mala instrukcja: jak sprawdzic czy wisko bmw dziala jeszcze?

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

mala instrukcja: jak sprawdzic czy wisko bmw dziala jeszcze?

Postprzez prince.temi » 4 sie 2008, o 13:11

film na Youtubce jest o przegrzewaniu.
http://www.youtube.com/watch?v=3kt40jWL ... re=related

okolo 7:30 jest mowa o Wiskotycznym sprzegle wiatraka chłodnicy w bmw.
Mam Wisko do wymiany: :cry:
Avatar użytkownika
prince.temi
Touge Drifter
 
Posty: 109
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 12:11
Lokalizacja: Łódź

Re: mala instrukcja: jak sprawdzic czy wisko bmw dziala jeszcze?

Postprzez Tommy » 4 sie 2008, o 16:27

A ja Tobie powiem tak, nie widziałem do tej pory bmw w którym na gorącym silniku wisko zahamowałoby wiatrak równo z silnikiem :)
Jak będzie się przegrzewać, to nie panikuj, kup jakiś mały wiatrak elektryczny i zamontuj z przodu chłodnicy - włącza się go gdy jest potrzeba i po kłopocie.

U mnie wiskoza sie spaliła bo przejechałem dobre 100km z wbitym wiatrakiem w chłodnice - dopiero pod domem temperatura podskoczyła i otworzyłem maskę by zobaczyć o co biega.
Teraz jest zamontowany elektryczny wiatrak z cc700 z przodu chłodnicy i np. w Łodzi nie było ŻADNEGO problemu z chłodzeniem silnika, a było wtedy gorąco.

Do tej pory tylko raz udało mi się zmusić układ do wyjścia powyżej 90 stopni ("popularna" środkowa kreska na wskaźniku) - ale to wymagało jezdzenia dobre 15 minut nonstop bokami przy 30 stopniach.

Jak będzie tragedia, to jest jeszcze miejsce na drugi taki wiatrak - głowa do góry!
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: mala instrukcja: jak sprawdzic czy wisko bmw dziala jeszcze?

Postprzez prince.temi » 6 sie 2008, o 11:31

No niby tak, ale jak przelozylem zegary to nia mam wyswietlanej temperatury silnika, stare zegary mialy budzik a teraz mam obrotomierz.
po prostu inne zlacza sa w srodku na plytce drukowanej, i wydaje mi sie ze dlatego nie mam wyswietlacza, moze pokminie z miernikiem na starym liczniku..
Avatar użytkownika
prince.temi
Touge Drifter
 
Posty: 109
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 12:11
Lokalizacja: Łódź

Re: mala instrukcja: jak sprawdzic czy wisko bmw dziala jeszcze?

Postprzez Enzo » 6 sie 2008, o 13:54

Załóż dodatkowy wskaźnik temp. wody i po problemie ;)
Avatar użytkownika
Enzo
DRIFTER
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 08:07
Lokalizacja: Nysa


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości