Instalacja elektryczna BMW E30 silnik 1.6 > 1.8

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Instalacja elektryczna BMW E30 silnik 1.6 > 1.8

Postprzez Pablo 92 » 22 paź 2008, o 15:04

Witajcie. Zastanawiam się czy czasem nie zrobić swapa od E30 bo znalazłem rozbite na szrocie. Chciałbym żeby ktoś mi napisał:
1. Czy trzeba przekładać instalacje elektryczną od świateł wycieraczek przełączników licznika itp.
2. Jeśli nie trzeba to które kable są nie zbędne do odpalenia silnika (chodzi mi o podłączenie podzespołów)
3. Czy komputer się podłącza do akumulatora i silnika czy trzeba jakieś dodatkowe urządzenia?

Od razu mówię że to nie jest dyskusja na temat czy się opłaca, albo że silnik BMW jest do dupy tylko chciałbym uzyskać odpowiedzi na napisane pytania.
Avatar użytkownika
Pablo 92
Touge Drifter
 
Posty: 496
Dołączył(a): 9 lut 2008, o 09:23
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Re: Instalacja elektryczna BMW E30 silnik 1.6 > 1.8

Postprzez KoÅ‚tun » 22 paź 2008, o 17:48

Pablo 92 napisał(a):1. Czy trzeba przekładać instalacje elektryczną od świateł wycieraczek przełączników licznika itp.


nie trzeba

Pablo 92 napisał(a):2. Jeśli nie trzeba to które kable są nie zbędne do odpalenia silnika (chodzi mi o podłączenie podzespołów)


zasilanie i pompa paliwa , kontrolki to siÄ™ znajdzie jakoÅ›

Pablo 92 napisał(a):3. Czy komputer się podłącza do akumulatora i silnika czy trzeba jakieś dodatkowe urządzenia?


trzeba tylko mieś schemat i nic nie popierniczyć , i musi odpalić
Kołtun
DRIFTER
 
Posty: 277
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 11:05
Lokalizacja: Zabrze

Re: Instalacja elektryczna BMW E30 silnik 1.6 > 1.8

Postprzez Pablo 92 » 22 paź 2008, o 20:12

O takie odpowiedzi mi chodziło :) Ściagam juz schemat całej instalacji w PDF-ie. Mam nadzieje że coś z tego wyjdzie. Teraz tylko zbierać kasę. Pozdro, temat można zamknąć :)
Avatar użytkownika
Pablo 92
Touge Drifter
 
Posty: 496
Dołączył(a): 9 lut 2008, o 09:23
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Re: Instalacja elektryczna BMW E30 silnik 1.6 > 1.8

Postprzez pankracy » 23 paź 2008, o 07:39

dodam Pablo to że to fajny pomysł, powiedz jeszcze jaki to silnik 1.8 czy 1.6 ? i m10 czy m40 ?
jak m40 to spróbuj go przed kupieniem odpalić, posłuchaj szklanek, żebyś nie miał zbyt zajechanego wałka rozrządu, dobrze też było by sprawdzić (pod obciążeniem, na jałowym nie ma sensu sprawdzać) czy auto dokręca się do maksymalnych obrotów

w warszawie jest kanciak m10b18 i zapiełdalał az miło :)

a co do temu, ważne żebyś zabrał z auta dawcy kilka rzeczy oprócz silnika:
- pompa paliwa (o ile będzie zewnętrzna a w e30 często jest)
- kompletna wiÄ…zka elektryczna od komputera do silnika
- komputer
pankracy
Touge Drifter
 
Posty: 298
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 23:24
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron