Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez Tcharec » 11 gru 2010, o 23:13

Marzy mi się V8 i tak sobie wykombinowałem, że najtaniej wyszedł by 1UZ-FE (Lexus LS400). Dotychczas nie dopuszczałem myśli o ASB, ale kumpel uświadomił mi, że w zasadzie to ja nawet ćwierćprofesjonalnym drifterem nigdy nie będę więc może jednak tak definitywnie tego automata nie przekreślać?
Czy ktoś z Was próbował kiedyś strzelić jakieś rondo na zwykłym automacie? Dało by się takim leniuchem polatać po Wyrazowie? Jak to reaguje na ręczny? Obebo kiedyś męczył zwykłego MB 190 2.6 więc boka tym zapiąć idzie. Ale czy to daje radość?
Avatar użytkownika
Tcharec
DRIFTER
 
Posty: 140
Dołączył(a): 15 sty 2008, o 00:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez Bartdrift » 11 gru 2010, o 23:30

Moje bmw e65 jak tylko spadnie snieg objezdza cala stacje Lotos kolo domu bez jednego prostowania :grin:
Kontrola trakcji wylaczona, biegi o dziwo nie szaleja. Swojego czasu nawet dom w kolo objechalem jak spadl snieg, choc po tym jak stopnial zona chciala mi jaja urwac za poryty trawnik :rotfl2:
Mysle ze na jakies mokre, snieg to tak, ale o suchym to mozesz chyba zapomiec, bo Ci zaraz bedzie biegi przerzucał. Ja bym sobie dal spokoj.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez max325 » 12 gru 2010, o 00:31

pamietam ze na drift-open w toruniu przyjechal jeden gosciu mercedesem chyba c-klasa w amg niestety nie wszedl do top32 ale jezdzil po japonsku czyli jako-tako ;)
Avatar użytkownika
max325
Touge Drifter
 
Posty: 385
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 14:31
Lokalizacja: częstochowa

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez roberth » 12 gru 2010, o 00:35

jak sie nie myle to w wroclawiu na rakietowej ktos kiedys latal mercem 124 coupe w automacie :scratch:
roberth
Król Ronda
 
Posty: 89
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 00:42
Lokalizacja: Orzesze

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez Kozik007 » 12 gru 2010, o 01:23

max325 napisał(a):pamietam ze na drift-open w toruniu przyjechal jeden gosciu mercedesem chyba c-klasa w amg niestety nie wszedl do top32 ale jezdzil po japonsku czyli jako-tako ;)


to nie był czasem OBEBO???
a jak pakować kase w 1UZ-FE to przerabiać na manuala
a tańsze v8 do okazjonalnuch boków to m60b30 w e34
Avatar użytkownika
Kozik007
Touge Drifter
 
Posty: 149
Dołączył(a): 26 sty 2010, o 14:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez Domino » 12 gru 2010, o 01:37

Może nie za ciekawe porównanie ale pozwolę sobie przypomnieć o Bartku który prowadził nogami e30 m20b20 w automacie :) i pięknie ogarniał :) choć chyba te e30 dość wysoko się wkręcało :confused: no ale w każdym bądź razie da rade ;)
Avatar użytkownika
Domino
Touge Drifter
 
Posty: 116
Dołączył(a): 30 gru 2009, o 12:18
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez Sosen » 12 gru 2010, o 09:37

Avatar użytkownika
Sosen
DRIFTER
 
Posty: 655
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 13:07
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez dieseld » 12 gru 2010, o 09:49

ja dupe wożę Omegą C z motorem 2.5 Dti od BMW e39 i pomimo 150 kucy w automacie ronda powiedzmy - mniejszej średnicy wychodzą bardzo ładnie na suchym. Natomisat po obfitych opadach atmosferycznych - nazwałbym to 'sideways session' :grin:

wszystko jeszcze zalezy od opon, twardosci zawiasu, no i oczywiście predyspozycji kierowniczych ;)
Avatar użytkownika
dieseld
Touge Drifter
 
Posty: 101
Dołączył(a): 16 kwi 2010, o 10:57
Lokalizacja: Dęblin/Wwa

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez max325 » 12 gru 2010, o 11:14

Kozik007 napisał(a):to nie był czasem OBEBO???

napewno nie. ten gosciu przyjechal najpierw 190 ale sie cos wysra.... i potem sam to przyznal ze zapitolil ojcu zeby wystartowac wlasnie to srebrne amg
Avatar użytkownika
max325
Touge Drifter
 
Posty: 385
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 14:31
Lokalizacja: częstochowa

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez matix » 12 gru 2010, o 12:18

W 2004r chyba właśnie OBEBO Startował swoim 190(automat) w Poznaniu.
Coś tam szło ale szału nie było
Avatar użytkownika
matix
Touge Drifter
 
Posty: 1011
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 11:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez badtoys » 12 gru 2010, o 14:08

latałem chwilę suprą w automacie . most zaspawany i ledwo co szła bokami
manual to manual
Avatar użytkownika
badtoys
Touge Drifter
 
Posty: 402
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 20:38
Lokalizacja: wrocław

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez Simons14a » 12 gru 2010, o 14:13

V8 i pewnie każde inne w automacie nie nadaje się do driftu bo jest zbyt duże opóźnienie reakcji samochodu(skrzyni biegów)przy dodawaniu i odejmowaniu gazu.Do przejechania jednego może dwóch długich zakrętów to jeszcze ale nie na zawody ,nawet amatorskie .Nie polecam.A do zabawy na śniegu i okazjonalnego zapięcia boka to pewnie i FWD się nada ;)
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez metanol » 12 gru 2010, o 14:45

Simons14a napisał(a):V8 i pewnie każde inne w automacie nie nadaje się do driftu bo jest zbyt duże opóźnienie reakcji samochodu(skrzyni biegów)przy dodawaniu i odejmowaniu gazu.Do przejechania jednego może dwóch długich zakrętów to jeszcze ale nie na zawody ,nawet amatorskie .Nie polecam.A do zabawy na śniegu i okazjonalnego zapięcia boka to pewnie i FWD się nada ;)


Tu masz rację :D Mój kumpel rozpędził się Nissanem Sunny, silnik 1,4, FWD, i BEZ RĘCZNEGO okrążył autokar jadąc bokiem :D Na śniegu, jakimś piasku itd każdym samochodem pojedziesz bokiem... Wystarczy się nie bać :D

Co do automata - to im starsza konstrukcja, tym może być ciężej. Najnowsze konstrukcje są tak dopracowane że może i na suchym by nie wariowały biegi. Ale kto by upalał jakieś nowiutkie auto?? Polskie realia są jakie są i większość ludzi nie będzie miała ku temu okazji.
Avatar użytkownika
metanol
Touge Drifter
 
Posty: 364
Dołączył(a): 20 lut 2010, o 17:21
Lokalizacja: Sieradz

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez Reth » 14 gru 2010, o 17:11

http://www.youtube.com/watch?v=06_-oYLmAuE

Na tym filmie widac jak BMW e34 na suchym daje rade, a ma pod maska 4.0 V8 w automacie bez szpery :) Dobry kierownik i wszysto sie da :) Wiadomo, ze na tor to sie nei nadaje... ale do jazdy na codzien jak najbardziej :)
Avatar użytkownika
Reth
Touge Drifter
 
Posty: 956
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 01:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Automat do okazjonalnego zapięcia boka.

Postprzez LogicOperation » 14 gru 2010, o 19:57

Tcharec napisał(a):Marzy mi się V8 i tak sobie wykombinowałem, że najtaniej wyszedł by 1UZ-FE (Lexus LS400)
a audi v8 z manualem ? niektóre egzemplarze miały 6 stopniową skrzynie do tego trochę popracować w garażu tak żeby z AWD bo jak wiemy Audi v8 sa tylko quattro robisz RWD i powiem ci że to by się nosiło lepiej bokiem niż nie wiem jak odjebana lexa ls400 dobrze pomyśl... jak już raz zarzucisz boka to będziesz chciał to robić częściej a taki ls 400 ci na to za bardzo na to nie pozwoli
Avatar użytkownika
LogicOperation
Król Ronda
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14 lis 2010, o 20:01
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości