e36 padl przeplywomierz

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

e36 padl przeplywomierz

Postprzez BoszkoE36 » 25 lis 2010, o 03:09

Witam , Mam problem z przeplywomierzem i nie wiem czy mam kupic drugi czy da sie cos z tym zrobic, a Mianowicie , BEATA raz chodzi dobrze raz nie i jak odepne przeplywomierz to praktycznie zadnych zmian i tak samo chodzi jak z podpietym , Czasem jak jestem w trasie i dluzej ja poprzeciagam na biegach to tak jak by zalapuje ta moc i do jakiegos czasu znowu idzie , gasze samochod odpalam i znowu to samo , Co to moze byc i czy da sie zresetowac przeplywke ? mam e36 325
BoszkoE36
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 paź 2010, o 09:16
Lokalizacja: Płońsk

Re: e36 padl przeplywomierz

Postprzez ADAMAT » 25 lis 2010, o 22:41

Kolego to jest wróżenie z fusów, podjedź na kompa, jak nie będzie błędów, to kumaty mechatronik spec od silników po parametrach ci powie co jest nie tak, pod warunkiem że problem po stronie elektroniki, jak nie będzie po stronie elektroniki problemu, to wtedy - pomiar parametrów mechanicznych silnika - kompresji, pomiar ciśnienia na listwie paliwa, przegląd pod kontem nieszczelności i fałszywego powietrza, jeśli masz vanos trzeba i to oblukać, szanujący się warsztat posiada oscyloskop, już sam pomiar przebiegu iskry na cewkach powie czy jakiś cylinder kuleje, jest tyle możliwości że szkoda pisać wypracowanie, a takie naprawy na nasze sugestie to prowadzą do czyszczenia portfela.

Reset kompa robisz poprzez zdjęcie klem na kilkanaście minut, procedura w BMW mówi aby zdjąć klemy połączyć je razem i włączyć kluczyk, to pozwoli na pełne rozładowanie kondensatorów, najlepiej reset zrobić na zimnym silniku odpalić go i nic nie tykać do osiągnięcia temp. roboczej.
Avatar użytkownika
ADAMAT
DRIFTER
 
Posty: 635
Dołączył(a): 16 kwi 2009, o 20:05
Lokalizacja: Pleszew


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości