[?]przestawianie wałka ssącego ca18det+ecumaster kto,gdzie?

Stary dział garaż. Tematy archiwalne. Najważniejsze tematy będą na bieżąco przenoszone do nowych działów.

Moderatorzy: drift-rak, e30 owner

[?]przestawianie wałka ssącego ca18det+ecumaster kto,gdzie?

Postprzez zbyn » 16 mar 2010, o 15:47

Witam!
Na wstępie witam wszystkich - to mój pierwszy post .... :wave:

Orientuje się ktoś może czy jest możliwe poprawienie napełniania w dolnych partiach obrotów w ca18det samym przestawieniem oryginalnego wałka ssącego (przestawiając na zębach) i czy to w ogóle da się fizycznie zrobić. Może są inne lepsze rozwiązania poza zakupem czegoś profi..?

Wiem o opcjach pt. wałki z ca16de czy ca18de ale gdzie je kupić.....

Drugie pytanie dotyczy strojenia- mam w tej chwili auto wystrojone w opcji "bezpiecznej" żeby nie powiedzieć "dotarciowej". Robił mi to pewien człek z Krakowa i niestety niemal dosłownie zapadł się pod ziemie- od 2 tyg. nie mogę go namierzyć więc szukam kogoś- najlepiej w okolicy Gliwic, kto mógłby dokończyć wystrojenie (Ecu Master II). Motor jest zakuty i dość solidnie złożony; wydłubana głowica, turbo GT2871r zmodyfikowane nieco, duże wtryski, pompa, regulator ciśnienia paliwa, map sensor,bov, duży FMIC itp.

No i wrzucę jeszcze 3 pytanko (pewnie niebawem będzie ich więcej ale to w kolejnych postach) nt. chłodzenia pod kątem driftu- ma ktoś doświadczenia z doborem chłodnicy oleju (jaki rozmiar?) bo ten el. wydaje się być konieczny a jeszcze nie tykałem tematu. To samo z chłodnicą cieczy - czy seryjna wydala ? Chciałbym dorzucić jakiś el. wentylator dodatkowy i może da rade ..

To może tyle pytań na początek ;)

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi
Bardzo proszę o info na priv lub maila.

Pozdrawiam
Zbyszek "zbyn" Łacisz
Avatar użytkownika
zbyn
Amator
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 18:44
Lokalizacja: gliwice

Re: [?]przestawianie wałka ssącego ca18det+ecumaster kto,gdzie?

Postprzez slimsky » 7 kwi 2010, o 19:37

Przyłączam się do pytania.
PS:Też jestem z Gliwic.
Pozdro. :D
slimsky
Amator
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 mar 2010, o 16:04
Lokalizacja: POLSKA

Re: [?]przestawianie wałka ssącego ca18det+ecumaster kto,gdzie?

Postprzez zbyn » 7 kwi 2010, o 21:24

no cóż ..sądząc po ilości odpowiedzi albo forum mało aktywne, albo pytanie zbyt nietypowe...
Temat wałka ca16de już opanowany- jak potrzebujesz kogoś do wystrojenia- (co prawda z Krakowa ale dojeżdża....) polecam: [url]www.koko-tuned.pl
[/url]
W zeszły wtorek u mnie na wsi na drodze stroiliśmy i efekty bardzo zadowalające. Niestety zatrzymały nas wtryski 450cc na doładowaniu 1,5 bar więc trwają usilne poszukiwania 550cc.... :scratch:
Avatar użytkownika
zbyn
Amator
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 18:44
Lokalizacja: gliwice

Re: [?]przestawianie wałka ssącego ca18det+ecumaster kto,gdzie?

Postprzez mart » 7 kwi 2010, o 22:40

ja mialem przez 3 sezony przestawiony walek ssacy o zab (przyspieszony) i bylem zawsze zadowolony-wyraznie szybciej turbina zaczyna pompowac -nigdy nie bylo zadnych problemow w zw z przestawieniem

a jezeli chcesz pomocy w sprawach silnikowych i ogolnie nissana to mysle ze tu jednak jest wiecej posiadaczy bmw a nissany to na innym forum -nie podam ci linkow bo mi nie wolno ;)
mart
Touge Drifter
 
Posty: 117
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 15:56
Lokalizacja: livingston

Re: [?]przestawianie wałka ssącego ca18det+ecumaster kto,gdzie?

Postprzez Bartdrift » 8 kwi 2010, o 05:50

Ach tam zaraz nie wolno : www.nissantech.pl
;)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów


Powrót do Garaż - Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości