Stożek,airbox lub ori dolot- co lepsze ?

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Stożek,airbox lub ori dolot- co lepsze ?

Postprzez Grzechu » 14 sty 2008, o 19:24

Jak w temacie.Auto to Bmw E30 z silnikiem 3,5 m30b35 moc ok 220km.W tym momencie mam stożek wraz z power rurą o średnicy 77 mm.Niestety stożek jest po stronie kolektorów wydechowych.Mimo przegrody termicznej mam wrazenie,że ciepłe powietrze zostaje zasysane.Wszelkie plastiki z przodu auta zostały zdemontowane,lampy wewnetrzne nie zostały wymontowane,pozostał grill.
Moje pytanie brzmi jaki dolot bedzie odpowiedni.Zastanawiałem sie nad airboxem,ale niestety nie wiem jakie są opinie na jego temat.Wymiary były by odpowiednie (mały objetościowy,wraz z obudową).mógłbym poprowadzić bezpośrednio do niego rure z ori otworu w zderzaku.Czy może jednak pozostać przy stożku i powalczyć jeszcze z przegroda termiczną.Rozwiązaniem mógłby być również ori dolot,wraz z "odpowiednią"wkładką ,ale nie wiem czy zmieści sie pod maską,ale jak bedzie trzeba to sie zmieści ;)
Zapraszam do dyskusji :)
Pozdr.
Avatar użytkownika
Grzechu
DRIFTER
 
Posty: 946
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 17:38
Lokalizacja: Åšroda Wielkopolska

Re: Stożek,airbox lub ori dolot- co lepsze ?

Postprzez Szymon535 » 14 sty 2008, o 20:32

Ja miałem e34 3,5litra i poczatkowo nie bylo zadnej poprawy poniwaz stozek bylo pod maska. Ja osobiscie polecal bym wyciagnac go przez swiatlo na zewnątrz aby ciagnol zimnie powietrze( masz ciagle zimnie powietrze wiecej tlenu a co za tym idzie lepsze spalanie i osiagi) ja przynajmniej odczułem różnice. My opinion ;)
Avatar użytkownika
Szymon535
IDS PRO
 
Posty: 170
Dołączył(a): 9 sty 2008, o 09:21

Re: Stożek,airbox lub ori dolot- co lepsze ?

Postprzez Raceboy » 15 sty 2008, o 12:35

Ori dolot z wkładką K&N będzie najlepszym rozwiązaniem jeśli nie masz kasy na dedykowany układ dolotowy. Wszelkie stożki samoróbki więcej szkodzą niż pomagają.
Avatar użytkownika
Raceboy
SRP DT
 
Posty: 110
Dołączył(a): 9 sty 2008, o 20:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Stożek,airbox lub ori dolot- co lepsze ?

Postprzez Pieczyniak » 15 sty 2008, o 13:15

A jaki będz będzie najlepszy dolot dedykowany do S14 za nie duże pieniądze tj najlepszy stosunek ceny do jakości?
Bo myślałem już nad K&N albo jakiś gąbkowy(podobno są lepsze od stożków)
Z góry dzięki za podpowiedzi
Avatar użytkownika
Pieczyniak
DRIFTER
 
Posty: 301
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 22:17
Lokalizacja: Ełk/Poznań

Re: Stożek,airbox lub ori dolot- co lepsze ?

Postprzez Grzechu » 16 sty 2008, o 09:28

Szymon 535 tez nad tym sie zastanawiałem,ale to jest ostateczność.Autko ma sie nie rzucać w oczy ;)
Ori dolot tak jak napisał Raceboy,dawał by rade.
Panowie o co myslicie o airbox'ie ?
Avatar użytkownika
Grzechu
DRIFTER
 
Posty: 946
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 17:38
Lokalizacja: Åšroda Wielkopolska

Re: Stożek,airbox lub ori dolot- co lepsze ?

Postprzez Sosen » 5 lut 2008, o 15:22

w swoim 335i miałem oryginalną puszkę z filtrem od E32 i dawało radę.
Avatar użytkownika
Sosen
DRIFTER
 
Posty: 655
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 13:07
Lokalizacja: Szczecinek


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości