Przekladka kiery z rhd na lhd w AE86

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

1

Postprzez Bartdrift » 1 cze 2008, o 19:13

Zgoda 1000% ze ae jest chyba najtanszym driftowozem jaki mozliwy. Nie do zepsucia a frajda jak cholera.
Co do przekladki to zdaje sie ze jest jakas inna corolla ktora wystepowala masowo w PL i miala przedni naped. Podobno stoi tego bardzo duzo i wszystko pasuje (zanczy decha i tp)
Dokladnie jednak nie wiem i mam nadziej ze udzieli sie w tym temacie kolega daytona, doktor, czy kajak. Sam jestem Ciekawy ,choc po przejsciach a moim s15 gotowy na jazde tak ,bo jednak da sie przyzywczaic. Jeszcze lepiej stawiac pierwsze kroki w takim aucie. Uwazam ze wtedy to juz wogole ZERO roznicy.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: [ZAKUP GRUPOWY] Kupujemy auta w Japonii

Postprzez Kwapcio23 » 1 cze 2008, o 22:00

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5284207

O tej toyce mowisz chyba Bart, fakt jest tego troche, u mnie w malej miescinie tego z 5 jezdzi, a kupic to tez nietrudno za mala kase... Myśle ze nie tylko srodek ale ogolnie z blach cos by sie moze dopasowalo tez do hachi w razie potrzeby ;)
Avatar użytkownika
Kwapcio23
MEDIA
 
Posty: 702
Dołączył(a): 21 mar 2008, o 23:27
Lokalizacja: Końskie/Kielce/Łódź

2

Postprzez dAYTONA » 1 cze 2008, o 23:24

Artiv 325 napisał(a):...
Wracając do tematu wszystko fajnie tylko ta kiera . Spory to kwas przekładka w ae86 ??

Pytanie jak milion innych ale tak myślę że auto w sumie proste a. Na samą myśl robienia czegokolwiek w PL można dostać palpitacji serca .


Jak sie ma części i pieniadze to wszystko można zrobić.

Artiv 325 napisał(a):...
U mnie takie auta jak 200sx 180sx odpadają koszta jazdy masakra Turbo itp bajerki trzeba mieć grubo budżetu. Wychodzę z założenia że kupuję się auto nie takie na które Cię stać żeby kupić tylko takie na które Cię stać żeby nim jeździć.


No tak, ale do AE86 cześci też nie są tanie bo nie są łatwo dostępne.

Bartdrift napisał(a):Zgoda 1000% ze ae jest chyba najtanszym driftowozem jaki mozliwy. Nie do zepsucia a frajda jak cholera.


Najtańszym, to nie wiem, myśle że s13tki są w Japoni tańsze od ae. A psuć się to sie nie psują, tylko mosty nie są najmocniejszem i pół osie lubią pękać,

Bartdrift napisał(a):Co do przekladki to zdaje sie ze jest jakas inna corolla ktora wystepowala masowo w PL i miala przedni naped. Podobno stoi tego bardzo duzo i wszystko pasuje (zanczy decha i tp)
Dokladnie jednak nie wiem i mam nadziej ze udzieli sie w tym temacie kolega daytona, doktor, czy kajak. Sam jestem Ciekawy ,choc po przejsciach a moim s15 gotowy na jazde tak ,bo jednak da sie przyzywczaic. Jeszcze lepiej stawiac pierwsze kroki w takim aucie. Uwazam ze wtedy to juz wogole ZERO roznicy.


Hmm, Corolla TE7x Coupe (RWD) i KE70 (taka jak Kajak ma) ma taką samą płytę podłogową co AE86, i z niej pasuje wszystko praktycznie. Tyle że te corolle też są rzadkie i drogie w polsce.
Natomiast nie znam nikogo co przerobił AE z części Corolli FWD i nie wiem co, i jeśli w ogóle pasuje. Myśle że wszystko da się zrobić, ale nie będzie to plug&play... zależy kto chce ile poświęcić czasu/roboty na takie coś.



Kwapcio23 napisał(a):http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5284207

O tej toyce mowisz chyba Bart, fakt jest tego troche, u mnie w malej miescinie tego z 5 jezdzi, a kupic to tez nietrudno za mala kase... Myśle ze nie tylko srodek ale ogolnie z blach cos by sie moze dopasowalo tez do hachi w razie potrzeby ;)


Tak, tych corollek jest bardzo dużo, tanie jak barszcz, ale tak jak napisałem wyżej, kto wie jak to pasuje... niech ktoś zrobi, to będziemy mogli potem pisać ;-)

Tu jest TE72 na allegro np.:
http://www.allegro.pl/item375594225_toyota_corolla_te71_1981_r_.html
Avatar użytkownika
dAYTONA
Król Ronda
 
Posty: 63
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 00:18
Lokalizacja: Adelaide.au/Wrocław

Re: [ZAKUP GRUPOWY] Kupujemy auta w Japonii

Postprzez Bartdrift » 1 cze 2008, o 23:31

Dzieki ze sie odezwales. Czyli nie ma tak ze deska jest taka sama jak w innym modelu Corolli ? Ktos mi tak wlasnie gadal. Dla mnie to nie ma i tak zanaczenia bo nie bede na pewno przekladal (naprawde nie ma potrzeby) ale tak ciekawy jestem po prosu .
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Przekladka kiery z rhd na lhd w AE86

Postprzez dAYTONA » 2 cze 2008, o 00:41

Deska jest inna, deska z ae86 wystepuje tylko w ae86, ale wymiarowo to jest podobne wszystko, tyle że watpie aby mocowania pasowaly itd.
Avatar użytkownika
dAYTONA
Król Ronda
 
Posty: 63
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 00:18
Lokalizacja: Adelaide.au/Wrocław

Re: [ZAKUP GRUPOWY] Kupujemy auta w Japonii

Postprzez jakimany » 2 cze 2008, o 12:20

Co do przekladki to zdaje sie ze jest jakas inna corolla ktora wystepowala masowo w PL i miala przedni naped. Podobno stoi tego bardzo duzo i wszystko pasuje (zanczy decha i tp)


Właśnie deska rozdzielcza z ae to oryginał- w żadnej innej corollce tego nie ma. Ale fakt, pasuje np. do ke70- uchyle rąbka tajemnicy- tak na przykład Kajak w swojej będzię ją miał :grin: (mam nadzieje, że mnie za to nie zabije :lol: ;) )

Dokladnie jednak nie wiem i mam nadziej ze udzieli sie w tym temacie kolega daytona, doktor, czy kajak. Sam jestem Ciekawy ,choc po przejsciach a moim s15 gotowy na jazde tak ,bo jednak da sie przyzywczaic. Jeszcze lepiej stawiac pierwsze kroki w takim aucie. Uwazam ze wtedy to juz wogole ZERO roznicy.


Z ae jak ze starą żoną- a to ją głowa boli, a to jest zmęczona, a to za gorąco, a to za zimno..... ale jak się jej już zachce i sie ruszy to się rozumie z nią bez słów :grin: :lol:
Avatar użytkownika
jakimany
Touge Drifter
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 18:03

Re: [ZAKUP GRUPOWY] Kupujemy auta w Japonii

Postprzez KajaK » 2 cze 2008, o 15:12

jakimany... cię prosz.

doktor mial deske od ae w ke...

Ja sie juz przekonałem że jak se sam nie zrobisz to se nie b edziesz miał :lollol:

Poprzywozicie jakieś 10 lat pałowane złomy z Japoni jakieś AE86 20V na ITB itd co kolwiek się spiepszy i będziecie to naprawiać na lepiszcze z pasztetu.

Jasne Bartdrift s15 super sprawa w sumie prawie nowe auto niedawno zbudowane dobra inwestycja ale jak sie chce latać 25letnią ae to trzeba ją Sobie samemu zbudować.

Jest wielce prawdopodobne ze AE86 budowane na jaonie miały sporo "różnic programowych" w porownaniu z europą...ja ostatnio rozbierałem AE86 z USA (tempomat klima... gażnik bębny...cyrk:P)
Jestem prawie w 100% przekonany że taka AE86 zbudowana w Japoni teraz / 5 / 10 lat temu zarówno jeżeli chodzi o silnika zawieszenia tak i inne rzeczy moze się okazać, że żadna z części jest niezastępowalna bo np: te super hiper dżapańskie przeróbki (nie ujmując im) są tak daleko posunięte, że nasz i tak ubogi w części do ae rynek nie jest w stanie ich załatać wrazie awari. A szukanie później czegoś co 5lat temu jakiś skośnooki wyklepał ... sama przyjemność!
Pizgnie ci panewka okaże się że wał był przerabiany inne średnice coś tam coś tam ...jesteś w dupie
Okaże się że tłoki są innej średnicy jesteś w dupie :P
Będziesz miał jakiegoś apexi sreksi na niestandardowej wiązce SUPER :D dopuki Ci nie pizgnie i będziesz w dupie
Super powyginane drążki które zapewniają przyczepność lepszy skręt trele morele ...krawężnik... jesteś ...ehhh
Po roku jazdy takim autem okaże się że z braku części i alternatyw stanie się i tak tworem tego so u nas można dostać...:P
Dlatego radze się 10razy zastanowić zanim ktokolwiek zamówi taką super ae z Japoni :D

Bo co by sie nie działo u mnie to dzwonie do Doktora ... mam co zapragne do zawieszenia ... zadzwonie do szanownego Pana Szeszki i mam części ... zadzwonię do Pana Daytony dostanę dobrą rade.
Avatar użytkownika
KajaK
DRIFTER
 
Posty: 79
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 20:34

Re: [ZAKUP GRUPOWY] Kupujemy auta w Japonii

Postprzez Bartdrift » 2 cze 2008, o 16:29

No Kajak Ci powiem ze Masz duzo racji. Moze jedynie z tymi komplikacjami troche przesadziles ,bo ae to nie jakis skaplikowany pojazd kosmiczny ale zwykle auto z slinikiem ae111 (wszystkie takie sa z JP) i az takiej filozofi nie ma . Ale fakt. Nie ma sily zeby cos sie nie wysralo i zeby sie nie okazalo ze akurat to dostepne w Europie jest zupelnie inne i trzeba ciagnac z JP (wiem to po moim s15) Licze jednak bardzo mocno na to ,ze kupione auto bedzie zrobione na mega mocne i samo z siebie sie nie zepsuje. Jest jeszcze cos co kupujesz z autem : support od wlasciciela lub grazu ktory ja budowal. I to nawet fajnie to dziala . Ja bez przerwy dostaje jakies ciekawe info z INGS+1 (budowali moje s15) Jest tak dogadane w przypadku aut zmodyfikowanych, ze jaki kupujesz auto na driftcars.jp to maja w "obowiazku" pomagac Ci pozniej (na odleglosc) a nawet zalatwiaja pozniej czesci jakie Ci potrzeba.
Wiec az tak tragicznie nie bedzie. Ale co prawda to prawda : W przypadku ae86 dlubanego w JP, trzeba byc gotwym na szukanie czesci w JP. To tak samo jak sie to ae buduje w Polsce. Raczej nic tu tez nie ma. Tez trzeba to kupowac w JP czy stanach. Jak sie to pozniej rozwali to ponownie . Calkiem podobnie ;)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości