felgi do nyski.

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

felgi do nyski.

Postprzez robacek » 30 lip 2008, o 10:22

Witam

Mam okazje kupic extra felgi z oponkami od kolezanki z pracy ktora juz nerwowo nie wytrzymuje porstowania tych 17" po dojezdzaniu do pracy przez warszawskie dziury:) a ze od poczatku mi sie podobaly chcialbym je kupic do s13 tylko pytanie czy jest opcja zeby je wsadzic do s13. nie znam dokladnych danych tych felg moge sie jedynie domyslac ze maja rozstaw 4x108 bo jest to ford focus na 4 srubach. wiem ze sa patenty zeby zakladac rozne felgi ale tez wiem ze niektorych ni jak sie nie wsadzi. ktos sie orientuje jak to bedzie z takim rozmiarem?

a pytanie nr 2. czy odsadzenie kol o 3-5cm na strone(dystanse) wplywa jakos negatywnie na driftowoz?

thx i pozdrawiam;)
Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: felgi do nyski.

Postprzez woytek13 » 30 lip 2008, o 10:30

S13 ma 4x114,3 więc nie podejdą.
Avatar użytkownika
woytek13
Touge Drifter
 
Posty: 996
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 13:04
Lokalizacja: Fajsławice/Lublin

Re: felgi do nyski.

Postprzez Davidof » 30 lip 2008, o 10:53

z tego co czytałem obsadzenie na dystansach wpływa pozytywnie... a jak będziesz miał dystanse takie 5cm to chyba byłaby opcja to zamontować ... nie znam się na tym ... ale wydaje mi się że dystans z drugiej strony mógłby mieć inny rozstaw...? czy pier... totalne głupoty? :confused:

pozdrawiam Davidof
Avatar użytkownika
Davidof
DRIFTER
 
Posty: 530
Dołączył(a): 22 maja 2008, o 12:31
Lokalizacja: toruń/wawa

Re: felgi do nyski.

Postprzez sputnik » 30 lip 2008, o 11:02

Mógł by mieć ale to zalezy od ET felgi którego NIE ZNAMY
Avatar użytkownika
sputnik
Touge Drifter
 
Posty: 438
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: felgi do nyski.

Postprzez robacek » 30 lip 2008, o 11:06

no wlasnie problem et..:) mozna to gdzies na feldze wyczytac bez zdejmowania oponki?
Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: felgi do nyski.

Postprzez sputnik » 30 lip 2008, o 12:06

powinno być wytłuczone na feldze , czesto jest na tej płaszczyźnie która przylega do piasty.
Avatar użytkownika
sputnik
Touge Drifter
 
Posty: 438
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: felgi do nyski.

Postprzez P@welll » 30 lip 2008, o 12:40

Rozstaw to nie problem, wystarczy potem kupic dystanse zmieniajace rozstaw i wszystko :)
pozdrawiam Pawel
Avatar użytkownika
P@welll
DRIFTER
 
Posty: 401
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 13:40
Lokalizacja: Knurów (slask)

Re: felgi do nyski.

Postprzez robacek » 30 lip 2008, o 14:43

poszukiwania w interze mam nadzieje z pozytywnym skutkiem;) jesli to te same to et jest rowne 35. generalnie im szerzej tym lepiej bo mi sie osobiscie s13 podoba na maxa poszerzona;]
Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: felgi do nyski.

Postprzez White Devil » 30 lip 2008, o 18:15

takiego czegos ci trzeba http://moto.allegro.pl/item409901262_dystanse_z_zmiennym_rostawem_srub_adaptery.html i po sprawie tylko problem jest taki im wiekszy dystans tym szybciej siadaja lozyska a dystanse na przednich kolach powoduja tez utrudnienei w skrecaniu kol
Avatar użytkownika
White Devil
Clutch Burner
 
Posty: 39
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 21:40

Re: felgi do nyski.

Postprzez robacek » 30 lip 2008, o 18:38

z przodu to bym chcial jakos tak symbolicznie zeby sterczaly jedynie poza karoserie(chcialbym poszerzyc autko) ale tyl to konkretniej;] bardziej mi zalezy na wygladzie driftcaru niz na jego osiagach;] wiec lozyska jakos przezyje chyba;) poki co to nie udaje mi sie skontaktowac z zadnym wlascicielem nyski ktore mnie interesuja albo nie odbieraja tel albo nei odp na maile:) lol!;]

dzieki wielkie za pomoc! zobacze jaka cene zapoda qmpelka ale na 90% je kupie;] juz wiem ze sÄ… to momo z oponkÄ… 225/30
Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: felgi do nyski.

Postprzez Javie » 30 lip 2008, o 20:37

Ja myśle, że zakładanie mimośrodów itp do germanstajla jeżdżącego max 40 km/h ze wzgledu na 3 cm prześwitu i opony 195/35 na feldze 10" szerokiej jeszcze ujdzie, ale jak będziesz pomykał bokiem i zmieniał koła co chwile to ci ono kiedyś odpadnie - a szkoda by było. Poza tym jak one były X razy prostowane to już będą troche zmęczone. I uwierz - ja nic do ciebie nie mam - ale biednego nie stać na oszczędzanie, bo koszty skasowania auta mogą być duuużo wyższe.
Avatar użytkownika
Javie
Touge Drifter
 
Posty: 431
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 16:12
Lokalizacja: Osw

Re: felgi do nyski.

Postprzez robacek » 30 lip 2008, o 21:03

myslisz ze dystanse moga sie rozleciec albo urwac albo cos? generalnie plan byl taki zeby driftowac na zwyklych oponkach a na tych felgach jedynie dojezdzac sobie na spoty zawody itp i jak bedzie kaska na takie opony to w rundach pokazowych czy np parach(ale do tego jeszcze daleko z umiejetnosciami:P) wtedy zalozyc takie kolka ladniusie;] a wiesz jak na feldze takiej bede robil rocznie z 1000km to tragedii nie ma chyba jesli chodzi o ich wytrzymalosc. ew zostaje opcja kupienia felg z kosmicznym et zeby wystawaly bez dystansow z 5cm:) bo nie poszerzone s13 mi sie poprostu nie podoba;] a naewt lekkie boczki dodaja 200% uroku!;] a panowie kto co lubi ale dla mnie wyglad auta to 90% satysfakcji i frajdy:D 10% to bedzie radosc z dostawania po dupie od jeszcze ladniejszych aut na torze!:D

thx javie za mniej optymistyczne komentarze tu i tam:) ale dzieki takim wlasnie jestem w stanie wyrobic sobie sensowne zdanie na jakis temat i poznac za i przeciw wiec jak mozesz przybliz mi sprawe urwanych kol;)

pozdrawiam wszystkich :rockon:
Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: felgi do nyski.

Postprzez Bartdrift » 30 lip 2008, o 22:44

Caly driftingowy swiat uzywa dystansow. Od malych po kilka mm do naprawde poteznie wielgachnych. Ostanio jest modne w PL poszerzenie s14 (najpierw Polody, teraz kornel i brt) ktore polega min. na zalozeniu dystansow chyba z 10 cm. Jakos to daj rade. Nie odpadaja kola ;) :lol: , łożyska tez jakos daja rade, wiec chyba to nie problem w drifcie. Co innego na ulice,ale na tor gdzie przekrocznie 120 to abstrakcja (przynajmniej w PL) nie ma zadnego problemu.
Ja jednak dal bym sobie spokoj z zakupem kilku felg takich a potem kilku oryginalnych nissanowskich (szybko sie okaze ze 4 to malo) . Bedziesz pozniej musial tancowac z tymi dystansami tam i z powrotem. Co inny kaplet, to zabawa w zakladanie lub sciaganie dystansow. Bez sensu.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: felgi do nyski.

Postprzez robacek » 31 lip 2008, o 08:28

ok bart juz chyba wyczerpal temat a napewno moją ciekawość;) dzięki za pomoc. dystanse wleca na 100% nie wiem jeszcze jak dlugie to zalezy od blacharza na ile mi bude wygnie:D
Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości