Schemat/rusunek/przekrój bezpiecznego zbiornika paliwa.

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Schemat/rusunek/przekrój bezpiecznego zbiornika paliwa.

Postprzez Misior » 5 gru 2010, o 19:53

Witam
Czytalem sporo na ten temat ale nigdzie nie moge znalezc zadnego rysunku ani schematu (pewniie tajemnica smile.gif ), ale moze ktos tutaj ma i sie podzieli takim rysunkiem jak wykonac w srodku "bezpieczny" zbiornik paliwa. Che wykonac dwa takie zbiorniki do e30 z racji tego ze auta sa maksymalnie niskie i zbiorniki nie maja za wesolo. Chcialbym zeby nie trzeba bylo stosowac swirl pota a co za tym idzie dwoch pomp, ale zeby zbiornik był jak najmniej narazony na to aby przy przeciazeniach brakowalo paliwa.
Mysle zeby zastosowac zewnetrzna pompe paliwa przykrecona gdzes na boku.
Zbiorniki beda aluminiowe i beda mialy pojemnosc ~30l.
Moze jakos wspolnymi siłami zaprojektujemy przegrody w takim zbiorniku aby to dzialalo nalezycie?
Pozdrawiam
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Re: Schemat/rusunek/przekrój bezpiecznego zbiornika paliwa.

Postprzez juri28 » 6 gru 2010, o 22:09

Co do zbiornika paliwa z przegrodami moim zdaniem gra nie warta swieczki, raz narobisz sie a i tak nie wiadomo czy bedzie to skuteczne..
sa trzy rozwiazania, rozcinasz zwykly zbiornik paliwa i widzisz jak to jest zrobione i robisz to samo. Kolejne jak ja zrobilem, w dziale o firmach, gosc robi zbiorniki na zamowienie bez przegrody. Ja mam pompe paliwa w zbiorniku , zeby paliwo sie nie przelewalo ,kupilem w ysku materac pikowany za jakies 50zl, dalem jedna warstwe na spod i problem rozwiazany. odpowietrznik kosztowal 25zl. i gotowe. :drift:
Co do trzeciej wersji , pompa na zewnatrz, plus zbiornik na jeden litr paliwa, lub pianka yska ;)
Tyle wiem.
juri28
DRIFTER
 
Posty: 409
Dołączył(a): 15 cze 2008, o 12:49

Re: Schemat/rusunek/przekrój bezpiecznego zbiornika paliwa.

Postprzez pusty » 7 gru 2010, o 00:16

juri28 napisał(a):rozcinasz zwykly zbiornik paliwa

ale to chyba tylko i wyłącznie za pomocą brzeszczota, bądź innego nie iskrzącego narzędzia... :P
Avatar użytkownika
pusty
Touge Drifter
 
Posty: 667
Dołączył(a): 29 sie 2010, o 20:31
Lokalizacja: Ostrów WLKP

Re: Schemat/rusunek/przekrój bezpiecznego zbiornika paliwa.

Postprzez cy50 » 7 gru 2010, o 00:21

albo wodą zalać
Avatar użytkownika
cy50
Clutch Burner
 
Posty: 37
Dołączył(a): 9 mar 2010, o 23:37
Lokalizacja: tczew

Re: Schemat/rusunek/przekrój bezpiecznego zbiornika paliwa.

Postprzez juri28 » 7 gru 2010, o 20:27

cy50 napisał(a):albo wodą zalać

Dokladnie :thumbsup:
juri28
DRIFTER
 
Posty: 409
Dołączył(a): 15 cze 2008, o 12:49

Re: Schemat/rusunek/przekrój bezpiecznego zbiornika paliwa.

Postprzez Misior » 8 gru 2010, o 20:08

juri28 napisał(a):zeby paliwo sie nie przelewalo ,kupilem w ysku materac pikowany za jakies 50zl, dalem jedna warstwe na spod i problem rozwiazany. odpowietrznik kosztowal 25zl. i gotowe.

o co kaman? Pokaz jak to wyglada albo co to za materac?
Gdzie i jaki odpowietrznik wmontowales?
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Re: Schemat/rusunek/przekrój bezpiecznego zbiornika paliwa.

Postprzez juri28 » 9 gru 2010, o 20:31

Kupujesz gabke pikowana w ysku (materac do spania) wkladasz na dno zbiornika jedna lub dwie warstwy, zalezne jest od tego jaki duzy zbiornik. Ja mam jedna warstwe, wycinasz dziure w gabce na pompe paliwa i tyle. Nie rospuszcza sie od paliwa wiec spokojne, pomaga to zeby przy malej ilosci paliwa sie nie przelewalo.
Co do odpowietrznika jest w sklepie motoryzacyjnym, lecz nie w kazdym i ciezko z tym. Ja mam dostep :banana: Montujesz go na zewnatrz zbiornika pod wezyk , tak jak bys wywiercil dziurke w zbiorniku u gory, podlaczyl wezyk przeciol go zamontowal odpow. i puscil na zewnatrz auta. I tyle. :drift:
juri28
DRIFTER
 
Posty: 409
Dołączył(a): 15 cze 2008, o 12:49

Re: Schemat/rusunek/przekrój bezpiecznego zbiornika paliwa.

Postprzez Misior » 10 gru 2010, o 14:13

Kurna ale przepis :shock:
Normalnie chyba z niego skorzystam :D
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość