amortyzatory tył e30

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

amortyzatory tył e30

Postprzez p.g. » 29 sie 2010, o 20:28

szykuje się na wymianę amortyzatorów z tylu w e30 touring i mam do was pytanie bo pewnie przetestowaliście rożne opcje, które z tańszych dostępnych na allegro będą bardzo twarde i będą dobrze współpracowały z krótszymi sprężynami? możne jest lepsze rozwiązanie jeżeli chodzi o drift? nei wiem możne utwardzenie amorów? jak tak to czy każdy można utwardzić? w temacie zawiasu jestem noga... jeżeli gdzieś to było dogłębnie poruszane to przepraszam ale nie znalazlem
p.g.
Touge Drifter
 
Posty: 146
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 13:20
Lokalizacja: olsztyn

Re: amortyzatory tył e30

Postprzez DÅ‚ugi196 » 31 sie 2010, o 15:34

kup uzywane bilstein b6 oddaj do regenarcji i zrobia beton. w okolicach wawy taka operacja kosztuje ok 80-100 zl od sztuki nie wiem jak u Ciebie
DÅ‚ugi196
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 sie 2010, o 22:49
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: amortyzatory tył e30

Postprzez MrUw@ » 31 sie 2010, o 17:19

jak wyzej najlepiej oddac do utwardzenia
http://www.pecar.pl/index.html ja polecam od sieybie ta firme raz robilem bilki dla znajomego tam i jest ok :)

__
Jest tez opcja zrobienia betonu home made :P Nawiercic amorka, wlac strzykawka gestego hipoolu i zaspawac :grin: Beton murowany tylko jak przegniesz z iloscia to auto sporo sie podniesie :D ale do driftu beton jak znalazł ;]
Avatar użytkownika
MrUw@
Król Ronda
 
Posty: 70
Dołączył(a): 10 maja 2010, o 16:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: amortyzatory tył e30

Postprzez zelekum » 31 sie 2010, o 20:22

można zalać gęstym olejem, niech się podniesie a potem tokarz za 50zł skróci oba tłoczyska ;d jest krótko i twardo, aleee jak to tłumić będzie ? będzie jakieś tłumienie czy tak samo jakby na odbojach śmigać ?
zelekum
Clutch Burner
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9 maja 2010, o 21:47
Lokalizacja: Koszalin/Kołobrzeg

Re: amortyzatory tył e30

Postprzez MrUw@ » 31 sie 2010, o 20:31

zelekum napisał(a):można zalać gęstym olejem, niech się podniesie a potem tokarz za 50zł skróci oba tłoczyska ;d jest krótko i twardo, aleee jak to tłumić będzie ? będzie jakieś tłumienie czy tak samo jakby na odbojach śmigać ?



niebedzie tlumic bedzie doslownie beton... chyba ze ten gesty olej wlejesz w odpowiedniej ilosci a to chyba metoda prob i bledow... co moze cos tam ruchu bedzie ale i tak harakterystyki amorka juz to niebedzie mialo poprostu bedzie BETON :razz:
Avatar użytkownika
MrUw@
Król Ronda
 
Posty: 70
Dołączył(a): 10 maja 2010, o 16:39
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości