Modyfikacje M50B25

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

Modyfikacje M50B25

Postprzez Jajnik » 6 maja 2010, o 11:25

Mam pare pytan zwiazanych z modyfikacja silnik m50b25.

Chodziloby mi o kwestie CHIPu ktory przesunie mi odcinke z 6500 na 7000 i w miare mozliwosci doda teoche KM i Nm.
Na forum BMW jest 2 kolesi co sprzedaje takie chipy, ale troche zle kojarza mi sie chipy za 180zl z allegro do
wlasnorecznego montazu. Niby na forum jest troche pozytywnych opini, ale mimo wszystko mam obawy zwiazane z takim chipem.

Moglby ktos cos doradzic, polecic?

Druga kwestia... niedlugo pewnie wezme sie za wywalenie katalizatorow i w to miejsce (poki co) wspawam kawalek rur, z tego
co kojarze to wydech mam z nierdzewki. W wielu miejscach pojawia sie motyw strumienic, jednakze narazie jest mi to zbedne,
kraza mity ze strumienica zwieksza osiagi, ale podobno to pic na wode. Po wspawaniu rur zobacze jak bedzie sie jezdzilo, jezeli
komfort bedzie AZ tak niski wtedy zastanowie sie nad montazem strumienicy w celu delikatnego wyciszenia.

Czy taki zabieg (rury zamiast katalizatora) poprawi delikatnie osiagi i czy nie bede musial rzezbic z sondami?
Avatar użytkownika
Jajnik
DRIFTER
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 19 lis 2009, o 20:46
Lokalizacja: Warszawa/ZÄ…bki

Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości