V runda DMP tor POZNAŃ

Wydarzenia driftingowe.

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez MÅ‚ody_71 » 25 wrz 2012, o 14:18

A jak jechał ten nowy zawodnik stw z magiczna licencja, nie ma go na liście eedc nawet...
Jechał kwali? :D
Avatar użytkownika
MÅ‚ody_71
Touge Drifter
 
Posty: 235
Dołączył(a): 6 wrz 2009, o 09:25

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez goralv8 » 25 wrz 2012, o 14:39

licencja rajdowa... dostał we wtorek lub środę przed zawodami
Avatar użytkownika
goralv8
DRIFTER
 
Posty: 399
Dołączył(a): 14 wrz 2008, o 20:26
Lokalizacja: Tarczyn

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Smal » 25 wrz 2012, o 15:02

wiec licencja rajdowa "R2" wystarczy?
Avatar użytkownika
Smal
SaikoD Member
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 13:45
Lokalizacja: Świdwin/Gdańsk

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez SuseÅ‚ » 25 wrz 2012, o 15:25

Według nowych przepisów, tak + ocenienie przez organizatora czy ma jakieś umiejętności.
Avatar użytkownika
Suseł
Touge Drifter
 
Posty: 252
Dołączył(a): 26 maja 2010, o 21:00
Lokalizacja: Myszków

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Ray » 25 wrz 2012, o 16:27

brt napisał(a):Nigdy nie uwazalem ze odprost w trasie nie powinien byc oceniony na zero, ale to jest decyzja sedziow.


Przepraszam że tak wyrywam trochę tą wypowiedź z posta, ale tylko takie pytanie - zgadzasz się z faktem że odprostowanie to 0 (wg. powyższego), potem mówisz ze to decyzja sędziów jak jest inaczej. Na briefie było mówione że można prostować? Niebyło mnie i niesłyszałem, ale szczerze wątpię aby coś takiego poleciało. Czyli odprostowanie to 0.

I w ogóle co ma linia tego z przodu, jeśli ktoś z tyłu odprostuje? Już kiedyś była dyskusja czy większym błędem jest spin czy odprostowanie...

A fakt że z Ogniem są jakieś komplikacje i ciągle mówienie że hamuje etc. - jak masz przewagę z pierwszego runu miażdżącą i jedziesz z "kontrowersyjnym" zawodnikiem to zostaw sobie marginez błędu.

KtośTamZMiasta - daruj sobie wypowiedzi najlepiej na całym forum, jak masz coś takiego pisać...

Ktoś tutaj również wspominał o driftboxach- polecam przeczytać forum z tamtego roku około, bo zdaje się że jesteś nowy. NIKT (poza bardzooo małymi wyjątkami, które w większości nie miały kontaktu z tym "wynalazkiem") nie chce ich na zawodach. Przyczyn jest wiele.


PS. Odnośnie dyskusji że ktoś ma szybkie auto, a inny wolne i nie da się za nim jechać. Zróbcie własną serie z wymogiem minimum 450 koni :)
Avatar użytkownika
Ray
Touge Drifter
 
Posty: 1526
Dołączył(a): 24 lip 2009, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Å»aba » 25 wrz 2012, o 16:36

mayday1984 napisał(a):zapytaj sie sędziów tak samo jak FUX , Davidof i reszta co jeździła na mokrym, nie jak Wodzinski płaczek odrazu uciekł do boksu :banghead: to się nazywają zawody PFD :thumbsup:

Dobrze, że ktoś o tym wspomniał. Niektórzy zawodnicy z numerami początkowymi okazali się niezłymi tchórzami. Jak tylko zaczęło kropić, to od razu pozgłaszali awarie, żeby jechać na końcu (w konsekwencji jechali następnego dnia, w idealnych warunkach). Ja proponuję, żeby na następnych zawodach przy niesprzyjającej aurze, WSZYSCY zawodnicy biorący udział w kwali zgłosili awarie na przeczekanie deszczu, wtedy tor zostanie pusty na godzinę, dwie, lub dłużej. Jaja mieli ci, co się nie bali i pojechali.
P.S.
Panowie z teamu Rage powinni wziąć na wstrzymanie, bo pokazywanie sędziom faków na oczach tłumu kibiców z całego kraju nie jest dobrą reklamą.
Avatar użytkownika
Żaba
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 wrz 2008, o 19:15

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Jajnik » 25 wrz 2012, o 16:39

Ray napisał(a):Ktoś tutaj również wspominał o driftboxach- polecam przeczytać forum z tamtego roku około, bo zdaje się że jesteś nowy. NIKT (poza bardzooo małymi wyjątkami, które w większości nie miały kontaktu z tym "wynalazkiem") nie chce ich na zawodach. Przyczyn jest wiele.



Może to po prostu łapanie za słówka, ale nie taki znowu nikt :)
Znalazłbym Ci bardzo szybko "kilka" osób, które by były jak najbardziej ZA driftboxami.
Tam przynajmniej była SUROWA ocena, dla każdego taka sama, którą sędziowie mogli by się wspierać w w/w sytuacjach.
I nie byłoby sytuacji, że tego lubię bardziej, a tamtego mniej :)

Takie moje zdanie. Jest driftbox - każdy ma takie same kryteria oceniania.
Ale o tym była już mowa jak sam wspomniałeś :) więc kończę OT
Avatar użytkownika
Jajnik
DRIFTER
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 19 lis 2009, o 20:46
Lokalizacja: Warszawa/ZÄ…bki

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez brt » 25 wrz 2012, o 16:41

Ray napisał(a):
Przepraszam że tak wyrywam trochę tą wypowiedź z posta, ale tylko takie pytanie - zgadzasz się z faktem że odprostowanie to 0 (wg. powyższego), potem mówisz ze to decyzja sędziów jak jest inaczej. Na briefie było mówione że można prostować? Niebyło mnie i niesłyszałem, ale szczerze wątpię aby coś takiego poleciało. Czyli odprostowanie to 0.

I w ogóle co ma linia tego z przodu, jeśli ktoś z tyłu odprostuje? Już kiedyś była dyskusja czy większym błędem jest spin czy odprostowanie...

A fakt że z Ogniem są jakieś komplikacje i ciągle mówienie że hamuje etc. - jak masz przewagę z pierwszego runu miażdżącą i jedziesz z "kontrowersyjnym" zawodnikiem to zostaw sobie marginez błędu.

KtośTamZMiasta - daruj sobie wypowiedzi najlepiej na całym forum, jak masz coś takiego pisać...

Ktoś tutaj również wspominał o driftboxach- polecam przeczytać forum z tamtego roku około, bo zdaje się że jesteś nowy. NIKT (poza bardzooo małymi wyjątkami, które w większości nie miały kontaktu z tym "wynalazkiem") nie chce ich na zawodach. Przyczyn jest wiele.


PS. Odnośnie dyskusji że ktoś ma szybkie auto, a inny wolne i nie da się za nim jechać. Zróbcie własną serie z wymogiem minimum 450 koni :)


Ray, badz tak mily i nie wyrywaj jakis tam zdan z kontekstu, tylko moze zadaj sobie odrobine trudu i przeczytaj cala reszte ktora napisalem. Masz tam napisane wszystko dlaczego nie zawsze odprost jest z winy goniacego, oraz to czemu na tej imprezie nie moza bylo zostawic sobie marginesu bledu.


Dodam jeszcze ze w kazdej lidze walcza wlasnie z ocenami takich przejazdow, np. w KOE maja telemetrie zamontowana nawet w parach i sprawdzaja tylko predkosc, po to zeby w takiej sytuacji sprawdzic czy predkosci danego zawodnika uciekajacego nie roznily sie akurat w tym przejedzie, czym mogl spowodowac odprosty albo kontakt przez goniacego.
Mialem takie sytuacje na KOE juz dwa razy ze sprawdzano czy zawodnik ktorego gonilem nie spowolnil przejazdu.
brt
IDS PRO
 
Posty: 301
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Ray » 25 wrz 2012, o 16:58

Dlatego przeprosiłem że tak wyrwałem z kontekstu, ale czytałem wszystko ;) Na to czy ktoś hamuje czy nie jest bardzo proste rozwiązanie - listwy LEDów, jak w FD pokazujące użycie hamulca. Nie jest to nic drogiego, a eliminuje jakieś ewentualne wątpliwości.

Jasne że wiem, że odprostowanie może wynikać z jakiegoś błędu z przodu. Korekte jestem jeszcze w stanie przełknąć, ale naprawdę nie wmówisz mi, że to nie był błąd, który by nie dawał wyniku 10-0, bo auto było już w strone przeciwną do zakrętu lekko zwrócone.
Avatar użytkownika
Ray
Touge Drifter
 
Posty: 1526
Dołączył(a): 24 lip 2009, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez radziustrzala » 25 wrz 2012, o 17:03

Ray napisał(a):
Ktoś tutaj również wspominał o driftboxach- polecam przeczytać forum z tamtego roku około, bo zdaje się że jesteś nowy. NIKT (poza bardzooo małymi wyjątkami, które w większości nie miały kontaktu z tym "wynalazkiem") nie chce ich na zawodach. Przyczyn jest wiele.


Napisałem też, że driftboxy miały by pomagać sędzią a nie odwalać za nich robotę maszyna nigdy nie zastąpi człowieka. Ale gdyby mieli niejasności odtwarzają przejazd i wszystko wiadomo
radziustrzala
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3 mar 2010, o 20:24

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Ray » 25 wrz 2012, o 17:09

radziustrzala napisał(a):
Ray napisał(a):
Ktoś tutaj również wspominał o driftboxach- polecam przeczytać forum z tamtego roku około, bo zdaje się że jesteś nowy. NIKT (poza bardzooo małymi wyjątkami, które w większości nie miały kontaktu z tym "wynalazkiem") nie chce ich na zawodach. Przyczyn jest wiele.


Napisałem też, że driftboxy miały by pomagać sędzią a nie odwalać za nich robotę maszyna nigdy nie zastąpi człowieka. Ale gdyby mieli niejasności odtwarzają przejazd i wszystko wiadomo


Driftboxy w parach? Pomyśl o tym. I nie da się tak "odtworzyć" odrazu przejazdu, trwałoby to pewnie z 10 minut (jeśli by zarejestrowało...). Ale to nie temat o tym. Powiem tylko że przy sędziowaniu to mi ( i nie tylko mi) bardziej przeszkadzały niż pomagały, a też było podejrzenie co do poprawności wyników.
Avatar użytkownika
Ray
Touge Drifter
 
Posty: 1526
Dołączył(a): 24 lip 2009, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez radziustrzala » 25 wrz 2012, o 17:12

Ray napisał(a):
Driftboxy w parach? Pomyśl o tym. I nie da się tak "odtworzyć" odrazu przejazdu, trwałoby to pewnie z 10 minut (jeśli by zarejestrowało...). Ale to nie temat o tym. Powiem tylko że przy sędziowaniu to mi ( i nie tylko mi) bardziej przeszkadzały niż pomagały, a też było podejrzenie co do poprawności wyników.


Dla chcącego nic trudnego w Polsce były używane niewiele ale wydaje mi się ze dało by się ogarnąć tak aby pomagały sędziującym
radziustrzala
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3 mar 2010, o 20:24

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Bartdrift » 25 wrz 2012, o 17:49

Ray, prosze Cie, nie wystepuj w kwestii DB w roli eksperta. Nie wiesz na jakim etapie zakonczyly sie rozmowy nad bardzo prostym wprowadzeniem telemetrii z Wegrami, bo juz tego Arkowi dalej nie bylo sensu przekazywac. To co tutaj pisano zupelnym przypadkiem akurat jest bardzo latwe obecnie do zrobienia i w dodatku juz nie takie drogie :) Ale to juz tutaj tylko rozwazania dla sztuki, nic wiecej. Pfd nie lubilo i nadl nie lubi inwestowac w takie cuda jak "sprzet" ;) Proponuje zakonczyc ten ot, bo to akurat bankowo nic nie wniesie do tego tematu.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez Ray » 25 wrz 2012, o 17:58

W żadnym wypadku jako ekspert, ale miałem z nimi do czynienia i w takiej formie jak były mi nieodpowiadały. Ale to nie temat o tym i plz, już było z 30 stron o DB, nieprzerabiajmy tego ponownie...
Avatar użytkownika
Ray
Touge Drifter
 
Posty: 1526
Dołączył(a): 24 lip 2009, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: V runda DMP tor POZNAŃ

Postprzez kre7cik » 25 wrz 2012, o 18:53

Niektóre wypowiedzi mnie załamują a niektóre śmieszą :) ale generalnie fakt jest jeden wkurzające jest takie podejście PFD do zawodników i kibiców, tyle na temat :)

Bart proponuję w przyszłym sezonie zrobić śledztwo w stylu programu Uwaga znanej stacji telewizyjnej na temat PFD i ich podejścia do ogółu :) :) ja będę kręcił Ty będziesz reporterem myślę że może być z tego jakiś Pulitzer :) :thumbsup:
kre7cik
Clutch Burner
 
Posty: 36
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 17:14
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawody, Treningi, Imprezy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron