M3 e36 - co dalej ??

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

M3 e36 - co dalej ??

Postprzez BobibobeR » 27 sie 2008, o 15:56

Witam wszystkich i prosze o pomoc w sprawie mojego nowego nabytku w osobie Bmw M3 e36 3.0. Ktoś kiedyś napisał na tym forum (chyba BartDrift) że M3 to prawie gotowy driftowóz. Właśnie rozchodzi mi sie o to "prawie" i mam kilka pytań odnośnie tego.

1. To kwestia zawieszenia: zastanawiałem sie nad zawiasem BILSTEIN B6 Sport dedykowanego do M3 i tu pierwsze pytanie. Czy wystarczy ono dla kogoś kto jest na poziomie "rookie minimum" w drifcie czy może są jakieś inne zestawy które sie do tego bardziej nadają ( nie chodzi mi o profi narazie) ?

2. Drugie to kwestia szpery bo M3 powinna być 25% czy jakaś taka: Czy ona wystarczy do nauki czy spawać od razu?

I to na początek byłoby wszystko co chciałbym sie dowiedzieć. Z góry dziękuje osobom którem podzielą sie ze mną jakimikolwiek informacjami w tym temacie. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
BobibobeR
Amator
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 lip 2008, o 07:02
Lokalizacja: near by Częstochowa :)

Re: M3 e36 - co dalej ??

Postprzez woytek13 » 27 sie 2008, o 17:27

Driftowałeś już czy tym autem będziesz się uczył?? OB na treningi to i seria pozwoli ci latać bokami tak, że ja bym ci tego zazdrościł. Jeżeli przygotowujesz się na treningi + pierwsze zawody i podchodzisz do tego profi to czekaj na pomoc fachowców którzy upalają te auta (piotr328 lub łysy)
Avatar użytkownika
woytek13
Touge Drifter
 
Posty: 996
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 13:04
Lokalizacja: Fajsławice/Lublin

Re: M3 e36 - co dalej ??

Postprzez Kassper » 27 sie 2008, o 20:36

a czy w M3 seryjne zawieszenie nie da rady na poczatek?
Kassper
Król Ronda
 
Posty: 81
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: M3 e36 - co dalej ??

Postprzez BobibobeR » 27 sie 2008, o 20:40

Tak woytek mam zamiar tym sie uczyć. Tylko na bank musze wymienić zawias bo jakis mega fan tjuningu poobcinał sprężyny jest mega gleba ale też mega sprężysta boje sie o nadkola i podczas latania bokiem auto sie mega przechyla, wiec wydaje mi sie ze to co teraz litościwie nazywam zawieszeniem sie nie nadaje i chce włożyć coś co pozwoli mi potrenować. Narazie nie ma co sie podpalać na profi bo drifter ze mnie lichy (puki co mam nadzieje), zobaczymy z czasem jak to bedzie wyglądało i wtedy sie bede zastanawiał. Pozdro
Avatar użytkownika
BobibobeR
Amator
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 lip 2008, o 07:02
Lokalizacja: near by Częstochowa :)

Re: M3 e36 - co dalej ??

Postprzez Bartdrift » 27 sie 2008, o 21:47

To w takim wypadku kup lepiej cos z Weitecka . Ja mam to w 535 i jest na prawde swietnym zawiasem a nie kosztuje jakiegos majatku.
Jezli chcesz sie na prawde uczyc driftingu to zaspawaj ten dyfer. Takie 25% jest bardzo dalekie od 100 jednak ;)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: M3 e36 - co dalej ??

Postprzez BobibobeR » 28 sie 2008, o 17:54

Bartdrift napisał:

To w takim wypadku kup lepiej cos z Weitecka . Ja mam to w 535 i jest na prawde swietnym zawiasem a nie kosztuje jakiegos majatku.
Jezli chcesz sie na prawde uczyc driftingu to zaspawaj ten dyfer. Takie 25% jest bardzo dalekie od 100 jednak


Ale w tej 535 to jest gwintowe zawieszenie z tej serii "Hicon" ?? Bo przeglądałem strone niemiecką Weitec`a i na coś takiegi natrafiłem:

"Firma WEITEC proponuje 3 serie zawieszeń o regulowanej wysokości tzw. `gwintów` idealnych do tuningu i sportu.

Weitec Hicon GT - zawieszenie z regulacją gwintową wysokości dla osi przedniej i tylnej
Weitec Hicon GTN - zawieszenie ekonomiczne z regulacją gwintową dla osi przedniej i stopniowaną regulacją wysokości talerzyka sprężyn tylnych
Weitec Hicon TX "plus" - zawieszenie z regulacją gwintową dla osi przedniej i tylnej oraz regulacją siły tłumienia amortyzatorów. "

Tylko oczywiście w PL nie dostępne, sprawdzałem na weitec.de i do M3 jest tylko GT i TX, wystarczy GT czy jednak regulacja siły tłumienia sie przyda ?? Zwykłego zawiasu do M3 nie znalazłem był tylko gwint.

A co do spawania. Mam pytanie do osób z okolic Częstochowy, czy znacie kogoś kto by mi to tak w miare z głową pospawał jak coś ??
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
BobibobeR
Amator
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 lip 2008, o 07:02
Lokalizacja: near by Częstochowa :)

Re: M3 e36 - co dalej ??

Postprzez Bartdrift » 28 sie 2008, o 19:12

Do nauki nie jest Ci potrzebne zadne gwinotwane ani z regulacjami. Do zawodow z reszta tez. Wiele osob ma gwinty ,cuda a i tak nic z tym nie robia.
Taki zawias bez zadnych regulacji i pierdol w Twoim wypadku jest wystarczajacy na przynajmniej 2 lata i to pod warunkiwm ze bys sie od razu zaangażowal nie wiadomo jak. Bo tak zeby sobie "od czasu do czasu" , to nic innego nie potrzebujesz.

Daj spokoj z gwintami. Kup weiteka najprostrzego i zobaczysz ze bedzie ok. U mnie sie sprawdza i uwazam ze jest na prawde super.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: M3 e36 - co dalej ??

Postprzez BobibobeR » 29 sie 2008, o 17:41

No własnie ja zwykły zawias chce plus ew. rozpórki i to wszystko :) Tylko nie moge znaleść zestawu do M3, nie wiem czy nie ma czy ja jestem taka siapa i nie moge znaleść. Napisałem meila dzisiaj do nich i czekam na odpowiedz. Dziękuje za informacje :)


PS. Własnie mi gość z Weitec'a odpisał że nie mają w ofercie zwykłego zawiasu do M3 ani oni ani KW. Zaproponowali gwinty ale ja nie za bardzo to widze wiec szukam dalej. Jakis inny godny polecenia producent ??
Avatar użytkownika
BobibobeR
Amator
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 lip 2008, o 07:02
Lokalizacja: near by Częstochowa :)


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 2 gości

cron