Budowa driftowozu kilka pytań :D

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Budowa driftowozu kilka pytań :D

Postprzez TTuner » 2 sie 2011, o 18:47

Witam ponieważ szykuje się do budowy niska to mam następujące pytania gdyż nie znalazłem ich wcześniej na tym forum a chcę żeby mój samochód spełniał wszystkie wymagania driftowozu startującego w profi :D
1) Jeżeli stosuje na klatkę rury chromo-molibdenowe czy musi zostać zachowany wymiar 45x2,5 na główne podpory czy w przypadku tego materiału można np zastosować 40x2 albo 35x2 ??
2) Czy elementy takie jak podłoga, kielichy itp mogą zostać wykonane z aluminium ??
3) Czy bezpieczny bak paliwa musi koniecznie posiadać homologacje fia czy wystarczy że będzie zrobiony z ich normami ??
4) Wahacze i inne elementy zawieszenia mogą być wykonane z aluminium ??
5) Jak jest z przeglądem driftowozu ?? Wątpię ze na zwykłej stacji diagnostycznej ktoś mi podbije dowód jak zobaczy taki samochód nawet jak będę się tłumaczył ze to jest samochód torowy :D
TTuner
Clutch Burner
 
Posty: 28
Dołączył(a): 9 sty 2011, o 00:41
Lokalizacja: Solnica

Re: Budowa driftowozu kilka pytań :D

Postprzez lokecgb » 3 sie 2011, o 15:22

w temacie zawody,imprezy sa regulaminy i tam wszystko jest wyjasnione wiec zapraszam do lektury . ;)
Avatar użytkownika
lokecgb
Touge Drifter
 
Posty: 182
Dołączył(a): 21 lip 2008, o 14:03

Re: Budowa driftowozu kilka pytań :D

Postprzez Simons14a » 3 sie 2011, o 15:31

TTuner napisał(a):Witam ponieważ szykuje się do budowy niska to mam następujące pytania gdyż nie znalazłem ich wcześniej na tym forum a chcę żeby mój samochód spełniał wszystkie wymagania driftowozu startującego w profi :D
1) Jeżeli stosuje na klatkę rury chromo-molibdenowe czy musi zostać zachowany wymiar 45x2,5 na główne podpory czy w przypadku tego materiału można np zastosować 40x2 albo 35x2 ??
2) Czy elementy takie jak podłoga, kielichy itp mogą zostać wykonane z aluminium ??
3) Czy bezpieczny bak paliwa musi koniecznie posiadać homologacje fia czy wystarczy że będzie zrobiony z ich normami ??
4) Wahacze i inne elementy zawieszenia mogą być wykonane z aluminium ??
5) Jak jest z przeglądem driftowozu ?? Wątpię ze na zwykłej stacji diagnostycznej ktoś mi podbije dowód jak zobaczy taki samochód nawet jak będę się tłumaczył ze to jest samochód torowy :D

ad.1.jak kolega powyżej napisał
ad.2.mogÄ…
ad.3.nie musi
ad.4.mogÄ…
ad.5.nie musisz mieć przeglądu.
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Budowa driftowozu kilka pytań :D

Postprzez TTuner » 3 sie 2011, o 17:14

Dzięki za pomoc może kiedyś będzie okazja odwdzięczenia się :D
TTuner
Clutch Burner
 
Posty: 28
Dołączył(a): 9 sty 2011, o 00:41
Lokalizacja: Solnica


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość