E30 M52B28 Kreci ale nie chce odpalic EWS?

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

E30 M52B28 Kreci ale nie chce odpalic EWS?

Postprzez Damian_E30 » 3 lip 2011, o 06:45

Witam Mam e30 z silnikiem M52B28
Jezdze tym autem co 5 miesiecy zawsze bez problemu odpalalo! Ostatnio przejechalem sie nim postawilem i po tygodniu chcialem sie przejechac Wsiadam i chce odpalac i akum do zerwa wyladowany Naladowalem akum i silnik normalnie kreci pompa paliwa tez normalnie dziala!
Wydaje mi sie ze to moze byc EWS bo zawsze slyszalem jak tak cyknol po przekreceniu kluczyka a teraz nic!
Czy Ews mogl tak sam sie spalic czy cos?

Mam ews razem z kompem petelka i ta pestka z kluczyka w schowku tak mi to elektryk kiedys podlaczyl! Jak odpinalem kostke albo przekrecalem kluczyk to zawsze slyszalem takie "cyk" a teraz cisza nic nie cyka! Dziwne tez ze ten akum do zera byl wyladowany! Teraz ogladalem to widze ze jeden kabelek sie odwinol z tasmy izolacyjnej i dotklem nim o obudowe kompa i sie za iskrzylo moze to wina tego kabla odwinietego!? Kabel ten leci do pentelki ews!
Pozdro
Damian_E30
Król Ronda
 
Posty: 99
Dołączył(a): 16 gru 2008, o 23:27

Re: E30 M52B28 Kreci ale nie chce odpalic EWS?

Postprzez lokecgb » 4 lip 2011, o 21:16

najczestsza przyczyna uszkodzenia ews to rozladowany do zera akumulator . sprawdz czy masz iskre na swiecach .
Avatar użytkownika
lokecgb
Touge Drifter
 
Posty: 182
Dołączył(a): 21 lip 2008, o 14:03

Re: E30 M52B28 Kreci ale nie chce odpalic EWS?

Postprzez Damian_E30 » 5 lip 2011, o 17:13

Dzisiaj zobaczylem ze grzeje sie mocno ta taka mala skrzyneczka od ews z niej wychodza kable i ida do petelki i pestki!
Damian_E30
Król Ronda
 
Posty: 99
Dołączył(a): 16 gru 2008, o 23:27


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 5 gości