Ford Sierra do driftu

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Ford Sierra do driftu

Postprzez kamkor » 4 sty 2008, o 18:03

Ostatnio zastanawialem sie nad zbudowaniem samochodu do driftu, ktory nie kosztowal by "majatku"(Sprawa subiektywna), a i dawalby rade przynajmniej na wolniejszych trasach(Drift na 2jce). Bardzo wazne jest to, zeby jego modyfikacja, przynajmniej w zakresie podstawowym byla latwa i w miare tania. Innymi slowy, samochod do nauki.

Po zobaczeniu tematu Korala(Ducha) w dziale projekty naszla mnie mysl - a moze Sierra? Tymbardziej, ze z moich obserwacji w Wyrazowie naprawde dobrze sobie to auto radzilo.

Kasa na zakup auta - max 3500zl ( A najlepiej 800-1500 ).

Podstawowe pytania

1. Mk1 czy Mk2?
2. Jaka buda? Sport/coupe, a moze Sedan?
3. Jako, ze to wersja ekonomiczna drift cara to zakladamy, ze na poczatku katowany bedzie jedynie silnik 2.0 OHC ;)
kamkor
DRIFTINGO
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 23:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez tomrally » 4 sty 2008, o 18:53

mysle ze lap co sie nawinie i co tansze.Slyszalem ze dohc daje niezle rade ale musisz zaspawac dyfer , zawias na twardo no i witamy w gronie posiadaczy fordow
Uprzedzam jednak ze jest tu jeden zawodnik co ma awersje na sierry :D :D :D (pozdro dla Sosena)
tomrally
DRIFTER
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 sty 2008, o 11:42

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez Bartdrift » 4 sty 2008, o 19:06

tomrally ,to Ty masz 2,9 bi turbo??? :shock: To ile ty tam masz mocy?

Czy do kazdej budy sierry da sie w pozniejszym czasie wlozyc 2.9 ? Czy moze sa inne silniki ktore sa lepsze i mozliwe do wlozenia ? (mam na mysli jakis wiekszy przyplyw kasy)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez tomrally » 4 sty 2008, o 19:27

ciezko powiedziec bo jeszcze nie bylo pomiarow ale myslimy ze ok 270 na seryjnych tlokach (Pawel Trela ma taki sam motor)
Jezeli chodzi o inne silniki to mozna np 4.0 z forda explorera lub tez jakas v8 z innego amerykana i wtedy turbinki :) ale to nie jest takie tanie jak by sie wydawalo.
tomrally
DRIFTER
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 sty 2008, o 11:42

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez Pieczyniak » 4 sty 2008, o 19:35

zawsze mozna pomysleć nad Omegą A bo to naprawde świetne auta na początek
W wersji 3000 ( dość popularna na rynku) seryjnie szpera, niska masa, sinik R6 od 170 do 204 KM.
A kasa też nie jest wielka np http://moto.allegro.pl/item288462061_op ... _3000.html
albo taniej http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3205213
Avatar użytkownika
Pieczyniak
DRIFTER
 
Posty: 301
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 22:17
Lokalizacja: Ełk/Poznań

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez Bartdrift » 4 sty 2008, o 22:33

Pieczyniak napisał(a):zawsze mozna pomysleć nad Omegą A bo to naprawde świetne auta na początek
W wersji 3000 ( dość popularna na rynku) seryjnie szpera, niska masa, sinik R6 od 170 do 204 KM.
A kasa też nie jest wielka np http://moto.allegro.pl/item288462061_op ... _3000.html
albo taniej http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3205213


Prosze przeczytaj temat jeszcze raz


Czy te silniki 4.0 nie beda wtedy za ciezkie ?
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez KoRaL » 4 sty 2008, o 22:41

Szukaj Forda Sierry 2,0 DOHC mk2 (bo mk1 nie było) bude sobie wybierz według własnego widzi mi sie.
Gdy juz masz auto, bierzesz narzedzia, siadasz w aucie i wykrecasz całą tapicerke. Na allegro kupisz tanio jakis kubeł (lub dwa) do tego pasy szelkowe. Jezdziesz zaspawać dyfer, nie jest to jakis masakryczny koszt i latasz. Dalej przyda sie jakis zawias. Mozesz utwardzic to co masz i dorobic sprezyny lub zamontowac jamex-y obnizajace o 40mm i usztywniajace. Ja osobiscie latam na utwardzonych amorach i seryjnych sprezynach. No i przydał by sie pstryczek w kabinie do wentylator na chłodnicy.

Skoro ma byc to auto do nauki i na poczatek to nie potrzeba nam, zadnych super zawiasów koni itd. z czasem jak zaczniesz smigac bedziesz powoli, albo dokładał do tego, albo odkładał na lepsze auto ;)

Tcharec chce sprzedac swoje auto 2,8v6, ale przy jego aucie jest troche roboty. (chciał chyba 1500zł nie wiem, czy to aktualne) ale bez amorkow i sprezyn, dyfer jest zmielony itd.

Kasa na zakup auta - max 3500zl ( A najlepiej 800-1500 ).


Kupic za 800-1500 nie bedzie problem, ale bedziesz musiał jeszcze jednak cos wsadzic w to auto. (kubły, pasy itd)

Czy do kazdej budy sierry da sie w pozniejszym czasie wlozyc 2.9 ?


Tak :P i mozna wlozyc tez silnik ze scorpio :D

Czy moze sa inne silniki ktore sa lepsze i mozliwe do wlozenia ? (mam na mysli jakis wiekszy przyplyw kasy)


Tak, np. 2,9v6 24v BOA 195 koni ze scorpio :) 4,0 to chyba juz sztuka dla sztuki :) lepiej uturbic zwykłe 2,9 v6 12v :) ;)
Oczywiscie najlepiej 2,0 Turbo ze Sierry Cosworth. Niestety to sa juz koszta.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
KoRaL
DRIFTER
 
Posty: 50
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 22:08
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez Bartdrift » 4 sty 2008, o 22:45

z cosworta to juz trzeba by chyba poszukac troche.
A jak te budy jezeli chodzi o wage ? nie ma roznicy pomiedzy coupe a kombi np. ?
A jak ten pic-up z Twojego zdjecia ?
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez KoRaL » 4 sty 2008, o 23:01

z cosworta to juz trzeba by chyba poszukac troche.


Prosze bardzo :P w Gdyni jest do sprzedania :) ;)

Sprzedam silnik cosworth'a 2.0 T gotowy do swapa przebieg 17 000 km po naprawie glownej moc 270 ps moment 380Nm cena 15 tys zl


A jak te budy jezeli chodzi o wage ? nie ma roznicy pomiedzy coupe a kombi np. ?


Napewno jakies tam są roznice, ale nie ma takiej wielkiej roznicy, zeby sie tym przejmować (według mnie)

A jak ten pic-up z Twojego zdjecia ?


On wazy 1310kg i bardzo ciezko zejsc z tej wagi. Gdyz posiada pod paka całą rame taka jak w transitach. Jez dluzszy od Forda Scorpio no i przydało by sie troche wiecej niz 2,9 v6 12v do driftu. Chociaz pewnie i tak by dał rade, zeby polatać, ale czy warto? Jak w Polsce ja wiem o 5 sztukach razem z tym? :D
Avatar użytkownika
KoRaL
DRIFTER
 
Posty: 50
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 22:08
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez tomrally » 4 sty 2008, o 23:06

4.o na pewno jest ciezszy i podobno troche trzeba przerabiac aby go zamontowac. Mielismy taki plan ale sobie darowalismy.

Mysle ze do nauki narazie najlepszy bedzie 2.9 cosworth ponad 200 km i to starczy.Takie silniki chodza w ok 3 tys zl plus skrzynia i bedzie git na 3 biegu powinien pociagnac po suchym w dlugim poslizgu a taki dohc to raczej na 2-ce i to wszystko.
tomrally
DRIFTER
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 sty 2008, o 11:42

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez tery » 4 sty 2008, o 23:10

tomrally napisał(a):4.o na pewno jest ciezszy i podobno troche trzeba przerabiac aby go zamontowac. Mielismy taki plan ale sobie darowalismy.

Mysle ze do nauki narazie najlepszy bedzie 2.9 cosworth ponad 200 km i to starczy.Takie silniki chodza w ok 3 tys zl plus skrzynia i bedzie git na 3 biegu powinien pociagnac po suchym w dlugim poslizgu a taki dohc to raczej na 2-ce i to wszystko.


kurcze taki 4.0 moze byc niezlym kozakiem!!

Ja tez przyznam sie ze myslalem o wolnossacym silniku do nissana. Moim zdaniem to jest przyszlosc w drifcie, ogromny niut z dolu, moc na gorze, mala awaryjnosc - w porownaniu do turbo, koszty...

szkoda tylko ze tyle waza...
Avatar użytkownika
tery
D1 PRO
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 17:35
Lokalizacja: WWA

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez Bartdrift » 4 sty 2008, o 23:13

No własnie . Tez mysle ze wolnossacy to rewelacja
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez KoRaL » 4 sty 2008, o 23:21

a taki dohc to raczej na 2-ce i to wszystko.


I mysle, ze wiecej kamkor-owi na poczatek nie trzeba. Jak ogarnie DOHC to bedzie mogl myslec o czyms mocniejszym według mnie.

2.9 cosworth ponad 200 km i to starczy.Takie silniki chodza w ok 3 tys zl plus skrzynia


Ponad 200km czyli chodzi Ci o BOB-a - silnik ze scorpio po 94r :) powiedzmy, ze 3 tys silnik + wiazka itd zgadza sie :) + skrzynia 600-1000zł :) Czas spedzony na podpieciu tego i uruchomieniu Bezceny! Koszt? Całości? Daj wam Bog jak sie zamkniecie w 10 tyś (a napewno nie!) :D Do nauki? :o

kurcze taki 4.0 moze byc niezlym kozakiem!!


165 koni było w tych starszych, fakt faktem ma NM :)
Avatar użytkownika
KoRaL
DRIFTER
 
Posty: 50
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 22:08
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez tomrally » 4 sty 2008, o 23:26

Nie jestem do konca przekonany jak to jest z ta waga w drifcie. Moze dlatego ze jeszcze nie jechalem takim nissanem.
Musze sie przejechac kiedys do Barta na trening i sie do niego usmiechne zeby porownac bo jak narazie (wiem to tylko z obserwacji ligi w irl) bmw z ciezkimi silnikami 12 cylindrowymi tez wymiataja wiec nie jestem pewny czy auto 100 kg ciezsze juz nie jest konkurencyjne.
Ale to tylko takie moje przemyslenia bo jak narazie driftowalem tylko sierra i wiem ze to auto ma plusy i minusy ale nie wiem czego wiecej :)
tomrally
DRIFTER
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 sty 2008, o 11:42

Re: Ford Sierra do driftu

Postprzez tomrally » 4 sty 2008, o 23:39

KoRal zalezy o jakiej nauce rozmyslamy
Po placyku- mysle ze nawet 1.6 wystarczy jak zalozysz cienkie kopciorki
po torze kartigowym-2.9 lub lepiej 2.9 cosworth (zalezy jaki tor)
ale np w zakretach z ostatniej el TDC do nauki juz niestarczy takie 2.9 cosworth
tomrally
DRIFTER
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 sty 2008, o 11:42

Następna strona

Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości