Lekka szyba w coupe - brak ramki

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Lekka szyba w coupe - brak ramki

Postprzez Wojtek » 17 kwi 2011, o 08:14

Witam tak sie zastanawiam jak rozwiazac sprawe zmiany szyby na poliweglan z przodu w e36 coupe(driftowoz oczywiscie). Jedeyny problem jaki widze to brak ramki w dzwiach :D. Pewnie bedzie troszke zabawy zeby takie dzwi zamknac... Pasazera strona to jeszcze nie problem bo mozna reka z zewnatrz wsunac szybe pod ramke ta gorna. Ale strone kierowcy jeszcze jakos pasuje zamknac od srodka.
Dumam czy zrobic o tyle krotsza szybe zeby po zamknieciu dzwi i dociagnieciu jej czyms od wewnatrz (np widzialem w niektorych e36coupe taki patent z mocowaniem do klatki na sprezynce jak by.) weszla pod ramke a od wewnatrz do czegos zachaczyc wtedy. To taki chyba sredni patent moze ktos ma lepsze ?? Dzwi na laminaty z ramka nie chce zmianiac bo seryjne po usunieciu wszystkiego nie waza prawie nic...
Wojtek
Król Ronda
 
Posty: 75
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 12:13
Lokalizacja: Krosno

Re: Lekka szyba w coupe - brak ramki

Postprzez przemoooo » 17 kwi 2011, o 21:14

Ja mam taki patent na sprężynki i nie narzekam a nawet jak nie zapniesz szyby to po za efektem wizualnym w niczym to nie przeszkadza a przy okazji masz trochę lepszą wentylację Pozdro
Avatar użytkownika
przemoooo
DRIFTER
 
Posty: 45
Dołączył(a): 20 sty 2009, o 16:33
Lokalizacja: Dachowa

Re: Lekka szyba w coupe - brak ramki

Postprzez ponczak » 17 kwi 2011, o 22:30

Mnie zastanawia sens takiej modyfikacji i ile można kg urwać na tym? Bo mam wrażenie, że wystarczy nie zjeść obiadu albo odwiedzić WC przed przejazdem, by osiągnąć podobny efekt, ale mogę się mylić. ;) Chodzi o to, że cała zabawa z tym może przynieść mniej korzyści niż ucięcie masy gdzie indziej.
ponczak
 

Re: Lekka szyba w coupe - brak ramki

Postprzez Å»oÅ‚nierz » 17 kwi 2011, o 22:36

Wymiana samej szyby może i nie ma znaczenia, ale jak zmieniasz już wszystko na laminaty i walczysz z wagą na poważnie to co innego.
Avatar użytkownika
Żołnierz
Touge Drifter
 
Posty: 1022
Dołączył(a): 7 lut 2009, o 12:47
Lokalizacja: Żory

Re: Lekka szyba w coupe - brak ramki

Postprzez Tommy » 18 kwi 2011, o 08:40

Te sprezynki mi sie jakos nie podbaja - za to widzialem fajny patent, ze jest zrobiony lekki stelaz po wewnetrznej stronie szyby, dzieki czemu trzyma ona sztywnosc i zadany ksztalt. Podobnie jak tylne szyby sie wzmacnia 2 pionowymi paskami alumiowymi.

Jak juz robic cale dzwi lekkie to warto kombinowac z waga kazdej szyby...
Avatar użytkownika
Tommy
DRIFTER
 
Posty: 206
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Lekka szyba w coupe - brak ramki

Postprzez Wojtek » 18 kwi 2011, o 19:13

Masz moze foto takiego patentu z ramka ale konkretnie z przodu ??

sens takiej modyfikacji tez jest taki ze jesli uderzysz w cos to nie bedziesz caly w szkle a nie majac kasku to moze sie roznie dla oczu skonczyc...
Pozatym walcze z waga ostro jedna szyba to nic ale wszystkie 5 to juz cos. Pozatym do tego odpada wiazka z calych dzwi mechanizm od podnoszenia jego prowadnica sporo wazy to ustrojstwo a jeszcze szyba...
Wojtek
Król Ronda
 
Posty: 75
Dołączył(a): 19 maja 2010, o 12:13
Lokalizacja: Krosno


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości