V runda DMP tor POZNAŃ

Wydarzenia driftingowe.

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Jay » 26 wrz 2012, o 20:50

karol_yfer napisał(a):ranga czy nazwa mistrzostw Polski ??:)



Nazwa, ale fakt że wszyscy traktują tą ligę za najwyższą...
Jay
Touge Drifter
 
Posty: 216
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 20:10
Lokalizacja: Siedlce

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Bartdrift » 26 wrz 2012, o 21:03

Sa jeszcze inne powody : Troche sie to wszystko zazebia- sa tam wszyscy najlepsi. NIe ma alternatywy po prostu, a chcac jezdzic z najlepszymi wybierasz pfd - mimo ze samo w sobie jest tak niedoskonałe od lat ze masakra. Juz sie wszcysc przyzwyczaili do tego balaganu nawet - bo po prostu nie ma wyjscia, nie ma alternatywy. Przy czym w koncu sie pojawi - jestem przekonany. I to bedzie na tyle, jesli sie w koncu nie ogarna i nie zacznie im ZALEZEC na tym co robią.

A wracajac do temau, to dzisiaj przeanalizowalem sobie na spokojnie kolejny filmik ogien vs trela. Z zupelnie innego miejsca. No i faktycznie musze troche zwrocic honor brt. Ognia troche jednak za mocno wysralo na zewnatrz przed ostatnim winklem. Z pewnoscia to nie byla idealna linia wbrew temu co wczesniej pisalem. Nie zmienia to kompletnie mojej oceny, bo przeprostowanie Pawla bylo ewidentne i nad tym nie ma co dyskutowac. Fakt- widac, ze chyba po prostu zglupial nie bedac przygotowanym na tak szeroki objazd :D Nadal utrzymuje, ze pierwszy zakret to Pawel pojechal gorzej (jak na zasady ktore podobno byly ustalone !) bo wkleil sie w ognia zamiast pojechac po tej nieszczesnej zewnetrznej tak jak niby to mialo byc. W tamtym miejscu to byl jego blad (jak by nie bylo). Potem ogien zrobil mega blad jadac zdecydowanie za szeroko. Dalej wiadomo. Nadal utrzymuje, ze dogrywki byc nie powinno.
Tak tylko chcialem sporostowac to co sam pisalem delikatnie ;)

A z innej beczki : Komplenie nie wiem dlaczego i co bylo tego przyczyna, ale gdzie sie podzial Andy Jeanen ? Bo dopiero teraz zajazylem ze go nie bylo, a moze to przez to takie akcje od razu z sedziowaniem ? Tak gdybam, bo nie wiem w koncu jak sie zawodnicy na niego zapatruja, ale jakos tam mi to teraz przyszlo do glowy, czy to nie jest czasem przyczyna takich jaj.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Mariusz vel Tata ;) » 26 wrz 2012, o 21:44

Bartdrift napisał(a):... ale gdzie sie podzial Andy Janen ? Bo dopiero teraz zajazylem ze go nie bylo,....

Andy sobote i niedziele spedzil w Kalifornii na WTCC miedzy innymi ;)
Mariusz vel Tata ;)
moderator
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 11 maja 2008, o 15:25
Lokalizacja: Belgia

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Ray » 27 wrz 2012, o 08:53

To kto sędziował oprócz Jamesa?
Avatar użytkownika
Ray
Touge Drifter
 
Posty: 1526
Dołączył(a): 24 lip 2009, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Mikol » 27 wrz 2012, o 09:10

radziustrzala napisał(a):
Mikol napisał(a):jak wiecie lub nie byla rowniez dyskusyjna decyzja przejazdow Grelka - Wodzinski. co o tym myslicie?


Jedna wielka tragedia! Nie dziwie się ze sędziowie dostali ładny gest od Wodzińskiego. Na Jego miejscu tez byłbym wkurzony... Może ma ktoś filmik z przejazdu a na pewno wszystko będzie ładnie widać. Wg. mnie Grelka niezbyt ogarniał


a ja sie dziwie bo na zawodach chyba jest cos takiego jak szacunek do zawodnikow i sedziow. apropos przejazdu osobiscie nie moge wiele powiedziec gdyz stalem na starcie ale osoba ktora ogladala z wiezy sedziowskiej mowila ze Wodzinski ewidentnie odprostowal.
Avatar użytkownika
Mikol
Touge Drifter
 
Posty: 291
Dołączył(a): 24 wrz 2010, o 18:35
Lokalizacja: Poznań

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Szymon33 » 27 wrz 2012, o 09:23

Sorry za zmiane tematu i wtrącenie :D ale o co chodzi z Ogniem i PFD? bo sie kiedys zastanawiałem czemu zniknął w 2010 czy 11, a nie bylem wtedy w temacie;)

Żeby nie było offtopu uważam, że mimo prawa każdego do wypowiedzi to tak jak wyżej napisano na każdych zawodach inny briefing i inne zasady więc wg mnie, podkreślam według mnie najbardziej powinno sie kierować opinią zawodników i tych co to widzieli a nie osob co widziały na YouTube i sie kłócą
pozdrawiam :rockon:
Avatar użytkownika
Szymon33
Touge Drifter
 
Posty: 104
Dołączył(a): 4 paź 2010, o 09:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez radziustrzala » 27 wrz 2012, o 11:33

Mikol napisał(a):
radziustrzala napisał(a):
Mikol napisał(a):jak wiecie lub nie byla rowniez dyskusyjna decyzja przejazdow Grelka - Wodzinski. co o tym myslicie?


Jedna wielka tragedia! Nie dziwie się ze sędziowie dostali ładny gest od Wodzińskiego. Na Jego miejscu tez byłbym wkurzony... Może ma ktoś filmik z przejazdu a na pewno wszystko będzie ładnie widać. Wg. mnie Grelka niezbyt ogarniał


a ja sie dziwie bo na zawodach chyba jest cos takiego jak szacunek do zawodnikow i sedziow. apropos przejazdu osobiscie nie moge wiele powiedziec gdyz stalem na starcie ale osoba ktora ogladala z wiezy sedziowskiej mowila ze Wodzinski ewidentnie odprostowal.


Wg. mnie Grelka nie miał dnia lub nie do końca jest jeszcze wjeżdżony w auto. Toyota lepiej mu to wychodziło pewnie kwestia czasu:) te przejazdy powinien wygrać Wodziński
radziustrzala
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3 mar 2010, o 20:24

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Juzek » 27 wrz 2012, o 14:03

Bartdrift napisał(a):A wracajac do temau, to dzisiaj przeanalizowalem sobie na spokojnie kolejny filmik ogien vs trela. Z zupelnie innego miejsca. No i faktycznie musze troche zwrocic honor brt. Ognia troche jednak za mocno wysralo na zewnatrz przed ostatnim winklem. Z pewnoscia to nie byla idealna linia wbrew temu co wczesniej pisalem. Nie zmienia to kompletnie mojej oceny, bo przeprostowanie Pawla bylo ewidentne i nad tym nie ma co dyskutowac. Fakt- widac, ze chyba po prostu zglupial nie bedac przygotowanym na tak szeroki objazd :D Nadal utrzymuje, ze pierwszy zakret to Pawel pojechal gorzej (jak na zasady ktore podobno byly ustalone !) bo wkleil sie w ognia zamiast pojechac po tej nieszczesnej zewnetrznej tak jak niby to mialo byc. W tamtym miejscu to byl jego blad (jak by nie bylo). Potem ogien zrobil mega blad jadac zdecydowanie za szeroko. Dalej wiadomo. Nadal utrzymuje, ze dogrywki byc nie powinno.
Tak tylko chcialem sporostowac to co sam pisalem delikatnie ;)


dodaj do tego pomiar predkosci w tym wlasnie miejscu :) i juz wiesz dlaczego decyzja byla taka a nie inna :)
Juzek
Król Ronda
 
Posty: 59
Dołączył(a): 1 wrz 2008, o 00:39

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Arnold » 27 wrz 2012, o 15:38

Jak to właściwie jest z sytuacją, która miała miejsce a mianowicie: nagle przychodzi ulewa. Żeby zjechać do boksu trzeba zgłosić awarię (jeśli ktoś tak zrobi, to wgl. weryfikuje się czy było to podstawne)? Szczerze mówiąc, gdy rozpadało się na dobre to poszedłem schować się pod namiot i widziałem, że jacyś zawodnicy latali, ale (chyba nawet zanim tor stał się zupełnie mokry tzn. kałuże itp.) ktoś zjeżdżał do parku maszyn? Nie chcę rzucać żadnymi nazwiskami, bo szczere mówiąc juz nie pamiętam, kto mógł zjeżdzać.

Edit: Poruszyłem ten temat, bo dosyć zaintrygował mnie post (nie jestem w stanie potwierdzić jego rzetelności):
mayday1984 napisał(a):zapytaj sie sędziów tak samo jak FUX , Davidof i reszta co jeździła na mokrym, nie jak Wodzinski płaczek odrazu uciekł do boksu :banghead: to się nazywają zawody PFD :thumbsup:
Avatar użytkownika
Arnold
Touge Drifter
 
Posty: 192
Dołączył(a): 12 paź 2009, o 13:07
Lokalizacja: Gdańsk

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Å»aba » 27 wrz 2012, o 16:59

Arnold napisał(a):Jak to właściwie jest z sytuacją, która miała miejsce a mianowicie: nagle przychodzi ulewa. Żeby zjechać do boksu trzeba zgłosić awarię (jeśli ktoś tak zrobi, to wgl. weryfikuje się czy było to podstawne)? Szczerze mówiąc, gdy rozpadało się na dobre to poszedłem schować się pod namiot i widziałem, że jacyś zawodnicy latali, ale (chyba nawet zanim tor stał się zupełnie mokry tzn. kałuże itp.) ktoś zjeżdżał do parku maszyn? Nie chcę rzucać żadnymi nazwiskami, bo szczere mówiąc juz nie pamiętam, kto mógł zjeżdzać.

Edit: Poruszyłem ten temat, bo dosyć zaintrygował mnie post (nie jestem w stanie potwierdzić jego rzetelności):
mayday1984 napisał(a):zapytaj sie sędziów tak samo jak FUX , Davidof i reszta co jeździła na mokrym, nie jak Wodzinski płaczek odrazu uciekł do boksu :banghead: to się nazywają zawody PFD :thumbsup:


Raczej nikt nie sprawdza, czy zawodnik faktycznie ma jakąś awarię. A ponad to, wg. regulaminu w czasie eliminacji zawodnik ma 5 minut na naprawę awarii... "d) Konieczność naprawy, zmiany kół lub tankowania pod rygorem wykluczenia z zawodów, musi zostać zgłoszona sędziemu startowemu. Maksymalny dozwolony czas na naprawę/wymianę kół to 5 min. od momentu zgłoszenia."
Avatar użytkownika
Żaba
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 wrz 2008, o 19:15

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Ray » 27 wrz 2012, o 17:04

To się tyczy raczej TOP32/16, a nie samych kwali. Zawsze można przesunąć kogoś na koniec kolejki i dać mu czas aby naprawił auto.
Avatar użytkownika
Ray
Touge Drifter
 
Posty: 1526
Dołączył(a): 24 lip 2009, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez MANEY » 28 wrz 2012, o 09:39

Po ponownym przeczytaniu wszystkich postów, po ochłonięciu z emocji z poprzedniego weekendu i w końcu po ZROZUMIENIU tego co napisał Mistrz Hypki uważam że jest i było ok, sędziowie POWIEDZIELI na brifie co jest ważne i to egzekwowali w czasie oceniania przejazdów, nie ma co się czepiać słówek. Nie ważne że ktoś z Was czegoś nie zrozumiał, nie wiedział czy wydawało mu się inaczej. Ważne że 32 zawodników wiedziało, zrozumiało i tak zrobiło. Serdecznie wszystkim Wam dziękuje za niesamowity spektakl jaki dla NAS zrobiliście na V rundzie DMP w Poznaniu: :drift: :uklon: :uklon: :uklon:
MANEY
Amator
 
Posty: 18
Dołączył(a): 26 wrz 2010, o 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Bambus » 28 wrz 2012, o 11:25

MANEY napisał(a): sędziowie POWIEDZIELI na brifie co jest ważne i to egzekwowali w czasie oceniania przejazdów,


:rotfl2:

Gdyby tak było ta dyskusja na pewno dawno by się już skończyła
Avatar użytkownika
Bambus
Touge Drifter
 
Posty: 386
Dołączył(a): 18 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: Kutno

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez casus maximus » 28 wrz 2012, o 17:59

DRIFT OPEN nie liże nikomu tyłka.
DRIFT OPEN nie wtrÄ…ca siÄ™ w nie swoje sprawy.
DRIFT OPEN nie krytykuje nawet nikogo.
DRIFT OPEN ma swoje problemy.

Po prostu.

To tak w kwestii sprostowania Twojego posta Bartdrift milion stron wcześniej.
Avatar użytkownika
casus maximus
Drift Open
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 31 maja 2008, o 16:06
Lokalizacja: Częstochowa

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Bartdrift » 28 wrz 2012, o 18:56

casus maximus napisał(a):DRIFT OPEN nie liże nikomu tyłka.
DRIFT OPEN nie wtrÄ…ca siÄ™ w nie swoje sprawy.
DRIFT OPEN nie krytykuje nawet nikogo.


fasola-DO napisał(a):jeszcze nie było zawodów żeby wszyscy byli zadowoleni i ile razy nie wejdę na forum to te same teksty i te same zarzuty po prostu POLSKA :banghead:

a do tego w kazdym temacie ta sama jedna osoba spinająca się i podkręcająca atmosferę na maxa aż mnie muli ( dlatego nie będę pisał kto to taki bo wszyscy widzą )


No to dobrze ze to sprostowales, bo odnioslem takie wraznie wrazenie, jak widac mylne. Widocznie post napisany w zlym momencie i dlatego tak to odebralem. :)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawody, Treningi, Imprezy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości