Wydech

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Wydech

Postprzez Maciej » 2 sie 2010, o 14:46

witam mam problem typu kupiłem e36 325i bez katalizatora tylko tłumik końcowy .
Co zrobić żeby nie kupować katalizatora czy wogóle coś idzie innego wymyślić żeby było ciszej bo po ulicach nie da się jeżdzić.

dzieki za pomoc pozdrawiam
Maciej
Clutch Burner
 
Posty: 28
Dołączył(a): 9 kwi 2010, o 10:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Wydech

Postprzez Jajnik » 2 sie 2010, o 14:50

Strumienica. Teoretycznie zachowa lepszy przeplyw spalin ale troche wyciszy.
Avatar użytkownika
Jajnik
DRIFTER
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 19 lis 2009, o 20:46
Lokalizacja: Warszawa/ZÄ…bki

Re: Wydech

Postprzez Veber » 2 sie 2010, o 15:08

Ta, a magnetyzer doda 15KM. Samochód to nie samolot. Ktoś sobie wymyślił fajną nazwę, zrobił tłumik z blaszkami i zbił na tym sporo kasy. Równie dobrze mógł to nazwać bulbulator. Nie jeden test na hamowni potwierdził, że strumienica to farmazon.
Tłumik końcowy wycisza najbardziej, jeżeli jest za głośno bez kata to znaczy że końcowy albo się rozpadł, albo masz jakiś sportowy, basowy czy jakikolwiek niefabryczny który jest głośny z założenia. Chcesz mieć ciszę, wrzuć normalny środkowy. Osobiście uważam, że najlepiej brzmi R6 z oryginalnym całym wydechem i tłumikiem końcowym zastąpionym prostą rurą. Szczyt ciszy to to nie jest natomiast taki dźwięk odpowiada mi najbardziej. Wybór należy do Ciebie.
Avatar użytkownika
Veber
Touge Drifter
 
Posty: 742
Dołączył(a): 16 wrz 2008, o 11:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydech

Postprzez Maciej » 2 sie 2010, o 17:22

a ten normalny środkowy to jaki masz jakieś foto ,bo byłem u tłumikarza i twierdził ze to bęzie słaby efekt?
Maciej
Clutch Burner
 
Posty: 28
Dołączył(a): 9 kwi 2010, o 10:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Wydech

Postprzez Veber » 2 sie 2010, o 18:59

Obrazek
Tak powinien wyglądać Twój układ wydechowy. Kup sobie środkowy dwa wejścia dwa wyjścia najlepiej z Walkera bo nie drogi a jakościowo nie najgorszy wstaw w miejsce katów. Odpal. Za cicho odetnij końcowy, zobacz czy Ci pasuje, nie pasuje przyspawaj końcowy lub jak chcesz cisze kup sobie nowy. Nie słuchaj tłumikarza bo co jeden to mądrzejszy. Jeden lubi Eisenmanna inny przelot. Kwestia gustu.
Avatar użytkownika
Veber
Touge Drifter
 
Posty: 742
Dołączył(a): 16 wrz 2008, o 11:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydech

Postprzez Maciej » 2 sie 2010, o 19:20

dzieki za pomoc pozdrawiam
Maciej
Clutch Burner
 
Posty: 28
Dołączył(a): 9 kwi 2010, o 10:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Wydech

Postprzez ttomek » 3 sie 2010, o 10:41

jak Ci sie posypał końcowy to mam w domu ORI z 328 końcowy tylko bez końcówek (bo tam był zawór z klapką) ale z kilka groszy Ci oddam ;)
Avatar użytkownika
ttomek
DRIFTER
 
Posty: 770
Dołączył(a): 19 sty 2010, o 13:19
Lokalizacja: Kobyłka Warszawa


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron