa777
DRIFTER
 
Posty: 398
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 22:49
Lokalizacja: Siedlce

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez Grzechu » 20 lut 2008, o 21:28

moim zdaniem regulamin nie jest najgorszy.Można za przyzwoite pieniążki przygotować auto do zawodów.Nie ma jakiś kosmicznych homologacji na kombinezon,kask kubełek...Oczywiście wymogi bezpieczeństwa muszą być jakieś zachowane ;)
Szkoda,że nie ma podziału na klasy.Trzeba trenować i spróbować powalczyć :drift:
Avatar użytkownika
Grzechu
DRIFTER
 
Posty: 946
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 17:38
Lokalizacja: Åšroda Wielkopolska

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez buli » 20 lut 2008, o 22:15

Z tymi opuszczanymi szybami to rzeczywiście dziwna sprawa...

juby na forum sr.pl napisał(a): W przypadku lekkich drzwi - na chwilę obecną sędziowie przed zawodami mogą takie auto dopuścic, ale nie muszą.


:wtf:

jak dla mnie to jest TOTALNIE bez sensu
Bart wstaw sobie lepiej normalne drzwi ;)
buli
Touge Drifter
 
Posty: 199
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 20:20

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez Bartdrift » 20 lut 2008, o 22:18

hehe ,wiesz dobrze, ze akurat w tym wypadku było by to dosc trudne :grin: ;)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez buli » 20 lut 2008, o 22:25

z drugiej strony, to może być ukłon PFD w stronę driftingo :yahoo: :yahoo: :yahoo:
jak wiadomo, do plastikowych szyb ciężko się przyczepia kamerki, jeden już nawet taką w głowę dostał... :grin:
innego celu istnienia takiego zapisu w regulaminie nie widzÄ™
buli
Touge Drifter
 
Posty: 199
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 20:20

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez Bartdrift » 20 lut 2008, o 22:32

O %#$%@ !!! O tym nie pomyslalem! :twardziel: Co ze mnie za osioł ! Jeszcze sie burze o to ! :lollol:
Ju-by ,juz nie chce zmian !!!!! pomyliło mi sie coś :D :)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez ju-by » 21 lut 2008, o 12:33

nad100 napisał(a):według mnie nie widzę większych problemów co do samego regulaminu bo nie mam np lekkich drzwi ale widzę jeden podstawowy (z mojego punktu widzenia) problem. Nie ma podziału na klasy :cray:
W sezonie 2007 startowało i klasyfikowało się w generalce 30 kierowców którzy do tej pory zdążyli podnieść swoje umiejętności i osiągi auta a co z amatorami?
Myślę że to w znaczny stopniu ograniczy starty nowicjuszy bo nie każdy od zawsze lata bokami i nie każdy ma auto z turbo wielkości wiadra żeby równać się z zawodnikami siedzącymi w tym dłużej.
Tak czy tak mam zamiar spróbować się w tym sporcie, ale szkoda że olano ten temat na pewno wpłynełoby to pozytywnie na przyszłość

pozdro
nad100 - driftamator


Niestety rozwój sportu stawia coraz większą barierę wejścia a są nią między innymi umiejętności. Na szczęście jest duzo treningów, gdzie można podnosić skillsy ;)
Avatar użytkownika
ju-by
Komentator
 
Posty: 724
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez ju-by » 21 lut 2008, o 12:34

małpa777 napisał(a):5.2.2 Licencję PFD zdobyć można przed każdą rundą zawodów podczas treningów kwalifikacyjnych. O przyznaniu licencji decyduje Zespół Sędziów.
Czy ktoś może mi "powiedzieć" kiedy będą odbywały się treningi kwalifikacyjne? Tego samego dnia co runda zawodów?
Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam! :help:


Imprezy są dwudniowe właśnie po to, aby zdążyć. Zdobywanie licencji w piątki.
Avatar użytkownika
ju-by
Komentator
 
Posty: 724
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez ju-by » 21 lut 2008, o 12:35

EBER napisał(a):Mi sie wydaje ze licencja bedzie tego samego dnia co kwalifikacje.Licencja bedzie pewnie wygladac tak ze trzeba bedzie jakas osemke machnac do tego jakas inna figure i tyle(bedzie to trwac pare chwil) a potem kwalifikacje.Nastepnego dnia zawody.


Nie będzie żadnych figur. Normalne przejazdy, tak, jak podczas nornalnego treningu przed zawodami.
Avatar użytkownika
ju-by
Komentator
 
Posty: 724
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez ju-by » 21 lut 2008, o 12:36

Bartdrift napisał(a):Mam jeszcze pytania dotyczace slicków. Wiem ze w poprzednich sezonach nie moglo byc typowych slickow ,a jedynie polslicki i to tylko te z dopuszczeniem do ruchu. Czy to sie zmienilo ? Czy w takiej sytuacji moge wywalic pelny slick na przod i tyl ?


Tak, możesz mieć slicki na obu osiach ;)
Avatar użytkownika
ju-by
Komentator
 
Posty: 724
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin i Kalendarz PFD 2008

Postprzez Bartdrift » 21 lut 2008, o 17:02

No to bede mial! W sumie to i tak mialem ,ale pol slicki. Jak teraz wywale laka to mnie tam dopiero rakieta samonaprowadzajaca dogonicie ! :yahoo:
Dla mnie bomba ,choc to jeszcze bardziej poglebiac bedzie roznice w poziomie i sprzecie. W IDC np. nie pozwolono juz miec nawet połslickow z tylu ,po to aby dac wszytkim rownie szanse (nawet sie bardzo z nimi pożarłem o to ze nawet r888 nie mozna ,choc maja dopuszczenie na drogi)
Przyjedzie teraz taki bartdrift ,nie dość że jeden sezon do przodu ,to jeszcze pol bagażnika pieniedzy pod postacia poteznych slikow ,da po gazie i zaden nowy nie bedzie mogł nawet pomarzyć o jakiejkolwiek walce. Ba ,nie tylko nowy ,ale raczej nie wielu bedzie stac na zakupienie mocnych slikow ,a nawiazanie jakiejkolwiek walki z kims kto ma takie 255 /18 slick ,mozna wlozyc miedzy bajki.
Troche bez sensu . Choc tak jak mowilem ,dla mnie super . :drift:
Dzieki za odpowiedzi :)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawody, Treningi, Imprezy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości