Odwrotnie zakładane stalówki?

Stary dzia┼é gara┼╝. Tematy archiwalne. Najwa┼╝niejsze tematy b─Öd─ů na bie┼╝─ůco przenoszone do nowych dzia┼é├│w.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Re: Odwrotnie zakładane stalówki?

Postprzez Malmo » 13 cze 2011, o 15:34

Malmo napisał(a):
Milo napisał(a):Witam!

Doszły mnie słuchy, że da się odwrotnie założyć stalówkę. Podobno uzyskuje się fajny rancik :) Zastanawia mnie czy:

- trzeba co┼Ť przerabia─ç?

- czy to bezpieczne?

no mozna tak zrobic nic nie przerabiajac, nawet kiedys przy zmienianiu felg tak zalozylismy na potrzeby zdjecia bo to do tego tylko sie nadaje :rotfl:
bedzie koozak rancik i kooozak dzwon!! :D to sa stodolowe zabiegi tuningowe! i to jeszcze paragrafem grozi :yeah:
dzien jazdy i patrzec jak pier**nie.
nie rob takiego dzialania bo to jawna mina!
i wyjasnij to ziomkowi

chlopaki wyzej maja lepsza opcje ;)

CZYTAJ WSZYSTKO CALOSC WSZYSTKIE POSTY! A NIE WYRWALES Z KONTEKSTU I BRONISZ KOLEGOW! A wycieczki na DT to moja sprawa.
I zeby bylo lepiej to z racji mojej pracy bylem wiecej na zawodach niz ty ;)
Malmo
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 30 kwi 2011, o 15:57

Postprzez ┼╗o┼énierz » 13 cze 2011, o 15:50

Raz piszesz o odwr├│conych felgach, raz o przerobionych. Sory, ale wyra┼║nie piszesz, ze przerobione to z┼éo, a wzmianki o odwr├│conych nic nie zmieniaj─ů.
Na zawodach to mo┼╝esz bywa─ç nawet i ping ponga. Mo┼╝e pochwal si─Ö jeszcze ile razy ogl─ůda┼ée┼Ť ka┼╝dy odcinek Kr├│l├│w Driftu? Bo ile razy zaliczy┼ée┼Ť zawody jako zawodnik to nie pytam :)
Żołnierz
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 7 lut 2009, o 12:47

Postprzez Malmo » 13 cze 2011, o 16:10

┼╗o┼énierz napisa┼é(a):Raz piszesz o odwr├│conych felgach, raz o przerobionych. Sory, ale wyra┼║nie piszesz, ze przerobione to z┼éo, a wzmianki o odwr├│conych nic nie zmieniaj─ů.
Na zawodach to mo┼╝esz bywa─ç nawet i ping ponga. Mo┼╝e pochwal si─Ö jeszcze ile razy ogl─ůda┼ée┼Ť ka┼╝dy odcinek Kr├│l├│w Driftu? Bo ile razy zaliczy┼ée┼Ť zawody jako zawodnik to nie pytam :)

Widze ze dalsza dyskusja z toba nie ma sensu.. wiec olewam juz ten temat bo uzytkownik MILO dostal odpowiedz na swoje pytanie w 4 pierwszych postach.
A dalsza dyskusja jest chyba nabijaniem postow, wiec ja olewam. Facet jak nie widzisz roznicy odwroconych stalowek od przerobionych to zasiadaj do lektury a potem pogadamy. No chyba ze bedziesz pierwszym ktory oszuka fizyke ;) Przerobione felgi szkoda ze nie odnajduja zastosowania w rajdach w fi itd. wogole widze ze dosyc waznym etapem sa przerobki, im ktos ma wiecej przerobek tym bardziej profi... lepiej to ogarniac furke i drift a nie martwic sie czy na czarno maske czy na bialo, byc mistrzem druciarskich kiepscianych przerobek, bo sie pozniej chwala jakie to mody porobione a umiejetnosci nima a mody sypia sie na torze i blokuja innych.
Nie startowalem w driftingowych zawodach, tylko w kjs od 2006r samochodem rwd.

Temat uwazam za zamkniety.
Ostatnio edytowano 13 cze 2011, o 21:46 przez Malmo, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz
Malmo
Touge Drifter

Postprzez Misior » 13 cze 2011, o 16:16

Malmo po pierwsze to pokaz mi gdzie ja myle tak jak Ty pojecia odwr├│conej i poszerzonej stal├│wki a po drugie jak juz cos napiszesz to badz konsekwentny.
A po drugie moze u Ciebie w slangu odwrocona tzn to samo co przespawana i st─ůd w┼éasnie biora sie niedom├│wienia.
Misior
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 lip 2008, o 13:08

Postprzez Malmo » 13 cze 2011, o 16:27

Misior napisał(a):Malmo po pierwsze to pokaz mi gdzie ja myle tak jak Ty pojecia odwróconej i poszerzonej stalówki a po drugie jak juz cos napiszesz to badz konsekwentny.
A po drugie moze u Ciebie w slangu odwrocona tzn to samo co przespawana i st─ůd w┼éasnie biora sie niedom├│wienia.

Ja nie powiedzialem ze Ty mylisz!! Napisalem ze w 4 pierwszych postach jest odpowiedz na caly temat. I to z waszego pisania wywnioskowalem ze moze odwrocona to nazwa poszerzonej.
Jestem konsekwentny dlatego wczesniej pisalem jak sobie ktos chce poszerzac fele niech sobie poszerza mnie to nic nie interesuje mam to w dziurce od uuja!!(i zeby nie bylo naskakiwania ze ja gadalem tera wypieram to MOJE ZDANIE JEST PESYMISTYCZNE NA TEMAT TAKICH ZABIEGOW I JA NIE BD NA TYCH JEZDZIL natomiast jako zabieg do zdjecia jak najabrdziej ok)
Ale jak ktos mowi ze normalna stalowke odkreci i przykreci na odwrot to jest idiota ktory zabije siebie i innych na drodze! Dlatego tylko trabie o tym zeby jakis malolat nie odwracal felgi.
Malmo
Touge Drifter

Postprzez ┼╗o┼énierz » 13 cze 2011, o 16:30

Ja nie widz─Ö r├│┼╝nicy mi─Ödzy odwr├│conymi, a przerobionymi stal├│wkami? Wi─Öc mam pro┼Ťb─Ö. W Sosnowcu na zawodach podejd┼║ i oce┼ä, bo sam nie daj─Ö rady jakie mam felgi za┼éo┼╝one. Czy s─ů przerobione czy odwr├│cone? :scratch:
:lol:
P.S. Fajn─ů masz robot─Ö, na kr├│tk─ů met─Ö m├│g┼ébym nawet pozazdro┼Ťci─ç (bez sarkazmu ;) ) Tylko jak to si─Ö ma do praktyki? :)
Żołnierz
Touge Drifter

Postprzez Malmo » 13 cze 2011, o 16:41

┼╗o┼énierz napisa┼é(a):Ja nie widz─Ö r├│┼╝nicy mi─Ödzy odwr├│conymi, a przerobionymi stal├│wkami? Wi─Öc mam pro┼Ťb─Ö. W Sosnowcu na zawodach podejd┼║ i oce┼ä, bo sam nie daj─Ö rady jakie mam felgi za┼éo┼╝one. Czy s─ů przerobione czy odwr├│cone? :scratch:
:lol:
P.S. Fajn─ů masz robot─Ö, na kr├│tk─ů met─Ö m├│g┼ébym nawet pozazdro┼Ťci─ç (bez sarkazmu ;) ) Tylko jak to si─Ö ma do praktyki? :)

Maaa :) bo sie zbiera dobry hajs na ta zabawe, i informacje plyna od gory ;) czyli teoretycznie nie musialem zapisywac sie tu na forum ;) bo kontakt jest z profi chlopakami a ja nie jestem 30 typem z rzedu ktory ma chwilowa zajawke i biega z cyfrowka tulac sie do aut a poptem lansuja na facebook ;) i jest malolatem bez kasy

A wracajac do tematu czyli chcesz mi powiedziec ze zwykla stalowa felge poprostu odkreciles z 4 srub, obrociles na druga strone i przykreciles, tak?
Nie bede podchodzil ocenial, uurwa lezal pod autem bral miarke sprawdzal pisal bo nie mi to dane, zreszta nie interesi mnie twoj samochod bo mam swoja robote.
i wole patrzec na dobre przejazdy niz na to kto ma jaka felge ;) ja rozumiem ze niektore osoby tym sie jaraja ;)
chcialbym tylko dostac odp na to pytanie
Ostatnio edytowano 13 cze 2011, o 16:54 przez Malmo, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz
Malmo
Touge Drifter

Postprzez ┼╗o┼énierz » 13 cze 2011, o 16:52

Hahaha no nie mog─Ö :) Nie obra┼║ si─Ö ale poprawi┼ée┼Ť mi humor :) Nie wszystko bierz tak na powa┼╝nie ;)
Poza tym by┼éem do teraz pewny, ┼╝e na pierwszy rzut oka da si─Ö odr├│┼╝ni─ç odwr├│cone felgi od przerobionych. Nie wiedzia┼éem, ze potrzebne s─ů do tego jakie┼Ť miarki i, ┼╝e trzeba si─Ö do tego k┼éa┼Ť─ç pod auto :tease:
I jeszcze tak przy okazji mam 5 ┼Ťrub, a nie 4 i to na ka┼╝de ko┼éo! O! :grin:
A zarabianie pieni─Ödzy nijak ma si─Ö do praktyki. Na konto pomys┼éy i informacje niestety nie wp┼éywaj─ů razem z wynagrodzeniem.
Żołnierz
Touge Drifter

Postprzez ┼╗o┼énierz » 13 cze 2011, o 16:56

Tak. Odwr├│ci┼éem felg─Ö na lew─ů stron─Ö i jak na razie wszystko super dzia┼éa :D
Żołnierz
Touge Drifter

Postprzez Malmo » 13 cze 2011, o 17:07

┼╗o┼énierz napisa┼é(a):Hahaha no nie mog─Ö :) Nie obra┼║ si─Ö ale poprawi┼ée┼Ť mi humor :) Nie wszystko bierz tak na powa┼╝nie ;)
Poza tym by┼éem do teraz pewny, ┼╝e na pierwszy rzut oka da si─Ö odr├│┼╝ni─ç odwr├│cone felgi od przerobionych. Nie wiedzia┼éem, ze potrzebne s─ů do tego jakie┼Ť miarki i, ┼╝e trzeba si─Ö do tego k┼éa┼Ť─ç pod auto :tease:
I jeszcze tak przy okazji mam 5 ┼Ťrub, a nie 4 i to na ka┼╝de ko┼éo! O! :grin:
A zarabianie pieni─Ödzy nijak ma si─Ö do praktyki. Na konto pomys┼éy i informacje niestety nie wp┼éywaj─ů razem z wynagrodzeniem.

inteligentna osoba zrozumie metafore ;) a ty Kolego odpowiadasz jak polityk :))
i do tego masz 5 srub? :D pewnie to dobra przerobka! ZIOMEK z 4 zrobiles 5!!
Bo jak madry uczony napisal "Patenciarstwo jest niezb─Ödne wr─Öcz! Bez tego nie zbudujesz prawdziwego Driftowozu - taka jest prawda." najbardziej podoba mi sie podkreslenie NIEZBEDNE WRECZ :D bez sarkazmu oczywiscie
Dlatego bede zyl z tym przeslaniem i lapal pomysly i informacje do wynagrodzenia.

TAKI szybki patent mi wpadl do glowy... jak wezniemy 4 stalowe felgi i zaczepimy na dachu to bedziemy mogli miec w aucie 8 kozak rantow a jak bedziemy dachowac to pojedziemy na tych kolach z dachu.. dobre?
Ostatnio edytowano 13 cze 2011, o 17:12 przez Malmo, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz
Malmo
Touge Drifter

Postprzez ┼╗o┼énierz » 13 cze 2011, o 17:10

No normalnie. Wywierciłem w felgach, tarczach i piastach po jednej dziurce, w piastach je nagwintowałem i mam teraz po 5 :)
Żołnierz
Touge Drifter

Postprzez Malmo » 13 cze 2011, o 17:17

Żołnierz napisał(a):No normalnie. Wywierciłem w felgach, tarczach i piastach po jednej dziurce i mam teraz 5 :)

Adam Słodowy :thumbsup: juz wiemy wszyscy ze trzeba wywiercic dziury w felgach, tarczach i piastach a na koniec odwrotnie przykrecic felge stalowa :yahoo:
Tym sposobem nasze umiejetnosci i nasze auto ma dodatkowe 30% :uklon:
Piateczka mordeczko pomogles w temacie tera kochane dzieci robcie tak jak kazal wujek zolnierz :)
Malmo
Touge Drifter

Postprzez duchu22 » 13 cze 2011, o 18:43

Da rade zakladac stalowki na opak, nie zawsze wejda bo potrafia chaczyc o zacisk. Jezdzic tak nie jezdzilem ale da rade, pozostaje kwestia czy sroby beda sie odkrecac ale to zalezy indywidualnie od felgi. PO CO zakladac felgi na opak nie wiem i nie chce wiedziec, ja zakladalem z nudow bo na wulkanizacji latem nic sie u nas niedzieje.

Co do spawania stalowek do mozna sobie poszezac i latac bokami i nie zwiekszy to i tak duzego w sporcie ryzyka dzwona.
duchu22
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 30 maja 2010, o 08:15

Postprzez Milo » 13 cze 2011, o 21:57

Generalnie to chodzi┼éo mi w┼éa┼Ťnie o odwrotnie przykr─Öcone stal├│wki, a zas┼éysza┼éem to w┼éa┼Ťnie z przyk┼éadem Siwego.

O "spawanych rotorach" te┼╝ wiem, ale nie o tym temat.

A co do pytań "po co?"

Wyznaj─Ö zasad─Ö felgi + gleba = nic wi─Öcej nie trzeba, a jak si─Ö nawet na felgi nie ma, to trzeba kombinowa─ç, a stal├│wki z rantem wygl─ůdaj─ů ca┼ékiem spoko ;)

Ale ju┼╝ wiem, ┼╝e odwrotnie nie za┼éo┼╝─Ö, co najwy┼╝ej dam do przespawania w jakim┼Ť dobrym warsztacie.

My┼Ťl─Ö, ┼╝e mo┼╝na zamkn─ů─ç bo si─Ö Malmo z ┼╗o┼énierzem rozpisali :lol:
Milo
Touge Drifter

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 gru 2009, o 21:18

Postprzez Bartdrift » 14 cze 2011, o 07:25

Tak, chyba temat sie mocno wyczerpal :D
Bartdrift
DRIFTER

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 gru 2007, o 20:19

Poprzednia strona

Powr├│t do Gara┼╝ - Archiwum